پارکت چیست؟ معرفی انواع پارکت و خرید آن ها را می توان برای جستجوی ترین سوالاتی که به تصمیم اولیه به پارکت یا ترمیم پارکت دارند، نصب کرد.

اولین سوالی که همیشه مخاطب به دنبال پاسخ آن است، پارکت چیست؟ معرفی انواع پارکت و خرید آن ها است. وظیفه پارکت پوشاندن سطح زمین در طرح، رنگ و مدل های گوناگون است.

پارکت ها در انواع مختلف مانند لمینت، ضد آب، یک تکه و… تولید می شود که هر کدام از این پارکت ها نسبت به سایر مدل ها دارند. به فرض مثال پارکت قیمت بیشتر نسبت به لمینت دارد و در طبیعت راحت تر تجزیه می شود.

برای دانستن سوال پارکت چیست؟ معرفی انواع پارکت و راهنمایی خرید آن ها ما تصمیم می گیریم به مهمترین سوالات مشتریان در این مطلب پاسخ دهید.

پارکت چیست؟

برای اینکه بدانید پارکت چیست؟ باید با نحوه ساخت پارکت آشنا شوید. این کفپوش به صورت صفحات نازک از جنس چوب ساخته می شود و برای پوشاندن کف منازل، ساختمان ها، مکان های تجاری، فروشگاه ها و… استفاده می شود. زیبایی پارکت ها نسبت به دیگر کفپوش ها زیاد است و به همین دلیل در میان مردم محبوب شده است.

پارکت ها از چوب درختان متفاوتی مانند بلوط، کاج، افرا، بامبو و… ساخته می شوند و یکی از محبوب ترین کفپوش ها، پارکت لمینت است و به همین دلیل مردم همیشه دنبال این هستند که بدانند پارکت لمینت چیست؟

پارکت لمینت چیست؟

پارکت لمینت

پارکت ها که از جنس چوب ساخته می شود، پارکت لمینت از مواد اچ دی اف با روکشی از جنس لمینت ساخته می شود و این پارکت ها از چند لایه چوب ساخته می شود.

پارکت لمینت برای کف سازی می شود و دوام لمینت و قیمت این پارکت به کیفیت روکش و چوب می شود.

انواع پارکت منزل

متریال پارکت ها در انواع مانند پارکت لمینت، پارکت یک تکه، پارکت تمام چوب و… تولید می شوند. در ادامه شما را با انواع و خصوصیات هر پارکتی آشنا می کنیم.

برای اینکه دوام پارکت لمینت افزایش پیدا کند، چند لایه مواد به صورت یکپارچه به هم مرتبط می شود تا علاوه بر افزایش دوام، عایق بندی خوبی داشته باشد. سطح خارجی پارکت لمینت در طرح چوب ساخته می شود و دلیل آن هم این است که برای ساخت این پارکت ها، از جنس چوب ساخته شده است.

اگر شما به ظاهر کلاسیک و طبیعی علاقه مند هستید، پارکت یک تکه گزینه مناسب برای شما است. نصب پارکت یک تکه نسبت به پارکت لمینت سخت تر است و زمان نصب این پارکت ها نسبتا طولانی است.

  • پارکت تمام چوب

عمر پارکت تمام چوب به دیگر مدل ها بیشتر است و این پارکت ظاهر شیک تری دارد. برای ساخت پارکت تمام چوب، از چوب درختان استفاده می شود و مخصوص کسانی است که با صدا و گرما مشکل دارند.

یکی از دشمنان اصلی پارکت ها، آب است، زیرا آسیبی به پارکت وارد می کند. برای رفع این مشکل، پارکت ضد آب تولید می‌شود تا افرادی که به دنبال پارکت‌ها یا آشپزخانه‌ها یا دیگر سرویس‌های بهداشتی هستند، به راحتی با پارکت ضد آب، کفپوش‌های این مکان‌ها را با اتاق‌های دیگری ست کنند.

فرق پارکت و لمینت

یکی از پرتکرارترین سوالات مردم این است که بدانند پارکت و لمینت چه فرقی با هم دارند. در ادامه ما تفاوت پارکت و لمینت را بررسی می کنیم:

  • تنوع پارکت ها نسبت به لمینت کمتر است و دلیل آن هم این است که این پارکت از طرح اصلی چوب درخت تولید می شود.
  • پارکت به راحتی در طبیعت تجزیه می شود ولی لمینت به دلیل تولید، خیلی سخت تر در طبیعت تجزیه می شود.
  • پروسه نصب پارکت با لمینت متفاوت است. لمینت با شیار به نام کلیک به سطح زمین متصل می شود ولی پارکت با چسب مخصوص نصب و به زمین متصل می شود و 24 ساعت باید صبر کنید تا چسبیده شود.
  • قیمت پارکت نسبت به لمینت بیشتر است و دلیل آن هم طبیعی بودن بافت پارکت نسبت به دیگر کفپوش ها است.
  • دوام و طول عمر پارکت نسبت به لمینت بیشتر است.
  • نگهداری از لمینت نسبت به پارکت ساده تر است.

