هنوز هم با یک محصول نهایی، بیشتر است، اما ظاهر آن بیشتر به یک عینک معمولی شباهت تا یک هدست واقعی ترکیبی دارد. با وجود این تفاسیر، به نظر می‌رسد اوپو در طراحی این محصول در مسیر درستی قرار گرفته است.

پیشزمینه

اعتقاد بر این است که برای حضور در بازار مجازی مجازی (VR) و افزودن (AR)، کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت وجود دارد. انتظار می‌رود این شرکت در ابتدا از هدست‌های واقعیت ترکیبی خود را نشان دهد که به‌طور کلی شبیه هدست‌های واقعیت مجازی امروز خواهد بود، با این تفاوت که سطح بیرونی آن به دوربین‌هایی مجهز می‌شود که می‌توانند از فناوری‌هایی که می‌توانند از آن استفاده کنند نیز می‌توانند دراختیار کاربران قرار دهند.

عینک اوپو بادی گلس

گفته می‌شود متا نیز درحال‌کار روی دستگاهی مشابه هدست واقعیت ترکیبی اپل است. گزارش‌ها نشان می‌دهد تیم هدست اپل نمونه‌ای از این دستگاه را به هیئت مدیره شرکت نشان می‌دهد و دستگاه مورداشاره به مرحله پیشرفت رسیده است.

به گزارش 9to5Mac، اپل درحال‌کار روی توسعه‌ی نسخه‌های واقعیت افزوده‌ای اپلیکیشن‌های اصلی آیفون برای استفاده در هدست ترکیبی از خود است. این شرکت همچنین قصد دارد برنامه‌هایی را بسازد که وظایفی مانند پخش فراگیر و برگزاری جلسات مجازی را انجام دهند.

انتظار می‌رود اولین نسخه این هدست نسبتاً بزرگی داشته باشد و به نمایشگرهایی با نمای بالا، تراشه‌ای قدرتمند و حسگرهای پیشرفته مجهز شود. همچنین نسخه اولیه قیمت این محصول احتمالاً زیاد خواهد بود. برخی از گزارش های قبلی به قیمت بالای 100 دلار و حتی 2000 دلار اشاره دارند. شاید این نسخه بیشتر جامعه‌ی توسعه‌دهندگان را هدف قرار دهد. نسخه بعدی این دستگاه نیز احتمالاً مدل مقرون‌به‌صرفه‌تر و کوچکتر این دستگاه خواهد بود.

طبق گفته‌های کو، انتظار می‌رود هدست ترکیبی از اپل در دو مدل عرضه شود. مدل اول رده‌بالا خواهد بود و مدل دیگر با قیمت کمتر روانه‌ای بازار خواهد شد.

هدف بلندمدت دستگاه اپل است که معمولاً از آن به‌عنوان عینک اضافه می‌شود. این دستگاه شبیه به عینک‌های معمولی است اما واقعیت افزوده را می‌دهد؛ مفهومی که برای اولین بار در عینک هوشمند گوگل به کار رفت.

عینک اوپو Air Glass شبیه نمونه اولیه عینک افزوده شده اپل است

عینک اوپو بادی گلس

اوپو اولین بار در سال قبل در چین از ایرگلس رونمایی کرد. این محصول به‌جای آن است که دائماً در قالب یک عینک قرار می‌گیرد، از طراحی دو تکه بهره می‌برد. سیستمی که در بالا توضیح داده شد از روش ارتباط مغناطیسی کم‌عمق بهره می‌برد که شباهت زیادی به پورت مگ‌سیف اپل دارد. برای استفاده از Air Glass، باید آن را روی یک جفت فریم شیشه‌ای-فلزی که دارای نواحی مغناطیسی منطبق روی شقیقه است قرار دهید. فریم‌ها در واقع عینک‌های معمولی هستند اما لنز سمت راست مطابقت یک نمایشگر موارد افزوده تک‌چشمی مشابه عینک گوگل دراختیارتان قرار می‌دهد.

هرگاه ارگلس را ازطریق بلوتوث با یک تلفن اوپو جفت کنید، یک صفحه‌نمایش سبزرنگ نشان می‌دهد که کوچک‌تر اما قابل‌توجهی از دید شما را پوشش می‌دهد. تصاویر روی این محصول کنتراست بالا و به‌طور منطقی در همه جا زیر نور مستقیم خورشید قابل مشاهده است.

عینک اوپو بادی گلس

نواحی مغناطیسی درست در دل فریم‌ها قرار دارند و به نظر می‌رسند می‌توانند آن‌ها را به‌راحتی به انواع عینک‌ها اضافه کنند. اتصال لنز گرمی بهو فریم نیز کاملاً محکم به نظر می‌رسد، اما برداشتن چیزهای اضافه شده و قراردادن آن در قاب حتی اگر به‌طور کامل از عینک‌های طبی استفاده کنید، می‌کنید بسیار آسان است، به‌طوری‌که گویی یک صفحه مخفی روی شما قرار می‌گیرد. این راهکاری است که افراد را درمورد حفظ حریم‌خصوصی و حواس پرتی، جدی می‌گیرند. این ویژگی همچنین کمک می‌کند که این نسل از دوربین‌های شیشه‌ای هوا را ندارد، امکان استفاده از آن در نسخه‌های بعدی وجود دارد.

عینک افزوده‌ای اوپو فناوری پیشرفته‌ای می‌شود که عمر باتری سه‌ساعته و تجربه‌ای مناسب در بخش نرم‌افزاری ارائه می‌شود. این محصول از نظر طراحی یک واحد نسبتاً فشرده و سبک است که می‌توان آن را به عینکی با ظاهر معمولی مرتبط کرد.

عینک اوپو بادی گلس

مقاله مرتبط:

سبک اوپو در ساخت عینک واقعیت افزوده، می‌تواند مسیر اصلی اپل را در ساخت این نوع محصولات نشان دهد. یعنی ظاهر کلی دستگاه مشابه عینک‌های معمولی باقی بماند و یک واحد گیره‌ای برای ارائه قابلیت‌های افزوده روی آن تعبیه شود.

احتمالاً انتظار نمی‌رود که محصول اپلیکیشن ارائه شود که مانند عینک چیزهایی که به اوپو خام اضافه می‌شوند، می‌رسد، اما نسل اولیه عینک هوشمند این شرکت احتمالاً سبکی مانند Air Glass استفاده خواهد کرد. به‌هرحال از آنجاکه پیش‌بینی شده عینک واقعیت افزوده‌شده در سال ۲۰۲۴ یا اوایل ۲۰۲۵ معرفی خواهد شد این شرکت زمان کافی دراختیار تا بیشتر روی طراحی آن کار کند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!