همه ما می دانیم که یکی از مهم ترین عوامل در رتبه بندی وب سایت، تعداد لینک های خروجی با کیفیت است.

تکنیک های لینک سازی نقش مهمی در رتبه بندی SERP یک وب سایت ایفا می کنند.

تعداد لینک های داخلی و خارجی با کیفیت یک سایت به بهبود جایگاه آن در موتورهای جستجو کمک می کند. به همین دلیل برخی از افراد سعی می کنند از روش های غیر سنتی سئو مانند استفاده از مزرعه لینک برای ایجاد لینک های بیشتر در وب سایت و افزایش رتبه سایت خود استفاده کنند که در حال حاضر منجر به کاهش رتبه و ضعیف شدن سئو می شود.

در مرحله بعد، ما در مورد کشاورزی لینک(مزرعه لینک ) و خطرات آن برای سئو بیشتر به شما خواهیم گفت.
با شرکت دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید.
مزرعه لینک چیست؟
مزرعه لینک یا مزرعه پیوند شبکه ای از وب سایت ها است که برای افزایش رتبه وب سایت های دیگر در صفحات نتایج جستجو و برای تلاقی یا اشتراک گذاری پیوندها با یکدیگر ایجاد شده است.

این سایت ها از طریق لینک های متقابل با سایت های دیگر تعامل دارند. پیوندهای مزرعه را می توان با باز کردن یک وب سایت شخص ثالث خریداری یا ایجاد کرد.
یک مزرعه پیوند اغلب شبیه یک صفحه وب به نظر می رسد و تنها تفاوت آن با سایر سایت ها این است که به جای محتوا، تعداد زیادی لینک به سایت های مختلف دارد. وب سایت های تازه ایجاد شده ای که می خواهند یک شبه راه قدیمی را طی کنند و به جای صرف وقت برای محتوا، بازاریابی و واقعاً شبکه سازی با روش های میانبر، از مزرعه پیوند استفاده کنند.

اما از آنجایی که این لینک ها به هیچ وجه مربوط به سایت نیستند و برای کاربر ارزش ایجاد نمی کنند، گوگل آنها را به عنوان اسپم در سایت در نظر گرفته و سایتی را که مزرعه لینک ورودی را دریافت کرده است جریمه می کند.

این جریمه به معنای کاهش قابل توجه جایگاه سایت در موتورهای جستجو است.
هدف از ساخت مزرعه لینک و خطرات سئو آن

توجه داشته باشید که اقداماتی مانند مزرعه لینک که در بین سئوکاران ایرانی به عنوان کیلو لینک نیز شناخته می شود که توسط گوگل به شدت جریمه می شود.
هدف اصلی از ساخت مزرعه لینک، افزایش رتبه وب سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو است. این یک روش میانبر سئو است که به سئو کلاه سیاه معروف است.

مطالب مرتبط : در مورد سئو کلاه سیاه و سفید بیشتر بدایند!!

در واقع یک صفحه وب که چیزی جز لینک به وب سایت های دیگر نداشته باشد برای گوگل ارزشی ندارد و برای بازدیدکنندگان ارزش ایجاد نخواهد کرد، زیرا تنها هدف این نوع وب سایت ها افزایش رتبه در SERP است.

برای دریافت خدمات اولیه سئو با کارشناسان بهینه سازی سایت در اصفهان در شرکت دیجیتال مارکتینگ بهیدو تماس بگیرید.
چرا گوگل استفاده از Link-Farm را غیرقانونی می داند؟
همانطور که در بالا ذکر شد، Link-Farms به دلیل ایجاد محتوای با کیفیت پایین توسط گوگل جریمه می شوند.

وب سایت هایی که از لینک های نامربوط برای رقابت در صفحات موتور جستجو استفاده می کنند، نمی توانند رتبه خوبی در گوگل داشته باشند. زیرا موتورهای جستجو می خواهند حداکثر رضایت را برای مشتریان خود فراهم کنند.

اما مزرعه پیوند به بازدیدکنندگان کمک نمی کند، بنابراین موتورهای جستجو چنین وب سایت هایی را رتبه بندی نمی کنند.

از سوی دیگر، برخی از وب سایت ها سعی می کنند با استفاده از مزرعه های پیوند، سر گوگل را به هم بزنند و لینک های بزرگ به دست آورند و موقعیت های بهتری نسبت به وب سایت هایی که در واقع محتوای مفید منتشر می کنند، بدست آورند.

اما امروزه گوگل بسیار باهوش است و الگوریتم هوشمندی دارد که به هیچ وجه نمی تواند آنها را فریب دهد.

بنابراین اگر فکر می کنید که می توانید از روش های لینک بیلدینگ برای بهبود رتبه وب سایت خود استفاده کنید، واقعاً دچار مشکل شده اید.

از خدمات Link-Farm برای سئو سایت خود استفاده نکنید!
اگر یک مدیر کسب و کار آنلاین هستید و می خواهید از خدمات سایت seo برای بهبود نتایج موتور جستجوی وب سایت خود استفاده کنید، به سراغ شرکت های سئو مزرعه لینک و کلاه سیاه نروید.

این شرکت ها معمولا سعی می کنند با وعده های دروغین شما را فریب دهند که در مدت زمان بسیار کوتاه و با قیمت پایین سایت شما را در صفحه اول گوگل قرار می دهند.

این زمانی است که استفاده از تکنیک های سیاه سئو مانند لینک سازی، کسب و کار آنلاین شما را از بین مرود.

بنابراین اگر می خواهید وب سایت شما در رتبه بالایی در SERP قرار گیرد، باید از کشاورزی لینک دوری کنید. بارها دیده شده است که وب سایت هایی که از لینک های جعلی استفاده می کنند به شدت توسط گوگل جریمه می شوند.
متخصصین سئو در اصفهان در شرکت دیجیتال مارکتینگ بهیدو از استراتژی های سئو کلاه سفید طبق جدیدترین الگوریتم های گوگل برای افزایش رتبه وب سایت شما استفاده می کنند. برای مشاوره خدمات سئو در اصفهان و سایر شهرها همین امروز با ما تماس بگیرید.
آینده کشاورزی لینک در سئو چیست؟
گوگل و سایر موتورهای جستجو دائماً در الگوریتم خود تغییراتی ایجاد می کنند تا بهترین تجربه کاربری را برای مخاطبان خود فراهم کنند.

بیشتر بدانید: الگوریتم های گوگل از گذشته تا به امروز !

گوگل محبوب ترین موتور جستجویی است که برای مدت طولانی لینک های غیر طبیعی از وب سایت ها را نمی پذیرد.

بنابراین واضح است که کشاورزی لیتاک آینده ای ندارد. در واقع، مزارع لینک و سایر لینک های غیر طبیعی برای گوگل قابل قبول نیستند.
در صورت نیاز به مشاوره با یک شرکت معتبر دیجیتال مارکتینگ برای خدمات تخصصی و سئو کلاه سفید در اصفهان و همچنین خدمات طراحی وب سایت اصفهان، طراحی فروشگاه اینترنتی و … برای اطلاعات بیشتر و یک وب سایت رایگان برای مشاوره با بهیدو ارائه شرکت طراحی سایت تماس بگیرید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!