یه اصطلاح هست که میگه:

یک عکس به اندازه 1000 کلمه می ارزد. سپس یک نمونه اولیه باید کل فرهنگ لغت باشد.

یعنی هیچ چیزی توی ترجمه گم نمیشه.

دنیای دیجیتالی فردا با پروتوپای
دنیای دیجیتالی فردا با پروتوپای

این داستان ادواردو سونینو (طراح ارشد تیم سرفیس مایکروسافت) است.

ادواردو سونینو (طراح ارشد تیم سرفیس مایکروسافت)
ادواردو سونینو (طراح ارشد تیم سرفیس مایکروسافت)

وقتی نمونه اولیه می‌سازید، هیچ چیز در ترجمه گم نمی‌شود.

حتی گاهی اوقات من ایده هایم را در حالی که هنوز در ذهنم نمی فهمم. بیان و توضیح لازم است تا بفهمم دقیقاً آنها را به چه چیزی فکر می کنم. اما یافتن کلمات مناسب برای بیان افکار، اگر نگوییم غیرممکن، همیشه ایجاد است. بنابراین بزرگترین چالش طراحی، ایده پردازی نیست – بلکه ارتباطات داخلی است.

چالش طراحی یک مانع زبانی است نه ایده پردازی.

برای من (سرفیس) در مایکروسافت محصولات و نوآوری‌های بعدی را توسعه می‌دهند، برای ایجاد بهترین تیم در این زمینه می‌کنیم. ما به دنبال استراتژیست ها، طراحان، توسعه دهندگان هستیم، متفکرانی که در کاری که انجام می دهند بهترین باشند. و از بین تمام ویژگی هایی که در یک نامزد در نظر می گیریم، زبان مادری نباید یکی از آنها باشد.

پس چه کار کنیم؟

آموزش پروتوپای در ایرا
آموزش پروتوپای در ایرا

هیچ‌کس نمی‌خواهد یک زبان جدید یاد بگیرد تا ایده‌های طراحی خود را به تیم بیان کند.

به همین دلیل است که تیم من از ProtoPie برای نمونه سازی استفاده می کند. با ProtoPie، روشی را که فکر می کنید و نحوه صحبت خود را نمونه سازی می کنید. این شهودی و طبیعی است و به شما قدرت نمونه‌سازی بر کد را بدون پرداختن به دردسرها و مزاحمت‌های کد می‌دهد. تیم ما متشکل از سخنرانان پرتغالی، انگلیسی، ماندارین، ترکی، اسپانیایی، آلمانی و احتمالاً 12 زبان دیگر است، اما با ProtoPie، همه ما به یک زبان صحبت می کنیم.

پروتوپای شما می‌تواند نمونه‌های اولیه را ایجاد کند و آنها را آزمایش کنید.

اکنون، انتقال ایده هایمان به مانعی برای بهتر کردن آنها نمی کند. و برای نمونه سازی، زمانی که می توانید واقعاً با هم همکاری کنید، ایده هایی برای بهبود طبیعی می یابند.

چرا تیم طراحی سرفیس مایکروسافت با ProtoPie نمونه اولیه را انجام می دهد؟

من همین چند سال پیش را به یاد می‌آورم که 100 اسلایدی را برای توضیح یک طراحی ساده با اصول جمع‌آوری کردم. امروز، یک نمونه بهتر از من ارتباط برقرار می کنم. من می‌توانم یک نمونه اولیه را به یک تیم توسعه در هر کجای دنیا بسپارم و به محصولی که آنها ایجاد خواهند کرد بدون اینکه حتی یک کلمه با یکدیگر صحبت کنند، مطمئن باشم.

چیزی بسیار قدرتمند در مورد آن وجود دارد که PiePie تقریباً یک زبان جهانی ایجاد کرده است که همه ما قبلاً به آن صحبت می کنیم. زبانی که مجبور نیستیم آن را یاد بگیریم زیرا برای همه ما غریزی است.

زمانی که با یک طراح کار می کنید که هنوز نمونه سازی را یاد نگرفته است، وقتی تنها چیزی که کلمات و طرح های ثابت است، واقعا نمی تواند خود را بیان کند. اما با ProtoPie، حتی آن هم نگران کننده نیست. از آنجایی که از آن بسیار طبیعی استفاده می‌شود، پیوست‌های جدید تیم من معمولاً در عرض یک هفته با ProtoPie راه‌اندازی می‌شوند، حتی اگر هرگز نرم‌افزار را نداشته باشند. آنقدر شهیدی است که فقط تماشای یک همکار در حال ساخت نمونه اولیه عملاً یک آموزش است.

با ProtoPie، ما دائماً ایده ها را به اشتراک گذاریم و از یک یاد می گیریم. اظهار نظر، اشتراک‌گذاری نمونه‌های اولیه، انجام سریع کاری در اینجا و اینکه شخص دیگری چند بعد از فایل را در دستگاه خود دریافت می‌کند. اکنون که این ویژگی‌ها را چقدر در روند کاری ما ایجاد می‌کنند، نمی‌توانم باور کنم که چگونه بدون آنها زندگی کرده‌ام.

باور نکردنی‌تر این است که ایده بزرگ بعدی هنوز در سر ماست، همین الان است. حتی پیچیده‌تر، توضیح دادن سخت‌تر، بیان مشکل‌تر، توصیف غیرمکن خواهد بود، اما ما نمی‌خواهیم کلمات کاملی را پیدا کنیم.

ما فقط نمونه کامل را می توان ساخت.

تیم ما به عنوان سفیر پروتوپای فعالیت رسمی خود را آغاز کرده و آموزش های این نرم افزار کاربری رو توی پیج اینستاگرام به طور رایگان به اشتراک میزاره.

پیچ آموزش پروتوپای ما با ایدی protopie_ir آماده آموزش به شماست
پیچ آموزش پروتوپای ما با ایدی protopie_ir آماده آموزش به شماست

استفاده از پروتوپای:

  • شما با زبان مادری خود می توانید ایده پردازی کنید و نوآوری شما با نمونه اولیه ارائه می شود.
  • نیازی نیست برای بیان ایده های طراحی خود زبان یاد بگیرید.
  • نیازی نیست به دنبال کلمات مناسب برای بیان آنچیزی که در ذهنتان بگردید.
  • بحثی صحبت و دفاع از ایده های آسان می شود.
  • می توانید نحوه صحبت خود و روشی که فکر می کند را نمونه سازی کنید.
  • پروتوپای شما می‌تواند نمونه‌های اولیه را ایجاد کند و آنها را آزمایش کنید
  • ارائه‌های 100 اسلایدی را برای توضیح یک طراحی ساده حذف می‌کند و در زمان صرفه‌جویی می‌شود.
  • یک نمونه اولیه حتی بهتر از یک انسان صحبت می کند
  • پروتوپای تقریباً یک زبان جهانی ایجاد کرده است زبانی که نباید آن را یاد بگیریم زیرا برای همه ما غریزی است.