در سال ۲۰۱۹ اپل با معرفی سری ۵ ساعت هوشمند خود به کار سری ۴ خاتمه داد. اما دوباره تولید سری ۳ را شروع کرد. در واقع اپل واچ سری ۳ محصولی بود که کوپرتینویی‌ها برای رقابت با فیت‌بیت به آن نیاز دارند. اپل می‌ست در سال ۲۰۲۰ چنین اقدامی انجام دهد. یعنی تولید سری ۵ را ساخته و ساخت سری ۴ را دوباره از سر گرفتن.

بااین‌حال، اپلیکیشن اقدام دیگری انجام داد و اپل واچ SE را معرفی کرد. محصولی که سری ۳ را عرضه کرد اما ویژگی‌های سری ۴ را به‌همراه داشت و برای رقابت با سایر رقبای شیائومی، فیت‌بیت و در برخی از کشورها با هواوی طراحی و توسعه داده شد.

اکنون پس از گذشت دو سال اپل بار دیگر به فکر معرفی نسل جدید ساعت‌های هوشمند مقرون‌به‌صرفه خود افتاده است. سیستم اطلاعات به دست‌آمده، اپل واچ SE 2022 که اپل واچ SE 2 نیز نامیده می‌شود، در نیمه‌ی دوم سال جاری و احتمالاً در ماه سپتامبر معرفی خواهد شد.

اپل واچ SE هنگام نمایش ساعت از نمای کناری

در این مقاله قصد داریم اطلاعات و شایعات منتشر شده درباره اپل واچ SE 2 را بررسی کنیم و در نهایت بگوییم چه انتظاری از نسل جدید این خانواده داریم.

آیا اپل به فکر معرفی اپل واچ SE 2 است؟

مارک گورمن و مینگ چی کو، دو تن از افراد نام‌آشنای دنیای فناوری که به تحلیل‌ها و افشاگری‌هایشان معروف هستند، ادعا می‌کنند مدلی از ساعت هوشمند مقرون‌به‌صرفه اپل در راه است. هنوز جزئیات این محصول به‌طور کامل مشخص نیست، کاربران انتظار دیدن ساعت هوشمند با قابلیت‌های بهبودیافته و قیمتی مشابه نسل پیشین را دارند.

تاریخ عرضه اپل واچ SE 2 چه زمانی خواهد بود؟

اپل هنوز تاریخ عرضه‌ی اپل واچ SE 2 را اعلام نکرده و اطلاعاتی در این باره منتشر نشده است. این خط تولید تنها یک عضو داشته و آن اپل واچ SE بوده است، درنتیجه به تاریخچه جدول زمانی معرفی این محصول دسترسی داریم. بااین‌حال، تاریخ عرضه اپل‌واچ‌های قبلی، انتظار می‌رود پاییز امسال شاهد معرفی نسل جدید باشیم.

اپل واچ اصلی SE در سپتامبر ۲۰۲۰ همراه با اپل واچ سری ۶ عرضه شد. در سال ۲۰۲۱، هنگام رونمایی از سری ۷ خبری از نسل جدید مقرون‌به‌صرفه‌ها نبود. حال انتظار داریم که عرضه‌ای مدل جدید در سپتامبر امسال در کنار اپل واچ سری ۸ باشیم.

اپل واچ SE در رنگ های مختلف کنار هم

اپل واچ SE 2 چه ویژگی ها و مشخصاتی خواهد داشت؟

به‌طور کلی، انتظار تغییر عمده‌ای در زبان طراحی مدل جدید اپل واچ SE اما شایعاتی منتشر نشده است که می‌توان آن‌ها را به احتمالی اپل واچ تغییر داد SE 2 پی برد.

