یکی از اصلی ترین ها برای هر سازمان یا کسب و کاری لازم است. تفاوتی نمی‌کند یک فروشگاه چقدر وسعت داشته باشد؛ کوچک یا بزرگ، زنجیره‌ای یا خرده‌فروشی، همگی برای رشد و توسعه بیشتر خود را به مشتریان نیازمندان می‌رسانند. زمانی که خرید و فروش کالاها وجود دارد، به عنوان روشی برای فروش مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر، همکاری در فروش به عنوان یکی از سبکهای نوین حال حاضر محبوبیت بسیاری را به دست آورده است. امروز شبکه‌های مختلف همکاری در فروش ایرانی را می‌شناسد و از ویژگی‌های مختلف آن‌ها باخبر می‌شود.

شبکه‌های همکاری در فروش، پلتفرم‌هایی هستند که در آنها صاحبان کسب و کار با بازاریابان آشنا می‌شوند و طی قراردادی شروع به فعالیت می‌کنند. شبکه‌های همکاری در فروش پنل مدیریتی را در اختیار بازاریابان‌ها و فروشگاه‌ها قرار می‌دهند تا شرایط بررسی و گزارش فعالیت‌ها را به صورت دقیق قابل رویت انجام دهند. در حقیقت پیدا کردن و طراحی برنامه همکاری در فروش به تنهایی امکان پذیر نیست و این امکان با وجود شبکه های همکاری در فروش امکان پذیر می باشد. به زبان ساده‌تر، شبکه‌های همکاری در فروش تخت‌هایی امن و با برنامه‌ریزی فنی، شرایط لازم برای همکاری بازاریابان‌ها و فروشگاه‌ها را ایجاد می‌کنند.

افیلی، چاوش و دیما، سه شبکه در فروش معتبر ایران هستند که تصمیم می گیرند برای ساده شدن انتخاب شما به ویژگی های متنوعی که هر کدام ارائه دهند، بپردازند. برای شروع با اولین همکاری در فروش ایران، معرفی این شبکه‌ها آغاز می‌شود.

افیلی اولین شبکه همکاری در فروش در ایران است که از اوایل سال ۱۳۹۹ فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز کرده است. در حال حاضر بیش از 1000 بازاریاب ماهر در پلتفرم افیلی مشغول به فعالیت هستند. ویژگی‌های زیر مهم‌ترین تمایز افیلی نسبت به رقبای این حوزه است.

 • پلن های مختلف پورسانت دهی

افیلی ۸ نوع پلن مختلف پورسانت‌دهی متفاوت تنظیم کرده است که عدالت حفظ شود. به کمک این پلن های پورسانت دهی ناشران بر اساس مهارت و جستجوی خود می توان به انتخاب از پورسانت دست پیدا کرد.

 • فروشگاه های معتبر

فروشگاه‌ها و کسب و کارهای مشهور به افیلی اعتماد کرده‌اند و از طریق شبکه افیلی به درآمدهای خوبی دست پیدا کرده‌اند.

این شبکه همکاری در فروش، برای نشر و فروشگاه‌ها آموزش‌های رایگان تهیه می‌کند تا کاربران از راه‌های تمام و روش‌ها به روز در فروش مشخص باشند.

 • ثبت نام رایگان

تعداد زیادی از شبکه‌ها یا برن امه‌های همکاری در فروش ثبت‌نام در افیلی برای تمامی کاربران رایگان است.

پرداخت به موقع و دقیق یکی از ویژگی‌هایی است که افیلی برای جلب رضایت و اعتماد کاربران به آن توجه ویژه‌ای دارد.

 • رقابتی محیطی برای ناشران

پلن پورسانت دهی باعث می‌شود تا ناشران برای فروش و بازاریابی با رقابت و محصولات با سرعت و روش سریع‌تری به فروش برسند و نتیجه زودتر دست پیدا کنید.

 • فعالیت پنل راصد ناشران

صاحبان کسب و کار از طریق پنلی که افیلی طراحی کرده است به فعالیت ها و فروش هایی که بازاریابان ایجاد می کنند دسترسی دارند و می توانند فعالیت های بازاریاب های خود را زیر نظر داشته باشند.

 • بازاریابان حرفه ای

افیلی ۱۵۰۰ ناشر حاذق و با تجربه ای دارد که به روش های نوین توجه می شود و علاوه بر این افیلی از طریق روش های موجود اطلاعات آن را به روز می کند.

 • پیاده سازی آسان

فروشگاه‌ها به راحتی می‌توانند سیستم ایلیت افیلی را روی سایت‌های خود پیاده‌سازی کنند.

 • کم بودن برندها

از نظر کاربران تعداد برندهای مشهور افیلی به نسبت سایر رقبا کمتر بوده و این شبکه نیازمند حضور برندهای بیشتر است.

