بادام به‌عنوان یکی از مغذی‌ترین خشکبار جهان است که در خانواده‌های ایرانی قرار دارد. این میوه به‌عنوان یکی از پایه‌های ثابت موادغذایی رژیمی است که مصرف آن می‌تواند سلامت بدن را به دنبال داشته باشد. شناخت بهترین ارقام نهال بادام برای کسانی که قصد دارند تا در شرایط اقلیمی مناسب باشند، این میوه را در برنامه خود قرار بدهند.

هدف ما این است که بهترین نهال بادام را با شرایط اقلیمی مختلف معرفی کنیم تا بتوانیم بدون دغدغه، از پرورش این میوه مغذی لذت ببریم. در صورت کلی، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان همراه ما باشید.

معرفی بهترین ارقام نهال بادام در ایران

نهال بادام به‌عنوان یک گیاه بومی ایران و آسیای مرکزی می‌شود که دارای انواع و نژادهای مختلف است. برای کاشت این گیاه و به ثمر نشستن آن، مهیا کردن شرایط محیطی بسیار مهم است. در این بخش قصد داریم تا به بهترین نهال بادام در ایران اشاره کنیم تا در صورت نیاز داشته باشیم، بتوانید خریدارترین نهال را انتخاب کنید:

نهال بادام مامایی

نهالهای بادام از لحاظ گل دهی دارای دسته بندی های مختلف هستند. نوع مامایی این نهال، از ارقام معروف بادام است که در دسته‌میانی قرار می‌گیرد. شاید جالب باشد بدانید که، نهال بادام مامایی با توجه به شرایطی که دارد، به سرمای بهار مقاوم است. مناطقی که در مناطق کوهستانی با ارتفاع بالا هستند. بهتر است از خرید این نهال خودداری کنند. سایر شهرهای ایران که دارای مناطق کوهپایه‌ای و سردسیر هستند، می‌توانند برای کاشت نهال بادام، این مدل را انتخاب کنند.

مدل مامایی یکی از بهترین ارقام نهال بادام است که به صورت دوقلو بوده و دارای رنگ طلایی و طعم شیرین است. باید بدانید که این مغز نسبت به سایر مدل‌ها بسیار بالاست که در تولید انواع لوازم آرایشی و بهداشتی می‌شود. کیفیت بالای این بادام باعث شده است تا به‌عنوان یک بادام باکیفیت، به خارج از کشور صادر شود.

نهال بادام فرانسوی

بادام فرانس یک بادام اصالتا فرانسوی است که در سالیان اخیر، مورد توجه بسیاری از کشاورزان و باغداران قرار گرفته است. با توجه به این که پوسته چوبی این بادام به نسبت مغز آن، حدود 90 درصد است. ازجمله درجه‌های شناخته می‌شود. خرید نهال بادام فرانس، برای کسانی که به دنبال یک بادام باکیفیت و درجه یک هستند، مناسب است. نکته دیگری که درمورد این بادام می‌توانم بیان کنم. این است که، این محصول نسبت به مقاومت مقاومت و گل دهی آن بسیار دیرتر از سایرین است. این عامل باعث شده است تا نهال فرانس به‌عنوان یکی از بهترین ارقام نهال بادام شناخته شود.

کسانی که در مناطق کوهستانی با ارتفاع زیاد زندگی می‌کنند، می‌توانند با خرید این نهال، دغدغه‌های خود را در زمینه یخبندان‌های بهاری نداشته باشند. چرا که نهال این گیاه دربرابر سرمای بهاری بسیار مقاوم است.

