به همین خاطر ممکن است در پایان سال کاری از حقشان محروم شوند. حق سنوات یکی از پرداخت‌های غیرمستمر برای کارمندان و کارگران است که با قرارداد باید فرد پرداخت شود. در این مقاله به تعریف حق سنوات و مبلغ سنوات ۱۴۰۰ با جزئیات می‌پردازیم.

حق سنوات یکی از پاداش‌هایی است که از سمت کارفرما به کارگران تعلق می‌گیرند. از حق سنوات با نام مزایای پایان خدمت هم یاد می‌شود و معادل یک ماه حقوق فرد است. در واقع کارفرماها باید مطابق با قانون کار، به ازای هر یک سال خدمت، معادل یک ماه حقوق را به کارمندان خود پرداخت کنند. این حقوق در پایان سال کاری یا در زمان پایان کار کارگر به او پرداخت می‌شود.

مبلغ سنوات سال ۱۴۰۰ بر خلاف سال‌های قبل بر اساس آخرین حقوق پرداختی به فرد تعیین می‌شود. به‌عنوان مثال، افرادی که یک سال فعالیت در یک شرکت دارند، در پایان سال کاری یا در زمان انجام قرارداد، حقوق خود را دریافت می‌کنند. اما کسانی که سه سال سابقه فعالیت دارند، معادل یک ماه حقوق به‌عنوان حق سنوات می‌گیرند.

قشر کارگر جامعه در همه جهان با مشکلات اقتصادی روبه‌رو هستند. برای کمک به کارگران و کارمندان علاوه بر حقوق و دستمزد، پاداش هایی در نظر گرفته می شود که تا حدودی به وضعیت معیشتی آن ها کمک کند. حق سنوات و سنوات پایه‌های برتر هستند که بسیاری از افراد، آن‌ها را با هم اشتباه می‌گیرند. اما تفاوتهای واضحی بین این دو حق وجود دارد که از آن برای همه کارها و کارمندان نیاز است.

حق سنوات دریافتی است که در پایان سال کاری یا بعد از پرداخت به کارگر پرداخت می‌شود. درصورتی‌که سنوات پایه به حقوق پایه کارمند اضافه می‌شود. پایه سنوات به همه کسانی که بیشتر از یک سال سابقه فعالیت برای یک کارفرما را دارند، تعلق می‌گیرند. پایه سنوات سال ۱۴۰۰ برای هر روز ۴۶ هزار و ۶۶۶ ریال است. در واقع ماهانه مبلغی معادل ۱۴۰ هزار تومان به حقوق افراد با بیش از یک سال سابقه، تعلق می‌گیرد.

پرداخت سنوات بخشی از قانون کار است که مانند سایر قوانین، شرایط خاص خود را دارد. همه کارفرماها موظف به پرداخت سنوات به کارگران و کارمندان خود هستند. افراد با شرایط و قوانین مرتبط با سنوات از حقوق خود آگاه می‌شوند و احتمال ضایع شدن حقوق راشان می‌دهند.

همه کارگاه‌هایی که مشمول قانون کار هستند، باید هنگام پایان خدمت، مبلغی معادل آخرین حقوق یک ماه آن‌ها را پرداخت کنند. در صورتی که فرد کمتر از یک سال سابقه فعالیت داشته باشد، حق سنوات باید بر اساس تعداد روزهای کاری انجام شود. آثاری که مشمول دریافت سنوات می‌شوند، عبارت‌اند از:

کار فصلی باید مطابق با مدت زمان کارکردشان از کارفرما حق سنوات دریافت کنند.
همه کارگران و کارمندان با قراردادهای رسمی و غیررسمی مشمول دریافت سنوات می‌شوند.
افرادی که به هر دلیلی مانند استعفا یا اخراج محل کار را ترک می‌کنند هم باید کارفرمای خود را از سنوات بگیرند.
دریافت سنوات برای ساعت کاری یا پاره‌وقت باید مطابق با کارکردشان انجام شود. میزان سنوات ۱۴۰۰ برای چنین فردی با حساب کاری دریافتی در ۹۰ روز است.
همه کسانی که کمتر از یک سال برای یک کارفرما کار کرده اند، باید بر اساس تعداد روزهای کاری، سنوات دریافت کنند.

اگر جزوی از افراد بالا هستند، اما مبلغی را تحت‌عنوان حق سنوات دریافت نکرده‌اید، با مراجعه به اداره کار می‌توانید از کارفرمای خود شکایت کرده و خواهان حقتان شوید.

حق سنوات در پایان هر سال توسط شورای عالی کار اعلام می‌شود. برای محاسبه مبلغ حق سنوات، باید حقوق پایه را در تعداد روزهای کارکرد در طول یک سال ضرب کرده و عدد به دست آمده را بر تعداد روزهای یک سال یعنی 365 تقسیم کنید. عددی که در نهایت به دست می‌آید، همان میزان سنوات سال ۱۴۰۰ است. اگر از سال‌های قبل هم سنوات پرداخت شده، باید مبلغ آن را با سنوات سال جدید خود جمع کنید. در نرم افزار مالی از فرمول زیر برای محاسبه حق سنوات استفاده می شود:

حق سنوات = حقوق پایه در حکم * کارکرد سنوات / ۳۶۵

مبلغ سنوات پایه هم مانند حق سنوات توسط شورای عالی کار تعیین می‌شود. پایه سنوات در سال ۱۴۰۰ به ازای هر روز ۴۶ هزار و ۶۶ ریال است. مجموع این عدد در ماه ۱۴۰ هزار تومان می‌شود که به کارگران و کارمندان پرداخت خواهد شد. اگر فعالیت شما در یک شرکت یا کارگاه بیشتر از یک سال باشد، برای محاسبه پایه سنوات تعداد روزهای کاری را در حقوق پایه‌ها از سمت وزارت کار ضرب کنید.

واحد مالی و حسابداری هر شرکت را قلب تپنده هر سازمان می‌دانند. مدیریت امور مالی علاوه بر تضمین سودآوری شرکت، رضایت کاربران را هم به همراه دارد. در این مقاله به بررسی پایه و حق سنوات سال ۱۴۰۰ پرداخت و نحوه پرداخت و آخرین سال را به شما آموزش دادیم. حقوق حساب همه کاری سخت و زمان‌بر است. به همین خاطر از یک سیستم نرم افزاری معتبر برای همه شرکت ها و کارگاه های مشمول قانون وزارت کار توصیه می شود.

با استفاده از نرم‌افزارهای سپیدار سیستم می‌توانید هزینه‌ها و درآمدهای شرکت و کسب و کار خود را به‌راحتی و بدون دردسر مدیریت کنید. برای تهیه نرم‌افزار موردنیازتان به سایت سپیدار سیستم مراجعه کنید یا با شماره تلفن ۰۲۱۸۱۰۲۲۰۰۰ تماس بگیرید. سیستم سپیدار پاسخگویی به سوالات شما و پشتیبانی هستند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!