آن اوایلی که استوری‌های تازه‌ای که به اینستاگرام اضافه می‌شود، فقط می‌توان از یک فونت تکراری و البته نه‌چندان جالب برای متن استفاده کرد. نکند شما هنوز هم از همان فونت‌های قدیمی و تکراری برای نوشتن متن استوری و بایو در اینستاگرام استفاده می‌کنید؟!

اگر جوابتان بله است، سراپا گوش کنید که این مقاله را برای شما نوشته‌ایم!

تغییر فونت در اینستاگرام و استفاده از یک فونت جدید و خلاقانه در استوری و بایو، نه‌تنها کار سختی نیست، بلکه کاری می‌کند کارستان!

فونت زیباتر می‌تواند حرف و نوشته شما را به اندازه جذاب‌تر وترکتر کند. هم ظاهر حرفه‌ای‌تری به پیجتان می‌دهد و هم در نگاه مخاطبان متمایز و متفاوت دیده می‌شود. احتمالاً به همین خاطر هم هست که اینستاگرام، در این 4-5 سالی که استوری قابل استفاده است، به‌مرور زمان فونت‌های بیشتر هم برای متن استوری تدارک دیده می‌شود. اما هنوز که هنوز است، اینستاگرام در زمینه ارائه فونت‌های جدید و جذاب فارسی لنگ می‌زند!

پس بهتر است خودمان آستین‌هایمان را برای تغییر فونت فارسی اینستاگرام بالا بزنیم و سروسامانی به شکل و شمایل متن استوری و بایوی پیج اینستاگراممان بدهیم!

می‌پرسید چطور؟

در این مقاله، صفر تا صد تغییر فونت فارسی اینستاگرام را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله به شما نشان می‌دهیم.

چرا فونت اینستاگرام را تغییر بدهیم؟

شاید در جواب این سؤال، با خود می‌گویید: «کی اصلاً به فونت استوری من توجه می‌کند؟» اما ما با ۳ دلیل محکم به شما ثابت می‌کنیم که تغییر فونت فارسی اینستاگرام از اوجب واجبات است!

دلیل اول: ظاهر خلاق و جذاب حرف اول را می‌زند.

ببینید، اینستاگرام یک پلتفرم بصری است؛ راستش را بخواهید بیشتر ما آدم‌ها هم عقلمان به چشممان است! حالا یعنی چه؟

یعنی مخاطب ما قبل از شروع به خواندن متنی است که در استوری، پست یا بایو نوشته‌ایم، ناخودآگاه اول ظاهر نوشته (فونت، طرح، رنگ و…) را می‌بینند. حالا اگر فونت استوری اینستاگرامتان از فونت‌های رایجی که اکثر مردم از آن استفاده می‌کنند، متفاوت و چشم‌نواز باشد، هم خلاقیتتان را به مخاطب نشان داده‌اید هم کاربران را با میل و رغبت بیشتر حرف‌هایتان را دنبال می‌کنند.

دلیل دوم: شبیه دیگران نباشید.

اینستاگرام یک رقابت است و همه برندها، آدم‌ها و کسب‌وکارها سعی می‌کنند به‌نوعی نظر مخاطبان را بیشتر به خود جلب کنند و از دیگران متمایز شوند.

یکی از ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌حل‌هایی است که می‌توانید برای نشان‌دادن تمایزتان امتحان کنید، از یک فونت مخصوص خودتان استفاده کنید.

دلیل سوم: از غافله ترندهای جدید عقب نمانید!

سرعت تغییر و تحولات در اینستاگرام باورنکردنی است! آنقدر که در چشم‌برهم‌زدنی ممکن است یک اتفاق جدید ترند شود. شما باید این ترندها را دنبال کنید و همیشه در نگاه مخاطبانتان قدیمی و منسوخ به نظر نیایید باشید.

استفاده از فونت‌های جدید هم یکی از همین ترنداست که در بین کاربران اینستاگرام حسابی گل کرده است.

