خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

شاید بارها با نادیده گرفتن نقش روغن موتور در خودرو را ببینید و پرداخت هزینه‌های گزاف تعویض و تعمیر قطعات انجام شود! یا بعد از صرف هزینه‌های قابل توجه برای خرید انواع روغن موتور خارجی، نتیجه‌ای که انتظار می‌رود را به دست‌آورد و عملکرد خودرو تفاوت آنچنانی نکرده است. استفاده از روغن موتوری باکیفیت که تولید داخل و تجربه تجربه خبره این حوزه باشد، حلال مشکلات شما خواهد بود. در این گزارش ما را همراهی کنید تا ضمن آشنایی با مجموعه انواع موتورهای روغنی، یکی از بهترین و مطمئن ترین تولیدکنندگان موتورهای داخلی روغن و محصول موفق این موتور را به شما معرفی کنید.

انتخاب روغن موتور مناسب خودرو

قبل از خرید روغن باید برچسب روی جلد آن را به دقت مطالعه کنید. با مطالعه جلد روغن موتور متوجه یک عبارت دو کاراکتری روی ظرف می شود. بر اساس آخرین استانداردهای سرویس API،SP برای موتورهای بنزینی و CK-4 برای موتورهای دیزلی است. این حروف بر اساس گروهی از آزمایشات آزمایشگاهی و موتوری است که موتور روغن را در برابر محافظت می کند، رسوب در بالا و لجن تعیین می کند.

نماد API در سمت راست به شما می‌گوید که آیا روغن دارای رتبه سرویس فعلی است یا خیر. همچنین SEA (انجمن مهندسان خودرو) شماره ویسکوزیته را می‌دهد و به شما می‌گوید که آیا روغن در تست حفاظت از منابع موفق یا خیر است.

فراموش نکنید که همیشه روغن موتور مناسب خودروی خود را از برندی انتخاب کنید که نمادی را که در معرض ستاره قرار دارد. این نماد می‌دهد روغن موتور توسط موسسه نفت آمریکا (API) تایید شده و تست‌های سرویس ذکر شده را پشت سر گذاشته است.

انواع روغن موتور از نظر شیوه تولید و ویسکوزیته

موتور روغن از نظر شیوه تولید به سه دسته سنتتیک، نیمه سنتتیک و مینرال تقسیم می‌شود. مواد به کار رفته و کیفیت تولید، این سه نوع روغن موتور را از ترکیب متمایز می‌کند. نمونه سنتتیک از بهترین مواد تشکیل شده و در اثر تاثیری قابل توجه خواهد داشت. دو نمونه بعدی، یعنی نیمه سنتتیک و مینرال، کیفیت کمتری نسبت به مورد اول دارند و به همین دلیل دارای قیمت کمتری در بازار انواع روغن موتور هستند.

شاخص بعدی در تولید انواع روغن موتور ویسکوزیته یا گرانروی روغن موتور است. با توجه به این فصل که ایران یک کشور چهار است، روغن موتورهایی با گرانروی تغییر برای خودرو خود بخریم. روی لیبل روغن‌ موتورها دو تعریف شده که در طرفین حرف W قرار گرفته‌اند. این اعداد نشان‌دهنده میزان گرانروی روغن موتور در زمستان و تابستان هستند و اطلاعاتی با ارزش تلقی می‌شوند. برای مثال، شاخص گرانروی 10W-40..

عدد اول که حرف W را در کنار خود دارد، به معنای این است که روغن موتور مورد نظر در زمستان ویسکوزیته 10 خواهد داشت. حرف W به معنای زمستان یا همان زمستان است که اشاره به فصل زیر صفر و هوای سرد زمستان دارد. حرف دوم یا عدد 40، نشان دهنده ویسکوزیته روغن موتور در تابستان است. یعنی در گرمای تابستان روغن موتور مورد نظر ویسکوزیته 40 خواهد داشت.

تفاوت روغن موتور نانو با روغن موتور معمولی

فرارسیدن-زمان-تعویض-روغن-موتور

روغن موتورها نقش مهمی در موتورهای خودرو دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به قطعات روانکاری و کاهش قطعات و قطعات اشاره کرد. آب، انتقال حرارت، ضرب‌گیری، جلوگیری از زنگ زدگی قطعات موتور و تعلیق ذرات حاصل از سایش قطعات و ترکیبات ناشی از احتراق سوخت موتورها به شماره می‌روند.

روغن موتور نانو پارانوکس به دلیل داشتن ادتیوهای نانو، کارایی بسیار داشته و تعداد زیادی را در موتور خودرو بر عهده دارد. این نانو افزودنی‌ها قابلیت جذب فلزات را دارند و به محض ریخته شدن در موتور خودرو، جذب موتور تبدیل می‌شوند و مانند یک لایه محافظ تمام صفحه موتور را کاور می‌کنند.

ایجاد لایه محافظ در اطراف موتور خودرو و کاور کردن، باعث حفاظت از موتور در برابر ضربات و آسیب‌ها خواهد شد. وجود نانو افزودنی‌ها در روغن پارانوکس به حفاظت کامل موتور از زنگ زدگی و خوردگی و کمک به یافتن جریان بهتر روغن در موتور، اصطکاک و فرسایش بین قطعات موتور را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

پارانوکس انتخابی بی‌رقیب در بهبود عملکرد خودرو

مطمئنا علت بی‌رقیب بودن و موفقیت این شرکت پترونام سهند را متوجه شده‌اید. استفاده از ادتیوهای نانویی در تولید روغن موتور و به‌کارگیری دانش روز دنیا و آزمایشات کارآزموده، به تولید بهترین موتور روغن داخلی می‌شود که همپای نمونه‌های خارجی پیش می‌رود. این روغن موتور با کاهش اصطکاک بین قطعات موتور و روانکاری آن‌ها، نقشی در بهبود عملکرد و افزایش طول عمر قطعات خودرو ایفا می‌کند و به این ترتیب، هزینه‌های جاری برای تعمیر و تعویض قطعات را از بین می‌برد. همچنین این محصول دوستدار محیطزیست بوده و هیچ ماده خطرناکی وارد چرخه طبیعی حیات نمی‌کند.

از آنجایی که تمامی پروسه تولید این محصول در کشور ایران انجام می‌شود، قیمت نهایی این روغن موتور در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی بسیار منصفانه‌تر بوده و از صرف بودجه‌های نجومی در خرید محصولات خارجی جلوگیری به عمل می‌آورد. در صورتی که به کسب اطلاعات تکمیلی در این حوزه نیاز دارید و یا ترغیب می شود تا از محصولات پترونام سهند استفاده کنید، به وب سایت رسمی این شرکت به آدرس مراجعه کنید https://petronam.co/ کرده و از راهنمایی و مشاوره مشاوره پترونام در 24 ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته بهره‌مند شوید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و توسط آن تبلیغ کننده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال تبلیغاتی ندارد.

بپوش رو
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!