سنوات یکی از موضوعات بسیار مهم است که هر کارمند و کارگری باید نسبت به آن اطلاعات کافی داشته باشد تا در زمان بازنشستگی برنامه‌ریزی شفاف‌تری برای خود و خانواده داشته باشد. پایه سنواتی چیست و چه تفاوتی با حق سنواتی دارد؟ به شما اطمینان می‌دهیم که پس از خواندن این مقاله همه چیز درباره سنوات را فرا می‌گیرید.

معمولا در پایان هر سال عیدی، پاداش، کارانه، سنوات و… پرداخت می شود. همیشه کارگر و کارمندان نگاهی جدی به اسفند هر سال دارند. ترافیک کار امورمالی هر شرکت و سازمانی نیز در اسفند هر سال بسیار بالا است. حسابداران نیز برای محاسبه سریع‌تر معمولاً از نرم‌افزار حقوق و دستمزد استفاده می‌کنند، که افرادی قبل از پایان به سال، دستمزد، عیدی، پاداش، کار و… خود را دریافت می‌کنند که با دستی به استقبال سال جدید بروند می‌روند. .

در ماده 21 قانون کار اینگونه آمده است که هر کارفرمایی باید حق سنوات یا تکمیل پایان خدمت را معادل یک ماه آخر حقوق دریافتی کارگر خود پرداخت کند. بهتر است بدانید که سنوات یا مزایای پایان کار را که از نامش پیداست باید با خاتمه یا فسخ قرارداد به کارگر پرداخت شود. اما موضوعات بسیار مرتبط با موضوع سنوات است که همه آن‌ها را در ادامه بررسی می‌کنیم.

1. آیا حق سنوات به کمتر از یکسال نیز باید پرداخت شود؟
بله. کارگر یا کارمندی که به مدت چند ماه نیز در یک شرکت یا مجموعه ای از فعالیت ها بوده است، مشمول حق سنوات است و نسبت به تعداد ماه هایی که کارکرده، حق سنواتی به او تعلق می گیرد و کار موظف به پرداخت آن است.

2. حق سنوات به چه چشمی تعلق نمی‌گیرد؟
طبق وزارت قانون کار در هر تصویر پرداخت حق سنوات اجباری است و کارفرما باید با هر مدتی که کارگر یا کارمند برای او کار کرده باید حق سنواتی را بپردازد. بهتر است بدانید که در قانون جدید وزارت کار در یک کارگر یا کارمند نیز بدون استعفا یا اخراجی، ترک کار کرده است حق سنواتی همچنان پابرجست و کارفرما باید حق سنوات را بپردازد.

3. آیا توافق کارفرما با کارگر و کارمند در خصوص عدم پرداخت حق سنوات معتبر است؟
خیر. حق سنوات دریافتی اجباری است و چه کارفرما با کارگر و کارمند خود توافق کرده که حق سنوت را نپردازد، چه توافقی در میان نبوده باشد، ملزم به پرداخت حق سنوات است.

برای اینکه پایه سنوات و حق سنوات را بفهمیم ابتدا باید هر دو را تعریف کنیم:

1. حق سنوات چیست؟
حق سنوات پاداش اجباری است و به کارگرانی تعلق می گیرد که کاری یکساله دارند. هر کارفرمایی باید سنوات کارگر خود را بپردازد. در حقيقت سنوات پاداشي است كه افراد هنگام بازنشستگي، استعفا، از كارافتادگي، فوت و… مي‌گيرند.

2. پایه سنواتی چیست؟
معمولاً کار برای جبران حداقل دستمزدی را به عنوان حمایتی در نظر و تصویب شورای عالی می‌کند، به این مبلغ پایه سنواتی می‌گویند. پایه سنواتی معمولاً برای کارگاه‌هایی که طبقه‌بندی‌هایی دارند، در نظر گرفته می‌شود و به حقوق کار اضافه می‌شود. در واقع پایه سنواتی با حداقل دستمزد به پرداخت کارگر می‌شود.

3. چه کسانی مشمول دریافت پایه سنواتی هستند؟
کلیه‌ی کارگرانی که قرارداد رسمی یا غیر رسمی دارند شامل طرح‌های پایه سنواتی هستند و کارفرما موظف هستند که پایه سنواتی را به کار خود بپردازند. لازم به ذکر است که مبلغ پایه سنواتی هر سال با تغییرات همراه است. اما دستمزد هزینه با پایه سنواتی افزایش پیدا نمیکند.

