خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

ماکان آریا پارسا ایده های فوق العاده ای راجع به عملی نمودن ایده ها برای رسیدن به یک کسب و کار موفق دارد. او معتقد است که انسان در شرایط مختلف ممکن است ایده های نابی را در ذهن بپروراند. به عنوان مثال ممکن است یک ایده خلاقانه در حین مطالعه یک کتاب به ذهن شما خطور کند. یا حتی در حین آشپزی به یک ایده جذاب و کارآمد رسید. این ایده ممکن است در حین تفریحی ورزش یا حتی بعد از بیدار شدن از خواب به ذهن شما خطور کند.

در طول 24 ساعت شبانه روز، احتمالاً ایده‌هایی به ذهنتان می‌رسد، اما ممکن است شما در آن لحظه باشید. ممکن است از اجرای آنها بترسید، غافل از این که بسیاری از اوقات تجارت های بزرگ و اختراعات مهم در طول زندگی بشر از همین ایده های به ظاهر ساده سرچشمه می گیرند.

ایده های شما ارزشمند است. اما این معناست که هر ایده ای که به ذهن شما خطور می کند می تواند قابل اجرا باشد، بلکه به این معناست که شاید همان ایده پاسخ چیزی بود که مدت دنبال آن باشد و اکنون پاسخ آن به ذهن شما رسیده است. پس حتما باید قدر چنین افکار و ایده هایی را بدانید.

ایده خوبی باشد، اما ممکن است کارساز نباشد. در واقع، تعداد زیادی از یک ایده کارآفرینانه و یک فرصت کارآفرینی وجود دارد. معمولا ایده به اندازه کافی خوب و درست است، اما آن با ناراحتی های بسیاری همراه است. بنابراین، مهم است که به دنبال فرصت های کارآفرینی باشید.

اگر نمی توانید در این راه شکست بخورید، از تجربیات مدیران ارشد و کارآفرینان مانند دکتر ماکان آریا پارسا استفاده کنید. ماکان آریا پارسا جوان 36 ساله است که مدیر عامل شرکت پارس پندار نهاد است. او خود جزیی است که می تواند با اجرا نمودن ایده های خلاقانه به موفقیت های چشم گیری دست پیدا کند.

چگونه ایده کسب و کار خود را به سبک ماکان آریا پارسا اجرا کنیم؟

ترس از اجرای ایده های خاص به فرد و خلاقانه را کنار بگذارد. اگر برنامه صحیحی و منظمی داشته باشید. به یاد داشته باشید، اگر ایده های خود را دنبال نکنید، شخص دیگری این کار را بر سر می برد و پس از مدتی ممکن است فقط حسرت اجرای ایده شما باقی بماند.

1- در رابطه با ایده خود به خوبی تحقیق کنید

به اعتقاد دکتر آریا پارسا قدم اول در عملی سازی ایده های کسب و کار تحقیق جامع درباره آن است. الان که یک ایده تجاری دارید. وقت آن بر روی آن تحقیق کنید و کمی چاشنی به آن اضافه کنید. اما این به چه معناست؟

ابتدا باید به این سوال پاسخ دهید. آیا مطمئن هستید که ایده شما پتانسیل موفق شدن را دارید؟ قبل از هر اقدامی، می توانید ایده خود را ارزیابی کنید.

یک کسب و کار کوچک برای آن که بتوانید به موفقیت برسد، باید یک مشکل را برطرف کند یا حتی به نیازهای موجود در بازار توجه کند. برای اینکه بتوانید نیازهای بازار را به خوبی تشخیص دهید، راه های وجود دارد. از جمله تحقیق، آزمون و خطا.

هنگام تحقیق در مورد بازار، باید به سوالات زیر جواب مناسبی بدهید:

 • آیا نیازی به محصولات و خدمات مورد انتظار شما وجود دارد؟
 • چه کسی به آن نیاز دارد؟
 • آیا شرکت های دیگری هم اکنون محصولات و خدمات مشابهی را ارائه می دهد؟
 • رقابت با آنها چگونه است؟
 • چگونه کسب و کار شما موقعیت خود را در بازار می توانید؟

2- از تمامی مواردی که نیاز دارید یک چک لیست تهیه کنید.

