این روزها نام متاورس در همه جا دنیای دنیای ارز دیجیتال می‌شود، تقربیا تمام پروژه‌های جدید از این نام برای برندینگ خود استفاده کرده است. گویی متاورس به نوآورانه بودن یک پروژه کمک خواهد کرد. هر چند در این موضوع که ایده‌های متورس‌ها یک ایده بی‌نهایت نوآورانه و کاربردی‌پذیر است شکی نیست، با این حال بسیاری از این پروژه‌های نوپا به اشتباه از نام متاورس برای شناسایی بهتر خود استفاده می‌کنند. اما از بین این متاورس‌های جدید نیز پروژه‌هایی پیدا می‌شوند که ظاهرا با هدف و برنامه دنبال توسعه و ارائه محصول با کیفیت هستند. بلاکتوپیا یکی از این پروژه هاست که تحلیلگران بسیاری به آینده خوشبین هستند، در این مقاله میخواهیم به معرفی و بررسی این پروژه بپردازیم، زیرا اگر شما هم به متاورس و دنیای بلوکچین علاقه مند هستید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بلاکتوپیا یک پروژه متاورسی شرکت بر بلوکچین پالیگان است. بلاکتوپیا با ترکیب بلوکچین، NFT‌ها و واقعیت مجازی اقدام به ساخت یک دنیای مجازی کرده است. مشارکت این دنیای مجازی آموزش، سرگرمی و تجارت است. در واقع بلاکتوپیا را می‌توان مانند یک مرکز خرید یا ساختمان تجاری اما به صورت مجاری در نظر گرفت. کاربران با استفاده از عینک‌های واقعی مجازی می‌توانند در این برج ۲۱ طبقه‌بندی شده و از امکانات آن استفاده کنند.

ایده طراحی ۲۱ طبقه برای برج بلاکتوپیا، نمادی از ۲۱ میلیون واحد بیت کوین است. در واقع حرکت تجاری، در عین حال احترامی به پادشاه ارزهای دیجیتال بوده و به پروژه برندینگ نیز کمک کرده است.

با وجود بلاکتوپیا در دست توسعه، هم‌اکنون پروژه‌هایی مانند صرافی کوکوین، پروژه اولانچ، بایننس NFT و برخی دیگر از افراد مطرح کریپتو در این متاورس دفتر اداری گرفته‌اند.

پروژه بلاکتوپیا، قبل از هر چیز از یک موتور گرافیکی قوی بهره می‌برد که به کمک آن موفق به خلق یک دنیای مجازی با ویژگی‌ها بصری چشم‌نواز شده است. پروژه‌هایی مانند دیسنترالند و سندباکس، بلاکتوپیا در صدد خلق دنیای گرافیکی مدرن برآمده است.

از طرف دیگر، کاربران با استفاده از عینک‌های واقعی مجازی می‌توانند خود را در این دنیا ببینند و به تمام صورت و کمال از امکانات آن استفاده کنند. بلاکتوپیا دارای ۲۱ طبقه و تعداد بسیار زیادی زمین است که با نام بلوک می‌شوند. این زمین‌ها به پروژه رسمی با توکن که بلوک نام دارد، مالکان می‌توانند حتی زمین‌ها را اجاره دهند.

در این زمین ها دفتر اداری رسمی، فروشگاه های مجازی، دانشگاه و مراکز آموزشی، صرافی‌ها و مکانهای سرگرمی مختلف به دنبال احداث شدن هستند. در واقع بلاکتوپیا در جستجو برای تبدیل شدن به یک مرجع کامل و قابل لمس برای دنیای رمز ارزها است که همه‌چیز از تجارت تا آموزش در این سرزمین به راحتی قابل دسترسی باشد.

بلاکتوپیا یکی از نوآورانه‌ترین و خلاق‌ترین پروژه‌های متورسی است که در دنیای رمز ارزها معرفی شده است. با وجود اینکه پروژه هنوز در دست توسعه است اما نام‌های آشنایی با احداث دفتر اداری و سرمایه‌گذاری در این پروژه ساخته شده است.

از مهم ترین ویژگی های بلاکتوپیا، جامع بودن پروژه برای دسترسی راحت به سیل عظیمی از دادها می‌باشد. تصور کنید با عینک واقعیت مجازی در یک برج تجاری در حال قدم زدن هستید و به هر سو که می‌نگرید برای چیزی وجود دارد. به راحتی می‌توانید از مراکز آموزشی استفاده کنید و حتی امور تجاری و مجازی خود را در این دنیای مجازی انجام دهید. بی نظیر است!

بلاکتوپیا امکان کسب درآمد در دنیای خود را نیز برای آنها زمین‌ها به وجود آورده است. مالکان با خرید زمین‌ها علاوه بر سرمایه‌گذاری طولانی مدت می‌توانند آن‌ها را بخرند، کسب کنند و ایجاد کنند و یا برای ارائه تبلیغات با سایر شرکت‌ها قرارداد امضا کنند، همچنین با کسب توکن بومی پلتفرم و سهام‌گذاری آن در سایت رسمی می‌توان درآمد منفعل پرداخت کرد. .

