مصاحبه دکتری دانشگاه هنر ۱۴۰۱ از روز سه شنبه ۱۷ خرداد آغاز شد.

به گزارش پی اچ دی تستبر اساس اطلاعیه این دانشگاه، آن دسته از داوطلبان ثبت نام در مرحله دوم آزمون دکتری سال 1101 که اسامی ایشان در یکی از کد رشته های دانشگاه هنر از سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده، لازم است مدارک ذیل را از طریق سامانه گلستان دانشگاه هنر به ارائه کنند. آدرس edu.art.ac.ir مرتبط با هر مجموعه رشته از ظهر روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ تا روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ ارسال نمایند.

مصاحبه دکتری دانشگاه هنر
مصاحبه دکتری دانشگاه هنر

۱- پس از وصول مدارک، واریز مصاحبه تخصصی وتعیین قطعی نفرات شرکت کننده در مصاحبه، روز و ساعت آن تعیین و در هفته دوم خرداد ماه اطلاع رسانی خواهد شد. مصاحبه‌های دکتری ۱۴۰۱ دانشگاه هنر بسته به نوع رشته‌ها از روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ آغاز شد.

۲- داوطلبانی که در موعد نسبت به ارسال مدارک اقدام ننمایند یا مدارک آنان ناقص باشد، به معنی انصراف از مصاحبه تلقی و انجام مصاحبه از ایشان مقدور نمی‌باشد.

3- با توجه به اینکه یکی از مدارک مورد اشاره در مدارک مورد نیاز جهت ارائه در روز مصاحبه دکتری، به گواهی زبان انگلیسی در یکی از آزمون‌های مورد بررسی فهرست دانشگاه هنر می‌باشد. به اطلاع می‌رساند آزمون زبان تخصصی هنر (ASET) دوره‌های دکتری در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۵ در دانشگاه هنر برگزار می‌شود.

مهلت ثبت نام در این آزمون ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ در نظر گرفته شده و امکان ورود به دوره های دکتری دانشگاه هنر در آن آزمون نیز پیش بینی شده است. پیشنهادان شرکت در این آزمون می‌توانند از طریق مراجعه به سایت دانشگاه هنر (بخش آموزش‌های آزاد و مجازی به نشانی https://openeducation.art.ac.ir نسبت به تاریخ ۱۴/۰۳/۰۲ نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون وفق مفاد اطلاعیه مربوطه می تواند تایید کند.

مبلغ شهریه تحصیل در دوره‌های دکتری پردیس خودگردان دانشگاه هنر ۱۴ سال ۱۳۰۱ به میزان ۱.۱۲۰،۰۰۰.۰۰۰ ریال (معادل ۱۱۲.۰۰۰،۰۰۰ تومان) به صورت علی الحساب می‌باشد.

مدارک مصاحبه دکتری دانشگاه تهران 1401

مدارک مورد نیاز جهت بارگذاری در سامانه گلستان به شرح زیر است:

۱- فرم تکمیل شده فردی داوطلبان مرحله دوم آزمون دکتری نیمه سال ۱۴۰۱ دانشگاه هنر قابل دریافت از همین اطلاعیه و از سامانه گلستان دانشگاه هنر (فرم شماره ۱)

۲- یک قطعه عکس ۴×۳

۳- گواهی پایان تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد با تاریخ و معدل فارغ التحصیل التحصیلیبه همراه تصویر ریز نمرات هر دو مقطع به نحوی که ممکن است معدل و طول مدت تحصیل را از آن استخراج و امتیازدهی کرد. (بارگذاری در سامانه گلستان)

ثبت ۱: آن دسته از معرفی شدگانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست اصل گواهی پایان تحصیلات کاردانی را نیز ارائه دهد.

ثبت ۲: معرفی‌شدگانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد بوده و تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌بایست گواهی‌های واقعی را مشخص کنند.

ثبت ۳– معرفی‌شدگانی که به دلائلی قادر به ارائه مدرک یا مدارک مندرج در بند ۳ این بخش نمی‌باشند، لازم است گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل گواهی ارائه شود.

