مهم‌ترین دروس کنکور تجربی، انسانی و ریاضی + بازار کار آینده

کنکور سراسری همه ساله در تیر ماه برگزار می شود. کارت ورود به جلسه نیز از ابتدای تیرماه به مدت یک هفته از سایت سازمان سنجش دریافت می کند و می خواهد در این مدت کارت ورود به جلسه را دریافت کند. در این مقاله همراه کتاب باشید تا به تشریح دروس پراهمیت کنکور ریاضی و نکاتی حول کتاب های کنکور ریاضی بپردازیم.

ترتیب مهم دروس در کنکور تجربی

کنکور و مباحث تجربی مربوط به آن از موضوعات مهم کنکور سراسری است. داوطلبان همه ساله در این زیر گروه می‌دهند اگر می‌خواهم همه چیز را درباره مهم دروس کنکور تجربی بدانید، با این نوشته همراه باشید.

مهم دروس کنکور تجربی

اهمیت شیمی در کنکور

تا 8 سال قبل، شیمی را به عنوان آسان ترین درس اختصاصی در رشته های ریاضی و تجربی می توان گفت. اما با طراحان کنکور روی مسائل شیمی و طرح سوالات از فصل های ترکیبی شیمی نظام جدید، به یکباره درسمی به کلی تغیرات شد و در حال حاضر حتی از نظر سخت ترین درس اختصاصی کنکور هم می شود.

مهم زیست شناسی در کنکور

درس زیست شناسی در کنکور مهم ترین درس داوطلبین تجربی است و شامل 50 سوال می شود مدت زمان پاسخگویی به سوالات این درس 36 دقیقه به عبارتی هر سوال 42 ثانیه زمان پاسخگویی دارد .

ریاضی در کنکور

ین درس دفترچه اختصاصی پس از زمین شناسی در داوطلبین رشته تجربی درس ریاضی است . تعداد سوالات درس ریاضی 30 سوال است که داوطلبین باید در مدت زمان 47 دقیقه معادل 96 ثانیه برای هر سوال پاسخ دهنده .

زمین شناسی در کنکور

همان‌طور که می‌دانید، بسیاری از دانش‌آموزان و متقاضیان درس زیرگروه یک تجربی، زمین‌شناسی را کامل می‌کنند و به آن نمی‌دهند. خوب است بدانید که درس زمین شناسی یکی از دروس تخصصی رشته تجربی است که با بی توجهی بسیاری از داوطلبان این رشته را مورد بررسی قرار می دهد.

ترتیب مهم دروس در کنکور ریاضی

کنکور ریاضی و مباحث مربوط به آن از موضوعات مهم کنکور سراسری است. داوطلبان همه ساله در این زیر گروه می‌دهند اگر می‌خواهم همه چیز را درباره مهم دروس کنکور ریاضی بدانید، با این نوشته همراه باشید.

مهم دروس کنکور ریاضی

شیمی

درس شیمی کنکور ریاضی آخرین درس دفترچه اختصاصی است. شیمی کنکور ریاضی نیز از سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم طراحی می شود. با توجه به تغییرات انجام شده در کتاب های نظام جدید نمی توان با قطعیت درباره بودجه بندی سوالات مطرح شده از هر زیرگروه اظهار نظر کرد. ضریب درس شیمی برای زیرگروه یک برابر با ۲ و برای زیرگروه ها دو و سه برابر با ۳ است. پس چگونه خواندن و استفاده از کتاب تستی کنکور بسیار زیاد است.

فیزیک

فیزیک شامل دروس فیزیک سال دهم، یازدهم و دوازدهم تحصیلی است. فیزیک سال دوازدهم با ۲۱ تست بیشترین تعداد سوال کنکور را دارد. فیزیک سال یازدهم با ۱۳ تست و فیزیک سال دهم با ۱۰ تست ۴۵ سوال اختصاصی فیزیک را تشکیل می دهد.

ریاضیات گسته

ریاضیات گستره کنکور , به شما پیشنهاد می شود قبل از این که به بررسی آن بپردازید حتما باید مسائل تشریحی حل کنید. مهم این تمرین در بخش نظریه ی اعداد و احتمال بیش تر از قسمت های دیگر است .

هندسه در کنکور

همیشه مطالعۀ هندسه و روش موفق شدن در آن با کلی سؤال و ابهام در ذهن دانش آموزان همراه بوده است. بهتر است این درس را از ابتدای سال تحصیلی و همگامی مطالعه کنید و همزمان با تدریس معلم خود شروع کنید و به طور کامل برمطالب تسلط پیدا کنید و پس از گرفتن یک مطلب به بررسی آن بروید و نگرانی و استرس زمان، پرسش های هرمبحث را به شما بیاورید. خوبی پوشش دهید. هندسه درسی نیست که بعد از امتحان عید به سراغ فراگیری آن بروید، باید از اول سال تحصیلی بخوانید و در دوران جمع بندی تنها مرور اجمالی بر نکات و قضایا داشته باشید و امتحان کنید.

حسابان

بعد از تدریس معلم بهتر است جزوه را خوب مطالعه کنیم. در درس حسابان باید حدود 30% دانش آموزان به مطالعه بگذرد و باقی برای تمرین و تست زدن. مطالعه دقیق جزوه به این معنی است که تعاریف و مفاهیم را حل کنیم و مطمئن باشیم که همه آن ها را خوب یاد گرفته ایم.

ترتیب مهم دروس در کنکور انسانی

کنکور انسانی و مباحث مربوط به آن از موضوعات مهم کنکور سراسری است. داوطلبان همه ساله در این زیر گروه می‌دهند اگر می‌خواهم همه چیز را درباره مهم دروس کنکور انسانی بدانید، با این نوشته همراه باشید.