اگر برای تغییر فونت فارسی اینستاگرام قانع شدید، برویم سراغ اصل مطلب. یعنی روشهای تغییر فونت در اینستاگرام.

راه‌های تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام

برای تغییر فونت فارسی اینستاگرام در استوری، بایو و کپشن، دو راه پیش رو دارید:

یا باید از فونت های پیشنهاد شده توسط اینستاگرام استفاده کنید، یا از اپلیکیشن و سایت های تولید فونت اینستاگرام.

فونت‌های پیشنهادی اینستاگرام که تعدادشان محدود است و تنوع زیادی ندارند (در حال حاضر فقط ۹ فونت برای استوری وجود دارد) و فقط برای متن استوری‌ها به آن‌ها دسترسی دارید. در عوض با برنامه‌ها و وب‌سایت‌های تولید فونت اینستاگرام، انواع و اقسام فونت‌ها را در اختیار دارید و می‌توانید بایو، پست و استوری را تغییر دهید.

عجله نکن! کمی جلوتر از بهترین سایت ها و اپلیکیشن های تغییر فونت را معرفی می کنیم. اما قبل از آن بیایید نحوه تغییر فونت اینستاگرام را یاد بگیریم.

آموزش تغییر فونت اینستاگرام

قبل از اینکه برای تغییر فونت فارسی اینستاگرام دست به کار بماند، این نکته را باید داشته باشید:

از فونت های خوانا، قابل تشخیص و با اندازه مناسب استفاده کنید. درست است که ما می‌خواهم به نظر برسند. ولی نه آنقدر که مخاطب هیچ چیز از نوشته را متوجه نشد!

مراحل تغییر فونت بایو، استوری و کپشن در اینستاگرام تقریباً مشابه هستند که در ادامه هر کدام را به آموزش می‌دهیم.

آموزش تغییر فونت فارسی برای بیو اینستاگرام

بایو (بیو) یا بیو پیج شما اصلی پروفایل اینستاگرام شماست. دقیقا مثل سردر یک فروشگاه. کسانی که وارد صفحه شما می‌شوند، در نگاه اول، بایو شما را برانداز می‌کنند و محتوا و شکل ظاهری این چند کلمه سرنوشت‌ساز، تا حد زیادی تعیین می‌کنند که افراد شما را دنبال کنند یا خیر.

اینستاگرام تا حالا هیچ گزینه‌ای برای تغییر فونت فارسی در بیو ارائه نمی‌دهد و اکثر اپلیکیشن‌ها و سایت‌های تغییر فونت هم از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنند. اما…

یک پیشنهاد برای شما داریم شما می‌توانید در کنار حروف فارسی، از حروف انگلیسی با فونت‌های جذاب هم در متن بایو استفاده کنید و بایو پیجتان را زیباتر کنید. برای مثال تصویر زیر را ببینید:

تغییر فونت فارسی در بایو

تغییر فونت فارسی در بایو

برای این کار کافی است یکی از سایتهای تغییر فونت اینستاگرام مثل سایت IG Fonts را باز کنید و متن دلخواهتان را در کادر مربوطه وارد کنید.

تغییر فونت فارسیتغییر فونت فارسی

حالا نوشته شما در پایین کادر با صدها عکس متنوع نمایش داده می شود. هر کدام را که می‌پسندید، کپی و در قسمت بایو پیست کنید. به همین راحتی!

تغییر فونت فارسی در بیو و استوری

تغییر فونت فارسی در بیو و استوری

اگر می‌خواهید یک بیو جذاب و حرفه‌ای بنویسید، پیشنهاد می‌کنید مقاله را بخوانید «چگونه بیوی اینستاگرام تأثیرگذار بنویسیم» را هم از دست می دهد.

آموزش تغییر فونت فارسی استوری

برای تغییر فونت فارسی اینستاگرام در استوری ها دستتان بازتر است و انتخاب های بیشتری دارید. فونت‌های پیش‌فرض برنامه، تغییرات آنچنانی در نوشته‌های فارسی ایجاد نمی‌کنند و باید از برنامه‌های تغییر فونت یا ویرایش عکس و ویدیو استفاده کنند.

