اگر وب سایت خود را با محتوای با کیفیت خوب پر کرده اید، به افزودن کلمات کلیدی دقت کرده اید و URL و توضیحات متا خود را مرتب کرده اید، در مسیر ارتقای وب سایت خود در رتبه بندی جستجو قرار گرفته اید. اما یکی از مواردی است که نمی توانید نادیده بگیرید، اهمیت نکات سایت تبلیغات بک لینک است

نکات سایت تبلیغات بک لینک
نکات سایت تبلیغات بک لینک

بک لینک ها یکی از ۳ فاکتور برتر رتبه بندی گوگل برای سئو هستند. استراتژی شما بدون آن ها دارای یک حفره خالی است که می تواند برای شما منجر به هزینه شود.

برای افراد کنجکاو، دو عامل دیگر محتوای با کیفیت و استفاده از کلمات کلیدی است، اما این راهنما در مورد بک لینک است.

ابتدا توضیح می دهیم که بک لینک چیست و چرا به آنها نیاز دارید. سپس هفت استراتژی برتر را که توسط متخصصان جستجو از همه گوشه های وب توسعه داده شده اند را بررسی می کنیم.

ما حتی یک تکنیک بک لینک کاملا جدید را معرفی خواهیم کرد

در اینجا چیزی است که در راه است:

 • رسانه های اجتماعی، دایرکتوری ها و صفحات منابع
 • آژانس های رسانه ای و وبلاگ های مهمان
 • صاحب یک موضوع خاص با محتوای اصلی باشید
 • تکنیک آسمان خراش
 • حرکت در قلمرو رقیب
 • راه حلی برای لینک های شکسته باشید
 • توصیفات را بنویسید
 • روش نشان افتخار

زمانی که مطالعه را تمام کردید، تمام نکات و الگوهایی را که برای افزایش سئوی خود نیاز دارید، خواهید داشت.

اما اول …

بک لینک پیوندی از یک وب سایت خارجی به وب سایت شما است. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است وب سایت دیگری به سایت شما پیوند داده شود، مانند:

 • علامت گذاری برای اطلاعات بیشتر
 • ارجاع به منبع اصلی اطلاعات
 • اعتراف به خالق یک تصویر یا اینفوگرافیک
 • نمایش لیست “بهترین”، مانند بررسی محصول
 • با استناد به یک نقل قول یا گواهی

خبر خوب اینجاست که شما می توانید از همه این فرصت ها استفاده کنید و ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه استفاده کنید.

اینترنت گسترده است. تا سال ۲۰۲۱، ۵۶.۵ میلیارد صفحه توسط گوگل ( تکنیکوری ) ایندکس شده است.

برای فهرست‌بندی این کتابخانه عظیم، موتورهای جستجو به دنبال اتصالات بین صفحات می‌گردند، دقیقاً به همان روشی که سیناپس‌ها بین نورون‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. اما نگران نباشید، یک استراتژی خوب بک لینک، جراحی مغز نیست.

هر بک لینک مانند یک علامت است که مسیری را به سمت وب سایت شما نشان می دهد. هرچه علائم و مسیرهای بیشتری وجود داشته باشد، افراد راحت تر می توانند وب سایت شما را پیدا کنند.

پس از مدتی، مسیرها به مسیرهای پیموده شده تبدیل می شوند. مسیرها به جاده تبدیل می‌شوند و جاده‌ها به بزرگراه‌ها تبدیل می‌شوند که ترافیک در روز و شب در مسیر شما قرار دارد.

هرچه افراد بیشتری وب سایت شما را پیدا کنند، برای دیگران قابل دسترسی تر می شود. این روشی است که گوگل کار می کند.

اما این فقط افراد نیستند که بک لینک ها را دنبال می کنند، بلکه ربات های جستجو هستند که وب سایت ها را ایندکس می کنند و آنها را از نظر کیفیت رتبه بندی می کنند.

پیوند دادن وب‌سایت‌ها به سیگنال‌های خود به Google نشان می‌دهد که وب‌سایت شما منبع اطلاعاتی قابل اعتماد و باکیفیتی است. با ارتباط، الگوریتم‌های جستجو محتوای شما را بیشتر از SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) بالا می‌برند.

بنابراین هنگامی که مشتریان بالقوه محصول یا خدماتی مانند شما را در گوگل جستجو می کنند، وب سایت شما یکی از اولین مواردی است که می بینند. بنابراین هرچه بک لینک بیشتر باشد بهتر است، درست است؟

حقیقت این است که برخی از بک لینک ها می توانند به امتیاز SEO شما  آسیب بزنند. این زمانی اتفاق می‌افتد که گوگل فکر می‌کند ممکن است شما در حال تولید لینک هستید، یک تکنیک سئو کلاه سیاه که لینک‌های مصنوعی بدون ارزش را جمع‌آوری می‌کند. مزرعه را پیوند ندهید در عوض بر روی لینک های با کیفیت بالا تمرکز کنید.

