خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

برای پیدا کردن پی دوربین می‌توانم از روش‌های اقدام کنم. کاربران می‌توانند از یکی از روش‌هایی استفاده کنند که در این مقاله برای پیدا کردن آی پی استفاده می‌شود.

نحوه پیدا کردن آی پی دوربینهای مداربسته

با پیشرفت صنعت و فناوری، دوربین مداربسته هر روز روانه بازار شده و برای کنترل محیط های خارجی و استفاده داخلی قرار میگیرند. این دوربین‌ها نه تنها برای کنترل محیط استفاده از آن‌ها، بلکه تصاویر آن‌ها به عنوان سند و مدرک برای اثبات جرم کاربرد دارد. از این رو دوربین های متنوع با قیمت های متفاوت روان بازار شده اند.

در کنار داشتن این دوربین‌ها تجهیزات دیگری نیز برای راه‌اندازی دوربین‌ها مانند دستگاه‌های ضبط کننده تصویر و سایر امکانات لازم برای تهیه تجهیزات لازم، وسایل اولیه برای راه‌اندازی دوربین‌ها نیاز است. یکی از این پیدا کردن آی پی دوربین مداربسته می‌باشد. به منظور انتقال اطلاعات باید آی دوربین را پیدا کرد. برای پیدا کردن پی دوربین می‌توانم از روش‌های اقدام کنم. کاربران می‌توانند از یکی از روش‌هایی استفاده کنند که در این مقاله برای پیدا کردن آی پی استفاده می‌شود.

با توجه به اینکه چگونه دوربین‌ها را از روش‌های امکان پذیرفتن استفاده می‌کنند، می‌توانند از طریق یکی از آن‌ها اقدام کنند. روشهای پیدا کردن آی پی عبارتند از: مراجعه به وب سایت، استفاده از اسکنر شبکه، استفاده از دستگاه NVR، برگرداندن به پیش فرض سخت افزاری، استفاده از نرم افزارهای تحت شبکه برای رایانه و کمک گرفتن از مشاوران شرکت.

شما می‌توانید در این رابطه از وبسایت الرت ایران کمک بگیرید.

واتساپ: 09905400083

تلفن تماس: 02188807085

پیدا کردن آی پی داهوا

1- پیدا کردن آی پی از طریق کاتالوگ و وبسایت

یکی از راه‌های دسترسی به دوربین مداربسته خواندن کاتالوگ و مراجعه به وب سایت است. به طبع در هر یک از آن‌ها مشخصات محصول به صورت کامل ثبت شده است. کاتالوگ دوربین شامل دوربین اولیه و تمام دستورالعمل‌ها است که کاربران با مطالعه آن می‌توانند از نحوه کار کردن با دوربین و امکانات اطلاعات آنلاین استفاده کنند. آی پی دوربین نیز در این دفترچه ذکر شده است. در صورت در دسترس نبودن دفترچه سایت برند دوربین منبع مورد اعتمادی برای پیدا کردن آی پی است. در این روش ابتدا افراد وارد سایت شده و با وارد کردن مشخصات، می‌توانند پی را پیدا کنند. همچنین لیست قیمت داهوا را می توانید از سایت الرت ایران دانلود کنید.

2- پیدا کردن آی پی از طریق دستگاه NVR

روش دیگری که از طریق آن می‌توانم به دوربین مداربسته دسترسی داشته باشم، دستگاه NVR است. نحوه بهره بری از این روش به صورت مرحله به مرحله بوده و باید آن را به ترتیب انجام دهید.

در وحله اول منوی دستگاه را باز کرده و ثبت نام یا ریموت را انتخاب کنید. در این مرحله دستگاه به صورت خودکار شروع به شناسایی دوربین می‌کند. اگر دستگاه به صورت خودکار دوربین را پیدا نکرد آن را به صورت دستی باید وارد کرد. در نهایت Devise Search را انتخاب کرده و در نهایت دوربین را به نمایش درمی‌آید.

هر زمان که کاربران، این روش را برای پیدا کردن آی پی انتخاب می‌کنند، امکان تغییر آن وجود دارد. با انتخاب ایکون کناری IP می‌توانم آن را به نام دلخواه تغییر داد. اما باید این نکته را در نظر داشت که اگر افراد به صورت دستی اطلاعات دوربین را وارد کنند و آی‌پی مشابه دیگری داشته باشد، دستگاه هشدار می‌دهد.

3- پیدا کردن آی پی دوربین از طریق اسنکر شبکه

سومین روش برای پیدا کردن آی پی دوربین به منظور راه اندازی آن، استفاده از اسکنر شبکه است. نام دیگر این آن‌ها IP اسکنر شبکه بوده و می‌تواند برای هر برند متفاوت باشد. برای مثال برند هایک ویژن از SADP برای اینکار بهره می‌برد.

مراحل پیدا کردن آی پی در این روش بدین ترتیب است. در وحله اول دوربین را به لپتاپ وصل کرده و سپس زمانی که لپتاپ به سوییچ متصل می شود، آی پی و مدل دوربین قابل مشاهده است. این کار به هر نوع دیگری امکان پذیر است به گونه ای که اگر امکان اتصال دوربین یا دستگاه به سوییچ وجود داشته باشد، امکان اتصال لپتاپ به سوییچ وجود دارد. درضمن می‌توانم آی پی را به نوع لوکال آن تغییر داد.

به صورت دقیق تر می‌توان گفت که با طی مراحلی که در ادامه بیان خواهد شد، می‌توانم به آی پی دسترسی پیدا کنم.