برنامه های زیادی برای سیستم های اندروید و آیفون وجود دارد که معمولاً سازوکار مشابهی دارند و در ادامه آن ها را معرفی می کنند. اما در اینجا تغییر فونت استوری را به کمک اپلیکیشن اینشات (inshot) یاد میگیریم.

مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱) برنامه اینشات را بعد از دانلود و نصب، باز کنید و عکس یا ویدیویی را که می خواهید منتشر کنید، انتخاب کنید.

تغییر فونت فارسی در بیو و استوری تغییر فونت فارسی در بیو و استوری

۲) در نوار ابزار پایین صفحه، روی گزینه متن بزنید و متن خود را تایپ کنید.

تغییر فونت فارسی در بیو و استوری

تغییر فونت فارسی در بیو و استوری

۳) حالا روی گزینه Aa بزنید. اینجا تعداد فونت های محدودی پیشفرض میبینید که میتوانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. اما اگر فونت خاص مد نظرتان است از قبل، آن را دانلود و به مجموعه فونت های اینشات اضافه کنید.

بارگذاری فونت های جدید در اینشات بسیار ساده؛ برای این کار اولین مجموعه فونتی که می‌خواهید را از گوگل دانلود کنید. فایل شما به‌صورت فشرده (zip) است؛ پس قدم بعدی از حالت فشرده است. برای این کار روی فایل کلیک کنید و گزینه «extract files to» را انتخاب کنید. با انتخاب یکی از پوشه ها فایل ها از حالت خارج می شود.

تغییر فونت فارسی در بیو و استوری اینستاگرام

تغییر فونت فارسی در بیو و استوری اینستاگرام

حالا برنامه اینشات را باز کنید و متن را تایپ کنید. و روی آیکن بارگیری بزنید. فایل‌های فونت‌ها را در آن می‌توانید پیدا کنید و گزینه‌های دیگری را انتخاب کنید. تمام! فونت جدید به برنامه اضافه شد.

تغییر فونت در انشات

تغییر فونت در انشات

نکته مهم: در قسمت ریستور اینشات هم، فونت عربی وجود دارد که با دیدن یک تبلیغ چند روزه آنلاک می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید.

۴) بعد از ایجاد تغییرات دلخواه‌تان در فونت نوشته، گزینه ذخیره را بزنید. استوری شما با فونت جدید آماده است! می‌توانید مستقیماً از داخل این‌ها گزینه‌های داستان را انتخاب کنید و تصویرتان را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

تغییر فونت فارسی در اینشات

تغییر فونت فارسی در اینشات

آموزش تغییر فونت فارسی در پست اینستاگرام

تغییر فونت کپشن هم دقیقا شبیه به بایو است. یعنی برای متن‌های انگلیسی می‌توانم از سایت‌های تغییر فونت نتیجه خوبی گرفتم. اما برای متن‌های فارسی گزینه‌های انتخاب‌شده و باید به تغییرات جزئی که سایت‌های تغییر فونت در نوشته‌های فارسی کپشن ایجاد می‌کنند، بسنده کنید.

یک پیشنهاد: حالا که برای تغییر فونت فارسیِ کپشن نمی‌شود کاری کرد، با مرتب‌نویسی و اضافه کردن چند ایموجی ظاهر نوشته‌هایتان را بهتر کنید.

معرفی برنامه های تغییر فونت فارسی اینستاگرام

برای تغییر فونت استوری‌های اینستاگرام، برنامه‌های ویرایش تصویر بهترین گزینه هستند. این برنامه‌ها گزینه‌های متعددی برای تغییر در و فونت متن به شما شکل می‌دهند. کافیست عکس یا فیلم خود را در این برنامه‌ها باز کنید، تغییرات لازم را در متن ایجاد کنید و در نهایت در اینستاگرام آپلود کنید. به همین سادگی!

