اداره اطلاعات درآمد هند که بخشی از وزارت دارایی این کشور می‌شود، امروز ۱۳ جولای (۲۲ تیر) اعلام کرد پس از تحقیقاتی که درباره فعالیت‌های شرکت‌های بزرگ چینی مثل شیائومی و ویو انجام شده است، اکنون اوپو در این کشور از پرداخت مالیات گمرگی به‌ارزش ۵۵۰ است. میلیون‌دلار سر باز زده است.

وزارت دارایی هند به دست شواهدی می‌گوید که نشان می‌دهد اوپو در این کشور عمداً برخی از اقلام وارداتی خود را اشتباه توصیف کرده‌اند که این شرکت اجازه می‌دهد به طور غیرقابل‌غیرمنصفانه از معافیت مالیاتی ۳۷۴.۳ میلیون دلاری استفاده کند. این وزارتخانه گفت شرکت چینی در هند و اعضای تیم مدیریت آن را بازرسی کرده است.

به‌گفته‌های وزارت دارایی هند، اوپو برای برندهای دیگر از وان‌پلاس و ریلمی در کشوری از انجام می‌دهد. اگر سهم بازار همه این واحدها باشد، واحد هندی این شرکت بزرگ‌ترین فروشنده گوشی‌های هوشمند در کشور خواهد بود.

به‌گزارش یاهو، تحقیقات و جست‌وجوها در دفتر اوپو هند و محل سکونت متخصص اصلی این شرکت به کشف شواهد مجرمانه‌ای باعث شد که حاکی از اشتباه عمدی در توصیف اقلام خاص وارداتی این شرکت بود. وزارت دارایی هند در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اقلام برای ساخت تلفن‌های همراه استفاده می‌شوند.

این وزارتخانه بیش از 166 میلیون دلار حق امتیاز و مجوز را به شرکت های دیگر، ازجمله برخی در چین پرداخت. این گزارش در ارزش کالاهای وارد شده است. بااین‌حال، ظاهراً اوپو هند به‌طور داوطلبانه حدود ۵۶.۶ میلیون دلار را به‌عنوان عوارض گمرکی جزئی واریز کرده است.

اوپو

یکی از سخنان اوپو هند به تک‌کرانچ گفت که این شرکت درباره تغییرات ذکر شده در دیدگاه SCN متفاوت است:

معتقدیم این موضوع در سطح صنعت است که بسیاری از شرکت‌ها روی آن کار می‌کنند. میخواهیم به این اخطار پاسخ دهید. برای این منظور بیشتر با ادارات دولتی مرتبط کار کرد. اوپو هند حال بررسی موضوع و شرکتی در مسئولیت پذیر است و به چهارچوب حاکمیت شرکت محتاطانه اعتقاد دارد. اوپو هندی مناسبی ازجمله راهکاری که طبق قانون ارائه شده انجام خواهد داد.

اعلامیه روز چهارشنبه پس‌ازآن منتشر شد که آژانس مبازره با پول‌شویی هند به ده‌ها عملیات و سایت‌های گوشی‌های ویوو در این کشور تولید می‌کند. هفته گذشته، اداره‌ی اجرای احکام هند گفت که شرکتی مرتبط با ویو در زمان ادغام از اسناد جعلی استفاده کرده است.

این آژانس ۱۱۹ حساب بانکی با مبلغ ۵۸٫۷ میلیون دلار را توقیف کرد که به ویو هند تعلق دارد. اقدام یاد شده باعث شد سفارت چین در هفته گذشته از مقام‌های این کشور انتقاد کند. سفارت چین چنین تحقیقات مکرری در شرکت‌های محلی چینی بهبود فضای کسب‌وکار را در مختلط می‌کند و اعتماد و کسب موفقیت‌های دیگر را برای سرمایه‌گذاری و فعالیت در بازارهای مختلف کاهش می‌دهد.

مقاله مرتبط:

سفارت چین همیشه از شرکت‌های خود می‌خواهد که قوانین و مقررات کشور را رعایت کند و آرزو کند که طرف هندی تجارت خارجی منصفانه باشد و بدون تبعیض را برای آن‌ها ارائه کند.

تنش بین دو کشور همسایه‌ای مجهز به سلاح‌های هسته‌ای در سال ۲۰۲۰ پس از درگیری در مرزهای شدیدتر پیدا کرد و هند از آن زمان، محدودیت‌های متعددی را برای شرکت‌های چینی اعمال کرده است.

در دو سال گذشته، دهلی‌نو از صدها برنامه چینی ازجمله UC Browser و تیک‌تاک و پابجی موبایل را به‌دلیل نگرانی‌های مرتبط با امنیت ملی ممنوع کرده است. هند نیز سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی خود را در سال ۲۰۲۰ انجام داد تا از همه‌ی مواردی که با آن‌ها مرز مشترک دارند، درخواست کنند برای آتی خود در این کشور از دهلی‌نو پاسخ دهند. این در حالی است که پیش از این فقط پاکستان و بنگلادش مشمول این الزام بودند.

وزارت دارایی هند نیز تحقیقاتی درباره شیائومی انجام داد و ۷۲۵ میلیون دلار از دارایی‌های شیائومی را به‌اتهام قوانین هندی مبادلات خارجی این کشور را ضبط کرد. رویترز بیشتر گزارش داده است که مدیران شیائومی این موفقیت‌ها را کرده‌اند و به طور قانونی حکم صادر کرده‌اند.

هر دو شرکت ویوو و شیائومی غیر قانونی را رد کرده‌اند. ناگفته نماند انجمن تلفن‌همراه و الکترونیک هند، یک گروه لابی که دارای فناوری غول ازجمله اپل و آمازون را نمایندگی می‌کند، در ماه می‌تواند از دهلی‌نو خواست تا در این موضوع مداخله کند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!