یوتیوب یک پلتفرم رسانه اجتماعی بسیار محبوب است. برای شخصی عالی است، اما می‌توان توسط کار برای ایجاد یک نام تجاری استفاده شود. ویدئوهایی که آپلود می‌کنید نه تنها در یوتیوب بلکه در موتورهای جستجوی انواع مختلف گوگل نیز نمایش داده می‌شوند.
آیا از یوتیوب برای شخصی خاص یا تجاری خود فکر می کنید؟ آیا می‌خواهید در مورد جنبه‌های خوب و آن‌ها بیشتر بدانید؟ حتماً به خواندن این مقاله ادامه دهید، زیرا در اینجا مزایا و معایب کانال یوتیوب را توضیح می دهید.

اعضای یوتیوب

۱. برای استفاده رایگان است
آپلود و تماشای ویدئو در یوتیوب کاملا رایگان است. یوتیوب به شما این فرصت را می‌دهد که بدون نگرانی در مورد هزینه‌ها امتحان کنید و بفهمید که آیا برای شما کار می‌کند یا خیر.
با این حال، اخیراً یوتیوب، یوتیوب پریمیوم را معرفی کرده است. یوتیوب پریمیوم یک اشتراک پولی است که به شما امکان می‌دهد ویدیوها را بدون تبلیغات تماشا کنید، ویدیوها را در پروفایل خود پخش کنید، و به شما امکان می‌دهد زمانی که آفلاین ویدیوها را پخش کنید. همچنین به شما امکان دسترسی به یوتیوب موزیک پریمیوم (این یک پلتفرم پخش موزیک است) را می‌دهد، به شما امکان می‌دهد سریال‌های ارائه‌ها و فیلم‌های اصلی یوتیوب را تماشا کنید.
چه یک یوتیوب پریمیوم یا یک حساب رایگان داشته باشید، روی روشی که می‌توانید ویدیوها را در حسابتان دریافت کنید، تأثیری نمی‌گذارد.

۲. یوتیوب به شما این فرصت را می‌دهد که از طریق ویدیوهای خود کسب درآمد کنید
با یوتیوب، می‌توانید برای بازدیدهای خود درآمد کسب کنید. برای کسب درآمد از طریق ویدیوهای خود، باید یک حساب گوگل ادسن داشته باشید. حساب گوگل ادسنس؟ شما می توانید با کانال یوتیوب خود یک حساب گوگل ادسنس جدید ایجاد کنید.
جدا از گوگل ادسنس، راه‌های کسب درآمد از طریق یوتیوب وجود دارد. این کار از طریق:
لینک های وابسته
حمایت های مالی
کالا و محصولات
فروش محصولات دیجیتال
ارائه خدمات
و…

۳. استفاده از یوتیوب آسان است
از یوتیوب برای همه آسان است، حتی اگر هیچ مهارت کامپیوتری نداشته باشید. هنوز نمی‌دانید چگونه از این پلتفرم رسانه اجتماعی استفاده کنید؟ نگران نباشید، آموزش های زیادی وجود دارد که به شما نشان می دهد چگونه یک ویدیو و موارد دیگر را آپلود کنید. دوره برای شروع خوب است.

۴. راهی آسان برای اشتراک گذاری اطلاعات
با یوتیوب می‌توان در مدت زمان کوتاهی را با افراد زیادی به اطلاعات اشتراک گذاشت. همچنین می‌توانید اطلاعات را به روشی سرگرم کننده به اشتراک بگذارید. این می‌تواند به شکل زیر باشد:
فیلمها
موسیقی
طرح کمدی
انیمیشن ویدیویی
مانند سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و مانند اینستاگرام، اکنون می‌توانید داستان‌ها، نظرسنجی‌ها یا به‌روزرسانی‌هایی را در یوتیوب آپلود کنید که می‌توانید به مخاطبان خود کمک زیادی کنید. برای مثال، می‌توان یک نظرسنجی در مورد موضوع بعدی که بینندگان شما دوست دارند ببینند، انجام دهید، که نه تنها مخاطبان شما را درگیر می‌کنند، بلکه شما می‌توانید بفهمید که مردم می‌خواهند از کانال شما چه چیزی ببینند.

۵. بک لینک‌ها تولید می‌شوند
یوتیوب می‌تواند با ایجاد بک لینک به افزایش سئوی شما کمک کند. این بک لینک‌ها را می‌توان ایجاد کرد که لینک وب سایت خود را به صفحه نمایش خود و یا در توضیحات هر ویدیویی که در کانال خود ارسال می‌کنید اضافه کنید. با دیدن لینک وب سایت شما در مناطق مختلف کانال، باعث می شود تا در مورد وب سایت شما صحبت کنید و بنابراین ترافیک آن را افزایش می دهد.

