حدود 5 سال پیش با هدف ایجاد بستری امن به‌منظور تبادل ارز پایدار با تومان، گامی نو در ارائه سرویس‌های تبادل تتر در ترلند برداشته شد و پیشبردن تمامی فرآیندهای تبادلی تتر در کمال هوشمند و درعین حفظ امنیت برای بهبود مستمر فضای رمزارزی کشور، رسالت تترلند. است.

مجموعه تترلند از بدو ورود خود به اکوسیستم رمزارز کشور، با ارائه قیمت لحظه‌ای تبادل تتر، اولین گام را برای شفاف‌سازی در فضای رمزارز کشور برداشت.

ترلند، برای حفظ اصل شفافیت پایبند و چهارچوب فعالیت خود را بر پایه بهبود سرعت تبادلات و خدمات خود و همچنین حفظ امنیت امنیت در بالاترین سطح، بنا نهاده‌است.

پایبندی به این چهارچوب، باعث ایجاد تحول در سرعت تبادلات و خدمات در پلتفرم ترلند شد که از جمله آن‌ها می‌توان به تسویه آنی تتر، تسویه ریالی فوری، پشتیبانی ۲۴ ساعت و ۷ روز هفته و احراز هویت ۱۰ دقیقه‌ای اشاره کرد.

مجموعه تترلند با تکیه بر دانش و پتانسیل تیم خود، همیشه در جهت بهبود تجربه هم‌وطنان گرامی در تبادلات رمز ارزی و افزایش اطلاعات کاربران خود در حوزه رمزارزها، از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

افتخارات و گواهی نامه های ترلند:

 • مدیریت سرمایه‌گذاری در صنایع و صنایع پرریسک
 • کنگره علمی سیستمهای نوین ایجاد ساختمان و کارآفرینی
 • دومین اجلاس مدیریت استراتژیک در حوزه کسب و کار، کارآفرینی
 • هفتمین کنفرانس مدیریت سرمایه گذاری در کار و صنایع پرریسک
 • سومین اجلاس سیستم‌های نوین ایجاد و کارآفرینی در سال ۱۴۰۰
 • دومین اجلاس بین المللی مدیریت استراتژیک در حوزه کسب و کار، کارآفرینی و توسعه اقتصادی

رمز ارز تتر

رمز ارز تتر (USDT) استیبل کوینی است که ارزش هر واحد آن برابر با دلار آمریکاست و از آن برای ارزش دارایی هنگام نوسان بازار ارزهای دیجیتال بدون خارج از سرمایه گذاری می شود.

پشتوانه برخی استیبل کوین‌ها آرزوهای فیاتی مانند آمریکا یا کانادا یا استرالیا و پوند و این هستند. پشتوانه تتر نیز دلار آمریکاست.

ارز دیجیتال تتر پلی و دنیای بین آرزوهای فیات بلوک چین عمل می‌کند و شفافیت تراکنش و ثبات و کارمزد اندک از ویژگی‌های آن است. در این مقاله از ترلند، محبوب‌ترین استیبل کوین بازار رمزارزها، یعنی تتر را به طور کامل معرفی می‌کنیم.

تتر (USDT) چیست؟

استیبل کوین تتر (Tether) رمز ارزی است که قیمتش برابر با مقدار ارز پشتوانه آن است.

تتر به‌عنوان دلار دیجیتال نیز شناخته می‌شود و شرکت تتر آن را صادر می‌کند و هر واحد آن را با یک دلار آمریکا یا بهادار تضمین شده است.

میلیون‌ها کاربر در بلوک چین‌های مختلف از رمز ارز تتر برای ترید، از دارایی‌های درمقابل نوسان، جابه‌جایی پول و حتی حفظ ارزشی که در تورم زیاد استفاده می‌کنند، محافظت می‌کنند.

تتر ابتدا در شبکه‌ بیت کوین، یعنی Omni Layer، ایجاد شد. اما در بلوک چین‌های فروش ازجمله اتریوم، ترون، آیاس، الگورند، سولانا، پالیگان و بایننس اسمارت چین وجود دارد.

تتر از گواه ذخایر (PoR) استفاده می‌کند؛ یعنی در هرلحظه ارزش ذخایر پشتوانه آن بیشتر یا برابر ارزش کل تترهای درگردش است.

تاریخچه تتر و بنیان گذاران آن

در سال ۲۰۱۴، براک پیرز (Brock Pierce) و ریو کالینز (Reeve Collins)، از اعضای بنیاد Omni، تتر را با نام اصلی ریل کوین (Realcoin) راه‌اندازی کردند.

