به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، با نزدیک شدن به پایان سال، بحث نحوه محاسبه عید و افرادی که مشمول عیدی می‌شوند نیز دوباره داغ شده است. مشمولان قانون کار هستند یا در دستگاه‌های اجرایی و دولتی کار می‌کنند به همراه بازنشستگان خدمات اجتماعی و دستگاه‌های دولتی، چشم انتظار پرداخت عید پایان سال خود هستند. در این میان، افرادی هستند که بیمه آن‌ها را کمتر از یک سال کامل و در طول سال انجام می‌دهند. با توجه به این که این افراد کمتر از یک سال هستند ما در این مطلب می‌کنیم وضعیت این دسته از کارگران را بررسی کنیم و به سوال عیدی زیر یک سال چقدر پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

چه افرادی مشمول عیدی می شوند؟

قبل از این که ببینیم عیدی زیر یک سال چقدر است و میزان محاسبه عید برای کارگرانی که کمتر از یک سال سابقه پرداخت حق بیمه را بررسی کنند، بهتر است با افراد مشمول پایان سال آشنا. به طور کلی تمام مشمولان قانون کار که طبق تعریف این قانون «کارگر» می‌شوند، مشمول عیدی و دریافت پایان سال هستند. عیدی این گروه، متفاوت با میزان عیدی کارکنان دستگاه‌های اجرایی و دولتی است و به تناسب میزان «حقوق پایه» متفاوت است. عیدی و پرداخت معمولاً همراه با حقوق به ماه محاسبه شده و توسط کارفرمایان واریز می‌شود، اما واریزی آن با حقوق اسفند ماه نیز منع قانونی ندارد.

آیا افرادی که کمتر از یک سال حق بیمه پرداخت دارند مشمول عیدی هستند؟

خبر خوش برای کارکنان و اولین کارمندانی که به تازگی وارد کار می‌شوند یا امسال سالی است که حق بیمه برای آن‌ها پرداخت می‌شود، این است که این دسته از افراد هم می‌توانند پایان سال دریافت کنند. طبق قانون کار، کارگری که کمتر از ۱۲ ماه (یعنی از ۱ تا ۱۱ ماه) پرداخت حق بیمه دارند و مالیات بر حقوق آن‌ها نیز پرداخت شده است، مشمول عیدی پایان سال هستند. با این حال نحوه محاسبه عیدی برای افرادی که کمتر از یک سال سابقه پرداخت حق بیمه هستند، کمی متفاوت است و معمولاً از حداقل عید تعیین می شود، مبلغ کمتری را دریافت می کند. کارفرمایان برای محاسبه مبلغی زیر یکسال باید از فرمول خاصی پیروی کنند که در ادامه آن اشاره می‌کنیم.

📷

نحوه محاسبه عیدی به چه صورت است؟

برای محاسبه عیدی پایان سال کارکنان و کارگران یک فرمول ثابت وجود دارد که در انتهای هر سال کارفرماها با استفاده از آن عیدی کار خود را محاسبه می‌کنند. حداقل عیدی بیشترً ۲ برابر حقوق پایه است. از ضرب کردن حداقل دستمزد روزانه در ۶۰ نیز می‌توان حداقل عیدی را محاسبه کرد. حداکثر عیدی نیز نباید از مجموع حقوق سه ماه بیشتر باشد. بنابراین از ضرب کردن حداقل دستمزد روزانه در ۹۰ می‌توانیم عیدی کارمندان را محاسبه کنیم.

به این ترتیب حداقل عیدی ۵ میلیون ۳۱۰ هزار و ۹۹۰ تومان است. این مبلغ برای افراد حداقلی است که فقط یک سال سابقه کار دارند. سه حقوق بیشتر می‌گیرند و نسبت به سنوات حقوق آن‌ها یافته‌ها می‌شوند تا بتوانیم حداکثر ۷ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۴۸۵ تومان یا برابر با حداقل حقوق ماه را افزایش دهیم. با مطالعه مقاله سنوات چیست می‌توان با تأثیر سنوات بر حقوق پایه بیشتر آشنا شوید.

عیدی که کمتر از یک سال سابقه کار چقدر است؟

کارگرانی که کمتر از یک سال و از یک ماه تا ۱۱ ماه حق پرداخت بیمه دارند، به میزان دو برابر حقوق پایه مندرج در فیش حقوقی، تقسیم بر ۱۲ ضربدر تعداد ماه کارکرد عید می‌شوند. برای مثال یک نفر که حداقل حقوق ۲ میلیون ۶۵ هزار و ۴۹۵ تومانی وزارت کار را دریافت می‌کند اگر یک ماه سابقه کار داشته باشد طبق فرمول گفته شده ۴۴۲ هزار و ۵۸۲ تومان باشد و اگر ۱۱ ماه سابقه کار داشته باشد باید ۴ میلیون ۸۶۸ هزار و ۴۰۷ تومان باشد. عیدی دریافت کننده. اگر میزان حقوق پایه این افراد بیشتر از حداقل حقوق وزارت کار باشد، میزان دریافت آن‌ها نیز بر اساس این فرمول بیشتر خواهد شد.

حقوق و دستمزد با نرم افزارهای حسابداری سپیدار سیستم

در این مقاله سعی کنید به سوال تکرار عیدی زیر یک سال چقدر پاسخ دهید و با نحوه پرداخت عیدی به کارمندان و کارگرانی که کمتر از یک سال پرداخت حق بیمه آشنا می شوند. اگر شما صاحب کسب و کار یا کارفرما هستید و می خواهید عیدی پایان سال را انجام دهید و کار خود را محاسبه کنید، یک پیشنهاد ویژه برای شما داشته باشید. نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم، یکی از شناخته شده ترین و واردترین نرم افزارهای مالی است که بیشتر از شرکت ها و سازمان ها برای محاسبه حقوق و دستمزد کارگران و کارگران خود از آن استفاده می کنند. فضای کاربری ساده، امکانات فراوان، به روز شده بر اساس آخرین قوانین مالی و استانداردهای حسابداری، امکان ارتقای امکانات، پشتیبانی و قیمت مناسب از مهم ترین مزایای این نرم افزار حسابداری است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت سپیدار سیستم اطلاعات بیشتر در مورد انواع نرم افزارهای مالی به دست آورید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!