شرکت تبلیغات وظیفه تبلیغ، بازاریابی و تبلیغات محصولات و خدمات را بر عهده دارند. یک شرکت تبلیغاتی موفق و حرفه ای سال ها تجربه و دانش تخصصی خواهد داشت و در زمینه ارتباطات، بازاریابی یا روزنامه نگاری خود را ارتقاءمیدهند.

یک آژانس تبلیغاتی با بخش بازاریابی همکاری خواهد کرد تا مشخص کند که کدام مخاطب هدف به بهترین وجه با محصول شرکت مطابقت دارد. این مخاطبان از طریق تحقیقات بازار و نظرسنجی های انجام شده توسط بخش بازاریابی شناسایی می شوند. شرکت تبلیغات یک کمپین تبلیغاتی را طراحی و برنامه ریزی می کند که برای مخاطب هدف جذاب باشد. نمونه ای از یک کمپین تبلیغاتی برنامه ریزی شده شامل زمان اجرای تبلیغات شرکت در تلویزیون پخش می شود. اگر مخاطب هدف کودکان باشد، تبلیغات در ساعاتی پخش می شود که کودکان تلویزیون تماشا می کنند. اگر مخاطبان هدف بزرگسالان هستند، بهتر است تبلیغات شرکت را در ساعات پربیننده تلویزیون یا در کانال هایی که بزرگسالان تماشا می کنند مانند ایستگاه های کابلی پخش کنید.

هنگامی که مخاطب هدف مشخص شد، شرکت تبلیغات مسئول هماهنگی یک کمپین تبلیغاتی است که برای مخاطب هدف جذاب باشد. این شامل نشریات و رسانه ها می شود. به عنوان بخشی از این کمپین تبلیغاتی، مدیر بر توسعه کلیه مواد تبلیغاتی مانند آثار هنری، نمایش نامه های پستی یا کارت پستال، توسعه تجاری نظارت می کند و قبل از اینکه شرکت از آن استفاده کند، آن را تأیید می کند. اگر شرکتی تصمیم به استفاده از یک آژانس تبلیغاتی خارجی داشته باشد، مدیر تبلیغات مسئول بررسی تمام ایده‌های آژانس، استراتژی‌های بازاریابی و کمک به ایجاد کمپین تبلیغاتی است. پس از ایجاد کمپین مناسب توسط آژانس تبلیغاتی، مدیر تبلیغات کمپین تبلیغاتی را تایید می کند.

کاندیدای ایده آل چه نوع تجربه ای خواهد داشت؟ سطح ارشدیت مورد نیاز برای نقش و همچنین درخواست های واقع بینانه برای استخر نامزد خود را با توجه به بودجه غرامت خود فاکتور کنید. الزامات و صلاحیت های شغلی می تواند شامل سطح تحصیلات مورد نظر و زمینه های تجربه قبلی باشد که یک نامزد برای موفقیت در این نقش باید داشته باشد. شایان ذکر است که بخش الزامات و صلاحیت‌ها می‌تواند برای برخی از متقاضیان شغل ترسناک باشد، و اگر بیش از حد گسترده باشد، می‌توانید نامزدهایی را که ممکن است برای این نقش مناسب باشند، حتی اگر سطح یا نوع تجربه متفاوتی داشته باشند، بترسانید.

این بخش باید به وضوح مشخص کند که شرکت چه وظایف و وظایفی را بر عهده خواهد داشت. یک شرکت تبلیغاتی باید بتواند به وضوح بفهمد که این نقش چه چیزی را شامل می‌شود و چگونه این نقش در سازمان گسترده‌تر می‌آید.

مهارت های شغلی شرکت های تبلیغاتی

مشابه شرایط و صلاحیت‌های شغلی، این بخش باید بیان کند که چه مهارت‌های فنی و/یا نرم‌افزاری برای انجام این نقش مورد نیاز است. برای مثال، اگر به دنبال استخدام یک بازاریاب محتوا هستید، می‌توانید «مهارت‌های نوشتاری قوی» را به عنوان یک مهارت اجباری فهرست کنید. یا اگر یک تحلیلگر بازاریابی استخدام می‌کنید، می‌توانید «تحلیل داده‌ها» را به‌عنوان مهارت مورد نیاز برای موفقیت در این نقش فهرست کنید.

