حتما میدانید که همه‌ی ما در هنگام استفاده از فضای مجازی Ip های معینی داریم که آدرس مجازی ما تلقی می‌شوند. جالب است بدانید که در هنگام استفاده از vpn ها این Ip تغییر یافته و می تواند در بسیاری از دسترسی ها به ما کمک کند تا حضوری امن و بدون محدودیت را در فضای مجازی تجربه کنیم. در این مقاله به بررسی نکاتی در ارتباط با نوع ثابت آن پرداخت.

خدمات شرکت های vpn چگونه است

قطعاً اگر شما نیز جزو افرادی هستید که وقت زیادی را در فضای مجازی می‌گذرانید و یا حتی استفاده‌تان از آن مقدار متوسطی دارد، اسم vpn به گوشتان خورده است. مواردی که حتما می‌دانید vpn می‌توانند به کاربر کمک کنند که ip خود را در زمان استفاده از اینترنت تغییر بدهند. از آنجایی که هر فرد هنگام اتصال به فضای مجازی دارای ip مشخص است که به نوعی آدرس اینترنتی یا به حساب می‌آید در نتیجه این موضوع به اهمیت ip اضافه می‌شود. این آدرس اینترنتی مشخص می‌کند که شما از کجا به فضای مجازی مرتبط شده اید و به نوعی شناسه شما می‌شود. گاهی اوقات در برخی از سایت ها یا محیط های مجازی که دسترسی به آن با ip ملیتی خاص وجود دارد، کار را برای ما سخت می کند. این سد یا به نوعی محدودیت ممکن است یا توسط کشور مبدا و یا هدف ایجاد شده باشد که به هرشکل برای هیچ کاربری خوشآیند نخواهد بود.

دور زدن محدودیت دسترسی باvpn

کاربرها برای دور زدن مسدودیت و محدودیت های اینچنینی به vpn ها پناه می‌برند و شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس، با تغییر ip به مشترکین خود کمک می‌کنند که بدون دردسر وارد مقصد اینترنتی مورد نظرشان می‌شود که در حالت عادی دستیابی با ip اصلی به آن غیر ممکن است. این طریقه‌ای دور زدن با دو نوع vpn امکان پذیر است که به طور موقت و ثابت تقسیم بندی می شود.

نوع موقت آن، که از اسمش نیز پیداست معمولاً رایگان در اختیار کاربر قرار می گیرد و کارایی آن به این صورت است که فرد با هر بار اتصال به فضای مجازی تغییر خواهد کرد. این نوع شناخته شده دیگر از مدل ثابت است و در ساخت تر و کم هزینه تر نیز می‌شود. اما نوع دوم نیز مزیت هایی دارد که ثابت ماندن تغییر یافته برای مدت معینی که کاربر اقدام به تهیه اشتراک می‌کند یکی از جمله مزیت‌های بیشمار آن را به حساب می‌آیند. اما همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که نکات مهمی را دارند که می دانند در زمان تهیه vpn اشتراکی برای شما ضروری است و یا دست کم از لطف نمی‌باشد. اگر قصد دارید که vpn را با ip ثابت تهیه کنید و همچنین می‌باشید تا با آن آشنایی بهتری پیدا کنید در ادامه این مقاله با ما باشید.

خیلی از هکرهای حرفه‌ای که از لایه محافظتی vpn برای اتصال خود استفاده می‌کنند

بررسی نکاتی که هنگام تهیه‌یvpn ثابت دارد

اولین نکته ای که در هنگام تهیه اشتراک از سرویس دهنده های vpn ثابت است برای شما مهم است که می توانید اطلاعات مورد نظر را در سرور خود ذخیره کنید. این موضوع مهم است زیرا اطلاعات شما توسط هرکس غیر از خودتان به هر منظوری امنیت شما را زیر سوال می‌برد و اگر از آن دسته افراد هستند که بنا بر هر دلیلی حفظ امنیت در فضای مجازی اولویت اولتان است و خطری را در چنین مواردی وجود ندارد. حتما این نکته را هنگام خرید مد نظر قرار داده و در مورد آن مطمئن شوید.

حتی بسیاری از هکرهای حرفه‌ای که از لایه‌های محافظتی vpn برای اتصال خود استفاده می‌کنند نیز شناسایی شده‌اند و نمی‌شوند که این اتفاق بدون همکاری شرکت‌های سرویس دهنده‌ها vpn امکان‌پذیر نمی‌باشد. زیرا آنها به اطلاعات مشترک خود دسترسی دارند و اگر اقدام به ذخیره سازی کنند، در هر شرایطی می‌توانند امنیت خود را با مشکل مواجه کنند و یا حتی اقدام به استفاده و باجگیری نکنند.

نکته‌ای بعدی که در ارتباط با ip ثابت در vpn که لازم است خطر هک شدن است. چرا که اگر سایتی بخواهد با اعمال بدافزارها روی سیستم شما آن را به خطر می اندازد یا اگر از طرف حسابتان یک هکر حرفه ای دسترسی به سیستم شما به سهولت هرچه تمام‌تر امکان پذیر خواهد بود.

نکته دیگری که در هنگام استفاده و یا تهیه‌ی vpn با ip ثابت لازم است توسط کاربر مد نظر قرار داده شود که شما در هنگام دریافت آدرس ip ثابت ملزم به پرداخت هزینه برای isp خود هستید تا شرکت ارائه دهنده از مخزن خود به تعداد دلخواهتان ip رزرو کند. خوب است این موضوع را بدانید که به طور قطع ip هایی که توسط این شرکت ها برای شما رزرو می‌شوند اختصاصی بوده و تنها برای سیستم شما فعال هستند و این موضوع حتی زمان‌هایی را که شما دستگاه خود را ریبوت می‌کنید نیز شامل خواهد شد. همچنین این مدل vpn که متکی به ارائه خدمات بر اساس ip ثابت است دارای قطعی کمتری بوده و همچنین سرعت بالاتری نیز به نسبت انواع مختلف دارد.

اکنون با دانستن نکاتی که در این راستا ارائه می شود شاید بتوان با دید بازتری اقدام به تهیه vpn کرد. پیشنهاد می شود از سرور مجازی ترید توشن استفاده کنید تا همیشه از دردسر ها و مشکلاتی که وی پی آن های عمومی برای شما درست خواهد کرد، رها شوید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!