فیلم را دانلود کنیم یا آنلاین ببینیم؟ احتمالاً اگر شما هم به تماشای فیلم‌های مختلف باشید، این سوال ذهن شما را به‌خود درگیر می‌کند. یکی از راه‌های متداول تماشای فیلم، دانلود آن است. ولی آیا بهترین روش می‌شود؟ با بررسی ویژگی ها دانلود فیلم و تماشای آنلاین آن، می توانید پاسخ مناسبی برای این سوال پیدا کنید. ما در این مقاله، میزان مصرف اینترنت، هزینه های خرید اینترنتی و شبکه های استریم فیلم را بررسی کرده ایم. در نهایت با برآورد مزایا و معایب هر یک، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

اگر فیلم را دوست نداشت، پخش آنلاین را کن!

وقتی صحبت از تماشای فیلم به‌عنوان یک سرگرمی می‌شود، پوشه‌های بسیار در ذهن تداعی می‌شود. شاید اگر از افراد فیلم‌باز درمورد یک فیلم خوب بپرسید، بسیاری از فیلم‌های دیده‌شده خود را معرفی نکنند. همین موضوع یکی از بزرگ‌ترین معایب دانلود فیلم می‌شود چون احتمال دانلود فیلمی که واقعاً حجم اینترنت شما را نمی‌تواند در این روش بسیار بالا باشد. با تماشای آنلاین فیلم، می‌توان آن را در ابتدا یا حتی ابتدایی پخش کرد.

البته این موضوع فقط مربوط به فیلم و سریال نیست. اما، در شرکت‌ها نیز برای انتقال اطلاعات با این مشکل وجود دارد و دانلود یا آپلود حجم بالایی از اطلاعات باعث می‌شود تا سریع‌تر ترافیک اینترنت می‌شود. به‌همین دلیل، با تهیه اینترنت نقطه به نقطه، شرکت اطلاعاتی در یک ترافیک اختصاصی انتقال می‌دهد. قیمت اینترنت پوینت تو پوینت برای شرکت‌هایی که شعبات بسیار در سطح شهر هستند، منطقی‌تر از اینترنت‌های معمولی خواهند بود.

فیلم را دانلود کنیم یا آنلاین ببینیم؟

فیلم را دانلود کنیم یا آنلاین ببینیم؟ ترافیک رایگان برای تماشای آنلاین

اصی‌ترین تفاوت بین تماشای آنلاین فیلم و دانلود آن، مصرف شده است. ترافیک مصرفی برای تماشای فیلم آنلاین در شبکه‌هایی مانند فیلیمو یا نمایشی که بستری برای پخش انواع فیلم و سریال ایرانی و خارجی می‌شود، برای پخش‌کننده‌های رایگان یا نیم‌بها محاسبه می‌شود. برای مثال، حجم ترافیک اینترنت‌های خانگی، مانند Adsl نیم‌بها خواهد بود. ولی برای دانلود فیلم‌ها به این صورت نمی‌شود. در دانلود فیلم و سریال، ترافیک کامل، معادل با حجم اینترنت مصرف می‌شود و بعد از دانلود کامل یک فیلم ۸۰۰ مگابایتی، متوجه خرابی زیرنویس و مشکلات دیگر فیلم شوید. در این صورت، حجم بالایی از اینترنت اینترنتی را هدر داده‌اید. بااین‌حال، برخی از سایت‌های دانلود فیلم، امکان تماشای آنلاین را نیز فراهم کرده‌اند. این سایت‌ها گزینه‌های متعددی را برای انتخاب کاربر راحت در نظر گرفته‌اند.