مهم دروس کنکور انسانی

فلسفه و منطق

فلسفه و منطق با 3 کتاب درسی که جزء درس های رتبه ساز کنکور انسانی هستند. این درس برای اکثر داوطلبان ویژگی جالبی دارند:

تفسیری: هم در زمان مطالعه و هم در نوع و سطح سوالات.

علاقه مندی: این دو درس با وجودی، نوعی جذابیت خاص مطالعه دارد.

جذابیت این دو درس را اگر کنار ریاضی و آمار قرار دهید، می بینید که ریاضی و آمار بسیار جذاب است. انگار درس غریبه ای در بین دروس رشته انسانی است. اما فلسفه و منطق به نوعی شناسنامه رشته انسانی است!

علوم و فنون ادبی

در این درس هر ساله 30 سوال توسط سازمان سنجش می‌شود. این تعداد یعنی کلیدی برای شروع فرار بزرگ و گام برداشتن به رتبه های برتر. نکته جالب‌تر آن تعداد نفراتی است که در این بخش موفق و پیروز خارج می‌شوند، بسیار کم است. این بخش شامل 6 درس است.

در حقیقت این درس‌ها همگی به دروس ادبیات تخصصی انسانی معروف هستند که داوطلبان در طول سه سال آن را می‌خوانند. این درس ها به شرح زیر خواهد بود.

معنی لغت

قافیه

عروض

آرایه ادبی

تاریخ ادبیات و سبک شناسی

قرابت معنایی

جامعه شناسی

علوم اجتماعی یا جامعه شناسی از سایر درس های رتبه ساز در کنکور انسانی است. درسی که:

ساده است.

اصیل و ریشه دار متعلق به رشته انسانی است.

علاقه مندی نسبت به آن وجود دارد.

همه این ها در اکثر کنکورها دروس سوم تا پنجم از نظر ارزش کشوری است.

چه رشته ای بازار کار خوبی دارد

بازار کار هر رشته، یکی از عوامل مهم جذب به آن رشته است. اگر می‌خواهید کدام رشته را انتخاب کنید، بیشتر و بهتر آینده شما را از نظر درآمد بالا، موقعیت اجتماعی خوب، عدم کار سختی و… تضمین می‌کند، با کتاب‌های همراه شوید.

بازار کار رشته تجربی

علوم تجربی یکی از شاخه‌های پرطرفدار در بین دانش‌آموزان دبیرستانی است که با توجه به آمارهای بیش‌ترین تعداد دانش‌آموزان، این شاخه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند. تمام رشته های پزشکی و پیراپزشکی در این شاخه قرار دارند. دلیل این انتخاب که نباید از حق گذشت، رشته‌های دانشگاهی چه شاخه‌ای از فعالیت‌ها در بازار کار خوبی در کشور ما وجود دارد و مهم‌ترین آن امر محبوبیت این رشته است.

باید به این محبوبیت توجه کنیم که باعث رقابت بالا بین دانش‌آموزان و سخت‌تر شدن کنکور تجربی در برخی از رشته‌های خاص می‌شود. و دانش آموزان در رشته های خوب و تاپ تجربی پذیرفته می شوند.

بازار کار رشته انسانی

علوم انسانی دارای 5 زیر گروه اصلی است. که هر کدام از آن‌ها می‌توانند رشته‌هایی از قبیل: دبیری زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات عربی، رو.انشناسی، فلسفه، مترجمی زبان عربی، علوم ارتباطات اجتماعی، خبرنگاری، باستان‌شناسی، علوم تربیتی، مطالعات خانواده و… باشند. برای اینکه بتوانید در بهترین رشته های علوم انسانی پذیرفته شوید، باید به خوبی مطالعه کنید، از کتاب های کنکور انسانی با استفاده از روش های مناسب استفاده کنید، با برنامه پیش رو و مهارت زنی و سرعت خود را بالا ببرید.

بازار کار رشته ریاضی فیزیک

گر از یک کودک ایرانی پرسیده می شود که دوست داری در آینده چکاره شوی، یکی از تکراری ترین جواب ها این است که می خواهم مهندس شوم. کما ما هم در کودکی چنین رویایی را داشته ایم. به همین دلیل یکی از محبوبترین انتخاب های دانش آموزان در دوران دبیرستان رشته و ریاضی فیزیک است تا کنکور به رویای خود برسند. راه موفق در کنکور ریاضی علاوه بر داشتن استعداد و هوش ریاضی، استفاده از کتاب تست ریاضی با روش کامل، بهره گیری از آموزش های باکیفیت و درس خواندن اصولی است.

خرید کتاب های تست کنکور از کتابانه

برای خرید انواع کتاب های کنکوری و کمک درسی با تخفیف به فروشگاه اینترنتی کتابانه مراجعه کنید و در میان کتاب های متنوع این فروشگاه با بررسی قیمت محصولات مورد نظر خود اقدام به خرید کتاب کنکوری مورد نیاز خود کنید.

در کتاب علاوه بر کتابهای کمک درسی، کتابهای کودک و نوجوان، بزرگسال، کمک درسی، کنکوری، زبان و دانشگاه در دسترس شما هستند.

برای خرید انواع کتاب های کنکوری و کمک درسی با تخفیف به فروشگاه اینترنتی کتابانه مراجعه کنید و در میان کتاب های متنوع این فروشگاه با بررسی قیمت محصولات مورد نظر خود اقدام به خرید کتاب کنکوری مورد نیاز خود کنید.

در کتاب علاوه بر کتابهای کنکوری، کتابهای کمک درسی، کودک و نوجوان، بزرگسال، کمک درسی، زبان و دانشگاه در دسترس شما هستند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!