فضای ابری برای هنرمندان
فضای ابری برای هنرمندان

حتما شنیدید که خیلی از هنرمندان از آثارشان با عنوان فرزندان خود یاد می‌کنند و حتی گاهی از فروش آن‌ها فقط نظر می‌دهند. برای یک هنرمند یا طراح فایل‌ها و نمونه کارهای مهم‌ترین دارایی‌های او، چیزهایی که مدت‌ها بر روی آن‌ها زحمت کشیده‌شده و فایل‌های ارزشمندی هستند. یک ابزار قابل اعتماد و کاربردی برای محافظت از آثار هنری و پشتیبانگیری از آن‌ها مورد نیاز است.

از سوی دیگر ایده های اولیه، طراحی ها و آثار نهایی هنرمندان، نمایشی از مسیر حرفه ای آنها هستند. بسیاری از افراد تازه کار یا علاقه مند به هنر این امکان را دارند که در شبکه های اجتماعی و بستر اینترنت با افراد حرفه ای آشنا شوند، صفحاتشان را دنبال کنند و از آن ها ایده بگیرند یا بیاموزند.


این روزها همه ما صرف نظر از حرفه و تخصصی که داریم، به‌نوعی با اینترنت درگیر هستیم. هنرمندان هم از این قاعده مستثنی هستند. افراد زیادی هستند که از هنر خود در شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های مختلف رونمایی می‌کنند یا آموزش‌ها، تجربیات و افکار خود را با علاقه‌مندان به اشتراک می‌گذارند. برای این منظور نیاز به فضای ذخیره‌سازی است تا جایی برای بارگذاری وجود داشته باشد. آیا این فضا چگونه می تواند در خدمت هنرمندان باشد؟

  • هنرمند مورد نظر، دردسترس است!

یکی از مهم‌ترین هنرمندان هنرمندان، حضور فعال‌های آن‌ها برای شناسایی و مخاطبان با مخاطبان است. هنرمندان باید اطلاعات کاری، تجربی و راه‌های ارتباطی خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارند و به آن‌ها معرفی کنند.

  • رویدادهای آنلاین برای همه

ابزارهای ارتباطی با امکانات مختلف مانند اسکایپ، زوم و حتی فیس‌بوک لایو به هنرمند این امکان را می‌دهند که با مخاطبان زیادی ارتباط برقرار کنند. دیگر محدوده زمان و مکان وجود ندارد. به این ترتیب بهترین و باکیفیت‌ترین رویدادهای هنری برای همه در دسترس هستند و هنرمندان هم این امکان را دارند تا با هنر خود معرفی شوند.

  • نمایش یک چهره آشنا از هنرمند

هنرمندان در این فضا به‌راحتی می‌توانند، آثار خصوصیاتشان و ویژگی‌های منحصربه‌فرد، مهارت‌ها و تجربیات خود را بیان کنند. از بخشی از هنرمندان معتبر، به‌خاطر تفکرات و دغدغه‌های اجتماعی‌شان است. با استفاده از فضای ابری هنرمند می‌توان حرف بزند و پیش‌زمینه‌ای که مدنظر را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند. به این ترتیب دنبال‌کنندگان حس آشناتری نسبت به هنرمند پیدا می‌کنند.

  • امنیت است!

وقتی دیگران دارایی‌های ارزشمند خود را در گاوصندوق پنهان کنند، از مهم‌ترین نگرانی‌های هنرمندان هم امنیت نگهداری آثارشان است. بنابراین نیاز به جایی است که هم امن و دردسترس باشد و هم امکان پشتیبان‌گیری داشته باشید و علاوه بر آن، امکان همکاری، بازاریابی و موضوعات را از این دست هم در فضای ایمن فراهم کنید.

  • فضای کافی در دسترس است

با وجود این‌که روش‌های ذخیره‌سازی گوناگونی مانند هارد اکسترنال وجود دارند، اما باید بپذیرند که هیچ راه حلی بهتر از ذخیره‌سازی ابری برای هنرمندان نیست. در این فضا همه آثار می‌توانند بدون محدودیت و به‌صورت یک‌جا در دسترس باشند. با توجه به محدودیت‌ها، احتمال آسیب‌دیدن، گم‌شدن یا دزدیده‌شدن هاردهای اکسترنال، شاید لازم باشد که هنرمندان، از ابزارهایی برای ذخیره‌سازی آثار خود استفاده کنند که نه تنها با مشکل در محدوده‌ای که در معرض خطر قرار می‌گیرند، بلکه برای دسترسی به آثارشان باید در میان ابزارها باشد. گوناگون به دنبال فایل مورد نظر بگردند. بنابراین از فضای ابری هم به‌صرفه و هم دردسترس‌تر است.

