هدیه مدیریتی
هدیه مدیریتی

حتماً شما نیز به عنوان مدیر و یا کارمند یک سازمان، در مناسبت‌های خاص و یا به معنای قدردانی به فکر تهیه هدیه‌های مناسب افتاده‌اید. اما اصولاً این هدایا در چیست؟ چابلوسی و خودشیرینی یا ماندگاری در ذهن افراد؟ فرقی نمی‌کند شما کارمند باشید یا مدیر و یا یک دوست، همه ما علاقه‌مندیم در ذهن افراد مهم زندگی خود را حفظ کنید و از حضور آن‌ها قدردانی کنیم. یکی از بهترین راهها برای این منظور، تهیه هدایای مدیریتی خاص و جالب توجه است.

پیش از پرداختن به ویژگی‌های هدایای مدیریتی، بهتر است با انواع آن آشنا شویم. برای بررسی بهتر این هدیه‌ها را به چهار دسته زیر تقسیم کرده‌ایم:

  • هدیه به همکاران سازمانی:

همان‌طور که پیش‌تر اشاره می‌شود ممکن است به همکار خود باشید گیفت مدیریتی یا هدایای سازمانی خاص دهید. پس از منزل، دومین مکان است که اکثر اوقات خود را صرف می‌کنند. بنابراین، همکاران نیز به چند خانواده می‌شوند که می‌توانند با سازماندهی و مشارکت مشارکت کنند. شما می‌توانید در روزهایی مانند شب یلدا یا دیگر مناسبت‌ها برای همکاران خود در اداره هدایای مدیریتی تهیه کنید. این هدایا نشانی از صمیمیت و قدردانی از این دوستی و همکاری هستند. هدیه شب یلدا آراهنر طرفداران زیادی دارد.

  • هدیه به مدیر سازمان خود:

شاید انتخاب هدیه برای مدیر بسیار سخت از انتخاب هدیه برای همکار باشد. علت این را می‌توان به نقش کلیدی مدیر در سازمان و زندگی حرفه‌ای افراد ربط داد. دو سوال مهم در تهیه هدیه برای مدیران عبارت‌اند از: چه هدیه ای برای مدیر انتخاب کنیم؟ بهترین مناسبت تهیه هدیه برای مدیر چیست؟

هدایای مدیریتی
هدایای مدیریتی

خب! مدیران از جمله افراد هستند که در طول سال هدایای مدیریتی از کارمندان شرکت خود و یا سایر شرکت ها و سازمان ها می توانند باشند. اگر به فکر تهیه یک خودکار یا یک دسته گل ساده برای مدیر خود باشید، بهتر است این ایده‌های کلیشه‌ای را از ذهن خود بیرون بیاورید. به فکر هدیه‌ای باشید که مدیرتان را ذوق‌زده کند و همیشه در ذهن او ماندگار شود.

و اما در زمان خاص و مناسبت هدیه، نیاز نیست حتماً در مناسبت‌های سالانه ویژگی به فکر تهیه هدیه باشید. انتخابی مناسبت‌های شخصی مانند تولد فرزند مدیر گزینه خوبی برای ماندگاری در ذهن خواهد بود.

  • هدیه مدیر به کارمندان:

همه ما از کودکی عاشق دریافت هدیه‌های مختلف از جانب دیگر بوده‌اند اما هدیه‌های کاربردی و جالب از مدیران، لذت‌های خاص خود را به همراه دارد. با تدارک هدیه به عنوان مدیر، میزان اهمیت و نقش کارمندان در سازمان را بار دیگر به یاد داشته باشند. این مورد از بهترین رفتارهای سازمانی است که کارمندان را بیش از پیش به انجام وظایف و کارها پایبند خواهد کرد.

در تهیه هدایای مدیریتی برای کارمندان خود نیازا نیاز نیست منتظر سال جدید و یا سالگرد تاسیس شرکت خود بمانید. شما می‌توانید در مناسبت‌های موقعیتی مانند موفقیتی مناسب در سازمان بابت قدردانی از کارمندان خود هدایی نفیس تدارک ببینید.

