با وجود اینکه نزدیک به سی سال از ارائه اولین سیم کارت های دائمی همراه اول می گذرد، خدمات و سرویس های ارائه شده از سوی این اپراتور، آنقدر مورد توجه کاربران بوده است که همراه اول برای آن بوده است تا در امنیت حال مشترک خود. سیم کارت های معتبر را نیز عرضه می کند. سیم کارت هایی که شاید در نگاه اول از ارزش و اعتبار سیم کارت های همیشه وجود نداشته باشد و به همان اندازه محبوب نباشند. ولی با توجه به این که از نظر آنتن دهی تفاوت بین سیم کارت اعتباری همراه اول و سیم کارت دائمی همراه اول وجود ندارد و اعتبار مشترک همراه اول معمولاً از تمامی خدمات و سرویس های این اپراتور بهره مند می شوند، رفته این سیم کارت ها. همچنین جایگاه ویژه ای در بین کاربران پیدا کرده و معتبر گشتند.

از آن زمان تا کنون همراه اول، در دوره های مختلف با در نظر گرفتن نیاز کاربران کارت های متنوعی را طراحی کرده اند که مخصوص کاربران بخصوصی بوده و می توانند به فراخور حال، از آن بهره مند شوند. یکی از این سیم کارت های معتبر همراه اول، سیم کارت انارستان می باشد که در این مطلب به آن می پردازیم.

سیم کارت انارستان چه نوع سیم کارتی است؟
با توجه به گستردگی فضای اینترنت و محتواهایی که در آن وجود دارند، همه والدین نسبت به آثار سنی کودکان و نوجوانان، دغدغه های همیشگی دارند و به دنبال راهکاری برای ساختن این فضا هستند. به همین خاطر همراه اول، تلاش کرد تا با ارائه سیم کارت انارستان محیطی جالب و جذاب را برای ورود و رشد کودکان ایجاد کرده و تا جای ممکن از آسیب ها و فشارهای دنیای بزرگ و پیچیده اینترنت بکاهد.
سیم کارت انارستان در اصل یک سیم کارتی رایگان همراه اول است که برای کودکان 6 تا 18 ساله ایرانی طراحی شده تا ضمن پاسخگویی به مکالمه، پیامک و دیتا، بهره برداری از فضای امن اینترنت پر سرعت نسل چهارم را برای این گروه سنی فراهم کند. آورد.

سیم کارت انار دارای سیم کارت های کودک است که معمولا یکی از والدین از طریق کد USSD امکان دسترسی به مکالمه، پیامک و یا اینترنت کودک را محدود می کند، یک سیم کارت با قابلیت های تعریف شده می باشد که دارای شماره اختصاصی کودک و نوجوان باشد. بوده و بعد از 18 فرزند، مالکیت آن به صورت خودکار به فرزند منتقل می شود. بنابراین علاوه بر حفظ شماره، نوع سیم کارت به اعتبار همراه اول تغییر وضعیت یافته و اینترنت آن نیز به اینترنت معمولی تغییر می کند.

سیم کارت انارستان کاملا مشابه سایر سیم کارت های اعتباری همراه اول بوده و امکان برقراری ارتباط این سیم کارت با سایر اپراتورها و خطوط تلفن ثابت وجود دارد. علاوه بر این امکان ارسال پیامک به سایر اپراتورها، نیز در سیم کارت انارستان وجود دارد. حتی امکان رجیستری کردن گوشی هوشمند نیز برای سیم کارت های انارستانی وجود دارد، سیم کارت به نام والد ثبت نام کننده سیم کارت. رجیستر خواهد شد.

سیم کارت انارستان دارای ویژگی های اختصاصی و ویژه کودک و نوجوان می باشد که به صورت غیر مستقیم برای دسترسی کاربر نظارت می کند. علاوه بر این سرویس های مختلف دیگری نیز در سیم کارت انارستان با قابلیت طبقه بندی آنها از سوی والدین وجود دارد که به نمونه هایی از آنها اشاره می کنند:

· سرویس چی خوبه : این سرویس با هدف رده بندی خدمات کودک و نوجوان طراحی شده است، می تواند بهترین بازی و انیمیشن را از سوی والدین برای کاربر ارائه کند.
· سرویس نرلیگا: سرویس مسابقات آنلاین محیطی سالم برای سرگرمی و سرگرمی کاربران می باشد که نه تنها بازی های مهیج و سرگرم کننده را در اختیار کودکان و نوجوانان قرار می دهد بلکه تلاش می کند تا رقابت واقعی و آموزنده را نیز به آنها بیاموزد.
· سرویس نارنتون: در این سرویس نرم افزارها و پلتفرم های ارائه ویدئویی در دسته بندی های مختلف در زمینه انیمیشن وجود دارد.

امکان تماس رومینگ در سیم کارت انارستان
در سیم کارت انارستان، امکان تماس رومینگ و بین الملل نیز وجود دارد، بنابراین تماس مشترک این سیم کارت هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با تعرفه رومینگ و به ازای هر دقیقه 28600 تومان خواهد بود. شد.

در ارتباط با یک کشور نیز مشترکین انارستانی باید به آدرس http://mci.ir//international-call مراجعه کنند و از تعرفه کشور محل تماس با خارج از کشور مراجعه کنند، زیرا نرخ تعرفه هر کشوری متفاوت خواهد بود. هزینه یک دقیقه مکالمات شهری ( 89.9 تومان ) بعلاوه 9% مالیات نیز اضافه می شود.