انواع پارکت لمینت

برای نام گذاری پارکت لمینت از نام تولید کننده استفاده می شود. از معروف ترین پارک های موجود در بازار می توان به مدل های ایرانی، ترکی و آلمانی اشاره کرد. مدل های ترکی و آلمانی به ایران وارد می شوند و پارکت ایرانی را می توان بهترین پارکت لمینت موجود در کشور انتخاب کرد.

کدام پارکت ایرانی بهتر است؟

خرید پارکت لمینت آرکسان

شرکت های تولید پارکت ایرانی به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول محصولات بی کیفیت تولید می کنند و به دلیل کیفیت بد محصولاتشان، سایر فعالیت ها و دسته دوم برندهایی هستند که محصولات با کیفیت، با دوام و با قیمت مقرون به صرفه تولید می شوند.

برندهای یونیک، آیدا، Z4 و… جز مطرح ترین تولیدکنندگان پارکت در ایران هستند و برند آرتا به دلیل تبلیغات تلویزیونی، جز پرفروش ترین و شناخته شده ترین برندها در میان مردم است.

  • برند دکور فلور

در برخی از پارکت ها ایراداتی مانند ناخن گیر شدن پارکت، انقباض و انبساط، تاب برداشتن یا برآمده شدن و ایجاد اصل بین قطعات وجود دارد. برند دکور فلور موفق شد این ایرادات را کند و یک محصول را با کیفیت تولید و عرضه کند.

مدل کلیک پارکت های برند دکور فلور از نوع پارکت AGT است و باکیفیت ترین متریال در جهان شناخته شده است.

یکی از پارک های ایرانی که در رنگ های متنوع و دلنشین تولید می شود محکم است و رویه AC4، پارکت های برند امیریال است.

برند آرتا از سال 1359 فعالیت خود را آغاز کرده و محصولات این برند تحت لیسانس یونیلین بلژیک وارد بازار می شود.

محصولات برند آرتا با گارانتی وارد بازار می شود و این محصول موفق می شود کیفیت محصولات خود را ارتقا دهد و پارکت ها را در بازار ایران و فروش به فروش می رساند.

اگر به دنبال پارکت ارزان هستید، می توانید از پارکت های برند یونیک استفاده کنید. درجه سایشی این پارکت AC4 است و این برند برای این دوام محصولات خود را افزایش می دهد، یک لایه مقاومتی بر روی پارکت قرار داده است.

دوام خوب برند یونیک و قیمت ارزان پارکت های این برند باعث می شود تا یکی از بهترین برندها برای تولید پارکت مخصوص دفاتر اداری انتخاب شود.

اگر به دنبال پارکتی هستید که در برابر اشعه خورشید، لکه، حرارت زغال مقاوم باشد، محصولات برند آیدا گزینه مفیدی برای شما است.

برند آیدا محصولات خود را با درجه سایشی AC4 و به صورت کلیکی روانه بازار می کند. محصولاتی که با درجه سایشی AC4 تولید می شوند، نسبت به دیگر درجه ها دیرتر ساییده می شوند.

نصب پارکت های برند آیدا به صورت کلیکی باعث می شود تا این پارکت ها نسبتا راحت انجام شود.

ضمانت نامه پارکت برند Z4 تقریباً 10 سال است و اگر دنبال یک پارکت برای منزل هستید، محصولات این برند گزینه مفیدی برای شما است. زیرا درجه سایشی برند Z4، برابر AC3 است.

از کجا پارکت بخریم؟

استفاده از پارکت ها در منازل استحکام پایینی دارد و پارکت هایی که در منازل استحکام زیاد دارند، ممکن است در مکان های پر تردد استحکام پایینی داشته باشند.

اگر به دنبال قیمت پارکت ارزان هستید، باید با یک تیم متخصص، محیط مورد نظر را بررسی کنید و بعد از معرفی بهترین پارکت برای شما، تصمیم نهایی را بگیرید.

آرکسان به همین دلیل همیشه شرایط محیط را بررسی می کند و یکی از بهترین پارکت و با کیفیت ترین محصول که قیمت بسیار مناسب داشته باشد را انتخاب کنید تا شما یک پارکت با دوام، با استحکام و مقاوم داشته باشید.

اگر تصمیم به خرید پارکت ارزان دارید، می توانید بعد از مراجعه به فروشگاه آرکسان با ما تماس بگیرید؛ سوالات ما از ساعت 10 تا 18 از روز شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی سوالات شما هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید به سایت https://arcsun.ir/interior-design/cherry-wood-parquet/ مراجعه کنید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و توسط آن تبلیغ کننده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال تبلیغاتی ندارد.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!