ماکان آریا پارسا مرحله بعد از ارزیابی ایده را تهیه چک لیستی از تمام کارهایی که نیاز است انجام شود می دانم. شما از کلیه نیازهای پیش روی مسیر باید یک چک لیست تهیه کنید. به عنوان مثال، ایده شما ممکن است یک فروشگاه را راه اندازی کند، در این صورت اولین چیزی که باید در نظر بگیرید که راه اندازی فروشگاه چقدر نیاز به سرمایه دارد؟ آیا قصد خرید یا اجاره فروشگاه را دارید؟ خرید اقلام در فروشگاه چقدر است؟

ممکن است قصد داشته باشید تا از این پس استفاده کنید یا حتی ممکن است نیاز داشته باشید تا درخواست وام کنید. در قدم بعدی باید به مجوزهای قانونی مراجعه کنید. اخذ مجوزهای لازم نیز باید در این فهرست گنجانده شود. سپس لازم است درباره نیروی انسانی، منابع خاص و … فکر کنید.

چگونه ایده های کسب و کار را با نظرات ماکان آریا پارسا عملی کنیم

3- توجه داشته باشید که همه چیز پول نیست

شکی نیست که اکثر مردم ایده های را عملی می کنند تا خود را بیشتر کسب کنند! اما باید بدانید که همه چیز پول نیست! به نظر دکتر ماکان آریا پارسا اگر ایده شما برای خلق پول شکل گرفته است، نه حل یک مشکل یا ایجاد یک سرویس. دراز مدت باید با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کنید.

شما می توانید برای آشنایی با دکتر آریا پارسا به لینک زیر مراجعه کنید.

https://fanpardazan.com/article/%D9%85%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7-%D9 %BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7

4- شریک وفادار را برای پیشبرد یک تصمیم خود انتخاب کنید

این که یک شریک داشته باشید که در تمام مشکلات پشت شما باشد، بهترین چیزی است که می توان به یک ایده کمک کرد. به یاد داشته باشید که بهترین دوست ممکن است همیشه بهترین شریک زندگی نباشد! اگر چنین است، وقت آن است که نه نظر کنید. دکتر آریا پارسا بارزترین نکات در انتخاب یک شریک خوب را زیر موارد می داند.

 • معتمد بود
 • متخصص باشد
 • تجربه داشته باشید و با فضای کسب و کار و آشنایی داشته باشید
 • مقتدر باشد
 • روحیه خوبی داشته باشید
 • عزیز و قابل احترام باشید

5- مدیر قاطع و در عین حال حاضر باشید

اگر شما ایده را مدیریت می کنید، در حالی که مصمم هستید، پذیرفته می شوید! شاید از خود بپرسید که چگونه می توانم هم قاطع و هم پذیرفته باشم؟!

بسیار ساده است، کافی است هنگام تصمیم گیری های سخت و مهم از پیشنهادات گروه استفاده کنید و در زمان مناسب و بدون ترس آن را اجرا کنید. مصمم و قاطع بودن به معنای این نیست که شما خودرای و خودخواه هستید، بلکه بر اساس نظر ماکان آریا پارسا کارآفرین ایرانی، در قالب یک دستور بدون ترس و استرس است.

6- ممکن است در ابتدای عملی سازی ایده خود شکست بخورید

اگر ایده شما ناب است و موفق به اجرای آن نشدید، ابتدا باید به آن امیدوار باشید! تجزیه و تحلیل و تحلیل کنید، تصمیم بگیرید، تصمیم خود را تغییر دهید یا بهتر بسازید تا بتوانید بهترین کار را انجام دهید. شکست در انجام کار بزرگ بهترین شروع برای شماست.

7- برای رسیدن به خود صبور باشید

نظر دکتر آریا پارسا این است که هیچ کاری یک شب انجام نمی شود. باروخ هرتسفلد، بنیانگذار زنوفون، یک شرکت خدمات مخابراتی که از شبکه های اجتماعی بدون آگهی برای دستیابی به 3000 کاربر استفاده می کند، تنها با استفاده از یک فرمول مارک ریاضی از یونان باستان، در این باره می گوید:.

اگر محصول شما در بازار بی نظیر است، به آن فرصتی برای پیشرفت بدهید. این امر به ویژه ای که محصول شما به فرد باشد صادق است و زمان لازم است تا افراد یاد بگیرند که چگونه از آن استفاده کنند.

