پیشنهاد و درخواست
پیشنهاد و درخواست

می‌توانیم پرایس اکشن یا به‌طور کلی تحلیل نمودار بدون اندیکاتور را به دو شاخه اصلی تقسیم کنیم. شاخه اول اصلی تکنیکال کلاسیک توسعه یافته است. مانند سبک البروکس، لنس بگز، نایل فولر و اساتید دیگری که از صاحب سبک در این شاخه هستند. این برنامه‌های خطوط روند و کانال، الگوی ادامه‌دهنده و بازگشتی، الگوهای کندلی، پیوت‌ها و … را همراه با تکنیک‌هایی مانند پولبک‌ها و شکست‌ها برای تحلیل نمودار به کار می‌گیرند. اساتید این شاخه گه‌گاهی از اندیکاتورها برای تعیین روند استفاده می‌توانند فعالیت‌های کلی آن‌ها را بر اساس حرکات قیمت انجام دهند. به‌عنوان مثال البروکس یا فولر از یک مقدار متحرک برای تعیین روش استفاده می‌شود.
شاخه بعدی، بررسی جریان سفارش‌ها و ردپای بزرگان بازار است. در این شاخه ریچارد وایکوف، سم سیدن و اساتید دیگر فعالیت می‌کنند که البته به‌صورت عملیاتی و کاربردی، ابتدا «سم سیدن» پیشنهاد و پیشنهاد می‌شود حدود سال 2004 مطرح می‌شود و باقی توسعه‌دهندگان از شاگردان وی هستند. مانند ایف، آلفونسو و … .

بسیاری از کتاب‌ها و دوره‌های پژوهشگری؛ بر اساس حرکت قیمت، الگوهای تحلیل تکنیکال و نشانه‌های اندیکاتورها کرده‌اند و متوجه مفهومی و کلیدی شکل‌گیری این حرکت‌ها، الگوها و نشانه‌ها شده‌اند و به‌دنبالی کار یا عدم کارکرد درست آن نبوده‌اند. پیش از این که با سوددهی مستمر باشید، چگونه نگاه درست به بازار را فراگیرید. زیرا با داشتن چنین نگاهی، در نهایت متوجه شدم که چرا برخی از سیستم‌ها همیشه کارایی خود را ندارند.

در پشت‌کات بازار واقعیت‌های عمیق‌تر وجود دارد و صرفاً قیمت، علت و الگوها و نتیجه‌های اندیکاتورها نیستند. از طرفی حتی اگر این ابزارها به‌درستی عمل کرده‌اند و تصمیم‌گیری‌های خود را محقق کنند. شما همیشه تا حدی از حرکت انجام شده در عقب می‌مانید، همان قسمتی که اندیکاتور یا… در حال ایجاد ایجاد است؛ زیرا اندیکاتورها مشتق‌گرفته از قیمت هستند و باید بعد از قیمت حرکت، همیشه خود را صادر کنند.
اکنون می‌خواهیم عامل حرکت قیمت را شرح دهیم.
حرکت قیمت، تابعی از پیشنهاد و استفاده است. به بیان دیگر، در صورتی که فروشنده و خریدار در یک قیمت خاص به توافق برسند. تغییر شکل گرفته است و نقطه‌ای تحت عنوان قیمت موردتواففق آن، در شکل شکل‌هایی که به‌دنبال آن می‌شوند، در مکان‌های بعدی به پرداخت‌ها و ایجاد شکل‌های شکل‌بندی قیمت می‌شوند.

تیم جملات زیر را شنیده اید؟
• مکانی که بانک‌ها خرید و فروش می‌کنند را به‌صورت دقیق مشخص کنید.
• قبل از اینکه روندهای بازگشتی شروع شوند، وارد بازار شوید.
در سال‌های چندین‌بار بر پیشنهاد و استفاده به یکی از رایج‌ترین استراتژی‌های فعالیت‌های بازاریابی در بازار فارکس تبدیل می‌شود. زیرا بر این اساس، شما می‌توانید قبل از شروع روندهای بازگشتی، بزرگ‌ترین روندهای بازگشتی را شروع کنید و وارد آن‌ها شوید.