۴- تصویر شناسنامه و کارت ملی

۵- واریز مبلغ ۱.۷.۰۰۰ ریال که در وجه (درآمدی دانشگاه هنر نزد بانک‌های دولتی) از طریق سامانه گلستان. لازم به ذکر است که داوطلبان آزمون رشته‌های «تاریخ تطبیقی ​​و تحلیلی هنر اسلامی» و «پژوهش هنر» به مجزا می‌گردند و داوطلبانی هستند که واجد شرایط شرکت در هر دو مصاحبه باید مبلغ 3.500.000 ریال را دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز جهت ارائه حضور در روز مصاحبه دکتری ۱۴۰۱ دانشگاه هنر تهران به شرح زیر است:

۱- مستندات سوابق آموزشی و پژوهشی و تحلیلی نامه های مربوطه (شامل پایان کارشناسی ارشد، پروژه، مقالات چاپ شده در نشریات ارائه شده در همایش های علمی، ترجمه کتاب یا مقاله، کتاب های تألیفی، مستندات مربوط به دوره های آموزشی گذرانده و سوابق ارائه پیشنهاد می شود. مستندات طرح‌های پژوهشی انجام شده است که این موارد در زمان مصاحبه کنترل و امتیازدهی خواهد شد). در مقالات، ارائه گواهی (های) پذیرش قطعی از نشریه و پرینت متن کامل مقاله نیاز است.

۲- اسناد سایر فعالیتهای مرتبط با رشته مورد نظر

۳- ارائه پیشنهادات (پروپوزال پیشنهادی) دوره دکتری مطابق با اولویت اولویت اول داوطلب، قید شده در فرم شماره ۱ بند «ب» با عنوان موضوعات مورد علاقه داوطلب برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری.

4- فرم شماره 2 مخصوص استفاده از سهمیه مربیان قابل دریافت از همین اطلاعیه و از سامانه گلستان دانشگاه هنر و مالی و رئیس دانشگاه را در آن اخذ شده باشد). ضمناً داوطلبانی که عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد می‌باشند باید از سوی مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی را معرفی کند.

5- تصویر و آخرین حکم کارگزینی استخدامی هیأت علمی (آزمایشی، قطعی) ویژه بخش مربیان (عدم هر کدام از موارد بند 4 و 5 یا ارسال ناقص آن به منزله انصراف از استفاده از وظایف مربیان ارسال کننده می‌باشد و تبعات آن به صورت داوطلب می‌باشد) . در صورتی که در زمان بارگذاری مدارک، این فرم‌ها قابلیت بارگذاری در سامانه گلستان را نیز دارند.

۶- شرکت تصویری ملی در آزمون‌های بین‌المللی که در آن نمره زبان درج شده باشد. کارنامه باید به یکی از آزمون های زبان ملی «MSRT, MCHE,TOLIMO یاASET دانشگاه هنر» و یا بین المللی معتبر «TOEFL IBT,TOEFL PBT,IELTS» باشد و در زمان مصاحبه، حداکثر دو سال از تاریخ آزمون زبان، سپری شده باشد. . داوطلب در صورت ارائه کارنامه فوق الذکر از مدرک زبان مطابق جدول ذیل همین اطلاعیه بهره‌مند خواهد شد و در غیر اینصورت امتیازی بابت مدرک زبان به نامبرده تعلق نخواهد گرفت.

۷- فرم انتخاب رشته به همراه نام کد رشته محل های انتخابی داوطلب.

جدول زمان بندی مصاحبه دکتری دانشگاه هنر در همین مقاله آمده است.

همه داوطلبانی که به شرکت در مصاحبه دکترا ۱۴۰۱ سراسری و قبولی در این مقطع تحصیلی نیاز دارند، نسبت به تکمیل فرم صلاحیت عمومی در سایت سازمان سنجش اقدام کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فرم صلاحیت عمومی دکتری کلیک کنید.

منبع: مصاحبه دکتری دانشگاه هنر تهران