ازسوی دیگر، افزایش روزافزون قیمت‌دهی و فروش آهن آلات در بستر اینترنتی، به‌راحتی می‌تواند برای صاحبان کسب‌وکارها فراهم شود. اما نکته اینجاست که یک منبع معتبر برای استعلام قیمت در درجه بالاتری از قرار دارد.

از مشخص‌های اصلی یک مرجع معتبر، به روز بودن آنلاین است و اینکه با حذف واسطه‌ها تلاش کنید، بهترین قیمت را ارائه می‌دهد. بازرگانی آیرومارت، با سابقه فولاد چند ساله در قیمت دهی و فروش آنلاین آهن آلات، یکی از این منابع معتبر می‌شود.

معرفی بازرگانی فولاد آیرومارت

شرکت پیشرو صنعت نفت آسیا با برند تجاری آیرومارت، از افراد فعال در بازار است که با بیش از 35 سال سابقه در فروش انواع آهن آلات، جایگاه ویژه‌ای در بین مشتریان دارد. این مجموعه، با یک تجربه و دانش‌آموزان و کارشناسان خود، حتماً از شما خواسته می‌شود تا کار خود را انجام دهید و با بهترین خدمات، محصولات و پشتیبانی بسیار خوب، در این راه قدم برمی‌دارد.

چه مقاطعی را می‌توانم از آیرومارت بخرم؟

محصولاتی که در آیرومارت به فروش می‌رسند عبارت‌اند از:

  • انواع میلگرد آجدار، ساده و کلاف
  • تیرآهن و هاش
  • انواع پروفیل صنعتی، ساختمانی، Z، مبلی و لوله داربستی
  • نبشی، ناودانی و اسپری
  • انواع ورق سیاه، روغنی، گالوانیزه، رنگی، عرشه فولادی، قلع اندود، آلوزینک، تسمه و…
  • انواع لوله (مانیسمان، اسپیرال، گالوانیزه، لوله گاز، آب، جدار چاه، درز مخفی و…) و اتصالات
  • محصولات استیل (ورق، پروفیل، میلگرد، نبشی، ناودانی، لوله و…)

در واقع تمام مقاطع فولادی و استیل را در سبدی بسیار متنوع از برند، سایز، کیفیت و قیمت، می‌توانید از آیرومارت تهیه کنید. خرید و فروش قیمت تمام این محصولات به صورت آنلاین ارائه شده است. در ادامه قصد داریم تا درباره میلگردهای آیرومارت و نحوه استعلام قیمت روز آن‌ها بیشتر صحبت کنیم.

قیمت میلگرد کدام کارخانه‌ها را می‌توان از آیرومارت استعلام کرد؟

در بازرگانی فولاد آیرومارت شما می‌توانید به قیمت میلگرد تمامی کارخانه‌های کشور مانند قیمت میلگرد میانه امروز ، نیشابور، اصفهان، کوثر اهواز، امیرکبیر، شاهرود، ظفر بناب، کویر کاشان، آناهیتا گیلان و … را در سایزها و انواع دسترسی داشته باشید. هرکدام از این کارخانه‌ها ممکن است محصولات ثابتی را تولید کند که قیمت آن‌ها متفاوت است. دلیل این موضوع چیست؟

در زیر نمودار مقایسه قیمت کارخانه های مختلف میلگرد در بورس کالا را در روز دهم فروردین 1401 مشاهده می کنید که بر اساس تفاوت قیمت آن ها را نشان می دهد.

نمودار قیمت میلگرد

علت تفاوت قیمت کارخانه میلگرد های مختلف چیست؟

محصول میلگرد، به دلیل مصرف بالای آن در صنعت ساختمان‌سازی و سایر صنایع، کارخانه‌های نورد که مقاطع نهایی فولادی تولید می‌کنند، قرار می‌گیرند. به همین دلیل، در بازار با برندهای شما از این محصول استفاده می کنید که قیمت های متفاوتی نیز دارند. اما دلیل این تفاوت قیمت ها در چیست؟ در ادامه درباره این موضوع بحث کرد.

قیمت ماده اولیه

ماده اولیه تولید انواع میلگرد، شمش فولادی است. این ماده اولیه به دو شکل مختلف توسط کارخانه‌های سازنده میلگرد، تولید می‌شود. یا خط تولید شمش در داخل کارخانه وجود دارد که مستقیماً از واحد شمشریزی به واحد نورد انتقال می‌یابد یا اینکه توسط کارخانه‌های تولیدکننده شمش خریداری می‌شود و می‌شود.

در این دو مورد، قیمت تمام شده ماده اولیه برای کارخانه نورد، متفاوت بوده و درنهایت، قیمت میلگرد تولیدی آن نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. چراکه عواملی مانند هزینه حمل و نقل نیز در قیمت گذاری محصولات، از نظر می‌شود.

استاندارد تولید میلگرد

میلگردهای موجود در بازار استاندارد استاندارد روسیه در 4 استاندارد A1 تا A4 تولید و به بازار عرضه می‌شود. تفاوت در این استانداردها مربوط به ظاهر (آژدار و بدون آج بودن)، ترکیب شیمیایی، روش تولید، خواص مکانیکی و درنهایت نوع کاربرد آن‌ها می‌شود. همین تفاوت‌ها، تفاوت در قیمت انواع میلگرد را رقم می‌زند.

تولیدکنندگان داخلی میلگرد، ممکن است هرکدام از این استانداردها را تولید کنند. اما بیشترین حجم تولید به میلگرد A3 و A2 پرکاربرد در ساختمان سازی و آرماتوربندی اختصاصی دارد.