انواع خدمات بازاریابی

 • بازاریابی دیجیتال
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی محصول
 • بازاریابی برند
 • بازاریابی رویداد
 • تحلیل بازاریابی

انواع خدمات شرکت تبلیغاتی

 • دستیار بازاریابی
 • هماهنگ کننده بازاریابی
 • طراح گرافیک
 • رسانه های اجتماعی / مدیر جامعه
 • مدیر بازاریابی ورودی
 • مدیر بازاریابی محتوا
 • مدیر بازاریابی ایمیلی
 • مدیر بازاریابی محصول
 • مدیر عملیات بازاریابی
 • مدیر بازاریابی
 • حمایت از تیم رهبری بازاریابی از طریق سازمان و پشتیبانی اداری برای پروژه های مختلف.
 • ارتباط قوی بین مدیران بازاریابی و ذینفعان داخلی و خارجی حفظ کنید.
 • جلسات و ارتباطات کارکنان را برای بخش بازاریابی هماهنگ کنید.
 • برنامه های اجرایی را حفظ کنید و بر بار پروژه نظارت کنید.
 • برنامه ریزی، تهیه و ارائه ارائه ها از طرف تیم بازاریابی.
 • برای کمپین های بازاریابی کلیدی تحقیق کنید.

یک دستیار بازاریابی موثر باید سازماندهی شده، ارتباط برقرار کند و بتواند در حین کار بر روی پروژه های مختلف اولویت بندی کند. نامزدهایی که می توانند این توانایی ها را از طریق تجربه کاری نشان دهند، می توانند برای نقش دستیار بازاریابی مناسب باشند.

اینبخش مجموعه ای از پروژه های هیجان انگیز را در دست اجرا دارد و باید در اجرای آنها در نقش هماهنگ کننده بازاریابی کمک کند. با کمپین ها و ابتکارات مختلف در افق، یک هماهنگ کننده بازاریابی ماهر باید بتواند طراحی و نظارت بر کمپین های بازاریابی در سراسر پلتفرم ها برای رسیدن به اهداف شرکت و افزایش آگاهی از برند پوشش دهد و برای طراحی و اجرای کمپین های بازاریابی کلیدی، مستقیماً با مدیران پروژه، طراحان، رسانه های اجتماعی و تیم های محتوا کار میکنند. تحقیقات رقابتی را برای درک آنچه در بازار اتفاق می افتد انجام دهند و یافته های خود را برای نتایج بهتر در هر کمپین بگنجانند.

تسهیل ارتباطات متقابل کارکردی بین ذینفعان پروژه برای تعیین اثربخشی هر کمپین بازاریابی، تجزیه و تحلیل انجام دهند و یافته های کلیدی را به ذینفعان گزارش دهند.

اگر محتوای شما به خوبی طراحی نشده باشد، این خطر را دارید که مردم را از خواندن و لذت بردن از آن محروم کنید – حتی اگر به زیبایی نوشته شده باشد. ممکن است شخصی در تیم شما به طراحی نگاه طبیعی داشته باشد، اما هک کردن طرح ها با هم در پاورپوینت مقیاس پذیر نیست. طراحی گرافیک حرفه ای سرمایه گذاری است که راه طولانی را طی می کند. به‌علاوه، طراحی عالی چیزهای بیشتری از خوب جلوه دادن چیزها وجود دارد.

یک طراح گرافیک مجرب هستیم از دارایی های بازاریابی و محتوای ایجاد شده برای حمایت از محصول و سایر اهداف بازاریابی را در دست می گیرد. از مفهوم تا اجرا، این بخش تجربه کاربری را با زنده کردن نام تجاری و ثابت نگه داشتن آن در تمام نقاط تماس مختلف بهبود می بخشد:

برای ایجاد طراحی وب سایت و بازاریابی محتوا (وبلاگ، دارایی های رسانه های اجتماعی و موارد دیگر) با همکاری بازاریابی و بازاریابی محصول همکاری می کنند و با استفاده از تخصص و نگاه خود برای طراحی عالی، به ارائه ایده های جدید برای طراحی و تولید محتوا به تیم کمک می کنند.برای اینکه تیم بازاریابی در پست‌های خود در رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ، ایمیل و سایر کانال‌ها کارآمدتر باشد، دامنه و قالب‌هایی ایجاد می کنند.