4. مبلغ پایه سنواتی و حق سنوات چقدر است؟
باتوجه به فرمول‌هایی که در بخش‌نامه دستمزدی وزارت کار آمده است، پایه‌های سنواتی برای آن‌ها محاسبه و واریز می‌شود. مبلغ پایه سنوات که به عنوان کمک هزینه‌های برای جبران حقوق کارگر در نظر گرفته شده، توسط شورای عالی کار می‌شود، و با حداقل حقوق و به کارفرما می‌شود.

اما واحد کارگاهی طبقه‌بندی، به شرطی که کارگر در آنجا کار یکساله داشته باشد، وجود ندارد. حق سنواتی به او تعلق می‌گیرد. مبلغ حق سنوات معادل یک ماه حقوق آخرین ماهی است که کارگریا کارمند در کارگاه،شرکت، سازمان و… به کار بوده است.

5. آیا حق سنوات شامل مالیات می شود؟
حق سنوات در پایان قرارداد به کارگر یا کارمند پرداخت و تسویه کامل انجام می شود، شامل مالیات نمی شود. اما درصورتی‌که پس از اینکه کارمند یا کارگر حق سنواتی خود را دریافت کرده و با شرکت و سازمان مربوطه ادامه پیدا کند، حق سنوات شامل مالیات خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مالیات، حقوق مالی مالی را بخوانید.

در بالا کامل در خصوص حق سنواتی و پایه سنواتی بررسی‌های لازم را انجام دادیم. اما 7 نکته مهم در خصوص پایه سنواتی وجود دارد که بهتر است از آن‌ها اطلاع داشته باشید.

1. میزان مطالعه در سال 98 پایه سنوات 23,333 ریال بوده است که باید به‌صورت روزانه محاسبه و پرداخت شود.

2. پایه سنوات به دانش‌آموزان و دانشجویانی که در تابستان‌ها تعلق نمی‌گیرند.

3. سازمان کارفرمای شرکت، سازمان، کارخانه و … تعویض شود، طبق قانون وزارت کار کارفرمای جدید موظف به پرداخت پایه سنوات است.

4. کارگرانی که به صورت فصلی مشغول به کار هستند، مدت زمانی هستند که به کار می‌گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر به شرح‌هایی که در رشته‌های قانونی فصلی آمده است مراجعه کنید.

5. پایه سنوات با حق سنواتی متفاوت است. و طبق قانون کارفرما باید به ازای هر سال معادل یک ماه آخر فعالیت کارگر یا کارمند خود، حق سنوات را بپردازد.

6. حق سنوات هیچ گونه معافیتی برای کارفرما ندارد و در هر صورت با هر مدت زمانی که کارگر یا کارمند در شرکت، سازمان، کارخانه و… مشغول به فعالیت بوده اند باید حق سنوات را بپردازند.

7. سال 99 پنجمین سال فعالیت یک کارگر در یک کارخانه باشد، کارفرما علاوه بر سال 99 باید سنوات سالهای گذشته را نیز بپردازد.

کارفرما بهتر است بدانید که پایه سنواتی بیشتر جنبه انگیزشی دارد و با پرداخت به موقع آن به کار خود باعث ایجاد بهره وری و راندمان کاری بهتر می شود. پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر درباره حقوق و مزایا در ایران مقاله حقوق وزارت کار را مطالعه کنید.

در این مقاله به طور کامل بررسی شد که پایه سنوات چیست و چگونه محاسبه می شود. اما برای محاسبه پایه سنوات باید از نرم افزار دقیقی که همسو با قوانین کسب و کار در ایران استفاده کردید. سپیدار سیستم بزرگترین و بهترین شرکت تولید کننده انواع نرم افزارهای حسابداری در ایران است که به منظور انجام کار حسابداران و امور مالی شرکت های ایرانی آمده است تا گامی مهمی را در حسابداری شرکت ها و سازمان ها بردارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت سپیدار سیستم مراجعه کنید یا با شماره تلفن 8102200-021 تماس بگیرید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!