مطمئناً تا به امروز نام لیبل پرینتر را شنیده‌اید، این دستگاه با نام‌های دیگر مانند چاپگر بارکد، لیبل زن و چاپگر برچسب بارکد می‌شود. این دستگاه با ساختار منحصر به فرد است که قادر است تا اطلاعات مختلف مانند لوگو، بارکد و موارد دیگر را به صورت لیبل بر روی بخش‌های مختلف چاپ کند. لیبل پرینتر به دو دسته رومیزی و صنعتی تقسیم می‌شود که هر کدام دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند. اگر می‌خواهید لیبل پرینتر چیست و چه کاربردی دارد و پرفروش‌ترین نوع این دستگاه را بشناسید، کافی است همراه ما باشید.

پرینترهای لیبل زن در بازار در دو نوع رومیزی و صنعتی وجود دارند و هر یک دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند که در ادامه به آن می پردازند:

  • لیبل پرینتر رومیزی

این مدل از جنس پلاستیک با کیفیت ساخته شده است که در مقابل ضربه بوده و برای استفاده خانگی مناسب است. یکی از نکات قابل توجه در چاپگرهای رومیزی این است که در صورت ورود گرد و غبار درون دستگاه ممکن است لیبل پرینتر با مشکل مواجه شود. مدل‌های رومیزی لیبل زن برای چاپ تیراژهای کم مناسب هستند و برای قرارگیری در محیط‌های اداری و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  • لیبل پرینتر صنعتی

دستگاه‌های صنعتی از جنس‌ها با کیفیت ساخته‌شده‌اند که در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند و با توجه به اندازه تیرهایی که برای چاپ بسیار زیاد در طول روز مناسب است. طراحی این نوع دستگاه‌ها به گونه‌ای است که در مقابل آن‌ها تأثیری بر روی خرابی دستگاه‌ها بگذارد. لیبل پرینتر صنعتی قادر است تا در طول روز انواع لیبل را در تیراژ بالا و با بی‌نظیر به کیفیت چاپ.

ماده اصلی مصرفی این دستگاه رول لیبل خام و ریبون است. ریبون به شکل یک بار مصرف بوده و زمانی که به مصرف کامل می‌رسد دور ریخته شود. این ماده به مانند جوهر پرینتر قابل شارژ نیست. ریبون ها در انواع مختلف و سایزهای گوناگونی وجود دارند. برچسب‌ها، جنس ریبون بر روی کیفیت چاپ بسیار تاثیرگذار است. از انواع ریبون لیبل پرینتر می توانم به ریبون های وکس، وکس رزین، رزین، سوپر رزین اشاره کرد. هر یک از این مواد مصرفی دوام و ماندگاری متفاوت و کارایی خاصی دارند. برچسب لیبل یت برچسب بارکد نیز در جنسهای متنوع وجود دارد و برای کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. لیبل کاغذی، لیبل پی وی سی، لیبل متال و برچسب اموال یا برچسب گچی؛ هرکدام از این برچسب‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و برای مقاصد خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال برچسب فلزی برای سطوح فلزی یا کالاهای با ارزش به کار گرفته می‌شود. لازم به ذکر است که جنس برچسب بارکد بر روی کیفیت چاپ تاثیری ندارد، اما انتخاب لیبل مناسب با شرایط محیطی، چاپ ماندگاری را افزایش می‌دهد.

  • چاپ دقیق: گاهی اوقات می خواهید روی لیبل های کوچک یا دم موشی داشته باشید، پرینت ممکن است انجام دهید و یا یک بار را کوچک روی یک لیبل پرینت کنید. برای این کار الزاماً باید از لیبل پرینترهای با نمایش چاپ بالا مانند 300dpi استفاده کنید.
  • برچسب ها: ممکن است شما نیاز به تولید لیبل با یک محصول را داشته باشید به همین دلیل باید به دنبال پرینتری باشید که لیبل مورد نظر شما را با چاپ کند.
  • نحوه اتصال به کامپیوتر: یکی دیگر از نکات مهم برای خرید لیبل پرینتر توجه به ارتباط آن با کامپیوتر است. بسته به نیاز خود می‌توانید دستگاه‌هایی را خریداری کنید که به صورت بی سیم و از طریق WIFI و یا با سیم به کامپیوتر متصل می‌شوند.
  • پورت های لیبل پرینتر: توجه به پورت های موجود در دستگاه نیز از نکات قابل توجه پیش از خرید لیبل زن است. پورت‌های موجود در چاپگرهای شامل، پورت بی سیم یا در اصطلاح همان WIFI، پورت USB، پورت پارالل(موازی) LTP 1، پورت شبکه اترنت و پورت سریال RS-232 هستند.

پرینترهای چاپ برچسب علاوه بر اینکه در انواع مختلف و برندهای گوناگون تولید می‌شوند، توسط فروشندگان مختلف نیز به فروش می‌رسند. به همین دلیل بازه قیمت این محصول بسیار متفاوت است و ممکن است شما را سردرگمی کند. بنابراین بهتر است این دستگاه از فروشگاه های معتبر و یا نمایندگی ها ارائه دهد. شرکت کارت پرداز از شرکت های معتبر ایران هست که به صورت حرفه ای و تخصصی در زمینه فروش لیبل پرینترهای رو میزی و فعالیت های صنعتی دارد. برای اطمینان از قیمت چاپگر لیبل می‌توانید با فروش ما تماس بگیرید و برای دریافت اطلاعات لازم و مشاوره رایگان با توجه به امکانات و مشخصات مورد نیاز، لیبل پرینتر مناسب خود را تهیه کنید.

شماره تماس: 02167991

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!