مرخصی بدون حقوق
مرخصی بدون حقوق

طبق کار، کارمندان این اجازه را دارند که به مدت یک ماه در سال، با عنوان مرخصی بدون حقوق، مشکلات شخصی خود را انجام دهند. شاید با خود فکر کنید که آیا در این مدت، حقوقی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود؟ در واقع مشخصه اصلی مرخصی بدون حقوق، عدم پرداخت دستمزد به ازای هر روز به کارمند است.

مرخصی بدون جنبه‌های مثبت و مهم است که در واقع به کمک کارمندان می‌آید. اکثر کارمندان سوالات متعددی درباره مرخصی بدون حقوق دارند. از همین رو ما قصد داریم در این مقاله از بانی کاربرخی از چالش‌های کارمندان از جمله مرخصی بدون حقوق شامل عیدی می‌شود و مرخصی بدون حقوق کارمندان پیمانی چگونه است، پاسخ بگویم.

قانون کار به طور طبیعی برای هر کارمندی، زمان مرخصی را در نظر گرفته است. هر شخصی ممکن است که چرا در شرایط قرار گرفتن و قادر به انجام وظیفه خود نباشد. مرخصی‌های موجود برای کارمندان انواع دارند که بی‌دردسرترین آن‌ها را می‌توان به مرخصی بدون حقوق اشاره کرد. مرخصی استحقاقی و استعلاجی، هر دو شرایط خاصی دارد و به آن دستمزد تعلق می‌گیرد. این در حالی است که مرخصی بدون حقوق، هیچ گونه دستمزدی برای کارکردن در این بازه زمانی در نظر نمی‌گیرد.

مرخصی بدون حقوق کاملاً بر اساس هویت شخصی، از جمله تحصیل یا موارد دیگر است که مسئولیت آن کاملاً به خود فرد قرار می‌گیرد. بنابراین عملاً کارمند در مرخصی بدون حقوق، تعلیق می‌شود. بر طبق قانون ماده 72 قانون کار، طول مدت مرخصی بدون حقوق برای کارمندان رسمی، اصول بر اساس توافق بین دو طرف انجام می‌شود؛ اما به طور کلی در قانون کار، مدت مرخصی بدون حقوق کارمندان مشمول قانون کار، چیزی حدود یک ماه در سال است که به صورت پراکنده انتخاب می شود.

مرخصی بدون حقوق
مرخصی بدون حقوق

از طرفی با استفاده از مرخصی بدون حقوق، قرارداد کارمند تا دو سال تعلیق می‌شود. توجه داشته باشید که اگر کارکردن مشمول قانون کار از این مرخصی استفاده شود، امکان پذیر است تا دو سال دیگر در آن صورت که هر دو طرف هم وجود دارد، تمدید کنند. همچنین کارمندان خانمی که مجبور به همراهی همسر در دوران ماموریت هستند، قابلیت استفاده به مدت 6 ماه از این تسهیلات را دارند.

مرخصی بدون حقوق کارمندان پیمانی یا عادی، بر اساس شرایط زیر انجام می‌شود:

· اگر کارمند هنوز از مرخصی استحقاقی خود استفاده نشود، حتما باید مرخصی استحقاقی را بسازید. اما اگر مرخصی استحقاقی خود را گذرانده باشد، می‌توان برای مرخصی بدون حقوق اقدام کرد.

· دلیل مرخصی بدون حقوق کارمند برای مسئولین ارشد سازمان و مدیران باید ثابت شود. چرا که آن‌ها باید بدانند کارمند صلاحیت دریافت حقوق را دارد.

· مسئولین برای دریافت مرخصی بدون حقوق الزامی است؛ بنابراین کارمند بدون اجازه مدیر خود، قادر به استفاده از مرخصی بدون حقوق نیست.

· کارمندان باید بدانند که مدت مرخصی بدون حقوق، جزوه سابقه کاری آن‌ها نمی‌شود. توجه داشته باشید که عدم وجود کارمند در محیط کار بدون داشتن مرخصی، غیبت می‌شود.

