وقتی صحبت از انواع نرم افزارهای برنامه ریزی ، مدیریت کار و عملکرد عملکرد به میان می آید، ممکن است کمی سردرگم شوید و با وسواس بیشتر به دنبال انتخاب نرم افزار مناسب برای خودتان باشید. اگر به سازماندهی و کارآمدتر حجم کاری خود در مدیریت طولانی مدت، مطمئناً می توان به سرمایه گذاری هدفمند روی یک ابزار مناسب بپردازد. ابزار برنامه ریزی و مدیریت کار به شما مناسب است تا در رأس همه چیز کمک کنید و پیشرفت صحیح را حتی با تغییر اولویت ها تجربه کنید.

اما مطمئناً همه نرم‌افزارهای مدیریت وظایف یکسان و ساخته نمی‌شوند و این که آیا می‌خواهید از این ابزارها برای اهداف شخصی یا حرفه‌ای استفاده کنید، می‌توانید تفاوت بزرگی ایجاد کنید. برای یافتن راه حل مناسب برای نیازتان، بهتر است ابتدا با تفاوت اصلی بین نرم افزارهای مدیریت کار شخصی و حرفه ای آشنا شوید.

تسکینو نرم افزار ارزیابی و مدیریت تیم
تسکینو نرم افزار ارزیابی و مدیریت تیم

با وجودی که از برنامه‌های مدیریت وظایف دارای ویژگی‌های مشابه هستند، ویژگی‌های دارای ویژگی‌های بسیار متفاوت از جزئیات، ترکیب و عملکرد هستند و ساختار این نرم‌افزارها بیشتر به این نرم‌افزار بستگی دارد. آیا می‌خواهید از این ابزار برای حرفه یا شخصی استفاده کنید؟

اگر می خواهم از یک نرم افزار برنامه ریزی و مدیریت کار برای کارهای شخصی، احتمالاً فقط از ویژگی های اولیه و کارهایی استفاده کنید که باید انجام دهید تا در راس امور قرار دهید، اما اگر از نرم افزار برای حرفه ای استفاده می کنید، وضعیت کاملاً تغییر می کند و نیاز به روش های گیاهی دارید. برای اینکه بتوانید کارها را انجام دهید، گزارشی از محل صرفاً جستجو، وضعیت به‌تغییر، اولویت‌بندی وظایف و … داشته باشید، احتمالاً به ویژگی‌های غنی مدیریت پروژه، و همچنین قابلیت‌های انجام وظایف و زمان نیاز دارید. برخی از نرم افزارهای برنامه ریزی و مدیریت کار حرفه ای به شما امکان می دهد ضرب الاجل و زمان سررسید کار را تعیین کنید، زمان تخمینی را با زمان واقعی انجام کارها مقایسه کنید و حافظه های خودکار را تنظیم کنید.

اما این موضوع بسیار حائز مهم است که به عنوان تیمی یا فردی کار می کنید. همه نرم‌افزارهای مدیریت کار، ویژگی‌های همکاری تیمی، زمان‌بندی و قابلیت تعیین سررسید انجام کار را نمی‌دهند. حتی اگر به عنوان یک حرفه ای اما به صورت انفرادی می توانید انجام دهید، ممکن است ویژگی ها و نقاط عطفی را داشته باشید که نرم افزارهای مدیریت وظایف شخصی را ارائه نمی دهند. با در نظر گرفتن این تفاوت های ظریف، در ادامه برخی از بهترین نرم افزارهای مدیریت کار برای استفاده شخصی و حرفه ای معرفی شده است.

در حال حاضر شیر را به خاطر بسپار یکی از محبوب ترین برنامه های مدیریت وظایف ساده و شخصی موجود است. آنقدر قوی است که شما بتوانید اولویت‌های کار، تاریخ‌های سررسید، تکرارها، فهرست‌ها و برچسب‌ها را از طریق ایمیل، متن و پیام‌های تلفن همراه ذخیره کنید، تعیین کنید. همچنین می‌توانید فهرست‌های خود را به اشتراک بگذارید تا دوستان و خانواده‌ها را در جریان نگه دارید و با Gmail، Google Calendar، Evernote و موارد دیگر را مدیریت کنید.