در وحله اول برنامه را باید با زدن اجرا کنید به عنوان مدیر باز کرده و سپس آدرس IP را انتخاب کنید. در نهایت امکان تغییر وجود دارد. در صورتی که کاربران قصد تغییر دادن آی پی را دارند باید این نکته را مد نظر داشته باشند که نمی‌توان پی‌های مشابه برای دوربین و دستگاه NVR تعریف کرد.

4- پیدا کردن آی پی از طریق استفاده از نرم افزارهای تحت شبکه مخصوص سیستم

زمانی که صحبت از دوربین‌های تحت شبکه و پیدا کردن آی پی آن‌ها می‌شود، علاوه بر روش‌های فوق‌می‌توان از نرم‌افزارهای مخصوصی که برای چنین دوربین‌هایی طراحی می‌شوند نیز استفاده می‌کنند. عملکرد این اپلیکیشن‌ها با اسکنرها متفاوت است.

این نرم افزار مربوط به خود را نیز دارد. این برنامه‌ها تنها دوربین‌های تحت شبکه را دارند و نه دستگاه دیگری را شناسایی می‌کنند. و اما از آن‌ها می‌توانم به همه رنج‌ها اشاره کنم. علاوه بر این بر این نوع نرم افزار نکات دیگری نیز دارد. دسترسی به تصویر و دوربین دوربین از طریق این برنامه به صورت مستقیم امکان پذیر است. در ضمن امکان ضبط و مشاهده تصویرها نیز وجود دارد.

از این روش حفاظتی را نیز به همراه دارد. در روش‌های دیگر ویروس‌ها ممکن است آنتی‌های موجود روی سیستم غیرفعال شوند و امنیت اطلاعات افراد به خطر بیفتد. در روش های دیگری که باید از مرورگر استفاده کرد، نصب پلاگین دوربین روی مرورگر الزامی است.

به طور کلی از چنین نرم افزارهایی از مزیت های خود را به همراه دارد. نرم افزارهای مربوط به هر شرکت متفاوت بوده و به طبع قابلیت های مخصوص به خود را دارند. برای نحوه استفاده از آن می توانم از مشاوران آن کمک بگیرم.

نحوه پیدا کردن ip

5- نرم افزار کاربردی برای همه دوربین ها

آنچه پیش از این گفته شد، نرم افزارهای هر برند مخصوص به خود بوده و قابلیت های خود را دارند. نرم افزارهای دیگر نیز برای انواع دوربین ها وجود دارد. یکی از این نرم افزارها Advande IP Scanner می‌باشد. به کمک این نرم‌افزار تمام شبکه‌های قابل جستجو بوده و می‌توانم IP تمام دوربین‌ها و دستگاه‌ها را می‌توانم پیدا کنم. برای دانلود نرم افزار کلیک کنید.

روش استفاده از این نرم افزار بدین ترتیب است. در ابتدا برای استفاده از این نرم افزار سیستم باید به شبکه متصل باشد. سپس برنامه را اجرا کرده و بعدی را انتخاب کنید. پس از این مرحله برنامه به صورت خودکار دوربین ها را پیدا می کند. به کمک این برنامه می‌توان علاوه بر دوربین IP به سیستم عامل و مدل MAC دوربین هم دسترسی پیدا کرد.

نرم افزار دیگری که می‌توان برای پیدا کردن آی پی از آن استفاده کرد، IP Config Tool نام دارد. این نرم افزار روی ویندوزهای ۷ و ۱۰ قابل اجرا است. در این نرم افزار نیز دوربین تحت شبکه باید به شبکه متصل شود. در مرحله بعد از ابزار پیکربندی را باز کرده و لیست دستگاه ها را می توانید مشاهده کنید. پس از آن با انتخاب و وارد کردن رمز عبور و نام دستگاه می‌آی‌پی دوربین را تغییر داد. آیا پی جدید نباید مشابه ای پی‌های موجود دیگر باشد.

6- پیدا کردن آی پی از طریق برگرداندن به پیش فرض سخت افزار

نام دیگر این روش همان کارخانه کارخانه است. پیشنهاد می‌شود تمام کاربران ابتدا روش‌های فوق را امتحان کرده و اگر از هیچ کدام از آن‌ها نتیجه نگرفتند این روش را امتحان کنند. این روش تنها زمانی نیست که آی پی در حال انجام نیست، بلکه زمانی که کاربر آی پی را تغییر داده و آن را به یاد داشته باشد نیز کاربرد دارد. بر روی برخی از دستگاه‌ها دکمه‌ها، یعنی به منظور تعبیه شده که با فشار دادن آن، دستگاه برمی‌گردد.

کلام آخر

با توجه به نیاز افراد به کنترل محیط کار و منزل، دوربین های مداربسته استفاده از میگیرند. شرکت‌های چنین دوربین‌هایی را تولید می‌کنند. برای آگاهی از نرم افزار پلاک خوان و راه‌اندازی این دوربین‌ها مستلزم تجهیزاتی مانند دستگاه ضبط کننده و نرم‌افزار مخصوص دوربین می‌باشد. و برای راه اندازی دوربین باید از IP آن اطلاع داشت. پیدا کردن دوربین های IP از روش های امکان پذیر است. ساده ترین روش چک کردن کاتالوگ، وب سایت و یا کمک گرفتن از مشاوران آن شرکت است. اگر این روش جوابگو نبود می‌توانم از نرم افزارهای مخصوص هر دوربین، اسنکرها و دستگاه NVR برای پیدا کردن آی پی استفاده کنم. از این نرم افزارهای مخصوص خود دوربین و برخی دیگر برای دوربین های متفرقه نیز قابل استفاده هستند. اما اگر تمام این روش‌ها کمکی به پیدا کردن آی پی نکردم می‌توانم دستگاه را به کارخانه برگرداند.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و توسط آن تبلیغ کننده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال تبلیغاتی ندارد.

بپوش رو
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!