اگر می‌خواهید ایجاد کنید، باید حتماً به ساز و کار مالی و کار خود مسلط شوید. تنها استفاده از یک حسابدار کافی نیست! حسابدار باید ابزار مناسبی برای مدیریت، ثبت و گزارشگیری داشته باشید. لیست نرم افزارهای حسابداری آنقدر زیاد است که نمی توانم از میان آن ها نرم افزارهای دقیق و بهینه را برای خود انتخاب کنم راحت کنم.

در این مقاله سعی کنید که لیست نرم افزارهای حسابداری را که با کسب و کارهای داخلی ایران همخوانی معرفی می کند را به باتوجه به نیاز خود و سبک کسب و کار خود نرم افزار حسابداری مرتبط معرفی می کند.

  1. نرم افزار حسابداری شرکتی؛ شرکت های کوچک و بزرگ

نرم افزار مالی شرکت ها بسیار ضروری است. شرکت شما یک بیزنس کوچک یا صادرکننده بزرگی نیست که با آن تجارت مراوده دارد. هر شرکتی نیاز به حسابدار و نرم افزار حسابداری دارد که هماهنگ و همسو با تولید و فضای کسب و کار شرکت باشد. در ایران نیز انواع نرم‌افزارهای شرکتی وجود دارد که می‌توان باتوجه به شرایط و سبک کسب‌وکار خود، نرم‌افزار دقیقی را خریداری کرد.

بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی است، که کلیه امور مالی را از جمله مالیات، بیمه، حقوق و مزایا، انبارداری، ورود و خروج کالا، صدور پیش فاکتور و فاکتور، حساب عیدی و سنوات و ده ها فاکتور دیگر که برای شرکت ها مهم است را دریافت می کند. ثبت، محاسبه و گزارشگیری کرد. نرم‌افزاری شرکتی باید به‌ویژه حسابدار را افزایش دهد و می‌تواند گزارش‌گیری‌های سریع و دقیقی را از نرم‌افزار انجام دهد تا با بررسی و درآمد خالص راحت‌تر برای آینده و توسعه شرکت برنامه‌ریزی شود.

  1. نرم افزار حسابداری فروشگاهی؛ یک مهم

در ایران هزاران فروشگاه وجود دارد. هر فروشگاهی صدها قلم جنس دارد. بدون نرم افزار حسابداری نمی توانم از پس حساب و کتابهای فروشگاه مالی برآمدم. نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی به صورت خودکار حساب را محاسبه می‌کند و در هر زمان نیز می‌توان گزارش‌های دقیقی را برای ارائه به سازمان‌ها از آن خروجی دریافت کرد.

مهم‌ترین فروشگاه‌ها و فروشگاه‌ها در ایران این است که از نرم‌افزاری استفاده می‌کنند که دقیق، سریع و بدور از پیچیدگی باگ باشد که بتوان در سریع‌ترین زمان ممکن، اطلاعات مالی را ثبت و گزارش کرد. با توجه به تراکنش‌های ریز و درشتی که در ایران دارند، باید نرم‌افزار سریع و امکانات نرم‌افزاری را در دسترس داشته باشند تا حسابدار به راحتی فروشگاه‌ها و کار مالی را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند.

فروشگاه‌ها در ایران به نرم‌افزار انبارهای عمومی نیاز دارند تا بتوانند ورود و خروج هر کالایی را در انبار خود کنترل کنند. اگر هر شرکتی در میزان موجودی اجناس خود دیتای بروز کند و مشخص باشد بدون بزودی با چالش‌های بسیار خطرناک خطرناکی خواهد شد.

  1. نرم افزار حسابدار خدمات؛ مناسب شرکتهای خدماتی

شرکت‌ها در ایران یا محصولی را برای عرضه دارند یا خدماتی را ارائه می‌کنند. به دلیل ترافیک بالای شرکت‌های خدماتی و باتوجه‌ای، قیمت خدمات باید از شرکت‌های خدماتی دارای نرم‌افزار حسابداری باشد تا بدانند که از کدام خدمات خود درآمد بیشتری دارند. هر شرکتی که در بخش ضعیف عمل کند مسلماً نمی‌تواند به وجود بیاید.

در شرکت‌های خدمات باتوجه به افرادی که دارای حقوق ثابت و پورسانت هستند، به همین دلیل باید از نرم‌افزار محاسبه حقوق و دستمزد دقیق استفاده کرد که هم حقوق و هم مزایا و پورسانت را به خوبی محاسبه کرد.

در سراسر جهان شرکت‌های خدمات پتانسیل بیشتر برای توسعه دارند. چراکه خدمات هیچ‌وقت متوقف یا کم نمی‌شود. باتوجه به رشد جمعیت و افزایش رو به رشد شهرنشینی، شرکت‌های خدمات روزبه‌روز با مردم جدید بسیاری هستند و به همین دلیل باید مدیریت مالی خود را جدی بگیرد.

با استفاده از یک نرم افزار فزار حسابداری خدماتی به راحتی می توانم به صورت آنلاین پیش فاکتور و فاکتور را برای هر مشتری انجام دهد. با شفافیت مالی می‌توان اعتماد مشتریان را به بیزنس خود جلب کرد. به همین دلیل وجود حسابدار و نرم‌افزاری که کلیه‌ی داده‌های شرکت‌های مالی را ثبت می‌کند و شامل الزامات است.

لیست نرم افزارهای حسابداری به نرم افزار حسابداری شرکتی، فروشگاهی و خدماتی منتهی نمی شود. انواع نرم افزارهای حسابداری در جهان وجود دارد. اما باید با توجه به نیاز به نرم افزار حسابداری همسو با فعالیت کسب و کار خود استفاده کرد. نرم‌افزاری که امکاناتی دارد اما به کار نمی‌آید یا آنقدر پیچیدگی دارد که حسابدار یا مسئول فروش به راحتی نمی‌تواند از آن استفاده کند، هیچ تأثیر مثبتی ندارد و به حواشی کسب و کار مالی نیز اضافه می‌شود.

نرم افزار حسابداری برای نظم دهی به فرآیندها و ساز و کارهای مالی هر شرکت و فروشگاهی ساخته شده است. به همین دلیل باید توجه داشت که از نرمافزاری استفاده کنیم که آموزش آن در دسترس بوده و همسو با شرایط و سبک کسب و کار باشد.

شرکت سپیدار سیستم بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نرم‌افزار حسابداری در ایران است که از سال ۱۳۸۷ در ایران فعالیت خود را آغاز کرد. سپیدار سیستم با توجه به نیاز مالی و سبک کسب و کار ایرانی اقدام به طراحی انواع نرم افزارهای حسابداری شرکتی، فروشگاهی و خدماتی در ایران کرد. سپیدار سیستم با توجه به نمایندگی‌هایی که در سراسر ایران فعال هستند و شرکت‌ها، سازمان‌ها، ارگان‌ها و فرشگاه‌ها هستند.

اگر به نرم‌افزار حسابداری نیازی به سپیدار سیستم داشته باشید، به راحتی می‌توانید نرم‌افزار حسابداری مختصر کسب کنید و کار شما را در سریع‌ترین زمان ممکن طراحی و در اختیار شما قرار دهد. اگر برای تهیه نرم‌افزار حسابداری سؤال یا نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید با شماره 8102200-021 مشاوره با مجرب و متخصص سیستم تماس بگیرید و دریافت کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!