کالینز و پیرز به‌دلیل تجربه‌شان درزمینه شبکه بیت کوین، یعنی اومنی‌، تتر را در این شبکه ایجاد کردند. در سال ۲۰۱۴، ریل‌کوین به تتر (Tether) تغییر نام داد.

معنی واژه تتر «اتصال» است و به برابر هر واحد آن با دلار آمریکا اشاره می کند.

در سال ۲۰۱۵ و با عرضه تتر در صرافی بیت‌فینکس (Bitfinex)، کاربران این رمزارز را خریداری می‌کنند.

حجم معاملات با انجام تراکنش های دلاری از بانک تایوانی شرکت مالی Wells Fargo به افزایش یافت، تا جایی که حجم آن از ۱۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ به ۲.۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ رسید.

محبوبیت و استفاده از تتر تا اندازه‌ای است که درحال‌حاضر از نظر ارزش بازار، با ۶۷ میلیون دلار عنوان سومین رمز برتر را در فهرست ارزهای دیجیتال از آن خود ساخته است.

ترلند

ویژگی تتر چیست؟

در سال‌های اخیر، افراد و شرکت‌های بسیاری از تتر دیجیتال دلاری برای انجام پرداخت‌ها و انتقال‌ها در اکوسیستم بلوک چین استفاده کرده‌اند و با وجود مشکلات مختلف، این استیبل کوین انتخاب شده است که خود را در میان کاربران حفظ کند.

نکته مهم دیگر اینکه به‌دلیل داشتن ذخایر زیاد تحت‌تأثیر نوسان‌ها و اتفاقات بازار قرار نمی‌گیرند. برای مثال، در رخداد پایانی رمزارز ترا (Terra)، تتر به‌خوبی ثابتش را حفظ کند.

همچنین، سایر رمزارزها را به دلیل ماهیت بلوک چینی با استفاده از قابلیت شفافیت و سرعت و همتای امنیت آن از طریق جماعات اثبات کار و اثبات امکان می‌توان یافت. به‌همین‌دلیل، رمزارزی ایدئال برای تریدرها و سرمایه‌گذارهاست.

امنیت تتر چگونه می‌شود؟

برنامه، تتر در شبکه های پخش ازجمله بیت کوین، اتریوم، تروم و پالیگان بهچشم میخورند.

ازآنجاکه قراردادهای هوشمند و توکن‌ها در شبکه‌های مختلف وجود دارند، امنیت پایه‌های این شبکه‌ها را با استفاده از روش‌هایی به نام اثبات کار و اثبات وجود می‌کنند. این شبکه‌ها به‌طوری دوره‌های کدهای خود را از روی روزبودن و امنیت بازرسی می‌سازند و شرکت می‌کنند که با استانداردهای هرکدام از این شبکه‌ها مطابقت داشته باشند.

در ادام، با سه اصطلاحی که در مقاله حاضر به آن برخورد می‌شود، بیشتر آشنا می‌شویم:

 • استیبل کوین (سکه پایدار): رمزارزی که ارزش آن به مرجع خارجی مانند دلار یا طلا وابسته است.
 • اثبات کار (PoW): در این روش، ماینرها برای حل معادله‌های پیچیده در شبکه باهم رقابت می‌کنند. قدرت پردازشی شبکه‌های مبتنی بر این الگو ازطریق دستگاه‌های تولیدکنندگان می‌شود. ماینرها درقبال توان پردازشی که برای شبکه به ارمغان می‌آورند و در ازای حل معادل گفته‌شده می‌گیرند.
 • اثبات سهام (PoS): در این شبکه، دارندگان توکن بومی شبکه با سرمایه‌گذاری توکن‌های خود را دارند، این فرصت را خواهند داشت که به‌عنوان ریسک‌های تراکنش انتخاب شوند. این افراد در صورت دریافت تراکنش دریافت و در شبکه‌هایی که توکن‌ها را سرمایه‌گذاری کرده‌اند، جریمه می‌شوند.

  ترلند

ارزش تتر از کجا ناشی می‌شود؟

ارزش تتر از پشتوانه دلاری به‌وجود می‌آید که در ذخایر خود نگه‌داری می‌کند.

شرکتی در ازای هر توکن که صادر می‌کند، یک دلار آمریکا به‌عنوان پشتوانه آن توکن در ذخایرش نگه‌داری می‌کند.

کاربردهای تتر (USDT)

برای انتقال امن و سریع دارایی بر بستر بلوک چین از رمزارز استفاده می‌شود.

