خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

قابلیت فشرده سازی فایل در ویندوز 11 به شما کمک می کند تا هر زمانی که می خواهید فایل یا پوشه مورد نظر خود را با حجم کم و استفاده کنید. اگر از نسخه‌های قبلی ویندوز به احتمال زیاد برای کم حجم‌سازی فایل‌ها و پوشه‌های خود در گذشته از روش زیپ کردن آن‌ها استفاده می‌کردند، اما این روش یک ایراد بزرگ داشت و آن هم این بود که برای استفاده از فایل‌ها و پوشه‌های زیپ شده نیاز داشت تا استفاده شود. دوباره آن را از حالت زیپ خارج کنید و این بدان معنی بود که دیگر پوشه یا فایل مورد نظر کم حجم نبود. اما دیگر نیازی به نگرانی نیست چرا که در این مقاله قصد داریم تا همه چیز را در مورد قابلیت جدید File Compression در ویندوز 11 را با هم بررسی کنیم.

قابلیت فشرده سازی فایل در ویندوز 11 چیست

قابلیت فشرده سازی فایل در سیستم قابلیت NTFS سازی فایل های روی ویندوز 11 بوده است که باعث می شود تا اکثر موارد تکرار شونده درون یک فایل، از جمله حروف تکرار می شوند در یک فایل متنی برای کاهش سایز آن حذف می شوند. خوبی از این قابلیت است که از الگوریتم فشرده سازی استفاده می شود در این روش به گونه ای کار می کند که هیچ یک از اطلاعات مهم را از دست نمی دهید. از این روند به این روند ادامه می‌دهد، بی‌ضرر نیز یاد می‌شود.

ترفند

اِگر ماتوهید “پرونده فشرده سازی Barahatan meؤثna شwd ، bahahd hyard dharahdhhd adhard dhahrad nظrhr خwhdhrhhd rhrahd بsteshnths بstshndhnhd ف کsthndhnhd ف فsthl ntshl ntfs ف فstshnthn

به علاوه توجه داشته باشید که ویندوز 11 عملیات فشرده سازی از طریق فشرده سازی فایل را به گونه ای انجام می دهد که برنامه هایی را انجام می دهد که روی سیستم شما در حال حاضر دارای چندین فایل هستند را به عنوان فایل های فشرده مشاهده کنید. این یعنی این برنامه‌ها می‌توانند به اطلاعات موجود در فایل‌ها بپردازند بدون اینکه این برنامه نیاز داشته باشد تا از حالت فشرده‌سازی آن‌ها خارج شوند.

توجه داشته باشید که فایل‌ها و پوشه‌هایی را داشته باشید که از طریق فشرده‌سازی فایل‌ها در ویندوز 11 فشرده‌سازی می‌شوند با سایر سیستم‌های سازگاری ناخواه و فقط با NTFS سازگار هستند. این معناست که شما نمی‌توانید این فایل‌ها را درایوهایی آن‌ها روی فرمت FAT و exFAT قرار دهید که فایل‌ها را انتقال می‌دهد.

چگونه قابلیت فشرده سازی فایل در ویندوز 11 را روی یک پوشه فعال کنیم

اگر قصد فشرده سازی یک پوشه از طریق قابلیت فشرده سازی فایل در ویندوز 11 را دارید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. ابتدا از قسمت File Explorer روی پوشه مورد نظرتان کلیک راست کرده و سپس گزینه خواص را انتخاب کنید.
  2. حالا از سربرگ عمومی روی گزینه پیشرفته رفته و آن را انتخاب کنید.چگونه قابلیت فشرده سازی فایل در ویندوز 11 را روی یک پوشه فعال کنیم 1
  3. از طریق بخش ویژگی ها را فشرده یا رمزگذاری کنید تیک باکس کنار گزینه محتویات را فشرده کن تا در فضای دیسک صرفه جویی شود را بزنید.چگونه قابلیت فشرده سازی فایل در ویندوز 11 را روی یک پوشه فعال کنیم 2
  4. روی گزینه خوب کرده و سپس دوباره خوب را انتخاب کنید.
  5. در این مرحله یک باکس دیالوگ برایتان نمایشگر نشان می‌دهد که از شما می‌خواهد تا بیشتر بسازید مورد نظر را تائید کنید. به صورت پیشفرض ویندوز دایره کنار گزینه تغییرات را در این پوشه، زیر پوشه ها و فایل ها اعمال کنید را انتخاب کرده است، پس نیازی نیست تغییری ایجاد کرده و روی گزینه خوب کلیک کنید.چگونه قابلیت فشرده سازی فایل در ویندوز 11 را روی یک پوشه فعال کنیم 3

حالا هر فایل و یا پوشه‌ای که وارد این پوشه فشرده‌سازی می‌شود، خواهد شد. شما می‌توانید با در پیش گرفتن مراحل 1 تا 4 اقدام به فشرده سازی یک فایل کنید و همیشه الزامی نیست که یک پوشه به طور کلی فشرده سازی شود.

چگونه قابلیت فشرده سازی فایل در ویندوز 11 را به طور کلی روی یک درایو فعال کنیم؟

اگر به جای فشرده سازی یک پوشه و فایل دوست دارید تا با استفاده از قابلیت فشرده سازی فایل در ویندوز 11 یک درایو را فشرده و کم حجم کنید مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

  1. ابتدا روی درایو مورد نظرتان از قسمت این کامپیوتر کلیک راست کرده و گزینه خواص را انتخاب کنید.
  2. حالا از سربرگ عمومی گزینه کنارتیک برای صرفه جویی در فضای دیسک، این درایو را فشرده کنید را بزنید.چگونه قابلیت فشرده سازی فایل در ویندوز 11 را به طور کلی روی یک درایو فعال کنیم؟
  3. در این مرحله گزینه خوب را انتخاب کنید.
  4. حالا باکس دیالوگ دیگری برایتان نمایان می‌شود که از شما می‌خواهد تا این کار را تائید کنید. توجه داشته باشید که درایو و محتویاتش را به صورت پیش فرض انتخاب کنید و به همین دلیل هم تنها کافی است روی گزینه انتخاب کنید. خوب کلیک کنید.چگونه قابلیت فشرده سازی فایل در ویندوز 11 را به طور کلی روی یک درایو فعال کنیم؟  1

با انجام مراحل فوق درایو مورد نظر و تمامی فایل ها، پوشه ها و زیرمجموعه پوشه های موجود در آن همگی فشرده سازی و کم حجم می شود. به علاوه توجه داشته باشید که هر فایل و یا پوشه‌ای را داشته باشید که از این پس به داخل این درایو قرار دهید نیز به همین ترتیب تمرکز کنید.

با استفاده از قابلیت فشرده سازی فایل در ویندوز 11 فضای حافظه بیشتر کنید

اگر از قابلیت فشرده سازی فایل در ویندوز 11 استفاده کنید، فضای زیادی از حافظه ذخیره شده و همیشه آزاد خواهد بود. با این کار نیاز به استفاده از فایل‌های فشرده شده و یا ابزارهای سوم برای فشرده سازی فایل‌ها و پوشه‌های مورد نظرتان دیگر نخواهد بود. از این قابلیت‌های جدید ویندوزی برای کاهش فایل‌ها و پوشه‌ها در هر زمانی که نیاز به فضای بیشتر روی سیستم حافظه دارید و یا به حافظه اکسترنال دسترسی ندارید، استفاده کنید.

مستر بلیط