نتایج دقیق کروماتوگرافی تا حد زیادی به تکرار حجم تزریق دقیق به سیستم های کروماتوگرافی بستگی دارد. چنین حجمی معمولاً در محدوده میکرولیتر قرار دارند. سایر عوامل موثر در نتایج، عملیات‌های عملیاتی مانند ترکیب فاز متحرک و سرعت جریان، کنترل جریان ستون، خلوص حلال‌ها یا گازهای طول فاز متحرک، عاری از نشتی، دتکتور و کارایی ستون هستند. مقاله حاضر به طور خلاصه به نقش تطبیق در دسته بندی به منظور استفاده از نظر می پردازد.

ابزارهای رایج برای معرفی نمونه عبارتند از:

  • تزریق سرنگ دستی
  • تزریق با استفاده از دریچه هایی با حلقه های نمونه حجم ثابت
  • معرفی نمونه خودکار با اتوسمپلر

تزریق سرنگ رایج ترین روش معرفی نمونه است. این مقرون به صرفه ترین گزینه برای انتخاب دستی حجم و ورود به سیستم را می کند. با این حال، حجم انتخاب شده به قضاوت شخصی دارد و احتمال خطا از فرد به فرد یا حتی همان فردی که تکرار می کند وجود دارد. تزریق سرنگ تنها در صورت صحیح بودن قابل اعتماد است در و جابجایی سرنگ دقت لازم را داشته باشد. الزاماتی زمان بر است و حتی کروماتوگراف های باتجربه نمی تواند چنین پذیرشی حجم های تزریق شده را تضمین کند. سرنگ‌ها دستگاه‌های ظریفی هستند، بنابراین در حین استفاده نیاز به مراقبت دقیق دارند و همچنین قبل از استفاده بعدی باید تمیز شوند.

دستگاه محبوب بعدی یک انژکتور لوپ حجم ثابت است. حجم تزریق ثابت که با حجم لوپ نمونه تعیین می شود. با این حال، اگر به اندازه کافی توسط فاز متحرک شسته نشود، بقایای باقی مانده از تجزیه و تحلیل قبلی می تواند به پیک های ناخالصی نامطلوب کروماتوگرام تبدیل شود.

بهترین گزینه تزریق خودکار با کمک نمونه گیری خودکار است. چند مزیت نسبت به تزریق دستی دارد.

تزریق حجم

حجم تزریق توسط نرم افزار تنظیم می شود و بنابراین از خطاهای شخصی است. در صورت نیاز می توان صدا را برای ساختن الزامات آنالیز بازنشانی کرد.

تزریقات را تکرار کنید

تعداد دفعات تکرار در هر ویال را می توان با کمک نرم افزار بهینه کرد تا تکرار نتایج مطلوب حاصل شود. همه اینها بدون وجود انسان امکان پذیر است. اگر تزریق های مکر به صورت دستی انجام شود، چنین تزریق هایی با دقت بالا امکان پذیر نیست.

انتخاب ویال

سینی نمونه‌های خودکار دارای شکاف‌های شماره‌دار برای موقعیت‌یابی ویال‌های نمونه است. نمونه‌بردار خودکار از قبل برنامه‌ریزی شده است تا ویال‌ها را به ترتیب دلخواه برای انجام تزریق انتخاب کند. توالی را می توان در طول اجراها برای حل به نمونه های اولویت تغییر داد. این یک مزیت بزرگ است زیرا انتخاب ویال ها را به صورت دستی حذف می کند.

چرخه های نصب

شستن سرنگ و سوزن نمونه برداری خودکار با جاهای خالی در بین تزریق های تکراری نیاز است. تعداد چرخه های مختلف و توالی آنها را می توان بر اساس الزامات آنالیز برنامه ریزی کرد.

تزریق استانداردها

تزریق محلول‌های استاندارد در بین تزریق‌ها، نمونه‌هایی برای کمک به کنترل عملکرد سیستم نیاز است. تعداد استانداردهایی که باید تزریق شوند و توالی آنها را از قبل برنامه ریزی کنند.

تعداد زیادی نمونه

در یک بارگذاری، 100 یا حتی بیشتر نمونه یا استاندارد را می توان در موقعیت های شماره گذاری شده سینی نمونه برداری خودکار انجام داد. تزریق از موقعیت های شماره گذاری شده با ترتیب برنامه ریزی شده پیروی می کند و از خطاهای انتخاب شده از چنین تعداد زیادی ویال به صورت دستی جلوگیری می شود.

صرفه جوئی در زمان

بزرگترین مزیت ارائه شده توسط نمونه‌برداران خودکار صرفه‌جویی در زمان است. پس از آماده سازی و بارگیری نمونه ها و تنظیم توالی آنالیز، تحلیلگر آزاد است تا به کارهای دیگر بپردازد. نمونه های خودکار حتی یک شبه زمانی که هیچ کس در اطراف نیست کار می کنند. این ویژگی به طور قابل توجهی به افزایش توان عملیاتی نمونه آزمایشگاهی کمک می کند.

شرکت شناساپرتوژن تامین کننده انواع دستگاه های اتو اسکپلر و کروماتوگرافی می باشد .جهت کسب اطلاعات بیشتر با شرکت شناسا پرتوژن در ارتباط باشید.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – میرداماد – خیابان کازرون شمالی – کوچه نیک رای – پلاک 3 – طبقه 6 – واحد 13

شماره تماس : 02175311 – 02122919474 – 02122919720

شماره واتساپ : 09199060602

ایمیل: [email protected]

وب سایت : https://partogene.com

اتوسمپلر HPLC، دتکتور دستگاه hplc، ستون دستگاه HPLC، کروماتوگرافی hplc، کروماتوگرافی اچ پی ال ​​سی، کروماتوگرافی با کارایی بالا، کروماتوگرافی مایع، ویال دستگاه HPLC

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!