برای کسی پوشیده نیست که کانادا از بهترین راه برای مهاجرت ایرانیان است و روش های آن نیز برای ورود به این کشور وجود دارد. یکی از مهم ترین راه های مهاجرت به کانادا، ورود از طریق کاری است چراکه فرد از این طریق علاوه بر این که می تواند خانواده اش را به همراه خود به کانادا ببرد، از ابتدا درآمدی مناسب برای اداره زندگی خود در اختیار خواهد داشت و از همه مهم تر قادر به اقامت می شود. دائم کانادا (PR) خواهد شد.

مهم ترین راه های ورود به کانادا از طریق کار، استفاده از اکسپرس آنتری و یا برنامه های استانی است که هر دو ملزم به صبوری فرد در راه رسیدن به هدف نهایی است. راه میانبری مانند تحصیل در کانادا به شهروندان خارجی کمک خواهد کرد که شانس بسیار مناسبی برای کاریابی در کانادا داشته باشد.

موضوع کاریابی در کشور کانادا موضوعی بسیار مهم است و در مورد شغل فرد در لیست استفاده مورد نیاز کانادا قرار داشته باشد، بدون شانس فرد برای کاریابی در کانادا به صورت چشمگیری افزایش پیدا می کند. در صورتی که فردی قصد تحصیل در کانادا را داشته باشد بهتر است با مطالعه مشاغل مورد نیاز کانادا، رشته ای مرتبط با آن لیست برای خود برگزینند.

روش های متنوعی برای ورود به کشور کانادا به عنوان نیروی کار وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها سیستم امتیاز دهی اکسپرس اینتری است. در این روش فاکتورهایی مانند سن، تسلط به زبان، در اختیار پیشنهاد کاری، میزان تحصیلات، داشتن کاری و عواملی از این دست، در اخذ امتیازات لازم نقش ویژه ایفا می کنند. سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری دارای دو مرحله است و امتیازات هر مرحله به صورت مجزا و با شیوه ای متفاوت محاسبه می شود.

راه دیگری که برای ورود به کانادا از طریق کار وجود دارد، از برنامه های استانی استفاده می شود. قوانین هر استان مختص آن استان است و فرد باید با آن قوانین پرونده خود را تنظیم کند. یکی دیگر از راه های ورود به کانادا به عنوان نیروی کار اما اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. زمانی که فردی ویزای تحصیلی کانادا را اخذ می کند، می تواند در این کشور کار کند و پس از پایان تحصیل نیز اقامتی داشته باشد تا زمانی که شغل مورد نظر خود را بیابد و در نتیجه کار کانادا را به دست آورد.

در ابتدای هر سال، لیستی به عنوان لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا معرفی می شود و افراد می توانند با توجه به این لیست، شغل مورد نظر خود را انتخاب کرده و یا با توجه به وجود شغل خود در این لیست به کاریابی در کانادا. امیدوارتر می شوند. در یک لیست معرفی شده در ژانویه سال ۲۰۲۰، ۱۵ مورد درخواست از طرف کارفرما در کانادا معرفی شده است که به بررسی هر یک از آن ها پرداخته می شود.

بر اساس این لیست فروشندگان و نمایندگان فروش در صدر درخواست می شود. ذکر این نکته نیز الزامی است که کانادا وسعت سرزمینی فراوانی دارد و هر استانی در این کشورهای مورد نیاز خود را در زمینه نیروی کار دارند با این وجود به بررسی کارها در کشور کانادا می پردازیم.

نماینده فروش: یکی از موارد مورد نیاز در کانادا برای فروش هستند که نیاز اساسی به آن وجود دارد. شرکت هایی که می توانند محصولی را به شرکت های دیگر ارائه دهند.

ساعت: کلیه رانندگان تجاری که می توانند در جابجایی کالاها داشته باشند، می توانند در کانادا کار پیدا کنند. نکته حائز اهمیت در رابطه با این رانندگان در اختیار داشتن گواهی نامه رانندگی معتبر در کانادا است.

پذیرش مسئول: پذیرش مسئول در حقیقت اولین فرد مستقیم است که مشتری به صورت با او در ارتباط است بنابراین نقش آن در تجارت مدیریت حیاتی است. آشنایی با خدمات خدمات و همچنین تسلط به فناوری در این شغل بسیار مهم است.

جوشکار: جوشکاری در کانادا یکی از پرمتقاضی ترین شغل های موجود در این کشور است. اگر کسی علاقه مند به استفاده از دستان است، باید این حوزه را در نظر داشته باشد.

توسعه دهنده وب: این افراد باید در زمینه کد نویسی خبر و با تجربه باشند. توسعه دهندگان وب در زمینه برنامه های رایانه ای و همچنین برنامه های تلفن همراه فعالیت می کنند. با توجه به شرایط کلی موجود در کانادا در رابطه با مسیر استعداد جهانی کانادا، توسعه دهندگان وب می توانند به شدت به کاریابی در کانادا امید داشته باشند.

مدیران توسعه کسب و کار: مدیران فعال در کسب و کار، راه‌هایی برای جذب هر مشتری دارند و همچنین می‌توانند در جهت بهبود شرایط یاری کنند.

