همانطورکه می‌دانید آزمون آیلتس یکی از آزمون های معتبر است که در سراسر جهان برگزار می شود. اگر شما هم انگلیسی‌زبان غیر بومی هستید، با دادن آزمون آیلتس می‌توان چهار مهارت مکالمه، شنیده‌ای، متن و خود را در نظر گرفت.

از شرط‌های تحصیلی و کاری به اصلی از دنیا، کسب نمره قبولی در آزمون آیلتس است.

یکی از مواردی که در مهاجرت تحصیلی و کاری مهم است، ترجمه مدارک است. شما در ابتدا باید مدارک خود را ترجمه و سپس برای کشور مقصد برای دریافت ویزا مورد نظر ارسال کنید.

در سالهای گذشته آزمون آیلتس به شکل کاغذی برگزار می شود، اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی و وجود افراد شاغل و دانشجو، علاوه بر آزمون کتبی به شکل کامپیوتری نیز می شود.

اگر می خواهم تفاوت بین آزمون کاغذی با آزمون کامپیوتری آیلتس را بدانید و یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آزمون آیلتتس کامپیوتری بدست آورید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

مطالب مرتبط:

همه چیز درباره آزمون آیلتس

در سالهای اخیر آزمون آیلتس به دو شیوه کامپیوتری و کاغذی در حال برگزاری است. آیلتس کامپیوتری یا IELTS computer based برای اولین بار در دسامبر سال ۲۰۱۷ در کشور برگزار شد.

تمام بخش‌ها و نوع سؤال‌ها در هر دو آزمون کاملاً یکسان است و تنها تفاوت آن در نحوه برگزاری آن است.

در آزمون آیلتس کامپیوتری فقط 3 مهارت Writing, Listening و Reading شما برای ارزیابی قرار می‌گیرید.

واضح است که مطمئن‌ترین و مناسب‌ترین شیوه برای ارزیابی Speaking، آن را به صورت حضوری با ممتحن برگزار می‌کند.

احتمالا شما هم بین این دو راه مانده‌اید که در آزمون آیلتتس کامپیوتری شرکت کنم یا آزمون کاغذی؟! هر کدام از آزمون‌ها معایب و دانشجویان را دارند. در ادامه ما به مزایا و معایب آزمون آیلتتس کامپیوتری پرداخته‌ایم.

شرکت در آزمون آیلتس کامپیوتری به شما در آزمون برتر می‌دهد. این پذیرش به زیر است:

آزمون آیتس کامپیوتری، چند بار در هفته برگزار می شود.

نتایج این آزمون نسبت به آزمون کاغذی زودتر می‌رسد. شما می‌توانید نتیجه خود را فقط ۵ تا ۷ روز ببینید.

در آزمون آیل کاغذی، ۱۳ روز طول می‌کشد تا نتیجه آزمون شما برسد.

از معایب آزمون آیلتس کاغذی این است که شما باید دو روز را صرف آزمون کنید: یک روز برای سه مهارت شنیداری، نوشتاری و درک متن. روز دیگر برای بخش مکالمه یا همان Speaking!

خوشبختی در آزمون آیلتتس کامپیوتری این مشکل وجود ندارد و آزمونی برای چهار مهارت در یک روز برگزار می شود.

در آزمون کاغذی آیلتس، شما در پایان نوشتاری باید تعداد کلمه‌ها را بشمارید تا به نتیجه مطلوب خود برسید و مطمئن باشید که این کار وقت زیادی را از شما می‌گیرد.

در آزمون آیلتس کامپیوتری شمردن کلمه‌ها به کار با کامپیوتر است و انرژی برای ادامه آزمون ذخیره می‌شود.

بر خلاف آنچه که می‌کنید، این دو شیوه آزمون یکسان هستند و تفاوت‌های جزئی دارند:

آيلت هاي تخصيصي به كشوري دارد كه شما آن را انتخاب كنيد. آزمون آزمون در هر کشوری متفاوت است. شما می‌توانید از طریق سایت رسمی آیلتس از آزمون در شهرهای مختلف با خبر شوید.

کارنامه آزمون آیلتس کامپیوتری و کاغذی کاملا یکسان است. مدت اعتبار هر دو به مدت ۲ سال است.

مطالب مرتبط:

مدرک آیلتس تا چه مدت زمانی اعتبار دارد؟

ترتیب برگزاری آزمون آیلتس کاغذی و کامپیوتری با هم تفاوت کوچکی دارند. در آزمون آیلتس کامپیوتری، آزمون به ترتیب زیر است:

· خواندن

· استماع

· نوشتن

آزمون بخش Speaking هم قبل یا بعد از سه مهارت دیگر برگزار می شود.

ترتیب آزمون در آیلتس کاغذی هم به شکل زیر است:

· خواندن

· نوشتن

· استماع

بخش اسپیکینگ حداکثر تا هفت روز بعد از سه مهارت دیگر می‌شود.

ثبت نام در آزمون آیلتتس کامپیوتری تا ۷۲ ساعت قبل از شروع آزمون، باز است. روز آزمون با توجه به ساعت و محل انتخابی شما، در محل آزمون حضور پیدا می کنید.

دقت کنید که حتما 45 دقیقه زودتر به برگزاری محل آزمون مراجعه کنید. در روز آزمون سیستم و هدف در اختیار شما قرار می‌گیرد.

زمانی که روی گزینه «شروع آزمون»کلیک کنید، سؤالات را برای شما نشان دهید می‌شود. بالای صفحه ساعتی به شما نشان می‌دهد که زمان باقی مانده تا پایان آزمون را به شما اعلام می‌کند.

در این مطلب شما را با تفاوت‌های آزمون آیلتس کامپیوتری و کاغذی آشنا کردیم. اگر علاقه‌مند به فناوری هستید و سرعت شما در تایپ بالا است و می‌خواهید در زمانی که خودتان صرف تحقیق کنید، آزمون آیلتتس کامپیوتری مناسب شما است.

پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آینده برای استفاده از آزمون آیلت‌ها افزایش یابد.

ارهر ماتوههد ننمره و سعمهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه کلاس آیلتس آنلاین دبستان ترجمیک است. دوره‌های آیلتس در دبستان ترجمیک طراحی با سطوح و نیازهای مختلف طراحی شده است. ما در دبستان ترجمیک شما را تا رسیدن به امتیازهای بالا همراهی می‌کنیم.

برای مهاجرت به کشورهای خارجی باید ترجمه مدارک رسمی خود را به کشور مورد نظر ارائه دهید. خدمات ترجمه رسمی را به مشتریان خود ارائه می دهد. با مراجعه به صفحه ترجمه رسمی مدارک سفارش ترجمه خود را ثبت کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!