با Google Tasks می‌توانید وظایف خود را در هر زمان و هر مکان مدیریت، ضبط و ویرایش کنید، با فهرست کارهایی که در همه دستگاه‌های شما همگام‌سازی می‌شوند. این نرم افزار بسیار ساده است، اما باید اضافه کنید و وظایف فرعی را انجام دهید. Google Tasks یک انتخاب واضح برای افرادی است که از محصولات گوگل استفاده می کند. ادغام Google Task با Gmail و Google Calendar، پیوند دادن اطلاعات در فضای آنلاین شخصی شما را آسان می کند.

Microsoft ToDo یک نرم افزار مدیریت وظایف بر این است که به شما امکان می دهد وظایف خود را از طریق تلفن هوشمند، تبلت و رایانه مدیریت کنید. این برنامه روزانه هوشمند به شما کمک می کند در مسیر خود بمانید، می توانید تاریخ را به مراحل ساده تقسیم کنید، سررسیدها را اضافه کنید، و همچنین فهرست های خود را با دوستان و خانواده ها به اشتراک بگذارید.

مهمترین نرم افزارهای مدیریت وظایف تیمی، ساختار Timely کاملاً بر اساس سازماندهی وظایف و ردیابی خودکار زمان طراحی شده است و به تیم ها کمک می کند تا روند پیشرفت را بدون زحمت تجسم کنند و ببینند که کارهای مختلف واقعا چقدر طول می کشد. به طور کامل تیم را ایجاد می‌کنند یا اختصاص می‌دهند. با استفاده از نوارهای نمایش روند پیشرفت به صورت لحظه ای، ضرب‌الاجل‌ها و محاسبات، همه تیم‌ها می‌توانند برنامه‌ریزی کنند، روند را دنبال کنند و اولویت‌ها را در یک ابزار مدیریت کنند.

نرم‌افزار Todoist سازگار‌پذیر، سریع و بسیار آسان برای استفاده، به شما امکان می‌دهد فهرستی از کارها را در یک ارتباط یادداشت‌برداری بصری ایجاد کنید و سپس کار را از آنجا به همکاران خود اختصاص دهید. می‌توانید از این برنامه برای آپلود فایل‌ها، اطلاع‌رسانی به افراد، تنظیم تاریخ‌های سررسید، مدیریت مدیریت دوره ای و … استفاده کنید.

برنامه ریز مایکروسافت به شما کمک می کند کار تیمی را با استفاده از مدیریت کار بصری، شهودی و مشارکتی سازماندهی کنید. می‌توان از این نرم‌افزار برای ایجاد تابلوهای کانبان غنی از محتوا با فایل‌ها، چک‌لیست‌ها و برچسب‌ها استفاده کرد و به همه اعضای تیم کمک کرد تا از نقششان احساس قدرت کنند.

با وجود تعداد زیاد نرم افزارها و اپلیکیشن های مختلف برنامه ریزی و مدیریت در بازار طبیعی در انتخاب گزینه مناسب برای خودتان سردرگم و می شوید. این نکته را باید در نظر داشت که با وجود امکانات و قابلیت های نرم افزارهای متعدد معرفی شده در بالا و سایر نرم افزارهای موجود، کار کردن با آنها برای کاربران فارسی زبان کمی مشکل است. تمامی امکانات و قابلیت ها به زبان انگلیسی هستند و حتی تقویم و تاریخ ها همگی می باشند و امکان استفاده از تاریخ های شمسی را نمی دهند. نرم افزار تسکینو به عنوان بهترین راه حل برای برنامه ریزی و مدیریت کار به صورت شخصی و تیمی برای کاربران فارسی زبان پیشنهاد می شود.