کارگر عمومی: از جمله مشاغلی که در سراسر کانادا به آن نیاز به وجود شدید دارد، کارهایی است که کارگران عمومی می توانند انجام دهند. این افراد موظف به تمیز کردن (خانه، ادارات و غیره) و همچنین حمل بار و مجموعه ای از فعالیت های بدنی هستند.

پروژه مدیران: حضور مدیران پروژه در بخش های تجاری از تجارت مورد نیاز است. این بخش شامل IT و مارکت می شود. مدرکی که PMP داشته باشد می تواند با آسودگی خاطر بیشتر به کاریابی در کانادا تبدیل شود.

مکانیک های وسایل سنگین: این افراد در بخش های تعمیرات و نگهداری از ماشین آلات بزرگ فعالیت می کنند. حوزه فعالیت آن بیشتر در بخش های انرژی و ساخت و ساز است که در اقتصاد کانادا نقش بسیار ویژه ای دارند.

بازارپردازان: وظیفه اصلی بازارپردازان در آن است که چگونه چیدمان و ارائه محصولات را مشخص می کند. آن ها همچنین باید به سفارشات آنلاین محصول و همچنین نظارت کامل بر قفسه های فروش را بر روی کنترل داشته باشند.

مهندسین برق: هر وسیله ای که با برق کار می کند، روزی تحت نظارت یک مهندس برق بوده است. همین موضوع کافی است که نشان دهد یک مهندس برق چه نقش ویژه ای در اقتصاد مدرن ایفا می کند. حقوق مهندس برق به طور متوسط ​​درآمدی در حدود ۹۶۷۰ دلار دلار کانادا در ماه است.

حسابدار: نام حسابداران را می توان در تمامی لیست های مورد نیاز در سراسر دنیا یافت. کاری که می تواند به رونق کسب و کار کمک ویژه ای داشته باشد و بهترین روش را برای پرداخت مالیات اعمال کنند.

منابع انسانی: یکی از منابع حیاتی در کشور کانادا به مدیریت منابع انسانی است. این افراد وظیفه جذب استعدادهای بزرگ برای توسعه فعالیت های خود را بر عهده دارند.

مشاورین مالی: مشاورین مالی معمولاً با یک خانواده و یا یک فرد کار می کنند و با ارائه راهکارهایی به آن ها، در جهت بهبود شرایط و همچنین پرداخت مالیات، آن ها را یاری کند.

پرستار: کانادا برای ارائه خدمات بهداشتی عمومی به پرستاران وابستگی فراوانی دارد. از طرف دیگر، سنی در کشور کانادا در حدود 41 سال است و نیاز به پرستاران به صورت مشهود در این کشور دیده می شود. پرستاران در کانادا نقش ویژه ای در پیشبرد بهداشتی خواهند داشت.

افرادی که برای ورود به کانادا به سیستم اکسپرس اینتری یا استفاده از برنامه های استانی امید دارند، باید بیشتر به سیستم طبقه بندی مشاغل کانادا (NOC) توجه شود. بر اساس این طبقه بندی، بر اساس شرح دسته بندی ها و فعالیت ها به 5 کلیات تقسیم بندی شده اند که عبارتند از سطوح 0، A، B، C و D.

انواع نوع ۰ مربوط به حوزه حوزه مدیریتی است. شغل آن ها در این دسته قرار می گیرد، می تواند از طریق اکسپرس یا برنامه های استانی وارد کانادا شوند.

مشاغل سطح A آن دسته از کارمندانی هستند که فرد برای آن ها ناچار به دریافت یک مدرک دانشگاهی می شود بنابراین می توان رشته های مرتبط با حوزه پزشکی، مهندسی و امور مالی پیشرفته را در این دسته قرار داد. گروه B مربوط به آن دسته از کارها است که فرد برای پذیرش آن باید یک دوره آموزشی را اسپری کرده باشد و این دوره الزاما یک دوره دانشگاهی نیست. این دو دسته از مشاغل دیگر امکان شرکت در اکسپرس اینتری را می‌سازند و برنامه‌های استانی نیز برای دارندگان این کار در دسترس هستند.

سطوح C نیازمند مدرک دبیرستانی است و شاغلین این حوزه تنها در آتلانتیک می‌تواند برنامه شرکت‌کننده باشد و همچنین برخی از استان‌های دیگر در این زمینه خواهند بود. کارهای سطح D نیز مشاغلی هستند که نیاز به آموزش پیشین ندارند و فرد می تواند در یک دوره آموزشی کوتاه، وظایف خود را بشناسد.

هر کدام از مشاغل لیست ناک کانادا، یک کد اختصاصی دارد. این کد ۴ رقمی است که هر کدام از این رقم ها معرف یک حوزه یا نوع کار است. در لیست ناک کانادا، در حدود ۳۰ هزار شغل در ۴ گروه مهارتی و ۱۰ گروه شغلی بزرگ دسته بندی شده اند.

در صورتی که به مشاور به کانادا برسید، می توانید با توجه به رزومه شما، بهترین روش ورود به این کشور را با آسودگی خاطر بیشتر در مسیر مهاجرت به کانادا گام بردارید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!