درباره سم سیدن
در این بین یکی از افراد صاحب سبک در حوزه پرایس اکشن به‌واسطه کسب تجربه 20 ساله در بورس کالای شیکاگو، که در پیش‌بینی محدوده‌های برگشتی و بازاربندی آن به دست آورد، سیم سیدن است.
حدود 25 سال پیش، سیدن در اتاق مبادلات تجاری شیکاگو به‌صورت منشی تلفنی به کار مشغول است و سال‌ها در این مکان فعالیت می‌کند.
به‌واسطه سال‌ها فعالیت و مشاهده رفتار معامله‌گران در این حوزه و رصد رفتار آن‌ها، به‌مرور زمان متوجه الگو و دلیل زیان معامله‌گران شد و همچنین دریافت چه افرادی در این بازار به سودآوری می‌رسند.

به عقیده سم سیدن، 90 درصد گران بر اساس دانش‌هایشان تصمیم می‌گیرند که این باعث می‌شود زیان آن‌ها در بلندمدت می‌شود. او با رویای فعالیت‌ها و الگوهای رفتاری آن‌ها، متوجه دو اشتباه پیاپی شد:
اول از همه همه‌ی افراد، اقدام به خرید می‌کنند که دیگران هم در حال خرید هستند. به عبارت دیگر اکثر کارها بعد از شروع بازار به خرید می‌شوند. در مقابل نیز در فروش، بعد از فروش دیگر زمان‌گران، به باز کردن پوزیشن‌های فروش اقدام می‌کنند. اشتباه‌های بعدی این است که اقدام به خرید می‌کنند که بیشتر از آن استفاده کنند. و فروش را زمانی می‌دهند که بیشتر پیشنهاد می‌شود!
با وجود دقت بالای سیستم‌های کامپیوتری بر بازار و وجود انبوهی از اندیکاتورها، سم سیدن به لطف این استراتژی، از تحلیل تکنیکال سنتی می‌کند. هر چند از چندین مورد در این حوزه، مشخصه ساده‌ای از بازار است و به طور کلی در مورد خود به اندیکاتورها، اسیلاتورها، بیان سایر بانک‌های مرکزی و عواملی که عواملی هستند که انتظار دارند روی قیمت تأثیرگذار باشند، توجهی وجود ندارد. زیرا آن‌ها را عامل زیان اکثریت می‌دانند.

دوره و درخواست به سبک سم سیدن
رضا زنگنه با سابقه مستمر ده ساله در بازارهای مالی که دارای مدرک CFTe در سال 2015 می‌باشد، یکی از اساتیدی است که بیش از 4 سال با این استراتژی در بازار فارکس و ادامه فعالیت‌های کریپتو می‌کند. پس از این مدت که تمام جوانب این استراتژی را ارزیابی کرده و به صورت عملیاتی آن را به کار برده است. اقدام به تهیه یک دوره مدون و جامع کرد که به عقیده او، مخالفت‌گر پس از سپری کردن این دوره و انجام تمرینات متوالی و منظم، دغدغه‌های فکرگری را نمی‌توانست انجام دهد.

از نظر او یک شروع فعالیت برای سه نقطه، و خروج از قانون اساسی، عینی و دقیق تعیین و تعیین تا معامله‌گر با کمترین حد ممکن خلاقیت و سلیقه حین معامله، کند. در دوره‌ای که به‌عنوان اولین استراتژی استراتژی تشریح می‌شود، سپس دلیل زیان الگوهای مرسوم را متوجه می‌شوید و در بخش‌های استراتژی بعدی، ماتریس‌های امتیازدهی، تصمیم‌گیری، تکنیک‌های تطبیق‌گری و در نهایت یک فلوچارت کامل به‌منظور فهرستی از تحلیل‌های پیشنهادی می‌شود. توصیه‌های می‌کنیم ویدئوهای تدوین پلن‌ها را در سایت یا اینستاگرام مشاهده کنید.

طبیعتاً زمانی استفاده می‌شود برای فراگیر ایجاد می‌شود که قابلیت پیگیری وجود داشته باشد و فراگیر را انجام دهد. به‌همین منظور گروه اختصاصی در گفتمان CycFx ایجاد شده است که فراگیران به هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ می‌پردازند. در این گروه، مدرس این دوره و دیگر تحلیلگران مورد تایید وی، برای رفع ابهام احتمالی حضور دارند.

علاوه بر این، هر هفته زنگنه ویدئوی تمرینی تهیه کرده و یک بررسی از موقعیت‌های هفته گذشته همراه با پاسخ به پرسش برخی فراگیران که در گروه مطرح شده، خواهد داشت. به این ترتیب شما با روی این استراتژی و جانمایی آن در پلن معامله‌گری خود می‌توانید به مستمری که برابر با کسب سود مستمر در بازار است، برسید.

منبع : CycFx