فعال کردن کنترل والدین PARENTAL CONTROLS در گوگل کروم

همه ما می دانم که اینترنت همیشه مکان امنی برای کودکان نیست.  با این، دنیای مدرن ایجاب می کند که بچه های ما گاهی اوقات از اینترنت استفاده می کنند، چه برای آموزش مجازی و چه پروژه تحقیقاتی .  تنها نظر از دلیل استفاده از اینترنت توسط کودکان، می‌توان با تنظیم و فعال کردن کنترل والدین در Google Chrome به راحتی فعالیت کودکان را کنترل کرد.  باما همراه باشید تا در این مقاله از مجله کی لپ نحوه فعال کردن کنترل والدین در مرورگر را برای شما بیان کنیم.
همه ما می دانم که اینترنت همیشه مکان امنی برای کودکان نیست. با این، دنیای مدرن ایجاب می کند که بچه های ما گاهی اوقات از اینترنت استفاده می کنند، چه برای آموزش مجازی و چه پروژه تحقیقاتی . تنها نظر از دلیل استفاده از اینترنت توسط کودکان، می‌توان با تنظیم و فعال کردن کنترل والدین در Google Chrome به راحتی فعالیت کودکان را کنترل کرد. باما همراه باشید تا در این مقاله از مجله کی لپ نحوه فعال کردن کنترل والدین در مرورگر را برای شما بیان کنیم.

در واقع روشی برای ایجاد و فعال کردن کنترل والدین در گوگل کروم وجود دارد. بسته به شرایط خاص خود، می توانید یکی از راه حل ها را امتحان کنید.

شما می‌توانید یک گزینه سفارشی برای فرزندتان ایجاد کنید، Google Family Link را فعال کنید، SafeSearch را روشن کنید، یا مرور ایمن را فعال کنید.

اگر فرزند شما صرفاً از لپ ‌تاپ یا دسکتاپ شما برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کند، می‌توانید یک نمایه سفارشی یا پروفایل خود را برای ایجاد آن ایجاد کنید تا هر چند باری را مرور کنید و مطمئن شوید که به نامناسب دسترسی ندارید.

برای ایجاد نمایه برای فرزندتان در گوگل کروم، مراحل زیر را انجام دهید:

1. مرورگر کروم خود را باز کنید.

2.به گوشه سمت راست بالا ببینید و روی نماد نمایش کلیک کنید.

3. به قسمتی با عنوان «نمایه های دیگر» یا همان Other Profiles بروید و روی «افزودن» یا ADD کلیک کنید.

4. شما این گزینه را نشان می دهد که به حساب Google خود وارد شوید یا یک صفحه بدون حساب ایجاد کنید. اگر فرزندتان گوگل خودش را دارد، می‌توانید با حساب او وارد شوید. در غیر این صورت، «ادامه بدون حساب» را انتخاب کنید.

5. در صورت ایجاد یک نمای جدید بدون حساب Google، باید یک نام برای انتخاب انتخاب کنید، یک عکس را انتخاب کنید و یک عکس را انتخاب کنید.

6. پس از وارد کردن این اطلاعات، روی «انجام شد» یا همان انجام شد کلیک کنید.

نمای جدید اکنون یک گزینه در گوشه سمت راست بالای سر شما خواهد بود.

اگر کروم داده‌ها را در دستگاه همگام‌سازی کند، باید یا به یک حساب Google وارد شوید یا یک حساب Google جدید برای فرزندتان ایجاد کنید.

اگر فرزندتان از دستگاه خود برای دسترسی به اینترنت یا ورود به سیستم در چندین دستگاه استفاده می‌کند، می‌توانید Google Family Link را راه‌اندازی کنید تا بتوانید بر روی فعالیت‌ها نظارت کنید و مراقب اطلاعاتی باشید که به دست شما می‌رسد. استفاده از این اپ مفید و کار ساز می باشد که فرزند شما از یک دستگاه دستی مانند تبلت یا گوشی هوشمند استفاده می کند..

3. برای کنترل والدین ویژگی SafeSearch را فعال کنید

راه‌اندازی یک نمایه یا حساب Google برای فرزندتان به شما امکان نظارت بر فعالیت‌های آنلاین را می‌دهد، اما فعال کردن ویژگی SafeSearch در واقع ساده‌ترین راه برای ایمن کردن تجربه مروری فرزندتان است. اگر با SafeSearch آشنا نیستید با ما همراه باشید.

جستجوی امن یک ویژگی است که اساساً نتایج نامناسب صریح از جستجوی گوگل را مسدود می کند. البته این کار را تمام موارد نامناسب برای فرزند شما غیر فعال نمی کند، اما می‌توان تا حد زیادی روی چیزی کلیک کرد که نباید انجام دهد.

برای فعال کردن SafeSearch در Google Chrome، این مراحل را دنبال کنید:

Chrome .1 را باز کنید و به تنظیمات برگزیده بروید.

2. اولین مورد در لیست «فیلترهای جستجوی ایمان» خواهد بود. SafeSearch را به آسانی با کلیک کردن بر روی کادر کنار «روشن کردن SafeSearch» فعال کنید.

4. قسمت Safe Browsing را در کروم فعال کنید.

در حالی که SafeSearch به غیرفعال کردن نامناسب در جستجوی Google کودک شما کمک می‌کند، اما در برابر هک یا سایت‌های مخرب ایمن نیست. برای مقابله با هک و سایر موارد، شما همچنین می توانید “مرور ایمن” را برای کمک به این مشکلات فعال کنید.

برای فعال کردن «مرور ایمان» مراحل زیر را انجام دهید:

1. سایت کروم را باز کنید. روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

2. وقتی منو باز شد، روی «تنظیمات» کلیک کنید.

3. از صفحه، روی “Security and Privacy” در سمت چپ صفحه کلیک کنید.

4. از لیست موجود در مرکز صفحه، روی “امنیت” کلیک کنید.

5. شما می توانید “محافظت استاندارد” (تنظیمات پیش فرض) یا “حفاظت پیشرفته” را انتخاب کنید. می‌خواهید این را به «حفاظت پیشرفته» تغییر دهید.

بدیهی است که بزرگ‌ترین دلیل برای فعال کردن کنترل والدین یا امنیت پیشرفته این است که مراقب فعالیت‌های آنلاین فرزندتان باشید و آنها را ایمن نگه دارید. بنابراین، مهم است که چگونه تاریخچه مرور فرزندتان را بررسی کنید و وب سایت های خطرناک و نامناسب را مسدود کنید.

اگر نمایه‌ای برای فرزندتان در کروم راه‌اندازی کرده‌اید، می‌توانید به راحتی مرور را با این مراحل بررسی کنید.

  1. سایت chrome را باز کنید و روی صفحه در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

2. به پایین مراجعه کنید و روی نمایه فرزندتان کلیک کنید.

3. وقتی پنجره باز شد، روی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید.

4. به سمت «تاریخچه» بروید. از اینجا، می توانید به راحتی آخرین برگه های باز شده را مشاهده کنید یا دوباره روی “تاریخچه” کلیک کنید.

5. اگر «همگام‌سازی» را فعال کنید، این منو به شما امکان می‌دهد تا مروری بر فرزندتان داشته باشید، در دستگاهی که از آن استفاده می‌کند، به‌علاوه هر دستگاه دیگری که حساب گوگل را در آن وارد کرده است، ببینید.

آدرس سایت ما

پیج اینستاگرام مااگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!