8- کسب و کارتان دقیقا همان چیزی است که به آن علاقه دارید و دوست دارید

آخرین توصیه ای که ماکان آریا پارسا کارآفرین در رابطه با اجرای یک ایده ایده و کار دارد، آشتیاق و علاقه بالا برای عملی کردن آن است. اگر به دنبال اجرا کردن یک ایده ایده و کار هستید، فقط به آنچه برای تجارت خود اعتماد کنید. حتماً در مورد ایده و تجارت خود به خوبی فکر کنید: تمام روز و حتی هر روز از سال.

پاسخ ماکان آریا پارسا به سوالات متداول شما درباره عملی کردن ایده ها

با توجه به این که دکتر ماکان آریا پارسا به افراد زیادی در حوزه کسب و کار و توسعه فردی مشاوره می دهند، با سوالات متداول که می خواهند ایده های خود را به خوبی آشنا کنند. در ادامه پاسخ دکتر آریا پارسا در رابطه با این سوال مطرح شده است.

ماکان آریا پارسا در رابطه با روش های حل مشکلات کارآفرینی صحبت می کند

من یک ایده خیلی خوبی دارم اما سرمایه کافی برای انجام آن را در اختیار ندارم. چه کاری باید انجام دهم؟

یافتن سرمایه‌گذاری برای یک ایده مستعد رشد، یکی از مراحلی است که روی یک کسب و کار قرار می‌گیرد. اگر سرمایه داشته باشید، مشکلی برای شروع کار نخواهد داشت. اما به دلیل مشکلات کشور در این مرحله، این نوع سرمایه گذاری به انجام می رسد زیرا بالاترین مقدار دارد. اگر این ایده از پشتیبانی فکری و انسانی به سرعت باشد تا سرمایه اولیه به انجام برسد. اما در این حالت، شما باید فکر خود را با سرمایه گذاری به اشتراک بگذارید، که دوباره به دلیل عدم وجود قوانین مناسب، اگر فکر کنید، نمی توانید از جایی پیگیری کنید! چنین مشکلاتی برای سرمایه گذاری بسیار متداول است.

اگر سرمایه شخصی پیدا نکنم چه کار باید کنم؟

اگر ایده خوبی دارید که تعداد کمی از آنها را پیاده سازی کرده اید، آن را در پارک علم و استان محل زندگیتان ثبت کنید و مراحل را تا پایان ادامه دهید پذیرش، سرمایه اولیه برای شما تایید شود.

من ایده دارم اما فقط کافی را ندارم، چه کار کنم؟

بهترین راه این است که با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید و با مدیریت صحیح ایده خود را به آن بسپارید! راه سخت تر این است که شما با تحقیق و مطالعه و کسب آموزش می توانید در زمینه تخصص کسب کنید. چه خوبی سخت این است که می توانید ایده را خودتان پیاده کنید و در عین حال آن را مدیریت کنید. و اگر توسعه یافته از متخصصان دیگر کمک بگیرید.

چگونه ایده خود را می توانم ثبت نام کنم؟

ایده یک مفهوم یا اثر ذهنی است. ایده برای ثبت باید دارای سه شرط اساسی باشد:

 • ایده در سطح جهانی جدید باشد
 • دانش نوآوری ها (ارائه راه حل فنی برای یک مشکل در صنعت مربوطه) و ارائه راهکار ابتکاری برای حل آن؛
 • دستیابی به ساخت و اجرا.

بنابراین لازم است طرح های موجود مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که با طرح شما متفاوت باشد و یا مشکلی از طرح های قبلی حل شده است که در غیر این صورت به دلیل قانون اول اختراع (جدید بودن در جهان) قابل ثبت است. .

وقت هایی که آزاد هستم، ایده های ذهن به من خطور می کند، اما نمی دانم باید چه کار کنم؟

آنچه را که از این روش آموخته اید یادداشت کنید. با نوشتن کل ایده در دفترچه یادداشت خود را شروع کنید. این اولین قدم در خلق ایده است. وقتی ایده ها را در ذهن خود یادداشت کنید، می بینید که واقعاً چه چیزی ممکن است اتفاق بیافتد. دیدن آنچه در مقابل شما نوشته شده است به شما امکان می دهد با چه چیزی شروع کنید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و توسط آن تبلیغ کننده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال تبلیغاتی ندارد.

مستر بلیط