رابط های سیم کارت انارستان
با وجود آن پیامک های مربوط به کدهای فعال سازی جهت ثبت نام در اپ های خارجی به سیم کارت های انارستان ارسال می شود، ولی به خاطر خاطره سنی کاربران این نوع سیم کارت، پیوندهایی نیز برایشان وجود دارد. مثلا سیم کارت های انارستان دارای شماره اختصاصی 0994 بوده که مخصوص کودک و نوجوان می باشد و پیامک های تبلیغاتی بالک دریافت نمی کنند. علاوه بر این برای این امکان ترابرد پذیری در سیم کارت انارستان به دلیل ارائه ابزار اختصاصی در این سیم کارت وجود ندارد. امکان تبدیل سیم کارت های انارستان از حالت اعتباری به دائمی نیز مقدور نمی شود.

نحوه انتقال سیم کارت انارستان به یوسیم
قابلیت های سیم کارت های انارستان در موارد مشابه سیم کارت های اعتباری می باشد و خدماتی مانند سیم کارت های ثبت نام، فعال سازی، قطع سیم کارت، تغییر آدرس، صدور کارت المثنی و تبدیل سیم کارت نسل سوم به یوسیم را می توان در دفاتر همراه. اول انجام داد.
برای انتقال سیم کارت انارستان به یوسیم کاربران می توانند علاوه بر مراجعه به دفاتر همراه اول از روش های ذیل نیز استفاده کنند:

· سامانه پیامکی 8962
برای استفاده از سامانه پیامکی، مشترک باید کد پستی آدرس مورد نظر دریافت یوسیم را به سرشماره 8962 ارسال کند. سپس از مرکز تماس شرکت پست با تماس مشترک می شود و پاکت دارای سیم کارت یوسیم به صورت رایگان برای ارسال مشترک می شود.

· تماس از طریق شرکت پست و مخابرات استان
در این روش ابتدا از سوی همراه اول پیامکی با هدف اطلاع رسانی و معرفی شرکت به عنوان پیمانکار همراه اول برای مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری که گوشی هوشمند با قابلیت پشتیبانی از شبکه 4G را دارد، ارسال می کند. سپس از طریق مرکز شرکت پست با مشترک تماس گرفته شده و از ارائه توضیحات لازم در خصوص خدمات تعویض رایگان یوسیم و پس از تماس با آن، در صورت درخواست درخواست مشترک را ثبت کنید و پاکت حاوی سیم کارت یو را به آدرس اعلامی مشترک ارسال می کند. بعد از ارسال سیم کارت یوسیم، از سرشماره همراه اول پیامک تشکر برای ارسال مشترک می شود.

· مراجعه به فروشگاه ها و دفاتر مشترکین
کاربران می توانند با مراجعه حضوری به دفاتر و فروشگاه های همراه اول جهت تعویض سیم کارت انارستان به یوسیم می اقدام کنند.

نحوه دایورت کردن شماره در سیم کارت انارستان
در سیم کارت های انارستان مانند سایر سیم کارت های اعتباری همراه اول امکان دایورت کردن شماره وجود دارد که برای این کار لازم است. کاربر در قسمت نقطه یا تنظیمات گوشی هوشمند، گزینه انتقال تماس یا call divert را انتخاب کنید. کد دستوری *21 * نیز در اختیار مشترکین انارستانی می باشد که کاربران باید با این الگو عمل کنند: call # ( شماره ثابت ) *21 * که در این دستورالعمل باید شماره ثابت با کد هر شهر وارد شود.

تعیین تکلیف سیم کارت انارستان در صورت فوت خط صاحب
با در نظر گرفتن این موضوع که معمولا صاحب سیم کارت انارستان یکی از والدین می باشد، در صورت داشتن فوت سیم کارت، ممکن است وجود داشته باشد:
1. اگر کاربر سیم کارت تنها ورثه متوفی باشد، می توان با مراجعه به خدمات ارتباطی دفاتر و ارائه مدارک لازم ( گواهی حصر وراثت اصل و شناسنامه، سیم کارت فعال انارستان ) نسبت به تنظیم سند و انتقال اقدام کند.
2. اگر ورثه بیش از یک نفر باشد
لازم است همه وراث با مراجعه به دفتر خدمات ارتباطی و ارائه مدارک لازم (گواهی حصر وراثت، اصل و تصویر کارت ملی، سیم کارت فعال، صورتحساب پرداختی آخرین دوره) نسبت به سند نقل وانتقال به نام والد دیگر اقدام نمی کنند.
امکان تنظیم وکالت نامه هم وجود دارد که در آن صورت باید همه وراث به یکی از دفاتر رسمی مراجعه کنید و نامه فروش تنظیم کنید. سپس وکیل با ارائه مدارک لازم (گواهی حصر وراثت، ارائه اصل وکالت نامه فروش، اصل و کارت ملی وکیل نماینده، کارت فعال، صورتحساب پرداختی آخرین دوره ) نسبت به تنظیم سند انتقال و انتقال به نام والد دیگر اقدام می کند.

نحوه پیگیری مزاحمت تلفنی در سیم کارت انارستان
مشترکین انارستانی مانند کلیه مشترکین سیم کارت های اعتباری و دائمی همراه اول در صورت داشتن مزاحم تلفنی می توان به مراکز تلفن ثابت ( ارائه دهنده خدمات خاص همراه اول در تهران ) و ادارات مشترکین ( سایر استان ها ) مراجعه کرد و با ارائه کارت شناسایی معتبر ( شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت، گواهینامه ) و تکمیل فرم مربوطه جهت پیگیری و رفع مزاحمت اقدام وجود دارد.
کانال های ارتباطی مشترک با انارستان از روش های ذیل می باشد:
· تماس با شماره 02149261000
· از طریق وب سایت انارستان به آدرس www.anarestan.com
· کانال اینستاگرام سیم کارت انارستان @anarestan.com
· کانال پشتیبان تلگرام سیم کارت انارستان http://t.me/anarestan-products

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!