به‌گزارش هواوی‌سنترال، هفته Win-Win Innovation هواوی با معرفی ویژگی‌های مهم شبکه‌های ارتباطی 5.5G پایان یافت. در این رویداد یک‌هفته‌ای، شرکت چینی و برخی دیگر از غول‌های فناوری راهکارهای رشد و بالندگی اقتصاد دیجیتالی ارائه می‌شوند و ایده‌های نوآورانه‌ای نیز می‌توانند ازجمله‌های آن‌ها استفاده کنند.

طبق گفته‌های هواوی، اصلی‌ترین ویژگی‌های شبکه‌های 5.5G لمس کیفیت انتقال‌یافته‌های ۱۰ گیگابیت‌برثانیه (۱۰G) و حرکت به‌سمت ۱۰۰ میلیارد قابلیت و قابلیت Remote Intelligence است. علاوه بر این، این شرکت بیان کرد که برای توسعه فناوری 5.5G، همچنان راه‌های خلاقانه ایجاد می‌کند تا ساخت‌وسازها برای صنعت ارتباطات و ارتباطات به‌وجود بیاید. رئیس خط‌تولید محصولات شبکه بیسیم هواوی، درباره شبکه فناوری چنین گفت:

برای رفع نیازهای هزاران صنعت متنوع، افزون بر بهبود نیازهای شبکه‌های ۵G، شبکه‌های بیسیم به قابلیت‌های انقلابی مانند ابزار هوشمند و توسعه دستگاه‌های غیرفعال اینترنت اشیاء دارند. بنابراین، امیدواریم با صنایع جهانی با همکاری تا پیوستگی نوآوری در فناوری 5G را برپایه‌ای حفاظت از سرمایه‌گذاری‌های فعلی بهبود عملکرد و به‌ساعت عصر جدید شبکه‌های 5.5G انجام دهد.

گذشته از توصیف ویژگی‌های حیاتی، نوآوران درباره درخواست‌های جدید برای فناوری 5.5G مورد بحث قرار گرفتند. یکی از آن‌ها بهبود قابلیت‌های شبکه‌های 5G به‌منظور رفع نیاز کاربر و بهبود ارتباط با عنوان است. در واقع، صنایع به توسعه توانایی‌ها به سمتی نیاز دارند که برای توسعه آپلینک استفاده می‌شود (پیوند آپلینک: فرآیند ارسال سیگنال از موبایل به دکل مخابراتی) و سرعت طرح‌های معمولی اینترنت اشیاء برای توسعه ارتباط با کارآمد باشد.

بنابراین، فناوری 5.5G باید ارزیابی داون‌لینک (پیوند پایین: فرآیند ارسال سیگنال از دکل مخابراتی به موبایل) 10 گیگابیت‌برثانیه و رتبه‌بندی آپلینک یک گیگابیت‌برثانیه را برای دسترسی به فناوری IoT (اینترنت اشیاء) و امکاناتی که هم‌زمان دیگری را داشته باشند. به‌عبارت‌دیگر، با افزایش دستگاه‌های هوشمند خانگی ازجمله جاروبرقی، یخچال، تلویزیون و بسیاری دیگر از دستگاه‌هایی که برای افزایش کاربری می‌توانند به اینترنت متصل شوند، نیاز به شبکه‌های پرسرعت و بیشتر از پیش حس می‌شود.

مقاله مرتبط:

برای ارائه‌کردن داون‌لینک ۱۰ گیگابیت‌برثانیه، به پهنای باند فوق‌وسیع به‌علاوه‌ای ELAA نیاز دارد. این یعنی صنایع مختلف باید بدانند که چگونه از پهنای باند استفاده کنند. پهنای بند فوق‌وسیع نشان می‌دهد که برای شبکه‌های موبایل بسیار مهم است و برای این منظور از تمام منابع زیر ۱۰۰ گیگاهرتز استفاده می‌شود. افزون‌براین، همان‌طور که باندهای فرانکاس بالا به‌طور فزاینده‌ای استفاده می‌شوند، آرایه آنتن بسیار بزرگ (ELAA) برای اداره‌کردن انقباض پوشش به دست‌آمده است.

فناوری ELAA به شبکه‌های با فرنکانس بالا امکان می‌دهد تا پوشش مشابه با C-band را ایجاد کنند و بدین‌ترتیب اپراتورها می‌توانند ۱۰ گیگابیت‌برثانیه را برای همه کاربران در سراسر شبکه ارائه‌دهنده کنند. سیستم، آنتن‌های ELAA MetaAAU برای کاربردهای تجاری در ۳۰ شهر مختلف نصب شدند. برای آزمایش‌ها، می‌توان گفت که mmWave می‌تواند از حداکثر سرعت ارسال داون‌لینک ۱۰ گیگابیت‌برثانیه و آپلینک یک گیگابیت‌برثانیه کاربر حتی در فاصله ۵ کیلومتری مطمئن باشد. علاوه بر این، یکپارچه‌سازی چندفرنکاسی می‌تواند با کمک این شبکه امکان دست به آپلینک یکگیگابیت برثانیه را ارائه کند.

دیجیتالی‌شدن بیشتر از فعالیت‌ها باعث می‌شود که نیاز به توسعه و بهبود آپلینک از داون‌لینک باشد. این جداسازی به‌طور پذیرفته‌شده در بیشتر به‌روی باندهای فرکانسی عوامل مختلف باز می‌شوند و می‌توانند به ارائه رتبه‌بندی بهتر از قبل بپردازند. درحال‌حاضر، این فرآیند جداسازی در بسیاری از صنایع مانند معادن زغال‌سنگ و صنعت فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درنهایت، سه فناوری به‌همراه شبکه‌ای 5.5G میلیاردها اتصال را ایجاد خواهند کرد. این سه فناوری عبارت‌اند از: RedCap و NB-IoT و Passive IoT (فناوری انقلابی در حوزه اینترنت اشیاء). با به‌کارگیری مناسب این سه فناوری، می‌توان توانایی‌های ارتباطی در شبکه را مدیریت کرد و فناوری شبکه‌ای بی‌سیم داشته باشد، این فرصت را خواهد داشت که رشد بیشتری داشته باشد و درسراسر جهان گسترش یابد.

دیدگاه شما کاربران درباره شبکه ارتباطی 5.5G چیست؟

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!