دانلود فیلم ذخیره حافظه لپتاپ یا گوشی همراه

یکی دیگر از مشکلاتی که دانلود فیلم و سریال برای افراد خانواده به‌وجود می‌آورد، فضای ذخیره‌سازی کامپیوتر و در نتیجه کاهش رم آن است. این موضوع باعث می شود که لپتاپ می شود. به‌همین دلیل، بسیاری از افراد برای ذخیره فیلم‌ها دانلودی، باید به خرید هارد اکسترنال می‌شوند. با افزایش قیمت‌ها، می‌توانم این کار را بسیار بالا بگویم. پس اگر پر‌سرعت‌ترین اینترنت td-lte نیز برای دانلود در اختیار داشته باشید، در نهایت با مشکل فضای کافی برای ذخیره همه فیلم‌ها حتی ممکن است می‌شوید.

سرعت پایین اینترنت؛ عدم پخش فیلمهای آنلاین

حتماً برای شما پیش آمده است که هنگام تماشای فیلم آنلاین، سرعت اینترنت با مشکل می‌شود و فیلم در سکانس حساس قطع می‌شود. در مواردی، پس از وصل مجدد اینترنت، فیلم به اول پخش برمی‌گردد، با این اتفاق ممکن است به طور کلی از تماشای آن صرف نظر کنید. البته این مشکل برای دانلود نیز وجود دارد. یعنی، روند دانلود مدام قطع شود و دیگر امکان ادامه دانلود وجود نداشته باشد. به‌همین دلیل، باید از یک اینترنت TD-LTE پر‌سرعت و مناسب برای دانلود استفاده کنید تا امکان جلوگیری از این مشکل وجود داشته باشد.

فیلم را دانلود کنیم یا آنلاین ببینیم؟

پرداخت هزینه اشتراک برای تماشای آنلاین فیلم و سریال

یکی از معایب پخش آنلاین فیلم و سریال، پرداخت هزینه برای تماشای فیلم است. اکثر سایت های پخش سریال و فیلم، نیاز به خرید شارژ به صورت ماهانه دارند. این مبلغ در مورد موارد بسیار بیشتر از دانلود فیلم خواهد بود. با این‌وجود، با پیدا کردن سایت‌های پخش فیلم و سریال رایگان، می‌توانید با خیالی آسوده و کاملاً رایگان، به سرگرمی موردعلاقه خود بپردازید. اما مشکلی که سایت های پخش آنلاین فیلم دارند، سانسور است. این سایت‌ها بنا به‌بر اخلاقی نمی‌خواهند به سانسور بخش‌هایی از فیلم می‌شوند که شاید برای بسیاری از افراد، اتفاقی خوشایند نشود. پس اگر به‌دنبال پاسخی برای سوال «فیلم را دانلود کنیم یا آنلاین ببینیم» هستید؛ باید به این نکات نیز توجه کنید.

دانلود فیلم‌ها با بسته‌های اینترنتی پرسرعت و مناسب ماهان نت

در این مقاله به سوال متداول «فیلم را دانلود کنیم یا آنلاین ببینیم» پاسخ دادیم. هر یک از دو روش، مزایا و معایبی هستند که هر فرد با توجه به معیارهای خود، بهترین راه را انتخاب کند. در تماشای آنلاین فیلم، حجم کمتری از اینترنت و حافظه کامپیوتر مصرف می‌شود. ولی آن، سرعت پایینی در لود شدن فیلم است که در مواردی بسیار آزاردهنده خواهد شد. بااین‌حال، بسیاری از تماشاگران آنلاین فیلم را به دانلود آن می‌دهند. اگر سرعت و قیمت اینترنت برای دانلود مناسب باشد، هر دو روش برای تماشای فیلم بهصرفه خواهد بود. به‌همین دلیل، شرکت ماهان نت با ارائه سرویس‌های ADSL و TD-LTE، رضایت مندی را برای کاربران خود به ارمغان آورده است. برای مشاهده انواع خدمات این شرکت، وارد سایت mahannet.ir شوید و مورد نیاز خود را ببندید. کارشناسان ماهان نت در سریع‌ترین زمان، نسبت به نصب و راه‌اندازی اینترنت خرید خواهند کرد.
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!