ام وزارت نیرو
ام وزارت نیرو

برای آن دسته از جوانانی که به دنبال راهی آسان برای گذراندن خدمت سربازی هستند، امریه وزارت نیرو بهترین راه است. طبق آمارهایی که از جوانان دارای شرایط سربازی آمده است، اکثر مشمولین برای ثبت نام امریه وزارت نیرو اقدام می‌کنند. اما آیا درخواست امریه نیرو برای همه قبول می‌شود؟

وزارت نیرو به عنوان یک سرباز وظیفه ای را در شرکت های خود به کار می گیرد. اما برای آن که افراد جذب امریه وزارت نیرو شوند، ویژگی خاصی دارد. اگر شما هم به دنبال شرایط امریه وزارت نیرو و نکات لازم برای فراخوان امریه وزارت نیرو هستید، این مقاله از بانی کار را مطالعه کنید.

به طور کلی امریه نیرو با هدف توسعه صنعت آب و برق در مناطق محروم از فعالیت می‌کند. وظیفه سربازان نظام با جذب امریه وزارت نیرو، به جای آن که در پادگان‌های نظامی به کار می‌روند، درها و مناطق مختلف شرکت‌های زیر پوشش وزارت نیرو دو سربازی خود را طی می‌کنند. نیروی امریه وزارت نیرو یکی از بهترین راه‌ها برای آسان‌تر گذراندن دوره سربازی برای آقایان می‌شود. همچنین وزارت نیرو با توجه به استفاده از دانش و مهارت فارغ‌التحصیلان با سواد و متخصصان در بخش‌های مختلف، برای توسعه طرح‌های برقرسانی و آبرسانی به مناطق محروم تلاش می‌کند.

امریه وزارت نیرو
امریه وزارت نیرو

بنابراین اکثر کسانی که مدرک لیسانس یا بالاتر را در رشته های مربوط به وزارت نیرو دارند، فراخوان امریه وزارت نیرو هستند. لازم به ذکر است که امریه وزارت نیرو فقط شامل می شود که به سربازی اقدام کند. بنابراین اگر چند سال از زمان خدمت سربازی غیبت داشته باشند، مشمول نیروی وزارت نیرو نمی‌گیرند. رشته های مختلف از جمله تاسیسات آبیاری و زهکشی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، معدنی، صنایع، شیمی، آبشناسی، هیدرولیک، آب و مهندسی، مهندسی عمران، مدیریت و اقتصاد، جزو رشته های قابل قبول برای وزارت نیرو است.

شرایط امریه وزارت نیرو
شرایط امریه وزارت نیرو

پس از مطالعه قسمت قبل، شاید برای شما این سوال پیش از بیاید که آیا همه افراد دارای التحصیلان با مدارک دانشگاهی بالا، شامل امریه وزارت نیرو می‌گیرند؟ در پاسخ باید بگویم که این امریه، شامل همه افراد در این دسته نمی‌شود. تنها کسانی که همه شرایط امریه وزارت نیرو را داشته باشند، قادر به درخواست امریه وزارت نیرو هستند. شرایط امریه وزارت نیرو به شرح زیر است:

· مجوز ثبت نام امریه وزارت نیرو، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری در رشته های مربوط به وزارت نیرو باشد.

· بستگان درجه یک و دو مسئولین و کارکنان مربوط به وزارت نیرو، جزوه مشمولین نباشند.

· شرط معدل را در هر رشته ای رعایت کنند. به این صورت که معدل آن‌ها نباید به هیچ عنوان پایین‌تر از 15 باشد.

· مشمولین امریه وزارت نیرو نباید در گذراندن سربازی غیبت کرده باشند.

· فرد مجاز باید حداقل دو یا سه ماه قبل از ارسال، برای درخواست امریه وزارت نیرو اقدام کند.

· در استان‌هایی که پذیرش نیرو وجود داشته باشد، انتخاب با افراد داخل همان شهر باشد.

· در برخی از سازمان‌ها، امکان پذیرفته شدن داوطلبان بیش از 3 ماه کسری خدمات وجود ندارد.

· امریه وزارت نیرو، حتما باید متاهل باشد.

· جمعیتی که در خانواده درجه یک شهدا، جانبازان و آزادگان هستند، در اولویت اول قرار می گیرند.

