سالانه افراد زیادی داوطلب ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند، یکی از راه های تحصیل در این مقطع در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور است، این آزمون هر سال در بهمن ماه برگزار و نتایج آن نیز کمتر از 2 ماه به صورت اینترنتی است. به شرکت ارائه‌دهنده می‌شد، اما با توجه به شناسایی ویروس‌ها و بررسی‌ها در این آزمون، این زمان بندی تغییر کرد.

در ادامه زمان اعلام نتایج قبولی ارشدفراگیر پیام نور و همچنین راهنمای گام به گام مشاهده نتایج ارائه شده است.اگر در خصوص اعلام نتایج قبولی دانشگاه پیام نور ابهام و یا سوالی دارید امتحان مجرب آکامی ایران تحصیل، همه روزه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. برای ارتباط با مشاوران، با شماره های مندرج تماس بگیرید.

همه داوطلبانی که در آزمون فراگیر ارشد پیام نور حضور دارند می توانند قبل از شروع ترم تحصیلی از نتایج قبولی ارشد فراگیر پیام نور مشخص شوند. توجه داشته باشید که این نتایج در قالب کارنامه جامع و کامل، از طریق سامانه سایت سنجش صورت می گیرد. در کارنامه منتشر شده در زمان اعلام نتایج آزمون فراگیر پیام نور می توانید موارد مهم را از جمله وضعیت قبولی داوطلب و همین طور نمره های دروس مورد امتحان را مشاهده کنید. نتایجی که در زمان اعلام نتایج آزمون فراگیر پیام نور و مشاهده کارنامه از قبولی خود مطمئن می شوند امکان ثبت نام برای شروع تحصیل در این دانشگاه را دارند. داوطلبین می توانند با مطالعه دقیق راهنمای پذیرش دوره های فراگیر تحصیلات تکمیلی که هر ساله در سایت سازمان سنجش منتشر می شود از برگزاری آزمون و اعلام نتیاج آن باخبر می شود، طبق اعلام سازمان نتایج قبولی ارشد فراگیر پیام نور 1401 در نیمه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.

جدول آزمون آزمون

پروسه

تاریخ

ثبت نام نوبت بيست و آزمون دوم دوره هاي فراگيركارشناسي ارشد ناپيوسته پيام نور

1400/12/10 تا 1400/12/20

استقرار اطلاعات ثبت نامی متقاضیان بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش برای مشاهده و ویرایش اطلاعات

1400/12/10 تا 1400/12/20

انتشاراتلاع دريافت كارت و سنجش برگزاري آزمون بر روي درگاه اطلاع رسانی سازمان آموزش كشور

1401/04/20

دريافت كارت ورود به جلسه و برگ راهنماي آزمون از طريق درگاه اطلاعرساني سازمان سنجش

1401/04/21 تا 1400/04/23

برگزاري نوبت بيست و آزمون دوم دوره هاي فراگير كارشناسي ارشد ناپيوسته دانشگاه پيام نور

1401/04/24

اعلام كارهاي نهايي دوره هاي فراگيرشناسي ارشدناپيوسته پيام نور(نوبت بيست و دوم)

نیمه اول شهریور ماه 1401

برای اطلاع از مراحل و نحوه اعلام نتایج قبولی ارشد فراگیر پیام نور در سامانه مشاهده نتایج ارشد پیام نور در ادامه با راهنمای تصویری مشاهده نتایج قبولی ارشد فراگیر پیام نور همراه ما باشید.

1. ورود به سایت سازمان سنجش

برای ورود به سایت سازمان سنجش، کافیست آدرس sanjesh.org را در نوار جستجوی مرورگر خود جستجو کنید و بر اساس تصویر بر روی سایت کلیک کنید.

2. پیام نور

سایت سازمان سنجش دارای منویی در سمت راست صفحه است، که برای مشاهده نتایج ارشد فراگیر پیام نور لازم است بر روی کادر پیام نور که در زیر تصویر مشخص شده کلیک کنید.

3. ورود به قسمت اعلام نتایج قبولی ارشد فراگیر پیام نور

در این صفحه از میان اطلاعیه های موجود باید بر روی اطلاعیه اعلام نتایج آزمون سالی که در آن شرکت کرده اید کلیک کنید. با توجه به نتایج سال 1401 هنوز برای راهنمایی شما عزیزان در تصویر زیر بر روی نتایج سال 1401 اعلام نشده است.

4. مشاهده نتایج

با کلیک بر روی لینک ذکر شده، صفحه ای پیش روی شما باز می شود که در آن سه راه مختلف برای اعلام نتایج قبولی دانشگاه پیام نور به شما پیشنهاد شده است.

از هر کدام از روش های موجود در سامانه مشاهده نتایج ارشد قبولی پیام نور برای اطلاع از نتایج قبولی ارشد فراگیر پیام نور می توانید استفاده کنید.