  • لیست نمونه کارهایی که همیشه بهروز است

فایل‌های ذخیره شده در هر ابزار دیگری، می‌تواند به‌روز شود تا در فضای ابری به راحتی این امکان وجود داشته باشد. همین ویژگی باعث می‌شود که بتوان از آن به‌عنوان نمونه کار آنلاین خود را برای ارائه به مخاطبان استفاده کرد.

  • دسترسی همیشگی و آسان به فایل‌ها

بله در فضای ابری‌ها به‌حداقل رسیده‌اند! دیگر لازم نیست هر کسی به‌دنبال ارائه‌کردن مقدمات و فلش یا هارد اکسترنال و پیداکردن دستگاه‌های مناسب و همگام‌سازی و بررسی زمان و برنامه‌ریزی دقیق باشد. در میان ابرها، زمان و مکان مطرح نیست. همیشه و همه جا امکان دسترسی به فایل ها و ارائه آن ها وجود دارد.

  • ایجاد یک کسب و کار آنلاین

هنرمندان تنها با ایجاد یک لینک دانلود برای فایل‌های خود در فضای ابری، می‌توانند کسب‌وکار آنلاین خود را راه‌اندازی کنند. علاوه بر این می‌توان از فضای ذخیره‌سازی برای تحویل فایل‌ها به مشتریان، بدون هزینه و هزینه اضافه استفاده کرد. می‌توانید فایل‌ها را در یک فلش یا هارد پست کنید یا سریع و بدون محدودیت از ایمیل استفاده کنید و یا لینک دانلود فایل موردنظر را از فضای ذخیره‌سازی ابری، برای مشتری بفرستید. انتخاب با شماست!

خب باید گفت که پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد! هیچ سرویسی نیست که بتوانیم آن را بهتر از دیگران بدانیم چراکه هر کدام از ارائه‌کنندگان فضای ابری، قابلیت های خود برای سرویس های پیش بینی کرده اند. برخی از آن‌ها مانند گوگل درایو، فضای ذخیره‌سازی بیشتر می‌توانند ارائه دهند و این می‌تواند دلیلی برای انتخاب آن باشد. اما از طرف دیگر میزان یکپارچگی سرویس ذخیره سازی با برنامه ها و نرم افزارهای سیستم هم قابل بررسی است. برای مثال، اگر از برنامه های مایکروسافت استفاده می کنید، سرویس ابری OneDrive می تواند بهترین گزینه باشد و اگر از محصولات و خدمات اپل استفاده می کنید، iCloud مناسب ترین انتخاب شما خواهد بود. اگر هم دوست دارید یک سرویس‌دهنده ایرانی را پیدا کنید بهترین گزینه برای پاداسپیس است. بنابراین بهترین گزینه شما در انتخاب فضای ابری، به نیاز و شرایط شما نیاز دارد.

برای هنرمندان بهترین راه ارتباطی با مخاطبان، نمایش آثارشان است. آن‌ها از طریق نمونه کارها، خود را به مخاطبان معرفی می‌کنند و ابرها چنین امکانی را برای هنرمندان فراهم می‌کنند. هنرمندان فایل‌های ایجاد شده یا فایل‌های قبلی خود را روزانه به‌روزرسانی می‌کنند. با توجه به این‌که ابرها همیشه دردسترس هستند و در مقایسه با روش‌های ذخیره‌سازی دیگر، محدودیت‌های کمتر و امنیت بیشتری دارند، برای اهالی هنر به‌صرفه‌تر و قابل اعتمادتر هستند. فرقی نمی‌کند که یک کسب‌وکار هنری داشته باشد یا فردی باشد که ابزاری برای ساختن و ارائه فایل‌هایش می‌کند، در هر استفاده از ابرها بزرگی از دغدغه‌های شما را می‌سازد.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!