در صورت سایر نیازهای طراحی مانند ارائه، علائم و وثیقه نمایشگاه تجاری را مدیریت کنید.

رسانه های اجتماعی به بخشی جدایی ناپذیر از تجارت تبدیل شده اند و بیش از 91 درصد از برندهای خرده فروشی حداقل در دو پلتفرم حضور فعال دارند.

بنابراین اگر هنوز از تبلیغات شبکه های اجتماعی به نفع خود استفاده نمی کنید، وقت آن رسیده است که شروع کنید. و برای انجام این کار، به یک مدیر رسانه اجتماعی نیاز دارید که نه تنها پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را بشناسد، بلکه بداند چگونه استراتژی‌های خاص شبکه‌های اجتماعی مختلف را توسعه دهد، معیارهای مناسب را ردیابی کند، و بهترین ابزارها و روش‌ها را ادغام کند.

آیا در خواب توییت می کنید، به اشتراک می گذارید و در رسانه های اجتماعی پست می کنید؟ آیا می دانید برای رشد یک جامعه آنلاین چه چیزی لازم است؟ ما به دنبال مدیر رسانه‌های اجتماعی هستیم تا با اجرای استراتژی‌ها و تاکتیک‌هایی که باعث افزایش فالوورهامی‌شود، آنها را جذب و حفظ می‌کند و به تبدیل آن‌ها به سرنخ‌ها، مشتریان و طرفداران و مروجین فعال شرکت ما کمک می‌کند، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی را مدیریت کند.

بخش رسانه اجتماعی باید بر بهترین شیوه ها و روندها در تبلیغات رسانه های اجتماعی تسلط داشته باشد، از خلاق بودن لذت ببرند و بدانند که چگونه می توانند مخاطب دیجیتال ایجاد کنید و آن را تبدیل کنید.

نمایه‌ها و حضور در رسانه‌های اجتماعی شرکت، از جمله فیس‌بوک، توییتر، لینکدین، تیک‌تاک، و کانال‌های دیگری را که ممکن است مرتبط تلقی شوند، بسازید و مدیریت می کنند.

محتوای قابل اشتراک گذاری مناسب برای شبکه های خاص ایجاد کنین تا هم برند و هم محتوای ما را گسترش دهد.

نظارت و مشارکت در بحث های اجتماعی مرتبط در مورد شرکت، رقبا، و/یا صنعت ما، هم از طرف سرنخ ها و مشتریان فعلی و هم از طرف مخاطبان کاملاً جدید.

تبلیغات و کمپین های اجتماعی منظم را اجرا کنند و موفقیت آنها را پیگیری کنند (مانند چت های توییتر، بحث های لینکدین و غیره).

در کنار سایر بازاریابان و بازاریابان محتوا برای کمک به توزیع محتوایی که مخاطبان ما را آموزش و سرگرم می کند و از اهداف بازاریابی و تبلیغات حمایت می کند، همکاری کنند.

از حضور شبکه اجتماعی ما، ترافیک و سرنخ های مرتبط و منسجم را هدایت کنند.

راه‌های جدیدی را برای تعامل و شناسایی شبکه‌های اجتماعی جدید برای دستیابی به خریداران هدف کاوش می‌کنند.

اگر دپارتمان بازاریابی و تبلیغات شما تازه شروع به تغییر رویکرد به رویکرد ورودی کرده است، ممکن است همچنان نیاز به اثبات موفقیت برنامه بازاریابی ورودی خود داشته باشید.

اگر اینطور باشد، احتمالاً به دنبال یک بازاریاب ورودی همه کاره هستید – کسی که بتواند استراتژی تبلیغات ورودی شما را از ابتدا بسازد و رشد دهد.

یک بازاریاب ورودی شگفت‌انگیز و مبتنی بر داده ایجاد می کند تا اکثریت قیف بازاریابی شرکت را در اختیار داشته باشد. این بخش مسئول جذب ترافیک سایت، تبدیل آن ترافیک به سرنخ های جدید برای کسب و کار، و پرورش آن سرنخ ها برای نزدیک شدن به مشتریان خواهد بود، که رهبری فروش به آنها کمک می کند تا به موفقیت برسد.