دیما افیلیت یک آژانس تبلیغاتی است؛ دیما از حدود سال ۱۳۹۳ در حال فعالیت و درآمدزایی است. دیما به عنوان یک آژانس تبلیغاتی، شبکه همکاری در فروش خود را راه‌اندازی کرده و تا امروز با فروشگاه‌های بسیار معتبری همکاری می‌کند.

 • پرداخت به موقع

دیما یک شبکه همکاری در فروش خوش حساب به شماره می‌رود؛ چرا که پرداختی بازاریابان دیما درست می شود و به صورت منظم انجام می شود.

 • فروشگاه های معتبر

تا کنون فروشگاه های معتبر با دیما همکاری کرده اند و فرصتی برای فعالیت های بازاریاب ها ایجاد کرده اند. از جمله این فروشگاه ها به جین وست، شهر کتاب، تخفیفان، خانومی و… می توان اشاره کرد.

 • پشتیبانی ۲۴ ساعته

یکی از ویژگیهای برجسته دیما نسبت به رقبا، داشتن تیم پشتیبانی ۲۴ ساعته برای کاربران این شبکه است.

 • جستجوی فروشگاه

در پنل دیما، ناشران قادرند فروشگاه مورد نظر یا میزان کمیسیون دلخواه خود را جستجو می کنند و با فروشگاهی که علاقه مند به همکاری هستند.

 • پنل کاربری حرفه ای

پنلی که دیما برای کاربران خود بیان کرد، کاملا حرفه‌ای و طراحی با جزئیات کاربردی تهیه‌شده است که کارکردن در این شبکه را راحت‌تر می‌کند.

فروشگاه‌ها می‌توانند فروش‌های انجام شده را با جزئیات دقیق رهگیری کنند. سیستم فنی دایان این امکان را به فروشگاه‌ها می‌دهد تا فعالیت‌های بازاریابان را به سادگی قابل بررسی باشد.

از نظر کاربران، دیما در مواردی مثل سرعت حل مشکلات فنی ناشر (مثل مشکلات در لینک‌های افیلیت و…)، و بروزرسانی اسناد مالی ناشران، کاستی‌هایی وجود دارد.

چاوش یکی دیگر از شبکه های همکاری در فروش ایرانی است . چاوش زیرمجموعه‌ای از آژانس تبلیغاتی یکتان می‌شود و اعتبار بالایی در بین شبکه‌های همکاری در فروش دارد.

 • امکان مقایسه فروشگاه ها

یکی از ویژگی‌های خوب چاوش نسبت به سایر رقبا، امکان مقایسه فروشگاه‌ها وجود دارد. با این ویژگی ناشرها به راحتی می‌توان با فروشگاه مورد نظر خود همکاری کنند. ناشر پس از انتخاب حوزه کاری مورد علاقه خود، با فهرستی از فروشگاه‌های مختلف رو به رو می‌شود که بدون نیاز به اتلاف وقت قادر است تا فروشگاه‌ها را با مقایسه مقایسه کند.

 • برندهای معتبر و متنوع

چاوش با برندهای بنام و مشهور می‌کند که باعث اعتبار بالاتر این مجموعه نزد ناشران می‌شود.

دسته بندی متفاوت و بالای فروشگاه ها دست ناشر را برای انتخاب باز می گذارد

 • پورسانت بر اساس لید و فروش

چاوش علاوه بر همکاری در فروش بر اساس فروش، از پلن درآمدزایی بر اساس لید(ثبت‌نام) هم پشتیبانی می‌کند. ناشرها می‌توانند گزارش فعالیت‌های خود را در دو ارزیابی مختلف ارزیابی کنند.

 • امکان رصد دقیق

چاوش زیرساخت فنی مناسبی برای صاحبان کسب و کار ایجاد کرده، تا به ساده ترین حالت فروش راصد کنند. امکان بررسی از تاریخ فروش یا لید تا تعداد بازدید و… در این پنل برای فروشگاه‌ها طراحی شده است.

طبق نظر کاربران، مشکلاتی مانند موارد پایین، جزو نقاط ضعف شبکه همکاری در فروش چاوش است:

 • لغو شدن قراردادهای فروشگاه‌ها
 • نداشتن فروشگاههای جامع با همه نوع کالا

سخن پایانی

در این مطلب دانستیم همکاری در عنوان یکی از سبک‌های فروش دیجیتال از محبوبیت بالاتر است. در ادامه توضیح دادیم که همکاری در فروش به عملکرد عملکردی دارد که به عنوان یک سیستم برد – برد شناسایی می‌شود. در این روش از بازاریابی بازاریاب محصولات یک فروشگاه را به فروش می‌رساند و بر اساس عمده فروشی که اتفاق افتاده است، پورسانت می‌کند. افیلی، دیما و چاوش از برترین شبکه‌های همکاری در فروش ایران هستند که بهترین خدمات را به افراد مشارکت در فروش ارائه می‌کنند.