خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

رمزارزهای آنلاین بسیار زیادی در بازارهای مالی وجود دارد که به صورت لحظه‌ای مورد معامله قرار می‌گیرند. بیت کوین قدیمی‌ترین و گران‌ترین ارز دیجیتال موجود است. در واقع می‌توانم شروع به فعالیت ارزهای دیجیتال با این کریپتو کنم. این رمزارز پرچمدار صنعت کریپتوکارنسی‌ها است. علاوه بر این، برای انجام سرمایه‌گذاری‌های مختلف بر روی بیت‌کوین، کدنویسان و توسعه‌دهندگان بسیار زیادی در این شبکه فعالیت می‌کنند و به دنبال پروژه‌های کاربردی برای بهبود بلاکچین بیت کوین هستند.

هرکدام از رمزارزها در هنگام عرضه از طریق ارائه یک سند مورد توجه قرار گرفته است. در حوزه آنلاین این سند را با عنوان و پیپر رمز و در آن‌ها اطلاعاتی مانند اهداف ایجاد یک برنامه، برنامه، توسعه، تیم سازنده و… در اختیار کاربران قرار می‌دهند. پس از ایجاد بیت کوین یک برگه سفید به‌عنوان وایت پیپر بیت کوین نیز منتشر شد که یک مقاله ۸ صفحه‌ای بود. در ادامه با اطلاعات موجود در این سند بیشتر آشنا میشویم.

وایت پیپر بیت کوین چیست؟

فردی به نام ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۸ اقدام به ارسال اسناد بیت کوین برای فعالان حوزه ارزهای دیجیتال کرد. این مقاله 8 صفحه بود و همه اطلاعات مربوط به رمز بیت کوین در آن نوشته شده بود. در این وایت پیپر تمام مسائل در گزارش جامع و دقیق نوشته شده و برای مشکلات موجود نیز راه حلی ارائه شده است. پیغام اصلی این اسناد در هنگام انتشار، ایجاد پول الکترونیکی همتا بود و در این پیام ذکر شده بود که برای انجام تراکنش نیازی به واسطه نیست. این سند دارای بخش‌های موجود است.

وایت پیپر به زبان رسمی نوشته می شود و مشخصه اصلی آن زبان آکادمیک است. همچنین محتویات آن کاملاً تخصصی و علمی هستند؛ به طور معمول افراد معمولی نمی توانند با سطح دانش معمولی از آن استفاده کنند. علاوه بر این، طراحی این اسناد می‌تواند ماه‌ها زمان ببرد.

وایت پیپر بیت کوین شامل چه اطلاعاتی است؟

وایت پیپر بیت کوین یک مقاله 8 ‌ای است که بخش‌های موجود دارد و در هرکدام از آن‌ها توضیحاتی در مورد کاربران اختیاری می‌دهد که ارزهای دیجیتال قرار دارند که مهم‌ترین آن‌ها را بیان می‌کنند.

بیت کوین به دنبال از میان برداشتن واسطه‌ها از نشانه‌ها!

بانک‌ها و مؤسسات مالی اولین نهادهای مورد اعتماد افراد هستند که برای انجام فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند. به همین دلیل انجام تبادلات مالی الکترونیکی نیز به این نهادها کمک می کند. ساتوشی در وایت پیپری که تدوین کرده است، به این موضوع اشاره کرده است که به دنبال ایجاد سیستمی است تا رمزنگاری‌شده باشد و به همین ترتیب از میان برداشته شود. در نتیجه‌های نقشی مالی در انجام عملیات انجام و میان دو طرف می‌شود.

آسیب پذیری بیت کوین!

یکی دیگر از مسائلی که در وایت پیپر بیت کوین به آن پرداخته می شود، امنیت این ارز دیجیتال است. قدرت این ارز دیجیتال به بلوکچین اصلی آن وابسته است و تا زمانی که محاسبات ریاضی در این بستر حل نشوند، کاملاً کاملاً ایمان خواهد بود. جستجو با ناکاموتو بلوکچین بیت کوین برای انجام تبادلات مالی الکترونیک امن ترین فضای موجود است.

وایت پیپر بیت کوین

اعتماد به بیت کوین!