نکات سایت تبلیغات بک لینک
نکات سایت تبلیغات بک لینک

یک لینک با کیفیت بالا به موضوع صفحه وب شما مرتبط است و از وب سایتی می آید که دارای امتیاز «معتبر وب سایت» بالایی است.

این بک لینک ها می توانند به طور چشمگیری سئوی شما را افزایش دهند. و از آنجایی که وب‌سایت‌های با امتیاز بالا بازدیدکنندگان بیشتری از میانگین دارند، بک لینک‌های آن‌ها این پتانسیل را دارند که ترافیک بیشتری را به سمت شما هدایت کنند.

نمونه‌هایی از وب‌سایت‌های با رتبه بالا عبارتند از آژانس‌های رسانه‌ای بزرگ ( هفته بازاریابی )، وبلاگ‌های محبوب ( HubSpot ) و مقامات پیشرو ( موسسه بازاریابی خبره).

با استفاده از بررسی کننده اعتبار وب سایت می توانید اعتبار وب سایت هر URL را کشف کنید.

بر اساس یک مطالعه Backlinko که 912 میلیون وب سایت را تجزیه و تحلیل کرد، 94٪ از کل محتوای آنلاین صفر لینک دریافت می کند. به همین دلیل، آن ها در تاریکی، دیده نشده و بازدید نشده توسط همه آن میلیاردها کاربر روزانه وب سایت می نشینند.

دریافت این تعداد بک لینک آسان نیست و این به صورت ارگانیک اتفاق نخواهد افتاد، مهم نیست چقدر محتوای شما درخشان باشد. برای پیشرفت، باید فعال باشید.

توجه کنید این ساده ترین استراتژی بک لینک ما است. اگر پروفایل های رسانه های اجتماعی را تنظیم نکرده اید (با بک لینک)، یک ترفند را از دست داده اید. به سادگی یک نمایه ایجاد کنید، یک لینک اضافه کنید و سلام، اولین بک لینک خود را دارید. اما هشدار دهید، بک لینک ها از طریق پست های رسانه های اجتماعی کار نمی کنند.

ده ها سایت وجود دارد که عملاً از شما التماس می کنند که وب سایت خود را ثبت کرده و به آن پیوند دهید. مکان واضح برای شروع، فهرست‌های جهانی، محلی و تجاری است که بیشتر آنها رایگان هستند.

برای پیدا کردن آنها، سعی کنید یک عبارت جستجو مانند:

 • [بخش] + دایرکتوری
 • [محصول/خدمات] + دایرکتوری

به احتمال زیاد، می خواهید از این دایرکتوری ها برای پیوند دادن به صفحه اصلی یا صفحات فرود خود استفاده کنید.

برای وبلاگ ها، صفحات محصول و خدمات خود، جستجوی منابع و صفحات بررسی را در نظر بگیرید.

می‌توانید از همان ترفند جستجوی جستجو با برخی سازگاری‌های جزئی استفاده کنید:

 • [موضوع وبلاگ] + منابع
 • [محصول/خدمات] + بررسی

فقط این بار، باید با نویسنده صفحه تماس بگیرید و توضیح دهید که چرا محتوای شما ارزش افزودن به لیست را دارد.

برخی از معتبرترین وب سایت های موجود شامل آژانس های رسانه ای و وبلاگ های منابع هستند. آنها حجم عظیمی از محتوا را تولید می کنند که توسط خوانندگان وفادار و بازگشتی خوانده می شود.

نکته دیگر در مورد آژانس های رسانه ای و وبلاگ های منبع این است که آنها دائماً به دنبال محتوای جدید هستند.

چرا در ازای دریافت بک لینک در بیو نویسنده، به آنها یک محتوای اصلی ارائه نمی دهید؟

Freelance Hustle یک راهنمای عالی برای ارائه داستان شما دارد.

این یک راه حل سه مرحله ای ساده ارائه می دهد. ثبت نام کنید، درخواست های روزنامه نگاران را بررسی کنید و ایده خود را مطرح کنید.

برای نام بردن در وبلاگ مهمان، باید کسانی را که به دنبال نویسنده هستند پیدا کنید. برای انجام این کار، از ترفند جستجو در ظاهر دیگری استفاده کنید.

 • [موضوع] + برای ما بنویس

ایده خود را طبق معمول مطرح کنید، اما به یاد داشته باشید که یک بک لینک درخواست کنید، چه در متن اصلی (درج شده به صورت ظریف) یا بیوگرافی نویسنده. به عنوان یک یادداشت – به یک پیوند در متن اصلی اعتبار بالاتری نسبت به پیوند در بیوگرافی نویسنده داده شده است. به همین ترتیب، اگر بتوانید به جای صفحه اصلی خود، به یک وبلاگ پیوند دهید، تأثیر بیشتری بر سئو خواهد داشت.

این به این دلیل است که گوگل این را به عنوان یک پیوند طبیعی تر می بیند.

برای مطالعه ادامه مقاله به آدرس زیر مراجعه فرمایید :

نکات سایت تبلیغات بک لینک

نکات سایت تبلیغات بک لینک
نکات سایت تبلیغات بک لینک