خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

در سالهای اخیر لپتاپ های با صفحه نمایش 120 هرتز محبوبیت فزاینده های پیدا کرده اند. در واقع، استاندارد امروزی که مایلند هزینه زیادی برای خرید لپ تاپ جدید بپردازند، نمی‌خواهند به نمایشگر 60 هرتزی بسنده کنند. اما، این نوع صفحه نمایش‌ها چه مزیتی دارند که لپ تاپ را وسوسه می‌کند و آیا 120 هرتز برای یک لپ تاپ نیاز است؟

خوب، همه چیز به این چیزهاست که قصد دارید روی لپ تاپ خود چه کاری انجام دهید. در ادامه مطلب با دیجی رو همراه باشید تا هر آن چیزی را که باید در مورد لپتاپ‌های 120 هرتز بدانید، مرور کرده و بتوانید تصمیم بگیرید که آیا هزینه برای این ویژگی ارزش دارد یا نه.

صفحه نمایش 120 هرتز در لپ تاپ به چه معناست؟

به بیان ساده، لپ تاپ با صفحه نمایش 120 هرتز به این معنی است که می‌توان 120 بار در یک تصویر نمایش داده شده را تازه‌سازی کند و هرتز (هرتز) را در واقع یکسان سازی نرخ تازه‌سازی نمایشگر نشان داد. نمایشگرهای استاندارد 60 هرتزی که برای سال‌ها در لپ‌تاپ‌ها، گوشی‌های هوشمند و مانیتورهای دسکتاپ ساخته شده‌اند، فقط می‌توانند 60 بار در صفحه نمایش خود را به روز کنند و به این ترتیب می‌توان صفحه نمایش 120 هرتزی را برابر با یک پنل 60 هرتزی نشان داد.

لپ تاپ با صفحه نمایش 120 هرتز

بنابراین، اگر یک لپ تاپ دارای صفحه 120 هرتز باشد، اساساً به این معنی است که یک پنل با نرخ تازه‌سازی بالا است. برخی از لپ‌تاپ‌های گیمینگ رده بالا حتی دارای امتیاز تازه‌سازی 144 یا 240 هرتز هستند و برای افرادی که در نمایش تصاویر را می‌خواهند بالاترین سرعت را دارند. این سرعت بالا به ویژه در بازی‌های آنلاینی که در آن میلیون‌ها میلیون‌ها تعیین‌کننده هستند، مفید خواهند بود.

با این حال، 120 هرتزی بودن صفحه نمایش لپ تاپ به این معنی نیست که تمام آثاری که در آن مشاهده می‌کنید با این نرخ تازه‌سازی مطابقت دارد! برای مثال، فیلم‌ها با سرعتی بیش از 24 فریم در فیلم‌برداری می‌شوند، بنابراین چه از صفحه نمایش 60 هرتزی استفاده کنید و چه 120 هرتز، تماشای یکسانی را در تماشای این فیلم‌ها مشاهده کنید. اما، صفحه نمایش120 هرتزی دارای امکانات فراوانی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کند.

نمایشگر120 هرتزی چه کاربرانی دارد؟

اولین نکته‌ای که هنگام استفاده از نمایشگر 120 هرتزی متوجه شد این است که انیمیشن‌های مرتبط بدون در نظر گرفتن نوع سیستم عاملی که دستگاه در اجرای آن بسیار نرم و روان هستند. حتی زمانی که یک کار ساده مانند حرکت دادن نشانگر ماوس روی صفحه نمایش را نیز می‌دهد، در مقایسه با نمایشگرهای 60 هرتزی، متوجه روان‌تر بودن این حرکت می‌شود.

لپ تاپ با صفحه نمایش 120 هرتز

اما، بیشتر افراد صفحه نمایش با نرخ تازه‌سازی 120 هرتز را در لپ تاپ خود برای اجرای بازی می‌خواهند. همان‌طور که اشاره کرد، این نوع نمایشگرها صحنه‌های اکشن سریع در داخل بازی‌ها را به بهترین وجه می‌توان نمایش داد که به ویژه هنگام انجام بازی‌های تیراندازی اول بسیار مهم است. علاوه بر این، اگر رقبای شما در بازی از صفحه نمایش استاندارد 60 هرتزی استفاده کنید، نمایشگر 120 هرتزی را برای شما تعیین می کند و در بازی چند نفره آنلاین بسیار تأثیرگذار خواهد بود.


بیشتر بخوانید:


بین صفحه نمایش 60 هرتز و 20 هرتز برای افرادی که با هر دو کار می کنند، می توان آنها را درک کرد و حتی اگر نمی خواهید تمام روز را با لپ تاپ خود انجام دهید، باز هم حرکت در منوهای سیستم عامل، بازی کردن و بستن بازی را انجام دهید. پنجره ها، و اسکرول کردن در صفحات وب، در نمایشگر لپ تاپ 120 هرتزی بسیار لذت بخش خواهد بود.

اما در مورد ویدیویی، برای یافتن ویدیوهای 120 فریم بر روی اینترنت مشکل دارد، زیرا پلتفرم‌های اصلی مانند یوتیوب، توییچ و غیره هنوز از آن پشتیبانی نمی‌کنند. علاوه بر این، 120 فریم در رتبه فریم مناسبی برای ویدیوها نیست و به همین دلیل هم ویدیوهای یوتیوب به 60 هرتز محدود شده است.

لپ تاپ با صفحه نمایش 120 هرتز

یکی دیگر از بزرگ‌ترین صفحات نمایش با نرخ تازه‌سازی بالا که توسط اکثر مردم نادیده می‌شود، این است که فشار کمتری به چشم وارد می‌کند. دلیل آن هم این است که چشمان شما حرکات روی صفحه نمایش را روان‌تر می‌بینند و تصویر را در فرکانس 120 هرتز معمولاً غیرقابل درک می‌کنند. بنابراین، اگر به سلامت چشم انداز زیادی قائل هستید، صفحه نمایش 120 هرتز ارزش پولی را که هزینه می‌کند، دارد.

