خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

کارت‌های اس دی (SD) و میکرو اس دی (micro SD) برای ذخیره‌سازی اطلاعات در دستگاه‌های مختلف استفاده می‌شوند. به عنوان مثال می‌توانید تمام آهنگ‌ها و تصاویر مورد علاقه‌تان را روی یک کارت حافظه بریزید و حافظه اصلی گوشی خود را خالی کنید. متأسفانه از کارت‌های حافظه‌ای که از فروشگاه‌ها می‌شوند، جعلی هستند. حتی بازارهای معتبر آنلاین مانند آمازون نیز از وجود کارت‌های حافظه جعلی مصون! به همین دلیل برای جلوگیری از کلاه‌برداری و شناخت دقیق کارت‌های حافظه معتبر نیاز به تست سرعت و توانایی آن‌ها وجود دارد.

این کارت حافظه‌های جعلی از مارک‌های ناشناخته و نامعتبر هستند. بااین وجود از کارت‌های حافظه با مارک معتبر ممکن است تقلبی وجود داشته باشد. متداول‌ترین روش کلاهبرداری در این زمینه، بیان نادرست کارت کارت است. به عنوان یک کارت حافظه با ظرفیت 256 حافظه به شما فروخته می‌شود، در حالی‌که فقط 4 مکانی مثال دارد! همچنین ممکن است کارت حافظه جعلی، اطلاعات وارد شده به آن را خراب و بلااستفاده کند. ابزارهای رایگان بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها سرعت و ظرفیت کارت حافظه را آزمایش کنید. با ما در دیجی رو همراه باشید تا با چند نمونه از این ابزارها آشنا شوید.

1. نرم‌افزار H2testw

H2testw ابزاری مفید و قابل اعتماد برای ذخیره کارت حافظه، همچنین امکان خواندن و نوشتن آن است. تنها نکته مهم H2testw، قدیمی بودن آن است. این بدان معنی است که این نرم افزار برای استفاده در درایوهای با ظرفیت بالا بهینه نشده است. اما می‌توان از نرم‌افزار H2testw برای همه موارد استفاده کرد، اما ممکن است کمی زیاد بکشد.

1. نرم افزار H2test

در ابتدا H2testw توسط یک مهندس نرم‌افزار آلمانی ساخته شد. به همین دلیل وب سایت رسمی این نرم افزار به زبان آلمانی است. با این حال اصلاً جای نگرانی نیست، زیرا شما می‌توانید به راحتی وارد سایت شوید و بارگیری و نصب برنامه را انجام دهید. بعد از اجرای برنامه بر روی ویندوز، می‌توان به زبان پیش فرض آن را به انگلیسی تغییر بدهید.

دانلود H2testw از وب سایت سازنده

2. نرم افزار FakeFlashTest

اگر به دنبال سریع‌تر از H2testw برای تست کارت‌های حافظه هستید، می‌توانید از برنامه FakeFlashTest استفاده کنید. این ابزار از نظر نوشتن اطلاعات روی کارت اس دی برای تعیین سرعت و ظرفیت آن، بسیار شبیه H2testw است. با این حال برنامه FakeFlashTest با ارائه ویژگی جدید “Quick Size Test” سرعت تست کارت حافظه را افزایش داده است. این سرعت انجام کار را، به ویژه برای کارت‌های با ظرفیت بالا، بیشتر می‌کند.

2. نرم افزار FakeFlashTest

لازم به ذکر است که ویژگی “Quick Size Test” باعث می‌شود اطلاعات روی کارت حافظه پاک شود. بنابراین حتماً از انجام این کار از اطلاعات درون کارت خود کپی برداری و نسخه پشتیبان انجام دهید.

دانلود FakeFlashTest

3. نرم‌افزار ChipGenius

در حالی که نرم‌افزارهای FakeFlashTest و H2testw برای تعیین حافظه کارت با روش ذخیره اطلاعات روی کارت استفاده می‌شود، برنامه ChipGenius از طریق دسترسی به اطلاعات فروشنده یا سازنده است که معمولاً داخل کارت حافظه برنامهریزی می‌شود، بهره می‌برد. ChipGenius پس از دسترسی به این اطلاعات، آن‌ها را به یک پایگاه داده می‌دهد و به بررسی می‌کند. به طور مثال اگر یک کارت حافظه SanDisk با شما 64 مشتری خریداری کرده باشید، ChipGenius صحت مارک و مثال آن را بررسی می کند و به شما می گوید که این کارت حافظه را از برند Emtec و با ظرفیت 8 گیگابایتی است و در نتیجه عامل اطلاعات اشتباه است. به شما داده است. مزیت این روش، افزایش سرعت کار است چرا که دیگر نیازی به تمام حافظه‌های فضای ذخیره‌سازی نیست که بتوان آن را تشخیص داد.

3. نرم‌افزار ChipGenius

البته باید خاطر نشان کرد که متأسفانه برای فروش کارت‌های اس دی جعلی، به تجارتی بزرگ در جهان تبدیل شده است. این معنی است که فروشندگان حرفه‌ای بسیاری از روش‌های پیچیده برای فروش کارت حافظه نامبر در استفاده از آنها می‌توانند باشند. در نتیجه نرم‌افزار ChipGenius قادر نخواهد بود هر کارت حافظه جعلی را شناسایی کند و به شما معرفی کند. در واقع، این برنامه تنها کارت‌هایی را که به صورت اصولی و تحت یک برند شناخته می‌شوند، تولید می‌کنند، می‌کند و برندهای جعلی و متفرقه تشخیص داده می‌شوند.

دانلود ChipGenius

4. نرم‌افزار Blackmagic

4. نرم‌افزار Blackmagic

اگر از کاربران عامل مک هستید، برنامه Blackmagic می‌تواند در شناسایی سرعت و سیستم کارت‌های حافظه شما را یاری کند. با اینکه نرم‌افزار Blackmagic در اصل برای تست ظرفیت هارد دیسک‌هایی با ظرفیت بالا تولید می‌شود، اما با این حال می‌توان کارت‌های حافظه جعلی را نیز شناسایی کرد. تنها نکته مهم Blackmagic این است که این برنامه برای افراد حرفه‌ای است که با فایل‌های بزرگ مانند کلیپ‌های ویدیویی کار می‌کنند، طراحی می‌شوند. در نتیجه، Blackmagic برای انجام آزمایش، فایل‌های حجیم را روی کارت حافظه نوشته و سپس می‌خواند که این موضوع می‌تواند بسیار زمان‌بر باشد.

دانلود Blackmagic از فروشگاه اپ استور

منبع