جابه‌جایی دارایی با استفاده از این ارز دیجیتال درمقایسه‌با روش‌هایی است که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. بسیاری از تریدرها در بازارهای نوسانی که احتمال می‌دهند قیمت‌ها زیاد باشد، دارایی‌های خود را به تتریب تبدیل می‌کنند تا در عین حال ارزش‌های دارای ارزش، از دردسرهای خروج از بازار و ورود مجدد به آن‌ها پیدا شود.

همچنین، کاربران ایرانی برای حفظ ارزش سرمایه خود در وضعیت تورمی موجود، دارایی‌شان را به تتر تبدیل می‌کنند.

کاربردهای تتر به اینها ختم نمی شود؛ زیرا با ظهور پروژه‌های کاربران متعدد بلوک چینی، برای خرید NFT یا توکن بازی‌های بلوک چینی یا شرکت در پروژه‌های وام دهی و استیکینگ از استفاده می‌کنند.

آیا تتررقیبی برای بیت کوین است؟

خیر، همان طور که گفتیم، از تتر برای حفظ ارزش دارایی و ارائه نقدینگی در شبکه بیت کوین استفاده می شود.

تتر رمزارزی، اما بیت کوین رمزارزی غیرمتمرکز است و با هیچ آرزویی در دنیا مرتبط نیست. ازاین‌رو، قیمت تتر همیشه ثابت‌تر از بیت کوین است.

ناگفته نماند رمزارزهایی که قیمت آن‌ها با سرمایه‌ها در دنیای واقعی مرتبط، درمعرض نوسان بیشتر در بازار هستند.

دامیننس تتر چیست؟

دامین تتر (USDT) نشان می دهد از کل پولی که در بازار رمزارزها وجود دارد، چه مقدار در سرمایه گذاری می شود.

در بازارهای نزولی، کاربران برای حفظ ارزش دارایی خود، رمزارزهایشان را به تتر تبدیل می‌کنند. بنابراین دامین تتر افزایش می‌یابد.

گفتنی است بین دامیننس تتر و قیمت بیت کوین نیز همبستگی دیده شده است. زیرا معمولاً با افزایش دامیننس تتر، قیمت بیت کوین کاهش می‌یابد و برعکس.

قیمت تتر

برای مشاهده قیمت تتر، محمبنید اِهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه در این صفحه، قیمت روز تتر به تومان درج شده است. در ارزیابی نرخ تتر، می‌توانید در بازه‌های ۲۴ ساعت گذشته، هفت‌روزه، سی‌روزه، سه‌ماهه، یک‌ساله و… مشاهده کنید.

نحوه خرید تتر

به‌کمک ویژگی تبدیل سریع ترلند، می‌توانید به‌آسانی و تنها با چند کلیک تتر بخرید و بفروشید.

برای خرید تتر، کافی است پس از انجام فرآیند احراز هویت در کمتر از 10 دقیقه، وجوه تومانی را با استفاده از کارت بانکی یا روش انتقال بانکی به کیف پول تومانی خود در ترلند انتقال دهید.

سپس، در صفحه اصلی ترلند یا در بخش کیف پول، مقدار تترنیاز را وارد و روی تبدیل کلیک کنید. نرخ گذاری در ترلند به صورت لحظه ای محاسبه و کارمزد تبدیل به مناسب ترین نرخ ارائه می شود.

جالب است بدانید که واریز وجوه تومانی به ترلند با کارمزد رایگان انجام می شود.

نحوه فروش تتر

فروش تتر در ترلند نیز به‌سادگی خرید آن است. برای این منظور از انتقال تتر به کیف پول تتری خود در ترلند، در صفحه اصلی یا در کیف پول مقدار دلخواهتان را برای ورود و بعد از مشاهده نرخ لحظه های محاسبه شده، روی تغییر کلیک کنید. شایان ذکر است واریز تتر در ترلند با کارمزد رایگان انجام می شود.

جمع بندی

رمز ارز تتر محبوب‌ترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال است. از آنجاکه هر کوین تتر معادل یک دلار آمریکاست، به‌عنوان «دلار دیجیتال» نیز می‌شود. تریدرها و سرمایه‌گذاری‌ها از سرمایه‌گذاری برای جابه‌جایی دارای ارزش و ارزش پول و مقابله با نوسان‌های بازار رمزارزها استفاده می‌کنند. فراموش نکنید که تتر را می‌توانید از سکوی تبادل کنید ترلند با مناسب ترین کارمزد بخرید.

منبع