انسانها از نظر طرحی به شیرینی دارند. غذاهای شیرین مانند میوه و عسل از منابع مهم انرژی برای اجداد ما بودند. در دنیای امروزی، غذاهای شیرین‌شده به‌راحتی دردسترس قرار دارند، بسیار ارزان هستند و به‌شدت تبلیغ می‌شوند.

در حال حاضر، ما در حال مصرف بیش از حد قند از مصرف در غذاها و نوشیدنی های خود هستیم. نوعی شیرینی که به‌جای اینکه به‌طور طبیعی در غذا وجود داشته باشد، به آن اضافه می‌شود. مصرف مقدار زیاد قند اضافه‌شده برای سلامتی خوب نیست و با چاقی، نوع دو و پوسیدگی دندان ارتباط دارد.

به دلیل نگرانی‌های سلامتی مرتبط با مصرف قند، تولیدکنندگان مواد غذایی نیز شروع به استفاده از شیرین‌کننده‌های غیرمغذی برای شیرین‌کردن غذاها کرده‌اند. این شیرین‌کننده‌ها بسیار زیاد هستند یا فاقد آن هستند و شامل شیرین‌کننده‌های مواد مانند آسپارتام و همچنین شیرین‌کننده‌های با منشا طبیعی مانند استیویا می‌شوند.

پژوهشی که به‌تازگی در مجله Public Health Nutrition منتشر شده است، نشان می‌دهد که مقدار قندهای اضافه شده و شیرین‌کننده‌های غیرمغذی در غذاها و نوشیدنی‌های بسته‌شده در دهه‌های گذشته رشد زیادی دارد. این امر خصوصاً در با درآمد متوسط ​​مانند چین و مشاهده می‌شود.

پژوهشگران با استفاده از داده‌های فروش در سراسر جهان، مقداری قند اضافه شده و شیرین‌کننده غیرمغذی‌ها را در غذاها و نوشیدنی‌های بسته‌بندی شده‌ای که از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۹ به فروش رسیده‌اند، محاسبه می‌کنند. پژوهشگران دریافتند که در سطح جهان، به ازای هر فرد، حجم شیرین‌کننده‌های غیرمغذی در نوشیدنی‌ها 36 درصد و اضافه‌شده در غذاهای بسته‌بندی شده، 9 درصد افزایش یافته است.

مقالات مرتبط:

شیرین‌کننده‌های غیرمغذی بیشتر به شیرینی‌ها می‌شوند. بستنی‌ها و بیسکویت‌های شیرین از نظر شیرین‌کننده‌ها بالاترین سرعت رشد را در دسته‌های مواد غذایی دارند.

گسترش قندهای افزودنی و استفاده از شیرینی‌های دیگر در دهه گذشته به این معناست که غذاهای کاملاً بسته‌بندی شده ما شیرین شده‌اند.

پژوهشگران تجزیه و تحلیل می‌دهند که مقداری قند برای شیرین‌کردن نوشیدنی‌ها در سطح جهان افزایش پیدا می‌کند. این افزایش تاحد زیادی ناشی از افزایش 50 درصدی در درآمد متوسط ​​مانند چین و هند است. استفاده از این مواد در پردرآمدی مانند استرالیا و ایالات متحده است.

توصیه می‌شود که مردان از 9 قاشق غذاخوری قند در روز مصرف، مصرف کنند، زنان باید روزانه کمتر از 6 قاشق چایخوری قند مصرف کنند. از آنجایی‌هایی که قند به مقدار زیادی از غذاها و نوشیدنی‌ها اضافه می‌شود، بیشتر از مردم از حد مجاز مصرف قند مصرف می‌شوند.

نشان ثروتمند و فقیر

در مصرف قند افزوده‌شده و شیرین‌کننده بین ثروتمند و فقیر تفاوت وجود دارد. بازار مواد غذایی و نوشیدنی‌های بسته‌شده در پردرآمد شده است و شرکت‌های بزرگ مواد غذایی و نوشیدنی برای تداوم رشد خود را با درآمد متوسط ​​روی آورده‌اند.

پژوهش‌های پژوهشگران حاکی از وجود دوگانه‌ای در شیرین‌سازی مواد غذایی است، به این شکل که تولیدکنندگان، محصولات دارای شیرینی کمتر و سالم‌تر را در ثروتمندتر عرضه می‌کنند.