اپل واچ SE از نظر طراحی شبیه به اپل واچ سری ۶ است، اما در بخش رنگ‌ها و متریال‌ها تفاوت خواهد داشت. اپل سری ۶ را در رنگ‌های نقره‌ای، خاکستری فضایی، طلایی، آبی قرمز و عرضه کرد، اما SE به نقره‌ای، خاکستری فضایی و طلایی محدود شد. همچنین باید به این نکته توجه کرد که متریال سازندهای سری ۶ شرکت، فولاد ضد زنگ و تیتانیوم بود، اما در ساخت SE تنها از استفاده استفاده شد.

دستگاه‌های جدید احتمالاً همان اندازه‌ها و مدل‌های قبلی طراحی بدن خواهند بود، اما همیشه ممکن است صفحه‌نمایش‌روشن نیز به آن اضافه شود. ویژگی‌های که در اپل واچ SE نسل اول وجود ندارد. گزارش‌های گزارش‌ها، مشخصه‌هایی که ممکن است به SE 2 راه‌هایی شامل تراشه S7 سری ۷ و سنسوری می‌توانند قابلیت ECG را داشته باشند. را به ساعت هوشمند اپل می‌کند.

اپل واچ SE با بند آبی و در حال نمایش اطلاعات

همه این‌ها ویژگی‌هایی هستند که از مدل‌های گران‌تر اپل واچ متمایز می‌کنند. گنجاندن چنین قابلیت‌هایی در دستگاهی نسبتاً ارزان قیمت نشان می‌دهد که اپل متعهد است نه گزینه‌های مقرون به‌صرفه، بلکه قدرتمند دراختیار قرار می‌دهد.

علاوه بر این، همچنین انتظار داریم SE 2 از watchOS 9 داشته باشیم استفاده کند. این امر به ارتقای نرم افزاری و اضافه شدن ویژگی های جدید از جمله تاریخچهی AFib، یادآوری‌های دارو، گزینه‌های ورزشی پیشرفته، ردیابی خواب بهبودیافته و… است. اما، باید به این نکته اشاره کرد که موارد یاد شده در اپل واچ ۴ و همه مدل‌های جدیدتر وجود خواهند داشت و نمی‌توان گفت آن‌ها می‌توانند نسل دوم SE را از ساعت‌های هوشمند این شرکت متمایز کنند. بااین‌حال، وجودشان در محصولی اقتصادی باعث می‌شود اپل واچ SE 2 گزینه‌ای عالی به نظر برسد.

قیمت اپل واچ SE 2 چقدر خواهد بود؟

شایعاتی که SE درباره اپل واچ 2 منتشر شده اطلاعات دقیقی در مورد ما قرار نمی‌دهند. انتظار می‌رود قیمت این محصول به نسل پیشین نزدیک باشد. قیمت اپل SE از ۲۷۹ دلار برای مدل استاندارد اولیه می‌شود و تا ۳۲۹ دلار برای نسخه LTE افزایش می‌یابد. با توجه به اینکه هر محصول دو سال پیش معرفی شده، افزایش جزئی قیمت تعجب‌آور نخواهد بود. یکی از افشاگری‌ها از افزایش ۲۰ دلاری قیمت SE 2 خبر می‌داد.

اپل واچ SE با بند تصویری

از سوی دیگر، اپل سری ۳ را از خط تولید رسمی خود حذف کرده است. زمانی که watchOS 9 در WWDC 2022 معرفی شد، این مدل را فهمیدیم که شرایط دریافت به‌قدم‌تر شد. درحال‌حاضر می‌توانم اپل واچ ۳ را بخرم، اما اگر در پاییز دیگر خبری از آن نبود تعجب کنید. چنین اتفاقی می‌تواند شرایط را برای فروش موفق اپل واچ SE 2 مهیا کند.

انتظار داریم چه ویژگی هایی به Apple Watch SE 2 اضافه شود؟

می‌توانم اپل واچ را محبوب‌ترین گجت پوشیدنی بازار بدانم، اما این بدان معناست که عیب و نقص ندارد. در ادامه به برخی از مواردی که دوست داریم در مدل بعدی SE بهبود یابند، اشاره می کنیم.