آیا لپ تاپ های با صفحه نمایش 120 هرتزی ارزش خرید دارند؟

پاسخ کوتاه این است: اگر مالی دارید، مطمئناً یک لپ تاپ اینترنتی به صفحه نمایش 120 هرتزی ارزش خرید دارد. اما اگر بودجه محدودی دارید و قبلاً تجربه استفاده می کنید از صفحه نمایش 120 هرتزی را در گوشی هوشمند، تلویزیون، مانیتور و غیره مطمئن باشید، مطمئناً با یک لپ تاپ 60 هرتزی هم کاملاً راضی است و هیچ نقص خاصی احساس نمی کند. زیرا همان طور که پیش‌تر هم گفتیم، کسانی که با نمایشگرهای 120 هرتز کار کرده‌اند و به آن‌ها عادت داشته باشند، در صفحه نمایش 60 هرتز احتمالاً مشکل خواهند داشت و استفاده از آن برایشان کمی سخت خواهد بود.

اگر قبلاً از دستگاه‌های 120 هرتزی استفاده می‌کنید، برای بازگشت به 60 هرتز مشکل پیدا می‌شود و معمولاً متوجه حرکات می‌شود که در صفحه نمایش داده می‌شود تا زمانی که چشمان شما به مرور زمان به این تغییر عادت کند! بنابراین، ممکن است بودجه خود را برای خرید لپ تاپ با صفحه نمایش 120 هرتزی صرف کنید تا با چنین مشکلاتی مقابله کنید.

لپ تاپ با صفحه نمایش 120 هرتز

و در نهایت اگر قصد دارید از لپ تاپ برای بازی کردن استفاده کنید، صفحه نمایش 120 هرتزی کاملاً ضروری است. بازی‌های ویدیویی یکی از بهترین موارد برای نمایش صفحات با نرخ تازه‌سازی بالا هستند و در بازی‌های سریع این ویژگی بسیار سودمند خواهد بود. در ضمن، نمایشگرهای 120 هرتز زمان پاسخ دهی و مقدار کمتری نیز افزایش می‌یابد که در مقایسه با بازیکنان می‌دهند، نتایج برتر قابل مشاهده است. بنابراین، اگر می‌خواهید یک گیمر حرفه‌ای شوید، صفحه نمایش 120 هرتز را می‌توانید اولین قدم برای شروع باشید.

اما، در نظر داشته باشید که اگر سخت لپ تاپ به اندازه کافی قدرتمند نباشد، صفحه نمایش 120 هرتز عملاً یک ویژگی تزئینی بوده و کارایی نخواهد داشت. بنابراین، مطمئن شوید که لپ تاپ انتخابی شما می‌تواند بازی‌ها را با سرعت 120 فریم بر ثانیه اجرا کند. با استانداردهای سال 2022، برای اجرای اکثر بازی‌ها چند نفره آنلاین در نرخ 120 فریم بر ثانیه یا بالاتر، به یک لپ تاپ با حداقل کارت گرافیک NVIDIA RTX 3060 یا AMD RX 6600M نیاز دارد.

از سوی دیگر، اگر قصد دارید از لپ تاپ خود صرفاً برای تماشای ویدیو استفاده کنید، بهتر است صفحه نمایش 120 هرتزی را بزنید و هزینه‌های آن را صرف کنید، زیرا 99 درصد محتوای ویدیویی دارای قیمت 60 فریم بر ثانیه یا پایین تر است. با یک صفحه نمایش 120 هرتز هیچ تفاوتی در کیفیت یا روان بودن فیلم ها و سریال های تلویزیونی قدیمی مورد علاقه خود را نمی بینید و همگی دقیقاً به همان شکلی نمایش داده می شود که در یک پنل خوب 60 هرتز دیده می شود. در چنین مواردی، عاقلانه است که پول خود را در بخش دیگری هزینه کنید و مثلاً به جای یک پنل اولد از باکیفیت استفاده کنید که می‌توانید رنگ مشکی خالص و زاویه بی‌نظیری را در اختیار شما قرار دهید.

لپ تاپ با صفحه نمایش 120 هرتز

صفحه نمایش مناسب برای لپ تاپ خود را انتخاب کنید

با این که نمایشگرهای 120 هرتزی بسیار جذاب و مدرن هستند، اما در هنگام خرید یک لپ تاپ باید فاکتورهای مهم دیگران را هم در کنار نظر قرار دهید تا بتوانید از آن مددکار نمایشگر 120 هرتز استفاده کنید. به عنوان مثال، برخی از موارد این نمایشگرها با نرخ تازه‌سازی همراه با پنل‌های LCD ارائه می‌شوند که می‌توان برای برخی از کاربران مشکل‌ساز باشد. برای نمونه، اگر ویدیو یا عکس را به صورت حرفه‌ای انجام دهید، نمایشگر گزینه اول بسیار بهتر خواهد بود و حتی اگر نرخ تازه‌سازی 60 هرتز داشته باشد، به دلیل دقت بی‌نظیر خود می‌تواند باعث راحتی و افزایش کیفیت کار شود.


بیشتر خوانید:


البته، اگر مشکل مالی وجود نداشته باشد، مطمئناً با خرید لپ تاپی با صفحه نمایش رایانه ای به پنل اول و نرخ تازه سازی 120 هرتز، می توانید همه چیز را در کنار هم داشته باشید و از مزایای هر دو به صورت همزمان بهره مند شوید که این بهترین حالت ممکن خواهد بود. بود.

مستر بلیط