زمانی که تصمیم به همکاری با یک آژانس برای بهبود یافتن آنلاین کسب و کار خود می‌گیرید، باید هر کاری را انجام دهید تا مطمئن شوید که انتظارات شما از واضح و قطعی است. پرداخت کنید و چه خدماتی را دریافت کنید باید مشخص شود. و اگر نتایج غیر عادی تجربه کردید چه باید بکنید.

با افزایش تعداد آژانس‌ها و افرادی که راه‌حل‌های سئوی غیراخلاقی (سئو کلاه سیاه) را برای کسب‌وکارها ارائه می‌کنند یا آنچه را که می‌توانند انجام دهند، به اشتباه ارائه می‌دهند، بسیار مهم است که انتظارات خود را به صورت کتبی داشته باشند. اینجاست که قراردادی برای خدمات سئو به وجود می‌آید که به شما و کسب‌وکارتان محافظت قانونی و آرامش خاطر بیشتر می‌دهد.

به زبان ساده، قرارداد یک قرارداد قانونی است که حقوق و مسئولیت های مختلف درگیر در ارائه خدمات سئو را مشخص می کند. در سطح بسیار ابتدایی، برای اینکه یک قرارداد از نظر قانونی الزامی باشد، سند باید شامل پیشنهاد واضحی از خدمات قابل تحویل یک شرایط خاص باشد، بنابراین محتویات قرارداد بسیار مهم است.

انجام صحیح قرارداد برای محافظت از کسب و کار، انتظارات و رابطه شما با ارائه خدمات بسیار مهم است. اما یک قرارداد سئو قوی شامل چه چیزی است و چرا اینقدر مهم است؟

واضح‌ترین دلیل برای ایجاد یک قرارداد است که باید مشخص شود از شما و کسب و کاری که با آن سر و کار دارید انتظار می‌رود و هر دو طرف را در برابر مسئولیت‌های مورد توافق قرار دهید. این فرصت فرصتی است برای برقراری ارتباط واضح با انتظارات بین، از نظر تعیین هر گونه تهدید، ترسیم یک استراتژی استراتژی به گام سئو و از بین بردن سردرگمی یا اشتباه در اوایل، از این رو مهم است که به همان اندازه که می توانید اطلاعاتی را احساس کنید. را درج کنید. قبل از امضای سند برای شما در داخل سند نیاز است.

چند فرصت برای طرفین وجود دارد که در مورد شرایط تعیین کننده، چه بر اساس زمان بندی، قیمت گذاری، یا حتی شاخص های کلیدی عملکرد. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که شرایط قرارداد منعطف را تضمین کنید، به طور خاص اگر تصمیم بگیرید بعد از اینکه سازمان SEO خود را بررسی کنید، تصمیم بگیرید. برای ارائه نادرست یا قرارداد.

  • از شما در برابر وعده های بیش از حد و محقق نشونده توسط متخصص سئو محافظت می کند.
  • از تحویل به موقع از خدمات و مسئولیت ها اطمینان حاصل کنید.
  • از دریافت خدمات بیشتر از آنچه در ابتدا برای این برنامه ریزی شده بود جلوگیری کنید.
  • در صورت آسیب یا سهل انگاری برای شما راه حلی فراهم کنید.
  • اگر به دنبال پیش نویس یا بررسی قرارداد سئو هستید، ممکن است قرارداد سئو ما برای شما مفید باشد.

این کمک می کند تا از کسب و کار مشتری در برابر تکنیک های کلاه سیاهی که یک سری آژانس های سئو یا مشاوران سئو برای رتبه بندی سایت در جستجوی موتور از آن استفاده میکنن محافظت شود.

خدمات سئو شما ممکنه شامل : تحقیق کلمات کلیدی، تکینکال، محتوا، بک لینک و… باشه. جدا از این که چه خدماتی دارین حتما دقت کنید تمام آنها با جزییات نوشته بشن تا بعدا گیر نکنین.

میخواین مدت قراردادتون چقدر باشه؟ 6 ماه یا 12 ماه؟ ما دو نوع قرار داد داریم یکی با مدت زمان محدود و یکی شامل تمدید قرارداد که خب خوب دومی برای آژانس های سئو بهتره چون سئو یه پیشرفت بلندمدته پس بهتره دنبال دومی باشین.

خب طبیعتا این کارفرماست که بدونه دقیقا چه کارهایی رو سایت انجام میده و چه کاری مونده.پس بهتره یه گزارش پر و پیمون شامل : تحقیق کلمات کلیدی، آنالیز رقبا، محتوا، آف پیچ و خلاصه تمام کارهایی که انجام شده به کارفرما داده بشه. .

کمک به خودتون داره که میخواین یه پول ثابت بگیرین مثلا به صورت ساعتی، به صورت ماهیانه کنین یا حتی انتهای پروژه این پول رو بگیرین. آیا میخواین مشتری به شما چک بده یا پول نقد؟ آیا میخواین هزینه دیرکرد پرداخت در قرارداد تعیین کنین؟ یا برای بروزرسانی هزینه از کارفرما میگیرین؟ ولی اینو به یاد داشته باشین هر کدوم از موارد بالا رو که میخواین حتما تو قرارداد قید کنین.

اگر قصد دارید کارا بهتر پیش بره حتما باید مشتری هم با شما داشته باشید پس باید بدانید که زیر رو انجام دهید :

به شما امکان دسترسی کامل به سایت رو برای سئو بده.

به شما اجازه استفاده از تصاویر سایت، لوگو و علائم تجاری رو در جهت سئو سایت بده.

امکان درج متنی، عکس، طرح و سایر موارد رو در سایت برای شما فراهم می کند.

به مشتری این نکته رو یادآور بشین که رتبه بندی کلمات کلیدی شما و در کل سایت شما در گوگل رقبای شما، کلمات کلیدی نظر، تغییرات دائمی الگوریتم های گوگل و عوامل رقابتی وجود داره، پس حتما این نکته رو در نظر گرفتن کنین. ما تضمین تعداد کلیک خاص یا بازدید کننده رو به مشتری نمی دیم.

شما یا مشتری ممکن است به تصمیم زیر تصمیم بگیرین قرارداد رو لغو کنین:

قرارداد قرارداد توسط هر یک از طرفین

راضی نبودن از روند پروژه

دیگه نمیخوان پروژه رو ادامه بدن

پرداخت به موقع انجام نمیشه

به هر دلیلی این فسخ اتفاق بیفته باید این بند در قرارداد وجود داشته باشد تا بدونیم بعد از فسخ چه اتفاقی میفته و چه چیزهای مالی در پی دارد.

منبع : tewp.ir

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!