عمر باتری بلندتر

هیچ‌کس نمی‌تواند انکار کند که عمر طولانی‌تر از یکی از آرزوهای اکثر کاربران مشترک اپل واچ است. اپل واچ SE مانند اکثر مدل‌ها، ۱۸ ساعت استفاده از شارژ را می‌دهد. بااین‌حال، قابلیتی مانند GPS می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با با‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد می‌‌دهد، می‌تواند سریع‌تر کند. امیدواریم افزایش عمر باتری و شارژ سریعتر در SE جدید باشیم.

ECG و سایر ویژگی های جدید پایش سلامت

امکانات بیشتر اپل واچ SE روی فعالیت‌های ورزشی ورزشی بود، اگر نسل جدید امکانات بیشتری را در این حوزه ارائه دهید، چقدر تجربه‌ای بهبود می‌یابد را ارائه دهید. نسخه اصلی دو ویژگی را درون ندارد: نظارت بر خود خون و الکتروکاردیوگرام. اگر اینها به Apple Watch SE 2 راه پیدا کنند، ساعت هوشمند کاربردی به دست کاربران خواهد رسید.

درحال‌حاضر، اپل واچ SE بهترین گزینه برای اکثر کاربران اپل می شود. وجود ابزارهای پیشرفته پایش سلامت در اپل واچ SE 2 به‌هیچ‌وجه که به این قابلیت‌ها توجه می‌شود، می‌توانند گزینه‌های ارزان‌تری را برای خرید در اختیار داشته باشند.

رنگهای بیشتر

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر شد، SE به نقره های، خاکستری فضایی و طلایی محدود می شود. امیدواریم که اپل ساعت هوشمند اقتصادی خود را با رنگ‌های ارائه کند.

همچنین دوست داریم صفحه‌نمایش بادوام‌تری در SE 2 استفاده شود. شیشه‌ای نسل پیشین Ion-X بود که نسبت به سایر مدل های اپل واچ راحت تر آسیب می دید.

اپل واچ SE با بند سبز

ردیابی خواب بهتر

شرکت سازنده قابلیت ردیابی خواب را در اپل واچ سری 8 و SE 2 دارد بهبود دهد. این ویژگی ساعت هوشمند اپل در مقایسه با رقبایی مانند Fitbit و Garmin امکانات کمتری ارائه می دهد. اپل هنگام معرفی watchOS 9 برخی از موارد جذاب را که به این اضافه می شود، به نمایش گذاشته می شود.

اگر ساعت هوشمند اپل به‌زودی می‌تواند خواب‌های مختلفی را برای کاربر بررسی کند، اما امیدواریم که بهتر باشد.

بهبودیافته

مقاله مرتبط:

اطلاعات به دست‌آمده، درون اپل واچ SE 2 تراشه‌ی S7 استفاده می‌شود که در پردازنده اصلی S6 تغییر‌نامیافته‌ای می‌شود که برای اپل واچ سری ۷ به‌روزرسانی می‌شود. S6 یا S7 فرقی نمی‌کند، مهم این است که اکنون ساعت هوشمند بعدی اپل از تراشه‌ای بهتر و سریع‌تر نسبت به Watch SE 2020 بهره می‌برد.

جمع بندی

مقرونبه‌صرفه‌ها به دلیل داشتن قیمت مناسب و ارائه قابلیت‌های متنوع معمولاً از سوی دیگر مورد توجه قرار می‌گیرند. اگر مواردی که به اشاره به نسل جدید اپل واچ SE اضافه شود، محصول همین می‌تواند یکی از ساعت‌های هوشمند این شرکت باشد.

ساعت هوشمندی که قیمت آن به فلک نمی‌کشد و در عین حال عمر طولانی‌تر و امکانات بیشتر در حوزه پایش سلامت دراختیار کاربرانش قرار می‌دهد، می‌تواند محصول فوق‌العاده را در سال ۲۰۲۲ انجام دهد.

****

به نظر شما همراهان زومیت، اپل چه ویژگی‌هایی را همراه با Apple Watch SE 2 ارائه خواهد کرد؟