این بخش یک محتوا/تقویم سرمقاله غنی میسازد و مدیریت میکند که مخاطبان واجد شرایطی را به دارایی‌های متعلق به ما (از جمله پست‌های وبلاگ، کاغذهای سفید، کتاب‌های الکترونیکی، گزارش‌ها، وبینارها، اینفوگرافیک‌ها و غیره) جذب کند.

با تبدیل ترافیک سایت از طریق تماس برای اقدام، صفحات فرود، و محتوای تولید سرنخ (از جمله پیشنهادات) سرنخ های جدید، از جمله سرنخ های واجد شرایط تبلیغات را افزایش می دهد.

از طریق ایمیل، محتوا و کانال‌های اجتماعی، فرآیندهای اتوماسیون بازاریابی و تبلیغات و رهبری ما را بهینه سازی میکنند.

تجزیه و تحلیل حلقه بسته را با فروش ایجاد می کند تا بفهمد چگونه فعالیت بازاریابی ورودی ما به مشتری تبدیل می‌شود و به طور مداوم فرآیند خود را برای تبدیل مشتریان اصلاح می کند.

پیشنهادات بازاریابی و محتوای دانلودی ستون فقرات بازاریابی ورودی هستند و به عنوان سوخت برای همه استراتژی‌های تبلیغات ورودی شما از جمله ایمیل، رسانه‌های اجتماعی، جستجو، تولید سرنخ و غیره عمل می‌کنند. وب‌سایت شما و اطلاعات تماس مورد نیاز برای بخش‌بندی، پرورش و بستن آن‌ها به مشتریان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

پیشنهادات تبلیغات می‌تواند شامل همه چیز باشد، از کتاب‌های الکترونیکی آموزشی گرفته تا وبینارها، آزمایش‌های رایگان… این فهرست ادامه دارد. طراحی و ایجاد این نوع محتوا زمان بر و تخصصی است. وقت آن است که با عضو جدیدی از تیم رویایی خود تماس بگیرید تا از تلاش های بازاریابی محتوای شما حمایت کند.

یک تولید کننده محتوا پرکار و با استعداد برای نوشتن و تولید انواع مختلف محتوای قابل دانلود و وبلاگ به طور منظم طوریکه ردپای دیجیتالی، آگاهی، مشترکین و سرنخ های شرکت خود را گسترش دهد. تلاش می کند.

در این بخش هر ماه 1 تا 2 منبع رایگان ایجاد می شود تا سرنخ‌ها، مشترکین، آگاهی و/یا سایر معیارهای مهم را افزایش پیدا کند(مثلاً کتاب‌های الکترونیکی، کاغذهای سفید، اینفوگرافیک‌ها، راهنماها، الگوها و غیره).

برای حمایت و تبلیغ پیشنهادات خود و جذب بازدیدکنندگان سایت از طریق جستجو، رسانه های اجتماعی و مشترکین ایمیل، به طور مداوم از وبلاگ استفاده می شود. با ارائه محتوای منظم و مفید که با نیازها و علایق آنها همسو است، پایگاه مشترکین را افزایش دهد.

با طراحان، بازاریابان محصول، متخصصان فروش، و تأثیرگذاران خارجی، و کارشناسان صنعت همکاری می کنند تا محتوای مرتبطی تولید کنند که نیازهای ذینفعان کلیدی و مخاطبان ما را برآورده کند.

دیگران را متقاعد می کنندکه ایده های خلاقانه شما ارزش صرف زمان و تلاش را دارد. این نقش در هسته تیم تبلیغات قرار دارد و دیگران هر روز بر کار شما تکیه خواهند کرد.

چه ماشین های چمن زنی تولید کنید، چه نرم افزار بفروشید یا کلاس های بولینگ ارائه دهید، مشتریان شما مشتری هستند زیرا محصول یا خدمات شما در زندگی آنها تفاوت ایجاد می کند. این خیلی خاص است. بازاریابان محصول نقش مهمی در موقعیت‌یابی محصولات/خدمات به روش صحیح برای افراد مناسب دارند، زیرا آنها درک عمیقی از مشتریان هدف شما و نحوه برآورده کردن نیازهای محصولات و خدمات شما دارند.

