مبلغ عیدی یکی از مزایایی است که هرسال طی ماه‌های دی و بهمن تعیین شده و تا از عید به پرداخت می‌شود. این مبلغ برای کارمندان و کارگران زیر نظر وزارت کار است که به مدت 12 ماه از محل کار بیمه شده است. این مبلغ بسیار دلچسب کارمندان وزارت کار بوده و اکثر اوقات نسبت به تامین مایحتاج زندگی خود اقدام می‌کنند. آخرین مبلغ عیدی سال 1400 اعلام شد و در این مقاله می‌خواهیم درباره میزان مبلغ، میزان محاسبه و موعد پرداخت آن مطالب ارائه شود.

مبلغ عیدی از موارد مهم شرکت ها در سیستم پرداخت حقوق و دستمزد است. همه کارفرمایان در هر محیط کاری باید طبق قوانین میزان عیدی را به کارمندان پرداخت کنند. این موضوع شامل حال حاضر است که حداقل یک سال سابقه کار در شرکت دارند. هر کارفرما باید حداقل دو برابر و باید سه برابر حقوق را به خود پرداخت کند. این فرمول بسیار عامه بوده و برای تعیین میزان عید هر کارمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه روش محاسبه عیدی سال 1400 را بررسی می کنیم:

مواردی که نشان می دهد محاسبه میزان عید هر سال یک فرمول معین دارد و فرمایان طبق این فرمول مبلغ مورد نظر را به کارمندان پرداخت می کنند. حساب عیدی سال یکی از حقوق و دستمزد از دغدغه های کارفرمایان است. قبل از اینکه عیدی را محاسبه کنیم باید رقم پایه حقوق روزانه را بدست آوریم. حقوق پایه از تقسیم دستمزد دریافتی ماهانه بر تعداد روزهای ماه می‌آید. به عنوان مثال اگر ماهانه معادل 3 میلیون و 600 هزار تومان باشد، پایه حقوق روزانه معادل 120 هزار تومان می‌آید. با استفاده از این عدد می‌توانم عیدی سالانه را محاسبه کنم.

طبق مصوبه وزارت کار، عید کارمندان و کارگران معادل 60 روز یا 90 روز آخرین دستزد است که بازه حداقل و حداکثر عیدی را در بر می‌گیرد. مصوبه بیانگر اینست که عیدی کارمندان نباید از 60 روز دستمزد کمتر و از 90 روز آخرین دستمزد بیشتر باشد. برخی از کارفرمایان کمتر یا بیشتر از این رقم را به کارمندان خود می‌کنند که خارج از بحث این مقاله قرار می‌گیرند. به عنوان مثال اگر پایه حقوق روزانه مبلغ 120 هزار تومان در نظر گرفته شود، کمترین عید 7 میلیون و 200 هزار تومان و بیشترین مبلغ 10 میلیون و 800 هزار تومان خواهد بود.

📷

بیان شده برای فرمول های مورد استفاده قرار می گیرند که حداقل یک سال سابقه کار در شرکت های مربوطه دارند. نرم افزار نرم افزار سپیدار حسابداری به شیوه آسان میزان عیدی را بر اساس سوابق کاری و پایه حقوق محاسبه می کند. در این بین هستند که کمتر از یکسال در شرکتی فعال هستند. برای این روش محاسبه عیدی سال 1400 به شرح زیر است:

عید هر ماه در سال 1400 = حقوق ماهیانه ضرب در 2 نتیجه تقسیم بر 12

با فرمول فوق اگر فردی به مدت 6 ماه در شرکتی فعالیت کرده باشد، عدد بدست آمده در عدد 6 ضرب می‌شود. در صورتی که حقوق پایه وزارت کار را کمتر از یک سال در شرکتی داشته باشید، جدول این روش برای یافتن میزان عید سال 1400 است.

برخی از سال‌ها پیشنهادات متفاوت دیگری برای محاسبه عیدی مطرح می‌شوند که در سال 1400 برخی از سناریوهای محتمل به شرح زیر هستند:

برخی از سال‌های ایده‌های متفاوت برای نحوه محاسبه و پرداخت عید به کارمندان مطرح می‌شوند. یکی از سناریوهای مطرح شده برای عید سال 1400 تفاوت رقم پرداختی برای افراد متاهل و دارای فرزند و افراد مجرد است. یکی از پیشنهادات مورد بحث پرداخت پول به ازای همسر تحت تکفل و تعداد فرزندان برای افراد متاهل است. البته این موضوع هنوز تایید نشده ولی احتمال تصمیم آن بسیار قوی است.

📷

در جریان تعمیم قوانین وزارت کار، یکی از پیشنهادات پیشنهادی پیشنهاد شده مبلغ ثابت عیدی معادل یک ماه حقوق است. به احتمال زیاد این قانون بسیار کم است ولی در صورت اجرای آن، حداقل و حداکثر عیدی معادل 60 روز و 90 روز کلا منتفی می‌شود. سال‌های زیادی است که بازه‌ای برای پرداخت عید در نظر گرفته می‌شود ولی شورای وزارت کار در جستجو است که به جای ارائه بازه پرداختی عیدی، فرمول ثابتی را برای همه افراد در نظر بگیرید.

همه کارشناسان زیر نظر وزارت کار مشمول عیدی و پاداش پایان سال هستند. عید کارگران با میزان عیدی کارکنان دستگاه های اجرایی و دولتی متفاوت است و به تناسب میزان حقوق پایه محاسبه می شود. میزان پرداخت عیدی کارگران معادل دو ماه حقوق پایه تا سقف 7 میلیون و 966 هزار و 485 تومان است. هم‌چنین حداقل عیدی معادل معادل 5 میلیون و 310 هزار و 990 تومان است.

کارگرانی که کمتر از یکسال یعنی از 1 تا 11 ماه سابقه کار در شرکتی را دارند، مشمول پراخت عیدی می‌شوند. این دسته از کارگران به میزان “دو برابر حقوق پایه مندرج در فیش حقوقی، تقسیم بر 12، ضرب در تعداد ماه کارکرد” را عید می‌کنند. به عنوان مثال اگر کارگری حقوق پایه وزارت کار در سال 1400 یعنی 2 میلیون و 655 هزار و 495 را دریافت می کند و یک ماه سابقه کار مبلغ 442 هزار و 582 تومان دارد، بر اساس یازده ماه گذشته کار مبلغ 4 میلیون و 868 هزار و 407 تومان. تومان عیدی دریافت می کند.

با توجه به گسترش کار شرکت‌ها و سازمان‌ها، لزوم وجود سیستم حسابداری به منظور محاسبه دقیق عیدی و حقوق و دستمزد بیش از پیش از احساس می‌شود. در صورت صرف به کارگیری نیروی انسانی میزان خطا در محاسبات افزایش می‌یابد. سپیدار سیستم با ارائه نرم افزار حسابداری کاربردی با رابط کاربری آسانی کمک بسزایی به حسابداری شرکت ها کند. کارفرمایان می‌توانند برای تهیه این سیستم حسابداری برای حساب عیدی سال 1400 و حقوق و دستمزد ماهانه به سایت مراجعه کنند. www.sepidarsystem.com مراجعه کرده و یا از طریق شماره تماس 81022000-021 با مجموعه ارتباط برقرار کنند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!