به دلیل شرایط زندگی در کلان شهرها از شلوغی، استفاده از نظر و سایر مواردی که برای زندگی شهرنشینی غالب گشته است، افراد جمعیت مشتراق به گذران اوقات فراغت خود در ویلایی در گوشه‌ای دنج و خوش آب و هوا هستند.

برای ساخت ویلا ارزیابی هزینه های ساخت و ساز یکی از دغدغه های اصلی کافرمایان می باشد. از آنجایی که ویژگی‌های متفاوتی می‌تواند بر میزان هزینه ساخت و ساز تأثیر بگذارد در این مقاله سعی می‌کنیم به بررسی این ویژگی‌ها و ارزش‌ها بپردازیم.

هزینه ساخت و ساز به عوامل از جمله موقعیت جغرافیایی، قیمت زمین، هزینه طراحی پلان و نماانتخاب متریال (سیمان سفید، واش بتن، آجر، سنگ به ترتیب از ارزانترین تا گرانترین)، دسته بندی بنا (ساخت. ویلای مدرن، ویلای کلاسیک، ویلای دوبلکس، ویلای تریبلکس استخر دار) و جهت موقعیت مکانی (ساخت ویلا در شمال، ویلایی چوبی و …) وابسته می باشد. محاسبه هزینه های ساخت در سال ۱۴۰۱ علاوه بر موارد فوق بسته به انتخاب نوع سازه(بتنی، LSF، فلزی) می باشد.

دلایلی که مشخص می‌شود از عواملی که در ساخت یک ساختمان می‌باشند، مشخص می‌شوند. شرایط ساخت و ساز در مناطق پرطرفداری مانند شمال به دلیل داشتن طبیعت بکر و آب و هوای مناسب بیشتر است و همچنین به دلیل استقبال کارفرمایان قرار دارد. در نواحی شمالی میتوان در حاشیه شهرها و مناطق روستایی زمینی با متراژ بالا و قیمت مناسب خرید و ویلاهایی لوکس و شکیل در آن بنا نمود. عموماً افراد برای سرمایه گذاری و یا سکونت یکی از شهرهای شمالی را انتخاب کرده تا مکان هایی از طریق ساخت ویلا و فروش آن سود خوبی به دست آورده و یا در صورت سکونت از امکانات تفریحی و… بهره‌مند گردند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص ساخت و ساز ویلا در شهرهای شمالی به لینک زیر مراجعه کنید.

ساخت ویلا در شمال

هزینه های ساخت و ساز (در سال ۱۴۰۱) تمام اسکلت با سازه بتنی هر مترمربع بین ۱۰ تا ۱۲میلیون تومان و هزینه تمام شده اسکلت با سازه LSF بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون و تمام شده اسکلت با سازه فلزی بین ۱۳ تا ۱۴ میلیون تخمین زده خواهد شد. حتما قبل از شروع هر ساخت و ساز قیمت مصالح و هزینه های مربوط به دستمزد و همه موارد ذکر شده را در نظر بگیرید و بعد از ارزیابی، اقدام به ساخت زیرا اگر هزینه ها به درستی انجام شود نه تنها باعث سودآوری نمی شود بلکه ضرر و زیان نمی کند. کارفرما نیز به دنبال دارد.

طراحی ویلا در سبک های مدرن- کلاسیک- نئوکلاسیک به همراه اجرای آن تخصص ماست. شرکت کهن با کادر مجرب در زمینه طراحی و اجرا با امکانات سودآوری و بازگشت سرمایه به کارفرما. ارتباط قوی با اکیپ‌های اجرایی، در نظر داشتن بازار سرمایه، طراحی، اجرای دقیق به همراه ظرافت در جزئیات اجرایی و مدیریت هزینه‌ها، سود در ساخت را برای کارفرمای خود به ارمغان می‌آورد.

” بهترین طراحی و بالاترین سطح کیفیت در اجرا با کمترین هزینه و بیشترین سودآوری و بازگشت سرمایه به کارفرما تخصص ماست.”

اولین گام برای ساخت پروژه های عمرانی، تهیه نقشه ساختمان (نقشه ویلا، نقشه آپارتمانی، نقشه تجاری و تفریحی توریستی) است. طراحی نقشه ساختمان مهم‌ترین و تاثیرگذارترین مرحله در ساخت بنا می‌باشد. داشتن یک تیم طراحی مجرب کمک می‌کند تا مسیر برنامه‌ریزی‌شده‌ای داشته باشیم و به نوعی منطقه می‌شود.