معایب داشتن کانال یوتیوب

۱. در یوتیوب همه چیز عمومی است
یوتیوب یک پلتفرم رسانه اجتماعی عمومی است. این معناست که افراد برای دیدن هر یک از ویدیوهای شما که در کانال های خود منتشر می کنند نیازی به ایجاد حساب کاربری ندارند. همچنین، هر کسی می‌تواند یک ویدیو ارسال کند. این می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در حق کپی می‌شود و ممکن است مشکلاتی در مورد تجاوز به خصوصی وجود داشته باشد.

۲. یوتیوب قوانین زیادی دارد
هر پلتفرم رسانه اجتماعی دیگری، یوتیوب قوانین زیادی دارد که کارهایی را می‌توان در کانال خود انجام داد. این می‌تواند از طریق شرایط بهینه سازی، مواردی که می‌توانید در کانال خود پست کنید و ظاهر کانال شما باشد.

۳. حساب شما را می‌توانم بدون هیچ دلیلی غیرفعال کرد
اگر قوانین یوتیوب را تغییر دهید، حساب شما غیرفعال می‌شود. این می‌تواند باشد اگر:
مطالبی که منتشر می‌کنند شرایط و دستورالعمل‌های انجمن را برای ایجاد کانال‌های یوتیوب می‌کنند که اجازه استفاده از آن را می‌کنند.
شما همچنان به رفتار غارتگرانه نسبت به افراد دیگر ادامه می‌دهید. نمونه هایی از این رفتار عبارتند از اذر و اذیت، نظرات و این دسته از موارد.
ویدیوهای شما مکرراً به دلیل ادعای نقض حق کپی رایت گزارش می‌شوند.
هنگام کپی کردن ایده ویدیویی شخصی، یا هنگام ساختن ویدیویی که با شرایط و ضوابط مطابقت دارد، حساب شما را نمی توانید غیرفعال کنید. یوتیوب این حق را دارد که کانال شما را بدون دلیلی حذف یا غیرفعال کند.

۴. هر تبلیغ کننده ای می تواند روی ویدیوی شما یک افزودنی قرار دهد
این معناست که حتی رقبای شما نیز می‌تواند افزوده‌های را روی ویدیوی یا نزدیک آن اجرا کند، شما می‌توانید به شما نشان دهید که آسیبی که می‌بینید.
مزایا و معایب بسیار بیشتر برای یوتیوب وجود دارد، اما اینها مواردی هستند که ما فکر می کنیم باید درباره آنها بدانیم. این موضوع به هنجارها و ارزش‌های شما می‌دهد که کدام مزیت یا ضرر برای شما بیشتر وزن دارد. البته هیچ مشکلی ندارد که چیز جدیدی را امتحان کنید. در غیر این صورت، هرگز نمی فهمید که آیا این چیزی برای شماست یا خیر!
خودتان تصمیم بگیرید که با توجه به اهداف و برنامه هایی که دارید، یوتیوب برای شما مناسب است یا نه!

دوره «صفر تا صد آموزش یوتیوب»
یوتیوب مکانی است برای درخشش ویدئوها و سازندگان ویدئوها. با ساخت یک کانال یوتیوب، می‌‌توانید یک برند آنلاین مشهور بسازید و محتوای‌تان را با دنیا به اشتراک بگذارید. این دوره توضیح می دهد که چگونه یک کانال یوتیوب جدید بسازید، پایه و اساسی برای مشترکین خود بسازید و کلیک کنید را به Action تبدیل کنید.

در طول دوره، دوره مربی، ریچ هرینگتون، استراتژی‌های اساسی ایجاد مخاطب و به منظور استفاده از آنها را در میان می‌گذارند. ریچ توضیح می‌دهد چگونه آرت‌ورک‌های متقاعدکننده بسازید، تصاویر کوچکی را انتخاب کنید و از کارت‌ها و کپشن‌های یوتیوب استفاده کنید. او همچنین درمورد مواردی مانند ساخت یک اجتماع یوتیوبی، ساخت کانال در Creator Studio، پخش زنده و… نیز صحبت می‌کند.

این دوره را شروع کنید و هرچیزی کنید که برای ساخت یک کانال یوتیوب موفق برای یک کسب و کار موفق هستید باید بیاموزید.
برای دریافت اطلاعات بیشتر و تهیه دوره اینجا را کلیک کنید.

شاید پست های قدیمی هم براتون جالب باشه:

https://virgool.io/@vidonelearning/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4-% D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87 -%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2 %DB%8C%D9%85-wa4ehjm6ejn5
https://virgool.io/@vidonelearning/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9 %87-%DB%8C%D8%A7-%D8%AA%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA- %D9%88-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9% 86%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%DA%A9%D9%86% D8%AF-uzg5l5emgg8b
https://virgool.io/@vidonelearning/%DB%B4-%D9%85%D9%88%D9%84%D9%81%D9%87-%DA%A9%D9%84%DB%8C% D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DA%98%DB%8C- %D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA%DB%8C-fwnuasltavyq

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!