روش اول: داوطلبی+شماره شناسنامه

روش دوم: شماره پرونده+شماره شناسنامه

روش سوم: شماره پرونده+شماره داوطلبی

شاید شما هم مانند دیگری از داوطلبان علی چند نفر از تعداد زیادی در حفظ و نگهداری شماره پرونده و یا شماره داوطلبی خود کوشا نبوده اید و دسترسی به آن ها را شناسایی کنید. در نتیجه، امکان مشاهده نتایج قبولی ارشد فراگیر پیام نور را در سامانه مشاهده نتایج ارشد فراگیر پیام نور. حتماً می پرسید در این زمان و با وجود این مشکل، چه کاری انجام می دهم؟ می توانید این مشکل را حل کنید.

پس از دریافت کارنامه خود با صفحه ای بر اساس تصویر زیر مشخص است:

در قسمت اول و بالای کارنامه اطلاعات شخصی شما مانند، نام و نام خانوداگی، نام پدر و … درج شده است. در قسمت بعد نیز یک سهمیه شما نوشته شده است.

بر اساس شماره گذاری در تصویر بالا:

1. رشته: در این کادر رشته مورد امتحان شما نوشته شده است.

2. سوابق تحصیلی: در این کادر معدل دوره های تحصیلی پیشین شما از کاردانی یا کارشناسی و همچنین تراز کل کسب شده در آزمون توسط شما، درج شده است.

3. نمرات خام: در این کادر شما می توانید نمرات خام را در دروس امتحانی به همراه واحدهای آنها مشاهده کنید.

4. وضعیت قبولی: در این کادر که مهم ترین کادر موجود در کارنامه است، جزئیات مربوط به وضعیت قبولی شما نوشته شده است. در صورت قبولی، در سلول های جدول بعدی نام و کد رشته قبولی شما آورده شده است، همچنین در خانه بعدی می توانید ببینید که کدام رشته در اولویت انتخابی شما بوده است.

5. در آخرین اولویت های دیگر شما به همراه کد و رتبه در سهمیه شما نوشته شده است، همچنین رتبه آخرین نفر در آن رشته نیز قابل مشاهده است.

اگر پس از اعلام نتایج قبولی دانشگاه پیام نور خواستار ثبت اعتراض هستند، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

1. سامانه پاسخگویی اینترنتی

برای ورود به این سامانه دو راه وجود دارد:

روش اول: گزینه “ارسال درخواست” را از طریق منوی موجود در سمت چپ سایت سنجش انتخاب کنید.

روش دوم: ورود مستقیم به سامانه پاسخگویی اینترنتی از طریق نشانی request.sanjesh.org

2. ثبت عضویت

طبق تصویر زیر با کلیک بر روی ” عضویت در سامانه ” و درج اطلاعات خود موفق به ثبت نام در این سامانه میشوید، در ادامه با برگشت به صفحه اصلی سامانه پاسخگویی اینترنتی و کلیک بر روی “ورود به سامانه” به حساب کاربری خود منتقل میشوید. .

3. ثبت درخواست

در این صفحه با انتخاب آزمون و نوع مشکل خود می توانید درخواست خود را ثبت کنید و در اسرع وقت، پاسخ داده شده از سمت سازمان سنجش را، در پروفایل خود مشاهده کنید.

پذیرفته شده در این آزمون برای اطلاع از جزئیات و نحوه ثبت نام، می شود طبق تقویم ارائه شده، به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور به نشانی pnu.ac.ir مراجه نمی کند.

مدارک لازم برای ثبت نام شامل:

o تصویر صفحه اول / صفحه توضیحات شناسنامه /پشت و روی کارت ملی

o عکس ۴×۳با زمینه روشن

o اصل مدرک کارشناسی

o دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته لازم است اصل مدرک کاردانی را ارائه دهند.

o مدرک مشخص کننده وظیفه نظام (ویژه آقایان)

oیه سهمیه فقط برای استفاده از سهامیه

129 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور شرکت کردند.

علیرضا کریمیان مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمون دوره فراگیر کارشناسی ارشد برای دانشگاه های پیام نور و آزاد اسلامی در روز جمعه ۲۴ تیرماه ۱۴۰۱ برگزار می شود. وی افزود: مهلت ثبت نام در دوره فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد تا ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۱ تمدید شد و با پایان این مهلت آمار ثبت نام در این دوره مشخص شد.

خلاصه مطلب

نتایج قبولی ارشد فراگیر پیام نور هر ساله به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و حدودا دو ماه پس از برگزاری آزمون قابل مشاهده است. داوطلبین گرامی با مراجعه به وبسایت ذکر و از طریق راهنمای گام به گام تصویری ارائه شده در این مطلب قادر به مشاهده نتایج و کارنامه خود خواهند بود. برای اطلاع از جزئیات اعلام نتایج قبولی ارشد فراگیر پیام نور مطلب بالا را به دقت مطالعه کنید و در صورت بروز هر سوال، می توانید از طریق شماره تماس های درج شده، با مشاوران آکادمی ایران تحصیل تماس بگیرید. همکاران ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

برای دانلود پی دی اف کامل مطالب این صفحه کلیک کنید.

منبع: نتایج قبولی ارشدفراگیر پیام نور

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!