تمام برنامه‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم رایگان هستند و در کنار ادیت عکس و فیلم، برای تغییر فونت فارسی استوری هم کاربرد دارند.

اپلیکیشن inshot

کمتر کسی است که با برنامه inshot آشنا نباشد! اینشات علاوه بر فونت‌های پیشفرض عربی و انگلیسی و… امکان نصب فونت‌های فارسی را به شما می‌دهد. پس به‌راحتی می‌توانید فونت دلخواه‌تان را دانلود کنید و در این‌ها آپلود کنید و متن استوری‌هایتان را تغییر دهید.

اپلیکیشن canva

اپلیکیشن canva یکی دیگر از برنامه‌هایی است که می‌توانید برای تغییر فونت استوری‌های اینستاگرام از آن استفاده کنید. هر چند این اپلیکیشن امکان نصب فونت‌های بیشتر را ندارد. اما تعداد زیادی فونت عربی و فارسی به‌صورت پیش‌فرض است که کارتان را به‌خوبی راه می‌اندازد.

فونت استوری اپلیکیشن

این اپلیکیشن مخصوص سیستم آیفون است. با این برنامه به جز اینکه از 100 فونت فارسی و عربی دسترسی داشته باشید، می‌توانید هر فونت دیگری را که می‌خواهید به برنامه اضافه کنید. امکاناتی از انیمیشن های انیمیشنی متن، تغییر رنگ و متن پسزمینه و… هم از ویژگی های دیگر این برنامه است.

معرفی سایت های تغییر فونت فارسی اینستاگرام

همانطور که در این مقاله اشاره به سایتهای تغییر فونت اینستاگرام بر پایه زبان انگلیسی طراحی شده و در متن فارسی بایو و کپشن باعث ایجاد تغییرات زیادی نمی شود. ولی برای حروف انگلیسی، فونت‌های جذاب و متنوع را در اختیار شما می‌گذارند.

سایت های زیر معروف ترین سایت های تغییر فونت انگلیسی عبارتند از:

در این سایت به‌راحتی با نوشتن متن در کادر، انواع فونت‌ها به شما نشان داده می‌شود:

تغییر فونت فارسی در بیو و استوری

تغییر فونت فارسی در بیو و استوری

یکی از وبسایت‌های رایگان برای تغییرفونت متن، وبسایتigfont.io است. به راحتی می‌توانید متن خود را در کادر بالای این سایت تایپ کرده و از بین فونت‌های پیشنهادی، فونت دلخواه را انتخاب کنید و آن را کپی کنید.

وب سایت تغییر فونت igfonts

وب سایت تغییر فونت igfonts

از سایت جالب نماد می‌توان به راحتی متن‌هایی با فونت‌های خیره‌کننده و جذاب بسازید و در بخش‌های مختلف اینستاگرام خود از آنها استفاده کنید. این سایت بیش از 100 فونت متفاوت را در اختیار شما قرار می دهد.

وب سایت تغییر فونت Cool Symbol

وب سایت تغییر فونت Cool Symbol

این سایت هم مانند بقیه، با نوشتن متن در کادر به کلی فونت دسترسی دارید:

تغییر فونت فارسی در بیو و استوری

تغییر فونت فارسی در بیو و استوری

کمی خلاقیت در اینستاگرام نیاز دارید؟ تغییر فونت اینستاگرام را امتحان کنید!

انتخاب فونت مناسب برای متن بایو، استوری و کپشن، بیشتر از محتوای انتخاب شده و عکس و ویدیو، کمتر هم نیست.

در این مقاله از تغییر فونت در اینستاگرام، نحوه تغییر فونت در بایو، استوری و پست و خلاصه هر آن چیزی را که برای تغییر فونت اینستاگرام باید می‌دانستید، گفتیم و امیدواریم به دردتان خورده باشد.

حالا نوبت شماست تا از این آموزش استفاده کنید و دستی به سر و روی ظاهر نوشته‌تان بکشید و سلیقه، خلاقیت و تمایز خود را به مخاطبانتان نشان دهید!

منبع