کیفیت تولید و تجهیزات مورد استفاده

خط تولید میلگرد و تجهیزات مورد استفاده در آن، از مهمترین عواملی است که کیفیت و قیمت کارخانه میلگردهای مختلف را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بدیهی است که هرچه کیفیت محصول بیشتر باشد، جایگاه بهتری در بازار یافته و بالاتر بودن قیمت آن نیز راحت تر پذیرفته می شود.

وزن میلگرد

میل، به صورت وزنی میگرد‌شود. در واقع، قیمت و وزن میلگرد، دو عامل جدایی‌ناپذیر از ترکیب و تأثیر وزن بر قیمت این کالای فولادی، غیرقابل انکار است. یکی از تفاوت‌های اصلی میلگردهای تولیدی برندهای مختلف، وزن آن‌ها است.

حمل و نقل

برای مقاطع فولادی ازجمله میلگرد، بسیار مهم است که از محل پروژه خود، خریدشان را انجام دهد. دلیل این موضوع نیز پرداخت هزینه حمل کمتر است. به‌عنوان مثال، در پروژه‌های مربوط به شمال کشور، خرید میلگرد اهواز کار مقرون‌به‌صرفه‌ای نیست و هزینه‌های زیادی برای حمل و نقل بار خواهد شد.

بنابراین، برای جلوگیری از پرداخت هزینه‌های اضافی، با افراد باتجربه و فعال در بازار را فراموش نکنید.

استعلام قیمت روز کارخانه میلگرد های مختلف

راه‌های استعلام قیمت میلگرد در آیرومارت

بازرگانی فولاد آیرومارت، در پاسخگویی به نیاز مصرف‌کنندگان میلگرد به استعلام قیمت روزانه این کالا، راه‌های متعددی را پیش روی آن‌ها قرار داده است. این مجموعه به سرعت بسیار دقیق و روزانه قیمت میلگرد و سایر کالاها در شبکه‌های اطلاع‌رسانی مربوط به، به‌عنوان یکی از معتبرترین مراجع قیمت‌دهی آنلاین، جایگاه ویژه‌ای در بین فعالان این حوزه است.

اما آیرومارت چگونه این تخت را ارائه کرده است؟ در ادامه درباره راه‌های فروش قیمت روزانه انواع محصولات فولادی و استیل در آیرومارت پرداخت.

وب سایت آیرومارت، مرجع معتبر برای قیمت دهی آهن آلات

در وب‌سایت آیرومارت به نشانی www.iromart.com، شما قیمت امروز تمامی مقاطع فولادی و استیل را می‌بینید. این قیمت‌دهی‌ها توسط افراد باتجربه و فعال در بازار، ابزارهایی هستند که در قالب تیم و به صورت تخصصی روی فعالیت‌های مختلف می‌شوند، انجام می‌شود. بنابراین، شما با مطمئن ترین قیمت ها در این وب سایت می توانید.

قیمت آهن آلات در تلگرام

با روی کار آمدن شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از افراد برای انجام فعالیت‌های خود در بستر آنلاین، به این شبکه‌ها مراجعه می‌کنند و روزانه زمان زیادی را صرف بازدید از آن‌ها می‌کنند. برای دستیابی هرچه راحت‌تر فعالان حوزه و فولاد به قیمت‌های روزانه کارخانه‌های میلگرد و سایر مقاطع فولادی، کانال تلگرام آیرومارت (@iromart)، آخرین قیمت این مقاطع قرار می‌شود.

علاوه بر این، در انتهای هر کاری، می‌توانید با مطالعه «در بازار آهن امروز چه گذشت» کانال آیرومارت، از تمامی وقایعی‌هایی که در هر روز بازار، رخ می‌دهند و همچنین نوسانات قیمتی همه مقاطع در آن روز، مشخص می‌شوند. در این بخش، حتی پیش بینی قیمت محصولات فولادی را می توانید ببینید که راهنمای خوبی برای پیدا کردن بهترین زمان برای خرید شما است.

تحلیل هفتگی بازار آهن در اینستاگرام

افت و خیزهای بسیار زیاد، خصوصاً در دو سال اخیر، به دنبال تحلیل این نوسانات را می‌برند. تحلیل بازار نیز مانند سایر بازارها، نیازمند تخصص و پیچیدگی‌های حاکم بر آن، امکان تحلیل را برای افراد بدون تجربه فعالیت در حوزه ابزارهای نمی‌دهد.

از سوی دیگر و باتوجه به این موضوع که معمولاً در تناژ بالا خرید می‌شوند و خرید میلگرد همه برندها هستند. خرید میلگرد شاهروداصفهان و… در زمان نامناسب ممکن است خسارات مالی زیادی را تحمیل کند، توجه به تحلیل قیمت‌ها را دوچندان می‌کند.

بازرگانی فولاد آیرومارت با تکیه بر دانش و تجربه خود، تحلیل هر هفته بازار آهن و فولاد داخل و خارج از ایران را در صفحه اینستاگرام خود (@iromartco) منتشر می‌کند. پیش بینی قیمت‌ها، می‌تواند در تعیین زمان مناسب خرید برای صنایع مصرف کننده این محصولات کمک کند.

استعلام قیمت لحظه ای میلگرد

گاهی اوقات نیاز است تا قیمت را در لحظه ای دریافت کنید. در این موارد نیز کافی است با شماره 45306-021 تماس بگیرید. شرکت بازرگانی فولاد آیرومارت که در قالب گروه به‌طور تخصصی روی هر یک از مقاطع فعالیت‌های فولادی می‌سازد، می‌تواند ضمن اعلام قیمت آخرین مقاطع فولادی، راهنمای بسیار خوبی در پیدا کردن بهترین زمان خرید شما باشد.