هود مخفی بهتر است یا روکار؟ شما کدامیک را برای خانه تان می پسندید؟ برای خرید لوازم منزل از لوازم آشپزخانه باید به نکات مختلف و متنوعی توجه کرد. برای اینکه بتوانید یک خرید خوب و مناسب داشته باشید، جواب منطقی را پیدا کنید و می‌توانید بهترین راه حل را برای شما پیدا کنید.

در هنگام خرید هود همچنین سوالاتی در ذهن افراد شکل می‌گیرند، به همین دلیل در این مقاله بعد از اینکه شما را با ویژگی‌های یک هود خوب و آشنا در نظر داریم تا پاسخ سوالات را با بررسی موارد بیان کنیم. بهتر است یا روکار پاسخ دهید

میزان قدرت جذب هود: میزان جذب هود برحسب مترمکعب مشخص می‌شود.

کم صدا بودن هود: واحد سنجش و اندازه گیری صدا هود،دسیبلاست. میزان صدای هودهای استاندارد در محدوده‌ی ۴۰ تا ۶۵ دسی‌بلقرار دارد. از این رو یکی از مواردی است که برای سؤال هود مخفی بهتر است یا روکار باید به آن توجه کنید، میزان تولید آن‌ها است.

نوع فیلتر هود: فیلترهایی که در هودها بهره می‌گیرند، شامل دو نوع آلمینیومی و کربنی می‌شوند. آلمینیومی به راحتی تمیز شده و نیازی به تعویض ندارد. اما نوع کربنی را نمی‌توان انجام داد و باید بعد از مدت مشخصی آن را عوض کرد.
فن موتور هود: ذرات معلق مانند بو و لذت‌ها از طریق فن موتوری دودکش هدایت می‌شوند. بسیاری از عقیدها دارند که فن‌های فلزی از فن‌های پلاستکی عملکرد بهتری دارند، چرا که امکان دارد فن‌های پلاستیکی به مرور زمان تغییر شکل دهند.

برای آن که جواب این سوال را بتوانیم دقیق بیان کنیم، باید آن‌ها را از جهات موجود با یکدیگر مقایسه کنیم. به طور کلی باید گفت که در زمان نه چندان دور از هودهای روکار بسیار رواج داشت و در دکوراسیون داخلی انواع آشپزخانه‌ها از این نوع استفاده می‌کردند. اما رفته رفته استفاده از این نوع هود کاهش می یابد و مصرف به مرور زمان استفاده از هودفی را به آن‌ها می‌بردند.

این موضوع به مواردی مربوط می شود که در ادامه هر کدام از آن ها را بیان می کنند. استفاده از هود توکار یا مخفی برای آشپزخانه ها مناسب تر است؟ به آن توجه بسیار زیادی داشت.

طراحان دکوراسیون داخلی تمام تلاش و دانش را به کار می‌برند تا فضای خانه و آشپزخانه‌ها را باز کنند و بزرگ‌تر نشان دهند تا از این رو زیبایی هر چه بیشتر این فضاها باشد. استفاده از هود توکار یا مخفی در آشپزخانه می‌تواند برای این موضوع بسیار مناسب و منطقی باشد. علاوه بر زیبایی بیشتر، از هود مخفی در آشپزخانه های کوچک نیز بسیار کاربردی است. این نوع هودها فضای کمی را به خود اختصاص می دهند.

همیشه قیمت یکی از مهم ترین موارد برای خرید لوازم و تجهیزات است. از این رو می‌توانم بگویم که پس از کیفیت، مناسب بودن قیمت یکی از مهم‌ترین موضوعات است که باید به آن توجه داشت. به طور کلی هودهای توکار و روکار با ویژگی و ویژگی های فنی در بازار وجود دارند که این موارد در کارایی و قیمت آن ها تأثیر دارند.

اما وقتی که بخواهیم هودهای مخفی و روکار که کیفیت یکسانی دارند را با هم مقایسه کنند، باید گفت که مخفی قیمت کمتری داشته باشد و از این رو از آن مقرون استفاده شود.

سوال هود مخفی بهتر است یا روکار را این بار می‌خواهم از نظر نظافت آن‌ها بررسی کنیم. به طور کلی ناظر آشپزخانه از سایر مکان‌های منزل سخت و مهم‌تر است، چرا که آن را در زیباتر نشان دادن به منزله تأثیرگذاری دارد.

از این رو همیشه به تمیزی و بدون لک بودن تمام تجهیزات آشپزخانه دقت داشته باشید. برای هودهای روکار باید هنگام تمیز کردن بخش‌های داخلی و خارجی آن را به خوبی تمیز کنید.

اما در مقابل برای تمیز کردن هود مخفی فقط کافی است تا هر هفته یا چند هفته، فیلتر آن را تمیز کنید و زدایی کنید. از این رو برای سوال، هود مخفی بهتر است یا روکار می‌توانم بگویم که از نظر نظافت هود مخفی بسیار راحت‌تر می‌شود.

در آشپزخانه‌های مدرن از کدام نوع بهتر است؟یک پارچگی و تقویت هماهنگی در دکوراسیون‌های مدرن بسیار زیاد است.

از این رو برای آن که بدانیم در این زمینه هد مخفی بهتر است یا روکار باید به نوعی سبک های مختلف آشپزخانه کدام است. معمولاً در آشپزخانه‌های کلاسیک، استفاده از هود روکار رواج بیشتر است، اما در آشپزخانه‌های مدرن بهره‌گیری از هود روکار مناسب نبوده و باید از هود مخفی استفاده کرد.

برای اینکه بخواهید فضای آشپزخانه‌ای خود را مدرن‌تر کنید، بهتر است که از لوازم و تجهیزات شما استفاده کنید تا هماهنگی و یک محیط پارچگی تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

هود مخفی و روکار دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن‌ها با توجه به نوع طراحی ویژگی‌های ویژگی‌های متنوعی هستند و از این رو، هود مخفی بهتر است یا روکار باید بگوید که باید بینید که کدام مدل از آن‌ها می‌تواند نیازهای بیشتری از شما داشته باشد. کند کند.

به طور کلی هود روکار شامل موارد زیر می‌شوند:

  • هود دیواری یا شومینه‌های
  • هود جزیره‌ای یا مورب

همچنین هود توکار نیز دارای مدل‌های موجود هستند که عبارت‌اند از:

  • هود زیرکابینتی
  • هود مخفی
  • هودسوری یا تلسکوپی

برای آشنایی بیشتر با انواع مدل های هود به مقاله راهنمای خرید هود آشپزخانه مراجعه کنید

کلام آخر

برحسب همه این توضیحات و ویژگی های گفته شده می تواند مقایسه خوبی بین هود داشته باشد، تا بتوانید هنگام خرید بهترین انتخاب را انجام دهید. جهت کسب مشاوره رایگان قبل از خرید هود با شماره ۰۹۱۲۱۴۹۷۸۵۹ تماس بگیرید و با تیم مشاوران گروه آرشاسرام با برندARSHACERAMارتباط بر قرار کنید. قیمت و کیفیت واقعی را از ما بخواهید.اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!