نتفلیکس، غول صنعت استریم، به‌دنبال پایان عصر تلویزیون‌های سنتی است. رید هستینگزکارگردان نتفلیکس، به‌مدت بیش از هشت سال است که به پایان می‌رسد، مردم از تلویزیون‌های سنتی اشاره می‌کنند و در جریان برگزاری جلسه‌ای با سرمایه‌گذاران شرکت روی دیدگاه‌های پیشین خود را می‌کنند و تلویزیون‌های سنتی را در پنج تا ۱۰ سال آینده به پایان می‌رسانند. .

پیش‌بینی مرگ شبکه‌های تلویزیونی توسط شرکتی مثل نتفلیکس زیاد تعجب‌برانگیز نیست. کانال‌های تلویزیونی که به رایگان ازطریق آنتن قابل دسترسی هستند، جزو بزرگ‌ترین سرویس‌های رقبای استریم نتفلیکس به حساب می‌آیند و طبیعی است که این شرکت تمام تلاش خود را برای مقابله با آن‌ها انجام می‌دهد.

نت فلیکس برای بالا بردن درآمدهایش به افرادی که مخاطب کانال‌های تلویزیون سنتی هستند نیاز دارند. آمار نشان می دهد در سه ماه چند بار تعداد مشترکین نتفلیکس در ایالات متحده آمریکا و کانادا به میزان 1.3 میلیون نفر است. نتفلیکس بیش از 22 میلیون کاربر اشتراکی در سراسر دنیا دارد و آنطور که تحلیلگران می‌گویند، به نظر می‌رسد که این عدد قرار نیست فعال باشد.

با این وجود، شرکت تحت مدیریت رید هستین افزایش به تعداد جستجوهایش برای مشترکین ادامه می دهد. یکی از ایده‌های نتفلیکس، اضافه کردن پلن‌ها شامل نمایش تبلیغات است تا افراد بیشتری از این سرویس استریم ترغیب شوند. نتفلیکس همچنین تلاش می‌کند به‌اشتراک کردن حساب کاربری را غیرممکن کند تا چند نفر به‌صورت هم‌زمان امکان استفاده از یک حساب را نداشته باشند.

بااینحال وقتی در شرایط شرکتی مثل نتفلیکس باشید و به تعداد زیاد مشترک دست پیدا کنید، برای ادامه عملکرد بهتر نیاز دارید رقبا (شامل شبکه‌های تلویزیون سنتی، یوتیوب، تیک تاک و…) عملکرد بدی از خود نشان دهنده داشته باشید. بنابراین طبیعی است که رید هستینگز به مخاطبان کانال های تلویزیونی باشد.

آیا پیش‌بینی نتفلیکس رنگ حقیقت به خود می‌گیرد؟ ورج می‌گوید درحال‌حاضر تعداد بینندگان کانال‌های تلویزیون بسیار کم است. پس از افزایش تعداد محتواهای اختصاصی شبکه‌های کابلی (پولی) در دهه‌ی 2010 میلادی، بسیاری از تماشاگران کانال‌های سنتی را آغاز کردند. Grey’s Anatomy همچنان یکی از پربازدیدترین سریال‌ها در ایالات متحده آمریکا می‌شود، مخاطبان مخاطب هر قسمت از این سریال از ۲۰ میلیون به تنها چهار میلیون نفر رسیده است.

با همه این‌ها نباید کانال‌های سنتی را فراموش کرد که با آن‌ها قابل دریافت هستند، همیشه رایگان هستند. برای تماشای فیلم و سریال در این شبکه‌ها نیاز به پرداخت هزینه‌های اینترنتی و هزینه‌های حساب کاربری نیستید. با روشن کردن تلویزیون، به انواع محتواها دسترسی دارند، محتوایی که نتفلیکس به‌شدت به‌دنبال آن‌ها در پلتفرم خود است. The Office و Friends و Grey’s Anatomy و ده‌ها سریال نوجوانانه‌ی شبکه‌ی CW تا قبل از حذف از نتفلیکس جزو پرمخاطب‌ترین سریال‌های این سرویس استریم بودند.

مقالات مرتبط:

از طرفی به‌لطف استاندارد ATSC 3.0، کانال‌های سنتی تلویزیون قرار می‌گیرد که بهبودهای محسوسی را به خود ببیند. این استاندارد هنوز به‌طور مستقیم در دسترس قرار نگرفته، اما کیفیت پخش فیلم و سریال را بسیار افزایش می‌دهد و همچنان کاربران را مجبور به پرداخت پول نمی‌کند.

ATSC 3.0 از وضوح 4K، نرخ فریم 100fps، دامنه رنگی وسیع و HDR پشتیبانی می‌کند. نتفلیکس درحال‌حاضر به‌منظور پخش محتوا با این ویژه‌ها ماهانه ۱۹،۹۹ دلار پولی از کاربران دریافت می‌کند. از سرویس استریم HBO Max در زمینه پخش 4K بسیار ضعیف شده است. کیفیت ساخت‌های شبکه‌های کابلی افزایش پیدا کرده و اکنون تعداد زیادی از افراد حاضر با پرداخت مبلغی مشخص، تلویزیون خود را به تماشای مسابقات ورزشی بنشینند.

کانال‌های تلویزیون سنتی در رقابت با نتفلیکس با چالش‌های فراوانی هستند، اما این‌که در طول این کانال‌ها تا نهایتاً ۱۰ سال آینده به پایان موضوع بسیار ملی‌برانگیزی می‌رسد. با وجود مشکلاتی که سرویس‌های استریم دارند، نتفلیکس چگونه تلویزیون‌های سنتی را پیش بینی کرده است؟ این اتفاقی است که واقعاً رنگ حقیقت به می‌گیرد یا نه، سوالی است که نیاز به گذر زمان دارد.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!