نهال بادام شکوفه

این بادام ترکیبی از دو بادام نونپاریل و آی است که فرانسوی بوده و به‌عنوان یکی از بهترین ارقام بادام به شمار می‌رود. از ویژگی‌های نهال‌بادام شکوفه، می‌توانم به تحمل سرمای بین 100 تا 70 ساعت اشاره کرد. نهال بادام شکوفه دیرگل بوده و برای ثمر دادن نیاز به سرما دارد. مناطق سردسیری مناسب برای کاشت این نهال است. درصد پوست به مغز این نهال، چیزی حدود 60 درصد بوده و میزان دوقلو بودن مغزهای آن 2 درصد است. شاید جالب باشد بدانید که این بادام دارای رنگ طلایی بوده و طعم آن بسیار لذیذ است.

نهال بادام کاغذی

در حال معرفی بهترین ارقام نهال بادام هستیم که به نهال بادام کاغذی رسیدیم. بادام کاغذی که بانام بادام سفید نیز معروف است، زودگل و دیررس بوده که بومی ایران است. قیمت نهال بادام کاغذی، به نسبت مدلهای مشابه، مقرونبهصرفه است. پوسته چوبی این بادام بسیار نازک است و با یک اشاره دست، شکسته می شود. به همین دلیل به نام بادام کاغذی معروف است. از ویژگی های این محصول، می توانم به وجود مغز چشم گیر آن اشاره کنم.

نهال بادام کاغذی، مقاومت نسبی در برابر کم‌آبی دارد و برای استان‌های مرکزی، اصفهان، فارس و… مناسب است. از این بادام به‌صورت خام، شور و بوداده می‌شود.

نهال بادام شاهرودی

نهال بادام شاهرودی ازجمله نهال‌های باکیفیت در بازار است که زمان گلدهی مناسب و باروری عالی دارد. در مورد بادام شاهرودی می‌توان گفت که، درصد پوسته چوبی به مغز آن، پایین‌تر و کاربرد آن در آجیل و خشکبار داخلی است. همچنین برخی از افراد برای شیرینی‌ها و دسرها، از بادام شاهرودی استفاده می‌کنند.

شاید جالب باشد بدانید که بادام شاهرودی را به صورت نارس و سبز تهیه کنید که در کشور ایران بانام چغاله‌ها بادام شناخته می‌شود. خوردن این محصول به صورت خام و سبز، طعم بسیار لذت بخش و دلنشینی دارد.

نهال بادام سهند

یکی از بهترین ارقام نهال بادام که درمقابل آفت مقاوم است، نهال بادام سهند که اصالتا فرانسوی است. بادام سهند دیرگل و مقاوم به سرما است و در مقابل کم‌آبی نیز می‌تواند بسیار از خود نشان دهد. میوه های این درخت به صورت دوقلو قابل رشد هستند. از کاربردهای بادام سهند می‌توان در صنایع شیرینی‌پزی، آجیل و خشکبار اشاره کرد. بهترین اقلیم برای کاشت این نهال، مناطق سردسیر کوهستانی است.

خرید نهال بادام

جمع بندی

بهترین ارقام نهال بادام با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی مشخص می‌شود. برای کسانی که قصد دارند بهترین بازدهی را در کاشت نهال بادام کنند، بهتر است خرید نهال را از یک مکان معتبر انجام دهند. خرید انواع نهال گردو، نهال بادام و .. از نهالستان برترنهال، به‌عنوان یک انتخاب مقرون‌به‌صرفه شناخته می‌شود. چرا کیفیت نهال‌های این مجموعه، تضمین‌شده است. در واقع با توجه به شرایط و اقلیم خود می‌توانید با مراجعه به مجموعه برتر، مشاوره‌های لازم را دریافت کنید و بهترین نهال را خریداری کنید.

علاوه بر موارد گفته شده در پرورش نهال بادام‌شده، نگهداری و مراقبت در برابر بیماری‌ها و آفات نیز بسیار مهم است. چرا که بر روی بازدهی نهال اثرگذار خواهد بود. ضمن توجه به موارد گفته شده، می‌توان از نهال‌های داخلی برای پرورش بادام استفاده کرد.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و توسط آن تبلیغ کننده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال تبلیغاتی ندارد.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!