  • تبلیغاتی مدیریتی:

آخرین گروه از انواع هدیه‌های مدیریتی، موارد تبلیغاتی هستند. با توجه به رقابت بالا در صنایع و شرکت‌ها، تبلیغات میان اجزای مهم و ضروری می‌باشند. شرکت‌های بیشتر بخش‌ها و کارمندان ویژه‌ای برای فعالیت‌های تبلیغاتی خود در نظر می‌گیرند و معمولاً هزینه زیادی برای این بخش سودآور اختصاص می‌دهند. تبلیغات نیز در طی سال‌ها دستخوش تغییر می‌کند و فرم سنتی خود را از دست داده است. در سالهای اخیر گسترش تبلیغاتی هدایای تبلیغاتی و تبلیغاتی نوین بوده است.

در تهیه هدایای تبلیغاتی خلاقانه باید مواردی را در نظر داشت که توجه مراقبت را جلب کند. همینطور این هدایا باید کاربردی وجود به گونه های مشاهده هدیه و برند شما محصولات و خدمات شما هستند. هرگز این بخش مدیریت را فراموش نکنید!

هدایای مدیریت آراهنر
هدایای مدیریت آراهنر

برای راحتی شما در انتخاب بهترین هدایای مدیریتی، سه تناسب مهم برای تهیه این هدایا را بررسی می کند. این سه مورد حتما باید با هم باشند، زیرا یک به معنای عدم موفقیت شما در انتخاب مناسب‌ترین گیفت مدیریتی برای کارمندان و به ویژه برای مدیر است. این سه ویژگی مهم عبارتند از:

اولین و ویژگی تناسب حایز، بین جایگاه فرد دریافت کننده هدیه و ارزش آن است. ارزش تنها به قیمت آن اشاره ندارد، بلکه کیفیت هدیه را نیز شامل می‌شود. برای خرید هدیه برای مدیران ارشد یک شرکت حتما کیفیت مناسب هدیه را نیز مورد بررسی قرار دهید.

دومین موردی که در هدیه‌دادن به همه افراد باید در نظر داشته باشید، خصوصیات افراد است. برای افرادی که هیچ علاقه‌ای به هنری ندارند، خرید هدیه‌ای مانند تابلو نقاشی و مجسمه‌های تزئینی کاری بسیار عبث خواهد بود. بنابراین پیش از خرید هدایای مدیریتی خصوصیات و علایق افراد را نیز با خود مرور کنید. چه بسا هدیه‌ای از نظر شما بسیار زیبا و قابل توجه باشد اما برای فرد دریافت‌کننده بسیار کسل‌کننده به نظر برسد.

در حین دریافت اولین سوالی که به ذهن افراد می‌رسد، علت آن است. در مناسبت‌های ملی مانند سال نو شمسی، دلیل کاملاً مشخص است اما در روزهای دیگر شاید دلیل آن به راحتی قابل درک نباشد. این موضوع در ارائه هدیه به خدمات بسیار مهم است. بنابراین دلیل هدیه خود را نیز به مشاهده به اطلاع مخاطب برسانید.

آرا هنر فاخر ایرانی با هدف حمایت از کالای ایرانی و عرضه متفاوت هدایای تبلیغاتی دست ساز نفیس و صنایع دستی شهرهای مختلف در قالب جدید و بسته بندی های فاخر تاسیس شده است.

در طراحی این محصولات سعی کنید تا فرهنگ و هنر دیرین و فاخر ایرانیان در قالبی نفیس ارائه شود. تلاش ما در حوزه تولید هدایا و محصولات فرهنگی هنری، عرضه‌شده با ایده‌هایی خلاقانه و متفاوت، حمایت از تولیدات داخلی و گشودن افقی تازه در بازار هدایایی تبلیغاتی بوده است.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!