عواقب غیرمنتظره کنترل

درراستای کاهش مضرات سلامتی ناشی از مصرف قند اضافه می‌شود، بسیاری از دولت‌ها برای استفاده محدود و مصرف آن‌ها انجام می‌دهند. بستن مالیات بر قند، کمپین‌های آموزشی، محدودیت‌های تبلیغاتی و برچسب‌گذاری ازجمله این موارد است.

اما چنین احتمالی می‌تواند تولیدکنندگان را افزایش دهد تا به‌طور جزئی یا قند کامل را با شیرین‌کننده‌های غیرمغذی جایگزین کنند تا از جریمه‌ها می‌توانند یا مصرف‌کنندگان را ارزیابی کنند. محققان متوجه شدند که در مناطق دارای درجه بالاتر کاهش مصرف قند، افزایش قابل‌توجهی در شیرین‌کننده‌های غیرمغذی نوشیدنی‌ها اتفاق افتاده است.

چرا مصرف شیرین کننده های غیرمغذی خوب نیست؟

ماده‌ای که میزان مصرف بیش‌ازحد قند اضافه‌شده به‌خوبی‌ها اضافه می‌شود، تکیه بر شیرین‌کننده‌های غیرمغذی به‌عنوان یک راه حل نیز با خطراتی همراه است.

هر یک از این مواد حاوی مقدار زیادی است، بررسی‌های بعدی نشان می‌دهد که مصرف شیرین‌کننده‌های غیرممکن است به غیر از نوع دو و بیماری قلبی مرتبط باشد و می‌تواند میکروبیوم روده را به هم بریزد. علاوه بر این، از آنجاکه شیرین‌کننده‌های غیرمغذی شیرین هستند، مصرف آن‌ها بر ذائقه ما تأثیر می‌گذارد و ما را به خوردن غذاهای شیرین می‌کند. این موضوع برای کودکان نگران کننده است که چشایی آن ها در حال شکل گیری است. همچنین، برخی از شیرین‌کننده‌های غیرمغذی به‌عنوان آلاینده محیطی در نظر گرفته می‌شوند و به‌خوبی از حذف نمی‌شوند.

شیرین‌کننده‌های غیرمغذی فقط در غذاهای فوق‌فرآوری شده می‌شوند. این غذاها به‌طور صنعتی ساخته می‌شوند و حاوی موادی هستند که در آشپرخانه خانه وجود ندارد و به گونه‌ای طراحی می‌شوند که بسیار خوش‌طعم باشند. مصرف غذاهای فوق‌فرآوری شده با بالاترین خطر ابتلا به بیماری، نوع دو، سرطان و مرگ همراه است.

غذاهای فوق‌العاده‌شده از نظر محیط زیست نیز مضر هستند، زیرا از مقدار زیادی انرژی، آب و مواد بسته‌بندی استفاده می‌کنند و ضایعات پلاستیکی را نیز می‌دهند.

غذاهایی که حاوی شیرین‌کننده‌ها هستند، اگر حاوی قند نباشند، با ایجاد نوعی غذاهای سالم، مردم را به اشتباه می‌اندازند و می‌توانند جایگزین غذاهای کامل و مغذی در رژیم غذایی آن‌ها شوند.

بحث روی تغذیه

هنگام سیاست های بهبود سلامت تغذیه عمومی، مهم است که پیامد ناخواسته در نظر گرفته شود. به‌جای آن‌ها بر مواد مغذی خاص، حمایت از سیاست‌هایی که جنبه‌های تأثیرگذار از اهمیت فرهنگی مهم، سطح فرآوری و محیط زیست‌محیطی آن را در نظر می‌گیرند، ارزشمند است. چنین سیاست‌هایی باید غذاهای مغذی با حداقل فرآوری را ترویج کنند.

پژوهشگران می‌گویند، باید برای افزایش شیرینی‌ها و نوشیدنی‌ها و مصرف روزافزون قندهای اضافه‌شده و شیرین‌کننده‌های غیرمغذی‌های مشاهده شده، نزدیک شوند. این امر احتمالاً آینده چشایی، انتخاب‌های غذایی و سلامت انسان و سیاره را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!