نرم افزار مدیریت وظایف تسکینو در دو نسخه سازمانی و اپلیکیشن موبایلی ارائه می شود و کلیه امکانات و قابلیت های یک نرم افزار جامع و کاربردی برنامه ریزی و مدیریت کارها به زبان فارسی همراه با تقویم و تاریخ های شمسی برای استفاده از تیمی و حرفه ای و همچنین استفاده از شخصی را در اختیار سازمان ها و کاربران قرار می دهد. نسخه اپلیکیشن موبایل تسکینو به صورت اشتراکی یک یا چند ماهه قابل استفاده است و با تهیه اشتراک تسکینو علاوه بر نسخه اندروید و ios، نسخه وب مخصوص دسکتاپ نیز ارائه خواهد شد.

تسکینو سازمانی - ارزیابی و مدیریت نسخه کارکنان
تسکینو سازمانی – ارزیابی و مدیریت نسخه کارکنان

تسکینو سازمانی، راهکاری نسخه جامع و کاربردی برای برنامه‌ریزی، پیشبرد اقدامات و مسئولیت‌های هر بخش از سازمان و تعیین وظایف توسط هر واحد مدیران سازمانی باشد. تسکینو امکان مدیریت روند انجام کارها و وظایف محوله در هر واحد سازمانی را برای مدیران سازمان ارائه می کند و مجموعه ای از روش های مختلف برای اجرای برنامه ریزی و ردیابی مراحل انجام وظایف در تمامی سطوح سازمانی را می دهد.

 • ارائه گزارشات در قالب جدول و چارت در سطوح مختلف سازمان
 • ارجاع وظایف در سطوح مختلف سازمان
 • ارجاع یک وظیفه به چند کاربر مختلف به همراه تنظیم زمانبدنی متفاوت برای هر کدام
 • نمودارهای تحلیلی متنوع در داشبورد مدیریتی
 • ثبت دقیق نمودار سازمانی با اطلاعات پست کامل مربوط به واحدهای سازمانی و ها و پرسنل
 • ردیابی لحظه ای درصد پیشرفت هر وظیفه
 • ثبت پیگیری برای انجام وظایف
 • بررسی یک وظیفه از طریق ردیابی کلیه ارجاعات و پیگیری های ثبت شده
 • ثبت انواع فعالیت های روزانه به صورت گزارش کار
 • تعریف تقیم کاری بر اساس مدت زمان و روزهای کاری و غیرکاری
 • ثبت اشخاص حقیقی/حقوقی همکار
 • ثبت وظیفه همراه ثبت اطلاعات قرارداد مربوطه

اپلیکیشن برنامه ریزی و مدیریت کارهای روزانه تسکینو، قابلیت استفاده در سه نسخه اندروید، ios و نسخه وب مخصوص دسکتاپ را می دهد. برنامه ریزی و مدیریت کارها در اپلیکیشن تسکینو می تواند به صورت شخصی، تیمی، شرکتی و سازمانی صورت گیرد و به گونه ای طراحی شود که برای عشق، شرکت ها، سازمان ها، تیم های کوچک و بزرگ ایده آل و کاربردی می باشد.

 • امکان ثبت وظایف و برنامه ریزی برای کارها به صورت دوره ای یا روزانه همراه با زمان بندی دقیق و امکان تنظیم
 • امکان ارجاع کارها و وظایف به کاربران و پیگیری کارها
 • ثبت فعالیت های روزانه در قالب گزارش کار گروهی و فردی
 • امکان تعیین وظایف، کارها و فعالیت های گروهی و فردی
 • ارزیابی و ردیابی دقیق کارها و وظایف و فعالیت های گروهی و فردی
 • ثبت حضور و غیاب بر طبق لوکیشن داخل اپلیکیشن
 • ثبت لیست لیست، با امکان تنظیم به صورت ارسال پیامک و نوتیفیکیشن درون برنامه ای
 • ارسال اعلان های ذخیره به صورت نوتیفیکیشن درون برنامه ای، ایمیل و پیامک برای تمامی بخش های اپلیکیشن.
 • رابط کاربری ایده آل همراه با زبان فارسی
 • قابلیت اجرا در اندروید، ios، نسخه وب دسکتاپ

منبع سایت الف

https://www.alef.ir/news/4010503018.html

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!