ساتوشی برای افزایش اعتماد کاربران به این ارز دیجیتال، در وایت پیپر درباره یک فناوری صحبت کرده است. در این فناوری یک سرور زمانبندی وجود دارد که می‌تواند نشان دهد صاحبان بیت کوین تراکنشی را انجام داده یا نه؟ در واقع همه انجام شده در یک بیت کوین در تاریخ ها ثبت می شود و قابل بررسی است. به همین دلیل نمی‌توانم یک آرزو را هم‌زمان به دو نفر کنم و در نتیجه کاربر می‌تواند برای انجام سرمایه‌گذاری مطمئن باشد.

افزایش امنیت تراکنش‌ها از طریق فناوری اثبات کار

تمام تراکنش‌هایی که در بلوک‌چین انجام می‌شوند، به صورت مجزا یک بلوک ذخیره شده‌اند که اطلاعات تراکنش در آن وجود دارد. این بلوک ها پس از ذخیره شدن قابل تغییر است. تراکنش‌های انجام شده بر روی بیت کوین نیز در قالب بلوک‌های مجزا و به صورت زنجیره‌ای، ذخیره می‌شوند. وجود قابلیت اثبات باعث افزایش ضریب امنیت تراکنش‌ها می‌شود. هرچه زنجیره بلوک بیت کوین تعداد رمز بیشتر داشته باشد، ضریب امنیتی آن افزایش پیدا می کند و توان دفاعی این کار را در برابر تقویت، تقویت می‌شود.

استخراج بیت کوین

با توجه به اینکه چه سیستم محاسباتی این کریپتوکارنسی بسیار پیچیده است و مصرف برق زیادی دارد، این بیت کوین نیاز به انگیزه و نیاز دارد. ساتوشی در وایت پیپر بیت کوین به این موضوع اشاره کرده است که اولین تراکنش در یک بلوک شبکه بلوک بسیار خاص است و می‌تواند باعث ایجاد یک سکه جدید شود. شخصی که این سکه را کند، مالک آن خواهد بود. در واقع تلاش‌های فراوان برای بیت کوین با امتیاز مالکیت همراه است که خود انگیزه برای ادامه این روند مهم است.

حل مشکل کاهش سرعت با افزایش تراکنش ها

زمانی که تعداد تراکنش‌های انجام شده بر روی بیت کوین باعث ایجاد یک زنجیره طولانی می‌شود، سرعت انجام تراکنش‌ها در طول زمان کاهش پیدا می‌کند. ناکاموتو در وایت پیپر برای این راه حل ارائه شده است. هرگاه تراکنش‌ها روی یک سکه بیت‌کوین به طور مشخص انجام شود، می‌توانم تراکنش‌های قبلی را پاک کنم یا آن‌ها را از طریق هش‌های کوتاه‌تر انجام دهیم. در نتیجه سرعت انجام تراکنش ها بیشتر می شود.

خصوصی حریم کاربران

یکی دیگر از ویژگی‌های تراکنش‌های انجام شده در بچین بیت کوین، قابل مشاهده است که برای همه کاربران انجام می‌شود. ناکاموتو در وایت پیپر بیت کوین به این نکته اشاره می‌کند و بر این موضوع وجود دارد که هیچ مخفی در این بازار وجود ندارد، اما کاربران نباید نسبت به حریم خصوصی خود نگران باشند. چراکه عموم کاربران فقط می‌توانند تجزیه و تحلیل کنند، اما درباره هویت طرف‌های هیچ اطلاعاتی منتشر نمی‌شود. کلیدهای خصوصی و عمومی در بازار این آرزو به کاربران ارائه می‌شود که امنیت اطلاعات آن‌ها را در بالاترین حد ممکن حفظ کند.

وایت پیپر بیت کوین

نتیجه گیری

و پیپر بیت کوین دارای اطلاعات تخصصی درباره اولین کریپتوکارنسی دنیا است. به دلیل اینکه ساتوشی در این سند از زبان آکادمیک استفاده کرده است، نیاز به دانش فنی دارد. در نتیجه شما می‌توانید از اطلاعاتی که متخصصان با بررسی این مقاله ۸ صفحه دریافت و منتشر کرده‌اند، استفاده کنید. این اطلاعات را به شما کمک کنید تا مراحل انجام بیت کوین را با اطمینان بیشتر انجام دهید و از این آرزوی پرقدرت آگاه باشید. می توانید از اطلاعات این محتوا نیز برای افزایش اطلاعات خود استفاده کنید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و توسط آن تبلیغ کننده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال تبلیغاتی ندارد.

منبع