· فرد متقاضی باید معاف از رزم باشد.

مدارک لازم برای امریه وزارت نیرو
مدارک لازم برای امریه وزارت نیرو

برای آن دسته از آقایانی که به دنبال درخواست امریه وزارت نیرو هستند، داشتن مدارک زیر الزامی است:

· فتوکپی و اصل کارت ملی، دو قطعه عکس و فوتوکپی تمام صفحات شناسنامه افراد تحت تکفل فرد

· کپی برابر اصل برگه اعزام به خدمت وظیفه نظام

· کپی برابر اصل مدرک تحصیلی به همراه گواهی معدل

· اعلام نیاز شرکت و تاییدیه شرکت مادر تخصصی

· آدرس کامل خانه و شماره تلفن منزل

· برای درخواستان نخبه، تمامی مدارک و مستندات گواهی نخبگی لازم است.

· فرم تکمیل شده است

در حال حاضر راه ثبت نام امریه وزارت نیرو، به صورت آنلاین است. افراد متقاضی باید از ثبت نام، دفترچه نظام وظیفه خود را پست کنند و زمان اعزام خود را اطلاع دهند. سپس در زمان فراخوان امریه وزارت نیرو، برای ثبت نام اقدام نهایی. درخواست امریه نیرو از طریق سایت مخصوص امریه انجام می شود. پس از درخواست امریه، تمامی اطلاعات مورد نظر را بررسی می‌کنند. سپس در صورت تکمیل مدارک، اسامی افراد به دست کارگروه و هیئت مرکزی می‌رسد. در انتها اگر مدارک مورد بررسی قرار گیرد دارای شرایطی است که وزارت نیرو، آن فرد در سازمان امریه وزارت نیرو به کار می‌رود.

به طور کلی برای جذب امریه وزارت نیرو و اطلاع از موجود سازمان، فراخوان امریه وزارت نیرو ایجاد می‌شود. بر اساس این فراخوان، مشمولان دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری در سال 1401 برای تاریخ ارسال آن‌ها در آبان ماه 1401، می‌توانند از تاریخ 01/05/1401 تا 25/05/1401 برای ثبت نام امریه وزارت نیرو اقدام کنند.

توجه داشته باشید که برای اولین بار برای درخواست امریه وزارت نیرو اقدام کنید، نیازی به ثبت نام مجدد نیست. چرا که تنها با زدن دکمه انتقال به دوره جدید و ویرایش اطلاعات قبلی، می‌تواند جذب امریه وزارت نیرو شود. لازم به ذکر است که تنها افرادی که دوز واکسن تزریق کرده اند، مشمول امریه وزارت نیرو می‌شوند.

مهمترین و سرنوشت‌ترین مرحله در امریه وزارت نیرو، مصاحبه امریه وزارت نیرو است. چرا که از این مرحله گذشت، باعث آسان‌تر شدن دوران سربازی آن‌ها می‌شود. مصاحبه وزارت نیرو اخرین مرحله است که در آن، سؤالات مطرح شده برای بررسی مسائلی که می‌شود می‌شود. اکثر افراد برای بهتر شدن از امریه وزارت نیرو، باید مطالعات خود را در زمینه‌های مصاحبه افزایش دهندگان انجام دهند. از طرفی مصاحبه امریه وزارت نیرو بسیار مهم است؛ چرا که حتی با وجود موفقیت در امتحان کتبی هم امکان رد شدن فرد در این مرحله وجود دارد.

امریه
امریه

امریه وزارت نیرو به عنوان بهترین و تخصصی ترین راه برای گذراندن دوره سربازی است که با یک تیر دو نشان می دهد. به این صورت که خدمات بیشتری برای گذراندن سربازی، از دانش و تخصص‌های سربازان فارق‌التحصیل و با سواد هم می‌شود. بنابراین اگر شما هم در رشته‌های مربوط به وزارت نیرو تحصیل کرده‌اید و مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری دارید، پیشنهاد می‌کنید که برای درخواست امریه وزارت نیرو اقدام کنید. ما در این مقاله موارد مهم درباره امریه وزارت نیرو را ارائه دادیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌های ذکر قوانین اخلاقی در محیط کار، به وب سایت بانی کار مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!