گروه فنی مهندسی کهن با داشتن مهندسین با تجربه در این امر، صاحب سبک و پیشتاز بوده است. تهیه نقشه ساختمان در شرکت کهن یک روند مشارکتی می‌باشد؛ به این ترتیب که بعد از مراجعه کارفرما به دفتر فنی با تشکیل جلسه بین مهندسین معمار و کارفرما، با توجه به نوع پروژه (مسکونی، تجاری، ویلایی تفریحی توریستی و …)، فهرستی از کلیه نیازهای تهیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و کارفرما، متداول (حدود ۳۰ سوال) در طراحی و روابط اجتماعی پرسیده می‌شود. با پاسخ به سوالات، سطوح نیازها در زمینه‌های مختلف مشخص می‌شود سپس با مشاوره گروه معماری بعد از جمع‌آوری جلسه، بر اساس خط فکری کارفرما و روحیات آن، طراحی نقشه ساختمان آغاز می‌شود. تمامی این موارد در زمینه طراحی نما همچنین می شود. گاهی اوقات نیاز به انجام کارهای لازم با سایت، اقلیم و سایر موارد مربوط به آن و در چنین مواردی تیم معماری با و مشاوره نگاه فنی و تخصصی به پروژه ها را اصلاح کرده و با بهینه ترین حالت انجام می شود. نیازهای کارفرما را می‌کنند. حال با توجه به اینکه هزینه ساخت در سال ۱۴۰۱ بین ۱۰ تا ۱۴ میلیون تخمین زده می‌شود، از این رو نقشه و ساختمان بسیار مهم و تاثیرگذار در سرمایه‌گذاری و مدیریت هزینه‌ها می‌شود.

طراحی ویلای تریبلکس در رودهن
طراحی ویلای تریبلکس در رودهن

شما می‌توانید از اینجا به صورت تقریبی هزینه ساخت ویلا را در سال ۱۴۰۰ محاسبه کنید.

نقشه معماری و ایده‌آل به گونه‌ای است که کاملاً روحیه کارفرما به شکل هنرمندان و خلاقیت معمارانه در اثر جاریست. نداشتن نقشه معماری و نمای خوب نه تنها باعث سودآوری نمی‌شود، بلکه کارفرما و پروژه را ضرر و زیان فراوان می‌کند. یک نقشه غیر اصولی، باعث تحمیل هزینه‌های زیاد می‌شود، هم از نظر مالی و هم از نظر اصولی می‌شود، زیرا غیر از اینها نقشه در طول زمان اجرای پروژه، به چشم کارفرما می‌شود و آن موقع تصمیم به اصلاح و یا تغییر آن بخش‌ها می‌شود که باعث می‌شود. هزینه های اقتصادی به پروژه تحمیل می شود. افزون بر آن برای اصلاح بخش‌های نادرست و غیر اصولی نیاز به زمان هم می‌شود که باعث عقب افتادن پروژه و طولانی شدن تکمیل پروژه شود.
بهترین سطوح خدمات روابط فضایی به گونه‌ای که در اختیار افراد و ساکنین باشد، آسایش محیط و بصری، سطح نورگیر و دید منظر شهری، طراحی لندسکیپ، کنترل هزینه‌ها، جلوگیری از اتلاف وقت و… طراحی پلان و خوب می‌باشد.

طراحی نقشه ویلا دوبلکس
طراحی نقشه ویلا دوبلکس

شما می‌توانید از اینجا به صورت تقریبی هزینه ساخت ویلا را در سال ۱۴۰۰ محاسبه کنید.

پس از تهیه نقشه ساختمان، طراحی نما و دکوراسیون داخلی زیبا و ایده‌آل، با توجه به برآورده شدن کلیه کارفرماهایی که برای انجام گروه مهندسی معماری می‌باشد، نوبت به اجرای پروژه می‌شود. اجرای پروژه ساختمانی بعد از طراحی، از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین بخش‌های پدیده ساخت و ساز می‌باشد. بخش اصلی هزینه‌ها در یک پروژه تماماً به حضور مجری متخصصان و نیروهای کار قابل انجام در کارگاه است.
کارفرما هرچقدر سعی در حضور در کارگاه داشته باشد، به دلیل نداشتن اطلاعات تخصصی، در نهایت نمی‌تواند بر پروژه اشراف کامل و دقیق باشد. بنابراین حضور مجری متخصص و با تجربه با اطلاعات جامع در ساخت و ساز و مشرف به جزئیات اجرایی و در نهایت مدیریت نیروهای در کارگاه الزامیست.
گروه فنی مهندسی کهن با داشتن کادر مجریان مجرب و متخصص تا امروز نهایت رضایتمندی از کارفرماها را دارد. گروه کهن با بهره‌مندی از منبع اطلاعات جامع مهندسی (معماری، سازه، برق، مکانیک) در زمینه اجرا و همچنین ارتباط با کارخانه‌ها و فروشگاه‌های مواد و مصالح و متریال ساخت در بازار با مدیریت در اجرا، قیمت تهیه مصالح و نیروی کار و در نهایت هزینه کل پروژه را برای کار همیشه کمتر از وضعیت معمولی تمام می‌کنند.

شما می‌توانید از اینجا به صورت تقریبی هزینه ساخت ویلا را در سال ۱۴۰۰ محاسبه کنید.

سخن پایانی:
هزینه ساخت ویلا تحت تاثیر عوامل متعددی باشد. با توجه به تورم موجود در کشور شاهد افزایش قیمت متریال و … می‌باشیم و در نتیجه افزایش ساخت و ساز ساختمان هستیم. بنابراین، با انتخاب یک تیم مجرب و متخصص در زمینه طراحی و اجرای پروژه می‌توان تا حد زیادی هزینه‌های موجود را کنترل کرد و یک ویلای شکیل و تحویل گرفت و اوقات فراغت را با کیفیت به فرد تبدیل کرد.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!