بیمه مرخصی بدون حقوق
بیمه مرخصی بدون حقوق

مواردی که افراد در مرخصی بدون حقوق محاسبه نمی‌شوند، مدت آن هم در بیمه مرخصی بدون حقوق تاثیری نمی‌گذارند. طبق ماده 39 قانون مدیریت، تنها در صورتی که کارمندان در مدت مرخصی بدون حقوق، سابقه خدمت و حق بیمار هر پرداخت کرده باشند، مشمول بیمه مرخصی بدون حقوق می‌شوند. همچنین توجه داشته باشید که به دلیل عدم محاسبه زمان مرخصی بدون حقوق به عنوان سوابق کاری، اگر شما کار خود را مجدداً شروع کنید، دوباره شروع به کار کنید که در بیمه مرخصی بدون حقوق هم تأثیر می‌گذارد. بنابراین اگر بیمه مشمول مریضی بدون حقوق شوید، کافی است که حق بیمه خود را در هر ماه پرداخت کنید.

به طور کلی کارمند پیمانی است که با تنظیم قرارداد استفاده به خدمت گرفته شده باشد. طبق ماده 13 آیین‌نامه استخدامی، کارمندان پیمانی هم می‌توانند در صورت استفاده از دستگاه‌های استفاده‌کننده، هر سال به مدت یک ماه از مرخصی بدون حقوق استفاده کنند. توجه داشته باشید که مرخصی بدون حقوق کارمندان پیمانی دارای حقوقی است که از جمله عدم پرداخت و بیمه مرخصی بدون می‌شود. مدت زمان مرخصی بدون حقوق کارمندان پیمانی، بر اساس توافق بین کارمند و کارفرما است و مدت زمان مرخصی یا لغو مرخصی بدون حقوق هم شرایط خاصی دارد. لازم به ذکر است که مهم ترین عامل در دریافت مرخصی بدون حقوق کارمندان پیمانی، جلب رضایت کارفرما است.

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که آیا مرخصی بدون حقوق شامل عیدی می شود؟ در پاسخ باید بگویم که در مرخصی بدون حقوق هم مانند موارد دیگری از جمله حقوق و بیمه، عیدی و سنوات هم به کارمند تعلق نمی‌گیرد. در واقع کسی که اقدام به اخذ مرخصی بدون حقوق می کند، پس از یک ماه تحصیلی خود و با شروع دوباره کار مشمول عیدی خواهد شد. البته در برخی از مراکز دیده شده است که حتی برای افراد در مرخصی بدون حقوق هم، عید در نظر گرفته شده است.

زمانی که فردی در شغل فعالیت می‌کند، طبیعتا باید نسبت به همان شغل متعهد باشد. به طور کلی قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل در همه زمینه ها وجود دارد. بنابراین حتی در زمان مرخصی بدون حقوق هم ممنوعیت دارد. اگر کارمندی این را زیر پا بگذارد، محکوم به انفصال خدمت موقت از 6 ماه یک سال است و حقوق تا قانون حقوق آن بازگشت داده می شود. از افرادی که فکر می‌کنند می‌کنند که قرارداد آن‌ها در مرخصی بدون حقوق، به معنای عدم وجود آن‌ها به شرکت است. در حالی که لغو مرخصی بدون حقوق هم نهایتا تا یک ماه به صورت خودبه‌خود انجام می‌شود. بنابراین، اگر قصد دارید در زمان مرخصی بدون حقوق را داشته باشید، باید از عواقب آن آگاه شوید و برای لغو مرخصی بدون حقوق اقدام کنید.

یکی از انواع مرخصی تجویزی برای هر کارمند، مرخصی بدون حقوق است. هر شخصی به دلیل مشکلات شخصی یا سفرهای طولانی مدت مانند حج، می‌تواند از مرخصی بدون استفاده کند. سپس با تمام شدن موعد مرخصی و لغو مرخصی بدون حقوق، دوباره فعالیت خود را از سر گرفتن. ما در این مقاله موارد مهم درباره مرخصی بدون حقوق را شرح دادیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌های مختلف از جمله حقوق و شغل کارگر به کارفرما، به وب سایت بانی کار مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!