از دیگر ویژگی‌ها حضور این پروژه در شبکه بلوک‌چینی پالیگان است. پالیگان به جرئت یکی از بهترین شبکه‌های بلوک‌چینی است، که امروز در حال بزرگ‌تر شدن است. قطعا هرچه اکوسیستم پالیگان بزرگتر شود، جایگاه بلاکتوپیا بهتر خواهد شد. از طرف دیگر پالیگان تراکنش‌هایی سریع و ارزان ارائه می‌شود که برای یک کاربر بلوک‌چین نکته بسیار مهمی است.

بلوک که در زبان انگلیسی بلوک نامیده شده است. رمز ارز بومی متاورس بلاکتوپیا است. این رمز ارز یک توکن در شبکه پالیگان است و در صرافی‌هایی مانند کوکوین قابل معامله است. بلوک به نوعی پول رایج این دنیای مجازی است. تمامی زمین‌ها و امکانات درون شبکه‌های این پروتکل با توکن بلوک انجام خواهد شد. همچنین کاربران می‌توانند خود را سهام‌دار کنند و سود منفعل را دریافت کنند (درآمد منفعل) بپردازند.

هنوز تیم پروژه صحبتی از غیرمتمرکز کردن حاکمیت پروتکل نکرده است. اما از آنجایی که غیرمتمرکز شدن یک الزام برای دنیای رمزارز و مخصوصا متورس است. احتمال اینکه در آینده حاکمیت پروتکل به واسطه توکن بلوک غیرمتمرکز شود، بسیار بالاست. این اتفاق می‌تواند تأثیر مثبتی در قیمت توکن بلوک ایجاد کند.

در زمان نگارش این مقاله، بلوک با قیمت 0.003 در حال معامله و حجم بازاری در حدود 26 میلیون دلار است. حجم بازار کوچک بلاکتوپیا می‌تواند پتانسیل رشد بسیاری را در خود داشته باشد.

بلاکتوپیا از امکاناتی که به پروژه‌ها می‌پردازند، می‌توانند آینده را تا حد زیادی تضمین کنند. تجمع همه افراد به دنیای ارزدیجیتال و تجارت نوین در یک دنیای مجازی که ظاهری شبیه به برج تجاری دارد ایده های دنیای خلاقانه است.

آزمایش بلاکتوپیا یک نسخه آزمایشی از پروژه خود رونمایی کرد که به قید قرعه برخی از آنها توکن بلاکند از آن استفاده می کنند. اگر تیم پروژه یک دنیای مجازی کامل و بدون باگ ارائه دهنده بلاکتوپیا باشد، می‌تواند آینده‌ای درخشان را به خود اختصاص دهد.

در سایت رسمی پروژه، نقشه راه سال ۲۰۲۲ منتشر شده است. اگر نقشه راه را مطالعه کنید به مواردی مانند امکان چت کردن در متاورس، پیدا کردن دوست و ارتباط با آن، ساختن NFT‌ها، ایجاد کیف پول تخصصی، ساخت بازی‌های کوچک درون متاورس‌ها و در نهایت مولتی چین شدن پروژه و ادقام آن با شبکه‌های دیگر اشاره کنید. شده است.

نقشه راه بلاکتوپیا با توجه به نیاز کاربران و خلاءهای موجود در دنیای کریپتو کارنسی نوشته شده است. تیم توسعه بلاکتوپیا جز به جزئی از یک متاورس بلوکچینی را بررسی کرده و راه حلی برای حل آنها ارائه کرده است. آیا باید تیم توسعه در عمل چگونه انجام وظیفه خواهد کرد، آیا همه وعده‌ها سر موعد انجام خواهند شد؟ در صورتی که تیم سازنده به نقشه راه متعهد باشد، بلاکتوپیا از آینده درخشانی خواهد بود.

در این مقاله به معرفی متاورس بلاکتوپیا پرداختیم، بلاکتوپیا یک متاورس کامل و جامع با جزئیات شفاف است. پروژه‌ای خلاقانه که نسبت به رقبای خود قابل توجه است. تا‌کنون اینطور به نظر می‌اید که بلاکتوپیا تنها به دنبال فروش چند زمین بی‌ارزش نیست، بلکه در نظر دارد تا متاورسی بین‌هایت کاربردها را ارائه دهد.

این پروژه پتانسیل تبدیل به یک مکان واحد برای تجارت دیجیتال و آموزش دنیای آینده می شود. با وجود نکات مثبتی که در مقاله گفتیم، تنها وفادارای تیم سازنده پروژه باقی مانده است که می‌تواند یک بلاکتوپیا را در دنیای آینده تبدیل کند.

منبع : متاورس بلاکتوپیا، آسمان خراش متاورسی

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!