یک مدیر تبلیغات محصول، یک رهبر در تیمی است که مسئول گفتن داستان محصول به جهان (و شرکت) است. انتظار می رود که این بخش که مدافع اصلی برای مجموعه ویژگی های خاص و مزایای آن باشد. علاوه بر این، مسئولیت ایجاد استراتژی در مورد پیام رسانی و تبلیغات برای راه اندازی های جدید را بر عهده دارد.

باید همراه با تیم محصول، به ذینفعان داخلی و خارجی در مورد ویژگی های محصول و مزایای آنها آموزش دهد.

محتوای محصول را ایجاد کند (به عنوان مثال اسناد فعال سازی فروش، مطالعات موردی، ویدیوهای محصول، کپی وب سایت، پست های وبلاگ، پاسخ های Quora/تالار گفتمان) تا مزایای محصولات خود را برای جهان بیان کند. در صورت لزوم به اعضای تیم فروش در تماس‌های با مشتریان بالقوه کمک کند تا بررسی‌های عمیق‌تری در محصول ارائه دهند.

برای تبلیغ داستان محصول خود، هم در داخل و هم در خارج صحبت کنند و ارائه دهند. سفر خریدار را با توجه به پذیرش و استفاده از ویژگی های محصول اندازه گیری و بهینه کنند.

در یک ساختار سازمانی شرکت های تبلیغاتی، تیم های تبلیغات موثر نیاز به رهبری بصیرتی دارند. همانطور که تیم بازاریابی شما رشد می کند و مقیاس کسب و کار شما افزایش می یابد، یک مدیر تبلیغات و بازاریابی را برای نظارت بر تمام برنامه های بازاریابی و فعالیت های تبلیغاتی استخدام کنید.

متقاضیان مدیر تبلیغات باید ترکیبی از مهارت های بازاریابی عملی و مدیریت افراد را داشته باشند، زیرا آنها باید تیمی را برای ایجاد و اجرای کمپین های موفق ایجاد کنند و انگیزه دهند.

یک مدیر تبلیغات ماهر استراتژی های تبلیغاتی و مدیریت تیمی را اجرا می کند. مدیر تبلیغات وظیفه دارد مخاطبان و پیشنهادات را برای ارائه راه حل های بازاریابی موثر و در نهایت رشد کسب و کار ما درک کند. این فرد تیمی از بازاریابان با استعداد را برای افزایش آگاهی از برند و تولید سرنخ های با کیفیت رهبری می کند. شرح وظابف بیشتر و کامل تری را هم می توانید در انواع مختلف آژانس های تبلیغاتی بخواندب تا آگاهی بیشتری از خدمات بدست بیاورید.

مطالب پیشنهاد شده به شما : درآمد شرکت تبلیغاتی چقدر است؟

فروش و بازاریابی دو عملکرد متفاوت هستند که در کنار یکدیگر کار می کنند. به زبان ساده، بازاریابی مسئول افزایش آگاهی برای یک برند و ایجاد سرنخ های بادوام است که ممکن است به محصولات و خدمات شرکت خود علاقه مند باشند، و فروش مسئول تبدیل سرنخ ها به مشتریان پولی است.

هنگامی که تبلیغات سرنخ ایجاد کرد، سرنخ ها با تیم فروش مرتبط می شوند. سپس تیم فروش مشتریان بالقوه را تا زمانی که آماده خرید شوند پرورش می دهد.

تبلیغات جنبه ای از بازاریابی است و نقش های تبلیغاتی اغلب در سازمان های بازاریابی قرار دارند. با این حال، شایان ذکر است که بین تبلیغات و نقش های بازاریابی اصلی تفاوت هایی وجود دارد.

هدف اصلی تبلیغات افزایش آگاهی از برند است

ارتقای پیشنهادات یک شرکت از طریق کانال های مختلف برای قرار گرفتن در معرض. از سوی دیگر، نقش‌های اصلی بازاریابی بر نیازهای منحصر به فرد مشتری ایده‌آل برای محصول خود تمرکز می‌کنند و تاکتیک‌هایی را انجام می‌دهند تا محصول خود را به عنوان راه‌حل مشکل مشتری قرار دهند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!